dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 190
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 3786
  1. #61

    Domyślnie

    A wracając do mojego pytania. Co jaki czas trzeba te worki wymieniać? Czy dowiadywałeś się o koszt takiej usługi?

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    A wracając do mojego pytania. Co jaki czas trzeba te worki wymieniać? Czy dowiadywałeś się o koszt takiej usługi?
    Przy prawidłowej obsłudze nie trzeba ich wymieniać.
    Jeżeli jednak coś zanieczyści reaktor (np. w wyniku zaniedbania opróżniania osadnika co 2 lata), to trzeba wykonać płukanie. Samodzielnie, czystą wodą.
    Instrukcja podaje, że po 2-3 płukaniach wkład powinien być wymieniony. Kiedyś pytałem o koszt takiej wymiany, niestety nie pamiętam tego teraz.
    sapere aude

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Kolego badania można przeprowadzać w różne sposoby, nie wieże w żadne takie badania, to tak jak z podawaniem sprawności kotów niby mają sprawność ok 80% a tak naprawdę osiągają polowe tego i również posiadają certyfikaty że testy były przeprowadzane w różnych instytutach.
    Nieprawda. Badanie to badanie. Jak mówimy o certyfikacie CE, to wszystko jest opisane w najdrobniejszych szczegółach i podane jest, jaki parametr i według jakiej metody laboratoryjnej jest mierzony. To tak jakbyś powiedział, że wszystkie długości trzeba mierzyć tą samą linijką, bo nie wierzysz w różne pomiary.

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Napisał Matthius Zobacz post
    Oczyszczone ścieki planowałem wykorzystać do nawadniania ogrodu. Zależało mi więc na jak najlepszej ich neutralizacji. Z tego co było na rynku, BioRock dawał najwyższy stopień redukcji związków azotu. Jak wrócę do domu, poszukam dokładnych danych.
    Czemu masz takie ciśnienie na związki azotu? Akurat do trawy najlepszy jest nawóz NPK, czyli azot raczej jest pożyteczny. A w przydomówkach (wszystkich) nie ma warunków do biologicznego usuwania azotu i fosforu.

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Czemu masz takie ciśnienie na związki azotu? Akurat do trawy najlepszy jest nawóz NPK, czyli azot raczej jest pożyteczny. A w przydomówkach (wszystkich) nie ma warunków do biologicznego usuwania azotu i fosforu.
    Beja co do fosforu, to zobacz co piszą na ecokube:

    Oczyszczalnia przydomowa BioKube AWTS może być wyposażony w zestaw do usuwania fosforu. Jest on usuwany przez dodanie chlorku aluminium do osadu, który trafia do zbiornika osadowego, w wyniku tego powstaje nierozpuszczalna sól, która pozostaje w szambie do czasu jego opróżnienia.

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    Beja co do fosforu, to zobacz co piszą na ecokube:

    Oczyszczalnia przydomowa BioKube AWTS może być wyposażony w zestaw do usuwania fosforu. Jest on usuwany przez dodanie chlorku aluminium do osadu, który trafia do zbiornika osadowego, w wyniku tego powstaje nierozpuszczalna sól, która pozostaje w szambie do czasu jego opróżnienia.
    Eeee tam... To jest zwyczajne chemiczne strącanie fosforu. Dozować chlorek aluminium czy żelaza to każdy głupi potrafi.
    Usuwanie biologiczne wymaga naprzemiennych warunków tlenowych i beztlenowych http://www.wiedzainfo.pl/i/miskiewicz/rys6.png
    Azot to jeszcze inna historia.

  7. #67

    Domyślnie

    Oczyszczalnia ta bardzo mnie zaciekawiła z uwagi na wyniki oczyszczania.
    Zadzwoniłem dzisiaj do biura handlowego - nikt nie odbiera. Zadzwoniłem do siedziby firmy. Odebrał jakiś facet. Wypytuje mnie po co mi informacje o oczyszczalni. Kiedy nie dosłyszy nie pyta "proszę" tylko "co?". Odmawia udzielenia informacji i każe wysłać zapytanie pocztą elektroniczną. Przeżyłem szok cywilizacyjny. Zwłaszcza po rozmowach z miłymi i kompetentnymi przedstawicielami Sotralentza i Malla. Oczywiście nie wysyłam żadnego zapytania bo już wyobrażam sobie kontakt z tą firmą klientów, którzy już kupili. Przestały mnie dziwić negatywne opinie na temat tej firmy. A szkoda. Bo produkt wygląda na porządny. Duńska robota

    Hvad jeg gør? Henvende sig direkte til Danskerne?

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Eeee tam... To jest zwyczajne chemiczne strącanie fosforu. Dozować chlorek aluminium czy żelaza to każdy głupi potrafi.
    Usuwanie biologiczne wymaga naprzemiennych warunków tlenowych i beztlenowych http://www.wiedzainfo.pl/i/miskiewicz/rys6.png
    Azot to jeszcze inna historia.
    O kurcze, to ja jestem głupszy niż "każdy głupi"
    Jak już będę miał oczyszczalnie dasz mi przepis na dozowanie?

  9. #69

    Domyślnie

    EKO-BIO 2500 Ekopolu dowieźli mi przy okazji na budowę sami właściciele. Była akurat promocja i nie będę teraz denerwował przyszłych nabywców cenami sprzed dwóch lat. Urządzenie sprawuje się w sposób więcej niż zadowalający. Wszelkie wątpliwości czy to związane z papierkami dla urzędasów czy z praktycznymi zagadnieniami są rozwiązywane od ręki. Jedno jest pewne. Należy w miarę regularnie monitorować zawartość komór. Użytkując sprzęt pół roku, przegapiłem świąteczny okres, gdy i gości było sporo i pralki i zmywarki pracowały nonstop. Jakaś chemia chyba wytłukła złoże. Zapach w studni chłonnej był bardziej intensywny i po oględzinach samej oczyszczalni szybko dosypałem aktywator. Ładnie wszystko ruszyło i jest na razie OK. Na pewno życzyłbym sobie, aby pokrywy byly bardziej solidne. W obydwu po jednym odpadły metalowe skoble, ale to mogła tez byc moja nieuwaga. Fakt, że nie są mi do niczego potrzebne, ale przy małych dzieciakach mogłyby sie okazać niezbędne. Latem zaserwuję czyszczenie jakąś szmabiarką i wtedy będzie można ocenić co tam się faktycznie dzieje w środku.
    I już mieszkamy !

  10. #70

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pietro Muratore Zobacz post
    O kurcze, to ja jestem głupszy niż "każdy głupi"
    Jak już będę miał oczyszczalnie dasz mi przepis na dozowanie?
    Ups... Sory! Miałem na myśli producentów i ich hasła.

    A tak serio serio, to cały "system" to jakaś pompa dozująca, kontener z chemikaliami i trochę rurek, np. http://www.prominent.pl/desktopdefau...92_read-27929/


  11. #71
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar blackraven
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kraków S
    Posty
    132

    Domyślnie

    Myślę, że w końcu należy wyjaśnić kwestie oczyszczalni "ekopol"
    Rozróżniamy dwie podobne firmy:

    EKOPOL z Łęczycy - www.ekopol.pl lub www.oczyszczalnie.pl ...W swojej ofercie maja oczyszczalnie np.Bio-hybryda 2500 kiedys nazywana Eko-bio

    EKO-POL z Bukowiec - www.oczyszczalnia.net lub www.eko-bio.com.pl ...W swojej ofercie mają oczyszczalnie np. Eko-Bio 2500

    Oczyszczalnie powyższych firm są bardzo podobne do siebie, natomiast występują różnice. Firmy nie są powiązane ze sobą.

    Apeluje więc aby dokładnie precyzować o jaki ekopol chodzi
    Ostatnio edytowane przez blackraven ; 27-01-2012 o 10:33

  12. #72
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar goobo
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Gdańsk/Otrębusy
    Posty
    225
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    EKO-BIO 2500 Ekopolu dowieźli mi przy okazji na budowę sami właściciele. Była akurat promocja i nie będę teraz denerwował przyszłych nabywców cenami sprzed dwóch lat. Urządzenie sprawuje się w sposób więcej niż zadowalający. Wszelkie wątpliwości czy to związane z papierkami dla urzędasów czy z praktycznymi zagadnieniami są rozwiązywane od ręki. Jedno jest pewne. Należy w miarę regularnie monitorować zawartość komór. Użytkując sprzęt pół roku, przegapiłem świąteczny okres, gdy i gości było sporo i pralki i zmywarki pracowały nonstop. Jakaś chemia chyba wytłukła złoże. Zapach w studni chłonnej był bardziej intensywny i po oględzinach samej oczyszczalni szybko dosypałem aktywator. Ładnie wszystko ruszyło i jest na razie OK. Na pewno życzyłbym sobie, aby pokrywy byly bardziej solidne. W obydwu po jednym odpadły metalowe skoble, ale to mogła tez byc moja nieuwaga. Fakt, że nie są mi do niczego potrzebne, ale przy małych dzieciakach mogłyby sie okazać niezbędne. Latem zaserwuję czyszczenie jakąś szmabiarką i wtedy będzie można ocenić co tam się faktycznie dzieje w środku.
    mam pytanie a propos glosnosci kompresora zastosowanego w tej oczyszczalni-w jakiej odleglosci go slyach np. w cichy wieczor-planujemy zainstalowac oczyszczalnie niedaleko tarasu i zastanawiam sie czy nie bedzie meczace jego buczenie jak wieczorem bedziemy siedzieli na tarasie

  13. #73

    Domyślnie

    Moja z różnych względów nie jest jeszcze do końca zasypana. Mieszkam w bardzo cichym miejscu i aby się przekonać czy w danym momencie pompa pracuje, muszę podejść na te kilka metrów do urządzenia. Zastanawiałem się nawet czy nie wyprowadzić diody sygnałowej w okolice daszka, aby było wiadomo, że napięcie dochodzi, lub że pompa jest w trybie pracy. Ułatwiłoby to trochę ewentualne stwierdzenie usterki. Teraz muszę czasem polować na moment gdy timer poda napięcie i nasłuchuję czy coś tam buczy. Wracając do głośności to zakładam, że dobrze zasypana eko-bio 2500 byłaby słyszalna w cichy wieczór z odległości kilku metrów, ale na pewno nie byłoby to coś uciążliwego. Pompę można wyekspediować np. do kotłowni, a powietrze byłby podawane przewodem ciśnieniowym. Niektórzy chyba mają tak to rozwiązane.
    I już mieszkamy !

  14. #74

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Czemu masz takie ciśnienie na związki azotu? Akurat do trawy najlepszy jest nawóz NPK, czyli azot raczej jest pożyteczny. A w przydomówkach (wszystkich) nie ma warunków do biologicznego usuwania azotu i fosforu.
    Niby tak, ale podobno są one dość szkodliwe dla ludzi - a w okolicy wszyscy mamy studnie głębinowe. Przepisowe odległości są zachowane, jednak lepiej dmuchać na zimne.
    sapere aude

  15. #75

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Moja z różnych względów nie jest jeszcze do końca zasypana. Mieszkam w bardzo cichym miejscu i aby się przekonać czy w danym momencie pompa pracuje, muszę podejść na te kilka metrów do urządzenia. Zastanawiałem się nawet czy nie wyprowadzić diody sygnałowej w okolice daszka, aby było wiadomo, że napięcie dochodzi, lub że pompa jest w trybie pracy. Ułatwiłoby to trochę ewentualne stwierdzenie usterki. Teraz muszę czasem polować na moment gdy timer poda napięcie i nasłuchuję czy coś tam buczy. Wracając do głośności to zakładam, że dobrze zasypana eko-bio 2500 byłaby słyszalna w cichy wieczór z odległości kilku metrów, ale na pewno nie byłoby to coś uciążliwego. Pompę można wyekspediować np. do kotłowni, a powietrze byłby podawane przewodem ciśnieniowym. Niektórzy chyba mają tak to rozwiązane.
    Cisza jest rzeczą względną. W moim pokoju miewam ciszej lub głośniej. Ale dopiero w nocy, jak zapomnę, to muszę wstać i wyłączyć zasilacz do lampki LED, przy której to piszę. Inaczej mam trudności z zaśnięciem.
    Od dawna tu piszę, że nie lubię kompresorów. Nie buczą wtedy, kiedy ich nie ma.
    Ilu z was w jakiś letni wieczór irytowało brzęczenie komara, a potem okazywało się, że jest on kilka metrów od was?

    No i to ciągłe zmartwienie compiego - pracuje czy nie?! Trzeba zamontować diodę, bo to sprawdzanie staje się kłopotliwe.

  16. #76
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Dareckyy
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Stare Bielsko, Bielsko, Poland, Poland
    Posty
    306
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    22

    Domyślnie

    Dobrym pomysłem jest umieszczenie mechanicznego programatora dobowego (ale fachowe określenie dla tego prostego urządzenia) wyposażonego w diodę sygnalizującą włączenie się programatora w garażu, zamiast w oczyszczalni. Za każdym razem jak wyjeżdżam, czy przyjeżdżam samochodem, rzucam okiem na programator. Raz na jakiś czas sprawdzam, czy jest ustawiony na odpowiedniej godzinie, bo na początku lubił się zacinać.

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar malux20
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Kujawy
    Posty
    6.059

    Domyślnie

    u mnie wygląda tak dom postawiłem przy uliczce gdzie nie ma kanalizy
    ale dom mojego ojca oddalony od mojego z 30-40 metrów ma podłączenie do kanalizy [dom ojca jest przy innej ulicy]


    właściwie mam możliwość podłączenia się do studzienki na podwórku ojca ale liczę się że dom ojca będzie za kilka kilkanascie lat sprzedany i może być zamieszanie z tym podłączeniem może ta oczyszczalnia jest rozsądniejszym rozwiązaniem?
    sezon grzewczy 2014/2015
    648 kwh POMPA CIEPŁA
    25 KWH GRZAŁKA w łazience
    0,5 m3 drewna

    dom123m2 x 29,6 kwh sezon grzewczy [według ozc]
    pompa pow-woda atlantics10

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beja Zobacz post
    Cisza jest rzeczą względną. W moim pokoju miewam ciszej lub głośniej. Ale dopiero w nocy, jak zapomnę, to muszę wstać i wyłączyć zasilacz do lampki LED, przy której to piszę. Inaczej mam trudności z zaśnięciem.
    Od dawna tu piszę, że nie lubię kompresorów. Nie buczą wtedy, kiedy ich nie ma.
    Ilu z was w jakiś letni wieczór irytowało brzęczenie komara, a potem okazywało się, że jest on kilka metrów od was?

    No i to ciągłe zmartwienie compiego - pracuje czy nie?! Trzeba zamontować diodę, bo to sprawdzanie staje się kłopotliwe.
    Gdy się czyta opinie na temat plazmowego TV Panasonica to to na ich podstawie można napisac już doktorat kto słyszy wentylatorki w nim umieszczone, a kto nie. Podobnie straszono mnie wentylacją mechaniczną, że słychać szum. Słychać, ale trzeba na full ustawić obroty. Jednak jeśli ktoś jest wyczulony na tego typu różnice to należy pompę wrzucić do domu i zaizolowac akustycznie. Będzie cisza, ale co z tymi bąbelkami w oczyszczalni? Jak je zaizolować ? ; )
    I już mieszkamy !

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareckyy Zobacz post
    Dobrym pomysłem jest umieszczenie mechanicznego programatora dobowego (ale fachowe określenie dla tego prostego urządzenia) wyposażonego w diodę sygnalizującą włączenie się programatora w garażu, zamiast w oczyszczalni. Za każdym razem jak wyjeżdżam, czy przyjeżdżam samochodem, rzucam okiem na programator. Raz na jakiś czas sprawdzam, czy jest ustawiony na odpowiedniej godzinie, bo na początku lubił się zacinać.
    Zasilanie mam w garażu. Muszę tylko zdecydować gdzie postawie sygnalizację. Tylko czy to już nie zakrawa na obłęd? PC sprawdzam codziennie na sterowniku umieszczonym w korytarzu, jak mamy takie mrozy jakteraz to kilka razy dziennie bo potrafi przy mocnych minusowych się zatrzymać. Kocioł również sprawdzam, wentyle w kotłowni od WM też, automatyczną bramę czy sie zamknęła obowiązkowo i czekam kiedy mi to przejdzie, hehe.
    I już mieszkamy !

  20. #80

    Domyślnie

    Cytat Napisał compi Zobacz post
    Zasilanie mam w garażu. Muszę tylko zdecydować gdzie postawie sygnalizację. Tylko czy to już nie zakrawa na obłęd? PC sprawdzam codziennie na sterowniku umieszczonym w korytarzu, jak mamy takie mrozy jakteraz to kilka razy dziennie bo potrafi przy mocnych minusowych się zatrzymać. Kocioł również sprawdzam, wentyle w kotłowni od WM też, automatyczną bramę czy sie zamknęła obowiązkowo i czekam kiedy mi to przejdzie, hehe.
    W sumie fakt - trochę stajemy się dodatkiem do gadżetów, którymi sami się obstawiamy. A tzw. full automat oznacza tylko tyle, że trzeba nauczyć się, jak nastawiać parametry kolejnego sterownika mikroprocesorowego.

    Pamiętam reportaż w TV o komputeryzacji Poczty Polskiej, sprzed wielu lat. Na pytanie, czy to oznacza zwolnienia, pani odpowiedziała, że wręcz przeciwnie - trzeba będzie przyjąć ludzi do obsługi tych komputerów

Strona 4 z 190

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony