Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
Kończę teraz pewne opracowanie zrobione na bazie 18 różnych rozwiązań i mam dziwne wrażenie, że im mniejsza oczyszczalnia, pozbawiona jakichkolwiek udogodnień, automatyki, czasem nawet osadnika wstępnego, recyrkulacji, jednym urządzenie bardzo prowizoryczne to wyniki ma lepsze. Brałem przy ocenie oczywiście wyniki z laboratorium, a nie z terenu więc to jest najbardziej zastanawiające - jak to się dzieje. Dla nas, technologów, osób związanych z branżą oczyszczania ścieków to wielka zagadka co takiego mają mikro prowizoryczne oczyszczalnie, że pracują tak a nie inaczej.

Panie Arturze.
Jako branżysta pracujący od lat w tej branży wie Pan, że to co jest napisane w deklaracjach producenta oraz raportach z jednostek notyfikowanych dalekie bywa od prawdy, a czasem nawet od logiki technologicznej. Jako przykład możną przytoczyć pańską dzisiejszą wypowiedź w innym poście

Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
[...]
Na drodze biologicznej żadna oczyszczalnia nie zbliża się do tego poziomu wskazanego w rozporządzeniu dla 100 000 RLM, jak ktoś mówi że tak jest to naczytał się głupot i najzwyczajniej nie zna się na temacie.
i przywołać deklaracje właściwości użytkowych 1/15 z 09.01.2015, gdzie firma w której był Pan do niedawna przedstawicielem (tak wyczytałem w Pana postach) deklarowała chociażby redukcje fosforu o 96 % do wartości 0,2 mg/l, a jak wiemy ten typ oczyszczalni dla klienta nie jest wyposażony w dozowanie żadnych odczynników chemicznych dzięki którym najprawdopodobniej uzyskano taki efekt oczyszczania.

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j...u3kIiQ&cad=rja

Proszę powyższej wypowiedzi nie odbierać absolutnie jako atak na Pańską osobę. Nie odpowiada Pan za politykę firmy Sotralentz więc pretensji nie mam do Pana. Osobiście uważam za naganne oszukiwanie klientów wynikami badań które w późniejszym okresie kompletnie nie pokrywają się z rzeczywistością, zwłaszcza, że może się okazać, iż to klienci będą mieli kłopot jeżeli oczyszczalnia wyniku nie osiągnie, a wyboru dokonali na podstawie deklaracji producenta.

Domyślam się do czego ma służyć Pańskie zestawienie. Jednak uważam, że jako branżyści powinniśmy walczyć ze wszystkimi oszustwami producentów (czy to w podkręcaniu wyników, czy w dekompletowaniu sprzedawanych oczyszczalni) w imię klientów, którzy mają prawo nie znać się na tej branży.