dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 112 z 190
Pokaż wyniki od 2.221 do 2.240 z 3785
  1. #2221
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 , MULTIEKOCENT 3300 LUB BIO-INTE 5. Jakie sa różnice czy którąś z nich jesteście w stanie polecic. Dom na małej działce piaszczysto żwirowe woda 4-5m - 3 osboby w domu. Oczyszczalnia plus studnia chłonna. Prosze o pomoc w wyborze...
    Firma CENTROPLAST produkuje oczyszczalnie od wielu lat i dlatego takie konstrukcje na trzech zbiornikach musiały też się znaleźć u innych co dopiero się uczą.
    Lepiej kupić BIOEKOCENT 3300, bo jest tańszy, a jak będziesz sypać regularnie bakterie to tak samo zadziała jak MULTIEKOCENT. Za oczyszczalnia w piasku zrobisz sobie studnie chłonną i całość mało miejsca zajmie.

  2. #2222

    Domyślnie

    Cytat Napisał l-poczta Zobacz post
    Witam. Prosze o opinię oraz wady zalety oczyszczalni BIOEKOCENT 3300 ...
    Zobacz na priv. Dawno mnie tutaj nie było i jedno jest nieznienne: wiele osób pytających, brak użytkowników i cała masa oferentów. Jedynie Beja z całą swoją "upierdliwością" (bez urazy) wytrwale się udziela od zamierzchłych czasów..... Eksploatuję oczyszczalnię opartą o technologię osadu czynnego i nie mam problemów od kilku lat. Decyzja o wyborze była bardziej niż trudna. Krytyka tej technologii niemała. Wówczas jedyną słuszną opcją była oczyszczalnia typu Biorock/Epurfix. Czy ktokolwiek eksploatuje takową? Dla mnie to tylko ciekawostka, ale dla wybierających dzisiaj bezcenne.

  3. #2223
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beyor

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    47

    Domyślnie

    Wracam do wątku po dłuższej nieobecności. Planuję montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, ale wszystko zostało wstrzymane przez zakaz budowy oczyszczalni wpisany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. Podobny zakaz uznałem za niezgodny z prawem i podjąłem stosowne kroki - najpierw wysłałem do gminy żądanie usunięcia naruszenia prawa. Gmina nie odpowiedziała na nie, więc skierowałem sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd przyznał mi rację i stwierdził nieważność zakazu budowy oczyszczalni ścieków.

    Wracam zatem do tematu zakupu i montażu oczyszczalni. W domu na stałe mieszkają 3 osoby, czasem (ale rzadko) 4. Wstępnie myślałem o Actibloc 4 lub ZBS-4C, ewentualnie 6C - jedni z Was sugerują, że lepiej dopłacić do wygodniejszego, większego zbiornika, inni że to zła decyzja, bo 3 osoby nie wyprodukują wystarczająco dużej ilości ścieków, żeby oczyszczalnia pracowała prawidłowo. Dlatego nie wiem, co lepsze: 4C czy 6C.
    Kiedy interesowałem się oczyszczalnią przed przepychanką z gminą te dwa produkty - Actibloc i ZBS - wydawały się najsensowniejsze. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło i jest na rynku inny produkt (w podobnej cenie) warty uwagi?

    Najbardziej martwi mnie system odprowadzania ścieków z oczyszczalni. Mam na działce bardzo słabo przepuszczalną glebę. Wczoraj spróbowałem, trochę pi razy oko, zrobić test perkolacyjny i wygląda to słabo. Nie wykopałem dużego dołu, jest głęboki na ok. 60 cm. Wlałem tam 10 litrów wody w celu wstępnego nawilżenia. Po 15 godzinach woda dalej stoi. Jak głęboko można osadzać drenaż? Zastanawiam się, czy pod warstwą nieprzepuszczalnej kliny mogą być bardziej chłonne grunty.
    Jeśli założymy, że gleba jest gliniasta, bardzo słabo przepuszczalna, to jakie systemy odprowadzania wchodzą w grę? Czy można po prostu wybrać glinę, w jej miejsce wsypać przepuszczalne grunty i tak zrobić poletko rozsączające?
    Ostatnio edytowane przez Beyor ; 29-07-2017 o 13:22

  4. #2224

    Domyślnie

    Witam

    Ja będę instalował ZBS 4 C , 3 osoby, no i glina niestety.
    Mam w planie robić studnię chłonną ale pani z firmy mówiła, że to będzie za mało bo wcześniej czy później wody będzie za dużo i grunt tego nie przyjmie.
    Akurat mam spadek terenu aż do lasu około 90 m działki więc zobaczę bo sam nie wiem czy jest sens wydawać 1000zł na studnię, chyba że zrobię jakiś drenaż z kamieniem o dł, 20mb.

    Może ktoś tu bardziej doświadczony wypowie się .

    Pozdrawiam Łukasz

  5. #2225
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beyor Zobacz post
    Wracam do wątku po dłuższej nieobecności. Planuję montaż przydomowej oczyszczalni ścieków, ale wszystko zostało wstrzymane przez zakaz budowy oczyszczalni wpisany do miejscowego planu zagospodarowania przestrzeni. Podobny zakaz uznałem za niezgodny z prawem i podjąłem stosowne kroki - najpierw wysłałem do gminy żądanie usunięcia naruszenia prawa. Gmina nie odpowiedziała na nie, więc skierowałem sprawę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd przyznał mi rację i stwierdził nieważność zakazu budowy oczyszczalni ścieków.

    Wracam zatem do tematu zakupu i montażu oczyszczalni. W domu na stałe mieszkają 3 osoby, czasem (ale rzadko) 4. Wstępnie myślałem o Actibloc 4 lub ZBS-4C, ewentualnie 6C - jedni z Was sugerują, że lepiej dopłacić do wygodniejszego, większego zbiornika, inni że to zła decyzja, bo 3 osoby nie wyprodukują wystarczająco dużej ilości ścieków, żeby oczyszczalnia pracowała prawidłowo. Dlatego nie wiem, co lepsze: 4C czy 6C.
    Kiedy interesowałem się oczyszczalnią przed przepychanką z gminą te dwa produkty - Actibloc i ZBS - wydawały się najsensowniejsze. Czy od tamtego czasu coś się zmieniło i jest na rynku inny produkt (w podobnej cenie) warty uwagi?

    Najbardziej martwi mnie system odprowadzania ścieków z oczyszczalni. Mam na działce bardzo słabo przepuszczalną glebę. Wczoraj spróbowałem, trochę pi razy oko, zrobić test perkolacyjny i wygląda to słabo. Nie wykopałem dużego dołu, jest głęboki na ok. 60 cm. Wlałem tam 10 litrów wody w celu wstępnego nawilżenia. Po 15 godzinach woda dalej stoi. Jak głęboko można osadzać drenaż? Zastanawiam się, czy pod warstwą nieprzepuszczalnej kliny mogą być bardziej chłonne grunty.
    Jeśli założymy, że gleba jest gliniasta, bardzo słabo przepuszczalna, to jakie systemy odprowadzania wchodzą w grę? Czy można po prostu wybrać glinę, w jej miejsce wsypać przepuszczalne grunty i tak zrobić poletko rozsączające?
    Na rynku to się zmieniło, że ACTIBLOC jest produktem, który ciężko zobaczyć w hurtowniach. Wszystko Ci mogą zamówić, nie ma problemu, ale jak zapytasz kiedy ostatnią sprzedali to nie w tym roku, albo było to akurat BIO-DUO. Chyba przejście z BIO-DUO na ACTIBLOC, się im nie udało i jest to coś co bardziej istnieje na forum lub w jakiejś dokumentacji pod przetarg. Ja wiem, że wszystko jest sprawdzone w laboratoriach i ma certyfikaty i działa super, ale w sumie to każda oczyszczalnia miała taką drogę i każdy sprzedawca to samo Ci powie. Tańsza i prostsza w użyciu oczyszczalnia to Bioekocent i ma duże włazy, a nie jakieś rewizje z kanalizacji po 40cm średnicy.

  6. #2226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beyor Zobacz post
    Najbardziej martwi mnie system odprowadzania ścieków z oczyszczalni. Mam na działce bardzo słabo przepuszczalną glebę. Wczoraj spróbowałem, trochę pi razy oko, zrobić test perkolacyjny i wygląda to słabo. Nie wykopałem dużego dołu, jest głęboki na ok. 60 cm. Wlałem tam 10 litrów wody w celu wstępnego nawilżenia. Po 15 godzinach woda dalej stoi. Jak głęboko można osadzać drenaż? Zastanawiam się, czy pod warstwą nieprzepuszczalnej kliny mogą być bardziej chłonne grunty.
    Jeśli założymy, że gleba jest gliniasta, bardzo słabo przepuszczalna, to jakie systemy odprowadzania wchodzą w grę? Czy można po prostu wybrać glinę, w jej miejsce wsypać przepuszczalne grunty i tak zrobić poletko rozsączające?
    Wykop na 60cm to podstawa testów do zwykłych rozwiązań. Jeśli nic z tego nie wychodzi to kolejne co można zrobić to spróbować przebić się przez glinę i wówczas wykop na 2m, a najlepiej 3m to podstawa. Oczywiście najprościej jest zlecić badania geologiczne, bo wówczas od razu więcej wiemy - tj. czy można bawić się np. w studnie chłonną. W innym przypadku pozostaje już tylko do dyspozycji drenaż w nasypie, ale to lepiej wygląda na działkach o większej powierzchni. Zaznaczam, że nasypy też należy robić z głową i dostosowywać ich konstrukcję do warunków, o ile jest ku temu podstawa. Jeśli nic z w/w rozwiązań nie wchodzi w grę to zostaje już tylko zwykłe szambo z 10m3.

    Jeśli wsiąkanie w taką glinę jest bardzo słabe to wymiana częściowa gruntu jest rozwiązaniem dobrym o ile mocno nie pada lub nie było za dużo śniegu do topnienia na wiosnę . Czyli po ostatnich ulewach to i tak piasek otoczony gliną, napełniony byłby wodą. Taka metoda daje lepsze efekty, jeśli masz nasyp o ile jest sens jego budowy. Kurcze chyba Ci dużo nie pomogłem
    Ostatnio edytowane przez WojtekINST ; 02-08-2017 o 19:12

  7. #2227
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witajcie,

    Oj, kolega delikatnie mija się z prawdą. Chyba, źle nie wyszło SL przejście na Actibloc, pracowałem tam jeszcze w zeszłym roku i cos na ten temat wiem
    Odnośnie Bioekocent i Actibloc - to tak jak byś porównywał Pendolino do kolei regionalnych. Pendolino to oczywiście Actibloc. Szczerze mówiąc to nie ma co porównywać. Porównujesz tylko średnicę włazu, tutaj się zgodzę - jest utrudniony dostęp przy takowym dostępie jak ma AC, ale system pracy, wielkośc osadnika wstepnego, automatyzacja to duża przewaga AC. Każda oczyszczalnia z porcjowaniem będzie zdecydowanie skuteczniej pracowała niż przepływówka. Nie chcę mi się tutaj opisywać zalet każego z wyminienionych elementów bo to juz robiłem nie raz. Jak juz tak porównuje i piszesz że to "rewizje z kanalizacji" to ja napisze o profesjonalnym montażu dyfuzora talerzowego w Bioekocent - zamocowany do kamienia, nie wiem jak jest teraz ale w zeszym roku i w poprzednich latach tak było - to taka przycinka do tych rewizji kanalizacyjnych.

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Na rynku to się zmieniło, że ACTIBLOC jest produktem, który ciężko zobaczyć w hurtowniach. Wszystko Ci mogą zamówić, nie ma problemu, ale jak zapytasz kiedy ostatnią sprzedali to nie w tym roku, albo było to akurat BIO-DUO. Chyba przejście z BIO-DUO na ACTIBLOC, się im nie udało i jest to coś co bardziej istnieje na forum lub w jakiejś dokumentacji pod przetarg. Ja wiem, że wszystko jest sprawdzone w laboratoriach i ma certyfikaty i działa super, ale w sumie to każda oczyszczalnia miała taką drogę i każdy sprzedawca to samo Ci powie. Tańsza i prostsza w użyciu oczyszczalnia to Bioekocent i ma duże włazy, a nie jakieś rewizje z kanalizacji po 40cm średnicy.

  8. #2228
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Beyor

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    47

    Domyślnie

    Cytat Napisał WojtekINST Zobacz post
    Wykop na 60cm to podstawa testów do zwykłych rozwiązań. Jeśli nic z tego nie wychodzi to kolejne co można zrobić to spróbować przebić się przez glinę i wówczas wykop na 2m, a najlepiej 3m to podstawa.
    Pewnie będę musiał zlecić takie badania. Sam pogłębiłem swój wykop do 110 cm, na tym poziomie jest dramatycznie źle. Wlałem 12,5 litra i po 6 dniach dalej woda stoi. Chyba najczęściej jest tak, że im głębiej, tym gorzej, ale może będę miał szczęście i pod warstwą gliny jest trochę lepszego gruntu?

    Możecie polecić jakichś sprawdzonych instalatorów z okolic Krakowa i Wieliczki?

  9. #2229

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym poście.

    Wydaje mi się że to właściwe miejsce na zadanie mojego pytania. Mianowicie po przejrzeniu formu w temacie POŚ zdecydowałem się na dwa modele.
    Pierwszy to BioDisc Kingspana a druga to BIOROCK.

    Moja sytuacja wygląda następująco:
    - 2 dorosłe osoby i 3 dzieci,
    - duża płaska działka
    - wyniki badań geologicznych - Warunki gruntowe ocenia się jako umiarkowane ze względu na grunty pylaste (...). Dopuszczalne obciążenie hydrauliczne ocenia się na ok. 24<qmax>18[dm3/m2d].
    Grunty rodzime to grunty małospoiste w stanie twardoplastycznym IL =0,10.
    Brak wody gruntowej do głębokości 4,0 mppt. Lustro wody w studni kręgowej u sąsiadki stwierdzono na głębokości 4,7 mppt przy głębokości studni 15,4 mppt.
    Warunki gruntowe określono jako proste w kategorii geotechnicznej I.

    Warstwy gruntu:
    50 cm - gleba brunatna
    50 cm do 1,30 m - pył beżowy
    1,30 m do 1,80 m - pył beżowy z wytrąceniami FeO i CaCO3
    1,80 m do 4,00 m - pył jasnoszary z wytrąceniami FeO.

    W projekcie oczyszczalnię mam oddaloną od wyjścia kanalizacji o 20 metrów. Poletko rozsączające ma 3 nitki o długości 11 metrów i szerokości 0,6 metra. Odległość od oczyszczalni do początku poletka to 20 metrów. Odległości te są podyktowane studniami i szambami sąsiadów.

    Moje pytania są następujące:
    1. Jaka oczyszczalnia w moim przypadku będzie najlepsza?
    2. Czy tak duże odległości między domem, oczyszczalnią i poletkiem wymagają jakichś usprawnień czy też nie.
    3. Czy mogę zamienić poletko rozsączające na studnię chłonną bez zmian w projekcie.


    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

    Pozdrawiam

  10. #2230

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aratak Zobacz post
    Moje pytania są następujące:
    1. Jaka oczyszczalnia w moim przypadku będzie najlepsza?
    Ściągnij instrukcje, poczytaj i zdecyduj, która bardziej ci odpowiada pod względem wymagań i ograniczeń. Wodę gruntową masz bardzo nisko, więc nie ogranicza cię np. głębokość wylotu ścieków w Biorocku.

    Cytat Napisał Aratak Zobacz post
    2. Czy tak duże odległości między domem, oczyszczalnią i poletkiem wymagają jakichś usprawnień czy też nie.
    20 metrów od oczyszczalni do domu to po pierwsze co najmniej 30 cm spadku. A to oznacza, że przy płaskiej działce musisz wyjść z z domku z kanalizacją naprawdę bardzo płytko, chyba że zdecydujesz się na większe zagłębienie oczyszczalni. Po drugie oznacza to znaczne wychłodzenie ścieków w zimie, więc należałoby jakoś zabezpieczyć termicznie rurę. Jakiś keramzyt, styropian czy coś w tym stylu. Za oczyszczalnią możesz ( a przy Biorocku nawet musisz) położyć rury głębiej, poza tym w oczyszczonych ściekach nie ma już tłuszczu, więc nie będzie problemu.

    Cytat Napisał Aratak Zobacz post
    3. Czy mogę zamienić poletko rozsączające na studnię chłonną bez zmian w projekcie.
    Przede wszystkim nie radzę, przy twoim gruncie.
    5-osobowa rodzina, w tym dzieci, to 750 litrów wody na dobę = tyle samo ścieków.
    Przy dopuszczalnym obciążeniu hydraulicznym 18 dm3/m2/d potrzebujesz 750 / 18 = 42 m2 powierzchni.
    Nawet to, co było zaprojektowane, czyli 3 x 11 x 0,6 m = 20 m2 byłoby o połowę za małe. Radzę przyjąć jeszcze rozsądny współczynnik bezpieczeństwa i zrobić naprawdę duży system rozsączający.

  11. #2231
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Witajcie,

    Oj, kolega delikatnie mija się z prawdą. Chyba, źle nie wyszło SL przejście na Actibloc, pracowałem tam jeszcze w zeszłym roku i cos na ten temat wiem
    Odnośnie Bioekocent i Actibloc - to tak jak byś porównywał Pendolino do kolei regionalnych. Pendolino to oczywiście Actibloc. Szczerze mówiąc to nie ma co porównywać. Porównujesz tylko średnicę włazu, tutaj się zgodzę - jest utrudniony dostęp przy takowym dostępie jak ma AC, ale system pracy, wielkośc osadnika wstepnego, automatyzacja to duża przewaga AC. Każda oczyszczalnia z porcjowaniem będzie zdecydowanie skuteczniej pracowała niż przepływówka. Nie chcę mi się tutaj opisywać zalet każego z wyminienionych elementów bo to juz robiłem nie raz. Jak juz tak porównuje i piszesz że to "rewizje z kanalizacji" to ja napisze o profesjonalnym montażu dyfuzora talerzowego w Bioekocent - zamocowany do kamienia, nie wiem jak jest teraz ale w zeszym roku i w poprzednich latach tak było - to taka przycinka do tych rewizji kanalizacyjnych.
    Ja chętnie posłucham dalej o zaletach oczyszczalni, zwłaszcza w temacie sterowania, bo chyba szybko następowała wymiana na kolejne rozwiązania zaworów i sterowników w wyrobach kolegi poprzedniej firmy. Nie widziałem chyba innego producenta, który by tak kombinował. Czyli na pewno od razu wszystko dobrze działało, a te całe modyfikacje, których pełno jest w opisie części zamiennych to tylko tak dla marketingu były robione. Widać, że promowanie przez wiele lat osadników gnilnych w przetargach dało opóźnienie w tworzeniu nowoczesnych i sprawdzonych oczyszczalni biologicznych, a potem na szybko trzeba coś było robić. Ja wcale nie mówię, że Bioekocent jest lepszy w technologii, ale jest bardziej do zrozumienia za co się płaci i co za to dostaje, zyskuje w porównaniu do BIO-DUO, czy ACTIBLOC.

  12. #2232
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Alekko

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Bełchatów
    Kod pocztowy
    97-400
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aratak Zobacz post
    Witam wszystkich serdecznie w moim pierwszym poście.

    Wydaje mi się że to właściwe miejsce na zadanie mojego pytania. Mianowicie po przejrzeniu formu w temacie POŚ zdecydowałem się na dwa modele.
    Pierwszy to BioDisc Kingspana a druga to BIOROCK.

    Moja sytuacja wygląda następująco:
    - 2 dorosłe osoby i 3 dzieci,
    - duża płaska działka
    - wyniki badań geologicznych - Warunki gruntowe ocenia się jako umiarkowane ze względu na grunty pylaste (...). Dopuszczalne obciążenie hydrauliczne ocenia się na ok. 24<qmax>18[dm3/m2d].
    Grunty rodzime to grunty małospoiste w stanie twardoplastycznym IL =0,10.
    Brak wody gruntowej do głębokości 4,0 mppt. Lustro wody w studni kręgowej u sąsiadki stwierdzono na głębokości 4,7 mppt przy głębokości studni 15,4 mppt.
    Warunki gruntowe określono jako proste w kategorii geotechnicznej I.

    Warstwy gruntu:
    50 cm - gleba brunatna
    50 cm do 1,30 m - pył beżowy
    1,30 m do 1,80 m - pył beżowy z wytrąceniami FeO i CaCO3
    1,80 m do 4,00 m - pył jasnoszary z wytrąceniami FeO.

    W projekcie oczyszczalnię mam oddaloną od wyjścia kanalizacji o 20 metrów. Poletko rozsączające ma 3 nitki o długości 11 metrów i szerokości 0,6 metra. Odległość od oczyszczalni do początku poletka to 20 metrów. Odległości te są podyktowane studniami i szambami sąsiadów.

    Moje pytania są następujące:
    1. Jaka oczyszczalnia w moim przypadku będzie najlepsza?
    2. Czy tak duże odległości między domem, oczyszczalnią i poletkiem wymagają jakichś usprawnień czy też nie.
    3. Czy mogę zamienić poletko rozsączające na studnię chłonną bez zmian w projekcie.


    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

    Pozdrawiam
    Ja na Twoim miejscu pomyślałbym na oczyszczalnią Bioekocent, która będzie znacznie tańsza od tych co wymieniłeś, ale za tą oszczędność, zrobiłbym mega drenaż z 3 x 20m i dałbym do tego ze 30 ton żwiru i spokój na lata. Po co Ci droga oczyszczalnia z zachodu jak drenaż nie będzie dobrze działał. W efekcie oczyszczalnia też nie będzie działać, albo zacznie się gadka, że trzeba jeszcze przepompownię dokupić, aby nic z drenażu nie mogło się cofnąć.

  13. #2233

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alekko Zobacz post
    Ja na Twoim miejscu pomyślałbym na oczyszczalnią Bioekocent, która będzie znacznie tańsza od tych co wymieniłeś, ale za tą oszczędność, zrobiłbym mega drenaż z 3 x 20m i dałbym do tego ze 30 ton żwiru i spokój na lata. Po co Ci droga oczyszczalnia z zachodu jak drenaż nie będzie dobrze działał. W efekcie oczyszczalnia też nie będzie działać, albo zacznie się gadka, że trzeba jeszcze przepompownię dokupić, aby nic z drenażu nie mogło się cofnąć.
    Widzę, mój drogi Alekko, że na serio wziąłeś się za promowanie sztandarowego produktu Centroplastu. Pewnie przemawia przez ciebie patrioryzm lokalny, bo to przecież firma z Bełchatowa, tak samo jak ty.

    A może by tak coming out?

    Mamy tu kilku forumowiczów, którzy otwarcie opowiadają się za jakąś marką. I to jest w porządku. Można im zadać kłopotliwe pytanie, a oni lepiej lub gorzej potrafią na nie odpowiedzieć. A takie podszeptywanie, jakie ty uprawiasz jest trochę wkurzające.
    Akurat rzecznikiem Sotralentza jest Artur, mimo że już tam nie pracuje (nawet nie może, bo Sotralentz w Polsce padł ), ale nie podoba mi się, że jako wadę tej firmy przedstawiasz aktywność ich działu R&D. Akurat Centroplast jest tu przeciwieństwem, bo Bioekocent to przykład produktu stworzonego na zasadzie "Dobra panowie! Mamy zbiorniki, wymyślcie z tego produkt!" - i tak powstała oczyszczalnia, produkowana bez zmian od średniowiecza.
    Ma swoje plusy - jest tak prosta, że trudno wymyslić prostszą. Jest bardzo tania, bo urządzenia do produkcji zamortyzowały sie na początku renesansu. Ale parę minusów ma i chętnie bym cię o nie zapytał, jeżeli podejmiesz rękawicę.

  14. #2234
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Witajcie,

    Beja, nie przesadzaj że jestem rzecznikiem Sotralentz Jestem zwolennikiem oczyszczalni SBR, a to że SL to miał, mają też inni, pracowałem dla SL i tak się akurat zdarzyło. Dziś już nie ma już Sotralentz, jest Graf i oni tez posiadają SBR, mówię oczywiście o Klaro bo One2Clean to nie jest to żaden SBR.

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Widzę, mój drogi Alekko, że na serio wziąłeś się za promowanie sztandarowego produktu Centroplastu. Pewnie przemawia przez ciebie patrioryzm lokalny, bo to przecież firma z Bełchatowa, tak samo jak ty.

    A może by tak coming out?

    Mamy tu kilku forumowiczów, którzy otwarcie opowiadają się za jakąś marką. I to jest w porządku. Można im zadać kłopotliwe pytanie, a oni lepiej lub gorzej potrafią na nie odpowiedzieć. A takie podszeptywanie, jakie ty uprawiasz jest trochę wkurzające.
    Akurat rzecznikiem Sotralentza jest Artur, mimo że już tam nie pracuje (nawet nie może, bo Sotralentz w Polsce padł ), ale nie podoba mi się, że jako wadę tej firmy przedstawiasz aktywność ich działu R&D. Akurat Centroplast jest tu przeciwieństwem, bo Bioekocent to przykład produktu stworzonego na zasadzie "Dobra panowie! Mamy zbiorniki, wymyślcie z tego produkt!" - i tak powstała oczyszczalnia, produkowana bez zmian od średniowiecza.
    Ma swoje plusy - jest tak prosta, że trudno wymyslić prostszą. Jest bardzo tania, bo urządzenia do produkcji zamortyzowały sie na początku renesansu. Ale parę minusów ma i chętnie bym cię o nie zapytał, jeżeli podejmiesz rękawicę.

  15. #2235

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Witajcie,

    Beja, nie przesadzaj że jestem rzecznikiem Sotralentz Jestem zwolennikiem oczyszczalni SBR, a to że SL to miał, mają też inni, pracowałem dla SL i tak się akurat zdarzyło. Dziś już nie ma już Sotralentz, jest Graf i oni tez posiadają SBR, mówię oczywiście o Klaro bo One2Clean to nie jest to żaden SBR.
    Przecież wiesz Artur, o co mi chodzi. Znasz się na produktach dużego "S" i potrafisz odpowiedzieć na pytania o nie. Można z tobą podyskutować i służy to dobrze temu forum. A takie czajenie się jak Alekko i udawanie zadowolonego posiadacza to próba robienia z forumowiczów czarnego ludu, który wszystko kupi.

    Mam pytanie do Centroplastu.
    Na swojej stronie publikujecie certyfikat CE dla typoszeregu Bioekocent, poczynając od wielkości 3300 dla 8 osób. Według znanych mi danych, obciążenie nominalne BZT takiej oczyszczalni powinno wynosić 8 x 0,06 = 0,48 kg O2/d. A u was jest 0,89 kg/d. Dlaczego?

  16. #2236
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Beja, jak Ty odczytałeś te dane na stronie Centroplast, przecież tego w ogóle nie widać, jak masz coś czytelniejszego to wklej proszę na forum, zawsze poszukiwałem czytelniejszego certyfikatu.
    dzięki

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Przecież wiesz Artur, o co mi chodzi. Znasz się na produktach dużego "S" i potrafisz odpowiedzieć na pytania o nie. Można z tobą podyskutować i służy to dobrze temu forum. A takie czajenie się jak Alekko i udawanie zadowolonego posiadacza to próba robienia z forumowiczów czarnego ludu, który wszystko kupi.

    Mam pytanie do Centroplastu.
    Na swojej stronie publikujecie certyfikat CE dla typoszeregu Bioekocent, poczynając od wielkości 3300 dla 8 osób. Według znanych mi danych, obciążenie nominalne BZT takiej oczyszczalni powinno wynosić 8 x 0,06 = 0,48 kg O2/d. A u was jest 0,89 kg/d. Dlaczego?

  17. #2237

    Domyślnie

    Cytat Napisał ArturStadnik Zobacz post
    Beja, jak Ty odczytałeś te dane na stronie Centroplast, przecież tego w ogóle nie widać, jak masz coś czytelniejszego to wklej proszę na forum, zawsze poszukiwałem czytelniejszego certyfikatu.
    dzięki
    "Idź pan do lekarza od oczu"
    http://centroplast.com.pl/upload/fck...BIOEKOCENT.jpg

    http://centroplast.com.pl/upload/fck...ltiekocent.jpg
    Ostatnio edytowane przez Beja ; 12-08-2017 o 14:27

  18. #2238
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    ArturStadnik

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Radwanice
    Kod pocztowy
    59-160
    Posty
    468

    Domyślnie

    Dzięki, rzeczywiście już chyba trzeba pójść do lekarza od oczu

    Odnośnie ładunków to wydają się dziwne w jednej i drugiej deklaracji. Z tego co wiem to badania skuteczności wykonuje się dla najmniejszego urządzenia, więc w przypadku jednego i drugiego to niby 8 osób (mam jeszcze w domu katalog gdzie Bioekocent jest do 5 RLM ). W takim przypadku obciążenia dobowe powinny być na poziomie około 0,48 kg/d, a w przypadku Bioekocent jest 0,89 a w Multiekocent 1,14, co już dla mnie w ogóle nie jest zrozumiałe

    pzdr


  19. #2239

    Domyślnie

    No właśnie. Uprzedziłeś moje pytania do producenta o to, które właściwie modele były poddawane badaniom.

  20. #2240

    Domyślnie

    Jeśli mogę dodać swoje " trzy grosze " to czasem się zastanawiam jak to jest z minimalną pojemnością oczyszczali biologicznej. Jestem zwolennikiem większych kubatura ale widzę, że firmy takie jak Centroplast, czy Ekopol, mają tu dość zaskakujące duże wydajności w tak małych 3-komorowych pojemnościach ? . Czy może mi ktoś to wytłumaczyć, bo po prostu nie wiem jak już to inaczej tłumaczyć klientom, patrzącym od razu na cenę ?

Strona 112 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony