dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Oparci belek terrivy na ścianach.

    Czy montując strop terriva belki opieracie bezpośrenio na ścianach, czy na rygach lekko powyżej ściany, czy kładziecie pas betonu na ścianie a'la podlewka i jak zwiąże wtedy kładziecie na ten pas belki. Pierwsze rozwiązanie widziałem w poradniku Ładnego Domu.

  2. #2

    Domyślnie

    położyłem na ścianie, podstęplowałem, ułożyłem pustaki, zazbroiłem, zalałem - po co kombinować ??

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie zrobili powyżej ściany z przerwą na poduszkę betonową tak jak rysowali to w Muratorze. Może dzięki temu u mnie nic nie pęka. Za to robienie stropu trwało wieki.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) ZŁOTOUSTY Avatar mieczotronix
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    2.203
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    29

    Domyślnie

    Ja, żeby przyspieszyć i nie robić skomplikowanego szalunku itp położyłem na ścianie z pustaków ostatnią warstwę cegły pełnej. Beleczki układane były na cegle pełnej na placku z zaprawy.

  5. #5

    Domyślnie

    Jeśli chcesz uniknąc przykrości natury nie tylko estetycznej wykonaj oparcie belek tego stropu na rygach ,zresztą nie wazne tego czy innego. Unikniesz w ten sposób punktowych nacisków i w zdrowy sposób pozwolisz rozłożyć się "wygodnie" obciążeniu. Poduszka z zaprawy to konieczność.
    HEJ!

  6. #6

    Domyślnie

    Witam.

    Wieniec opuszczony, belki na poduszce betonowej. Pod belkami przechodzi jeden z prętów zbrojenia wieńca. Wykonanie nie różni się prawie od opierania na ścianie. Tylko najpierw wykonuje się rygi przyścienne, kompletne stemplowanie. Beton sam wpływa pod belki. Pod kilka, pod którymi "poduszka" była bardzo cienka, nie wpłynął do końca. Został zarzucony ręcznie po rozstęplowaniu. Cały strop 70m2 wykonałem wspólnie z 1 człowiekiem (bo to ja byłem pomocnikiem) w 5 dni. W poniedziałek zaczęliśmy, w piątek zalano. Był to rok 2001. Do dzisiaj nic nie pęka i nie klawiszuje, choć nie sądzę aby akurat to miało jakieś znaczenie.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar am00
    Zarejestrowany
    Apr 2003
    Posty
    1.499
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    51

    Domyślnie

    Niektóre betoniarnie np. ta: www.konbet.com.pl robią specjalne kształtki wieńcowe z keramzytu w kształcie litery L po 6zł sztuka 49x24x30 grube 6cm. Zastępuje to ten podkład z cegieł, o którym pisał Mieczotronix i odpada szalowanie wieńca, no i problem mostka termicznego jest złagodzony.
    Łowca krokodyli raz się w życiu myli!
    Zaległy dziennik - galeria
    Komentarze

  8. #8

    Domyślnie

    Rezygnacje z uniesienia belek 2-3cm ponad mur dla wykonania "poduszki", uzależnić trzeba od materiału muru na którym opieramy belki stropowe.
    Jeżeli to jest n.p. delikatny Porotherm 44 to nie wykonanie poduszki grozi późniejszymi pęknięciami pustaków.

  9. #9

    Domyślnie

    Ketiso i ArtMedia ujęli to najlepiej. Poduszka 2-4cm jak najbardziej wskazana, obciążenie belek (stropu) rozłożone równomiernie na ścianie bez punktowego przeciążenia ściany od belki stropu. I to wykonana monolitycznie z wieńcem a nie wcześniej. Ponadto - kto wymuruje ściany w idealnym poziomie dookoła?

  10. #10
    bud-bet
    Guest
    bud-bet

    Domyślnie

    nie można oprzeć belek na ścianie ,muszą one być 3-4 cm nad ścianą tak aby podczas zalewania beton wpłynął pod nie, belki muszą być włożone w wieniec i to w nim mają sie opierać a nie bezpośrednio na ścianie

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony