dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 167
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 3339
  1. #1

    Domyślnie Trochę rustykalnie,odrobinę glamour, ciut barokko :)

    Witam ciepło Wszystkich, którzy przypadkiem tu do mnie zabłądzą.
    Postanowiłam założyć ten wątek mając na względzie litość głównie nad moim lubym, który ma już serdecznie dość mojego gadania o wnętrzach i ich wykończeniu. Jak wiadomo Forum chłonne jest i pomocne wiec dla każdego znajdzie się miejsce. Mam nadzieję
    że i dla mnie

    Zacznijmy od tego że domek masz już stoi. Stoi zresztą od dłuższego czasu gdyż w związku ze zmianami zawodowymi często się przeprowadzamy i ostatni rok spędzaliśmy za granicą. Przeprowadzka odkładała się więc od dłuższego czasu, ale chyba w końcu nastał ten moment i trzeba szybko doprowadzić dom do stanu zamieszkania

    Z pośród wielu projektów wybraliśmy, już ponad trzy lata temu projekt Mars z Dobrych Domów. Miał idealny dla nas układ parteru i góra też była zadowalająca. Z myślą o ewentualnej konieczności przyjęcia do siebie któregoś z rodziców (w odległej przyszłości mam nadzieję przerobiliśmy lekko projekt tak aby w przyszłości móc wydzielić w nim przestrzeń pokoju z osobną łazienką i możliwością stworzenia osobnego wejścia z zewnątrz.
    Aktualnie w tym miejscu planujemy naszą sypialnię łączącą się szerokimi drzwiami z gabinetem. Dla orientacji zamieszczam poniżej plany parteru przed i po przeróbce.

    parter

    parter po drobnych poprawkach

    poddasze
    Ostatnio edytowane przez TwoOfUs ; 27-08-2012 o 10:08

  2. #2

    Domyślnie

    W momencie rozpoczynania naszej przygody z budowaniem mieszkaliśmy w wynajmowanym wnętrzu urządzonym w rustykalnym stylu. Byliśmy mocno przyzwyczajeni do tej estetyki więc wybierając materiały do nowego domu jakoś odruchowo podążaliśmy w tym kierunku. W ten sposób pojawiła się ciemna cegła w której nadal jestem
    zakochana i okna ze szprosami co prawda plastikowe w wersji imitującej dębowe (na drewniane niestety nie było nas wtedy stać a na te dostaliśmy dość duży upust).
    W tej chwili na etapie wykończenia, przeglądając magazyny wnętrzarskie i zasoby Forum przekonujemy się że jednak nie to nam w duszy gra podobają nam się wnętrza nieprzeładowane, klimaty loftowe i retro. Ja po cichu wzdycham do łazienek w stylu glamour i barokowych nutek
    Tak więc będziemy próbowali w tym naszym wnętrzu pogodzić to co już jest i czego zmienić się nie da z tym, co gdzieś w głębi serca nam się marzy

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    EDIT :
    Stuknęła już 100 strona mojego wątku Dziękuję wszystkim forumkom, które przez ten czas śledziły moje poczynania i wielokrotnie wspomagały radą i opinią Przebrnęliśmy już przez etap projektowania naszych wnętrz, zajęło to trochę czasu i stron komentarzy Kto będzie miał odwagę czy ciekawość brnąć przez nasze rozważania zobaczy jak zmieniały się i ewoluowały nasze koncepcje .Dostanie też garść inspiracji i namiarów na lampy, podłogi czy inne elementy spośród naszych wyborów oraz zobaczy więcej wizualizacji i fotek z realizacji. Dla pozostałych w telegraficznym skrócie co i jak planujemy

    Teraz czas na realizację i mam nadzieję rychłą przeprowadzkę


    Wiatrołap

    Hall




    Gabinet




    Sypialnia




    Łazienka




    Kuchnia




    Salon




    WC


    Sypialnia Union Jack

    Łazienka górna.



    Ostatnio edytowane przez TwoOfUs ; 09-09-2012 o 12:56

  3. #3

    Domyślnie

    Na początek trochę inspiracji.
    Najłatwiej poszło nam z zaplanowaniem sypialni i łazienki do niej przylegającej. Tutaj luby odpuścił i nie spierał się za bardzo nawet jak ogłosiłam że marzę o fioletowych ścianach.





    Na kolor fioletowy chciałabym pomalować ścianę za łóżkiem i sufit. Wiem że zaraz wszyscy zakrzykną, że oszalałam ale ja chciałabym stworzyć wrażenie takiego baldachimu ponad łóżkiem. Samego baldachimu nie chcę, mąż się broni że to już bardzo kobieco będzie, no i zbiera się na nim kurz a on alergikiem mam nadzieję że wyjdzie fajnie pozostałe ściany będą białe podłogę też chciałabym białą więc powinno być w miarę jasno. Planowałam srebrne stoliki przy łóżku ale nie wiem czy na początek uda mi się to zrealizować. Marzenia marzeniami a z sakiewką liczyć się trzeba W związku z tym że posiadamy już trochę mebli w aktualnym mieszkaniu będziemy musieli tymczasowo zaadoptować je w nowym wnętrzu.
    Mam tu na myśli komodę i stoliki Ikea Trollsta w kolorze czarnym które zostały zakupione w ramach nagłej potrzeby a które będą musiały tymczasowo stanąć w gabinecie i sypialni. Jakość tych mebelków pozostawia trochę do życzenia ale stylistycznie mniej więcej wpisują się w temat więc mam nadzieję że jakoś dadzą radę. Zastanawiam się też nad możliwością przemalowania ich na kolor srebrny ale obawiam się jak to wyjdzie bo to nie drewno tylko okleina
    Ponadto za łóżkiem wymyśliliśmy sobie wycinankę z białego mdf lub jakoś podobnie i dwie wiszące lampy po bokach łóżka coś jak na zdjęciu:


    Wycinankę trudno mi jakoś zobrazować. Ma to być wzór kwiatowy coś jak na tych zdjęciach ale obszerniejsze. Popracuje nad wizualizacją całości to będzie łatwiej





    A to rzeczona ikea trollsta

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj,
    gratuluję własnego domu. Inspiracje jak to inspiracje - jedne bardziej mi się podobają, inne mniej.

    Za to niepokoją mnie te rustykalne zaszłości. Napisz - lub pokaż - co już macie rustykalnego, to będziemy wspólnie myśleć, czy te glamury i mdf-y dadzą sie wkomponować

  5. #5

    Domyślnie

    zazdroszczę ustępliwości lubego.. mój się niby nie zna, nie chce się wtrącać a się wtrąca...ja lubię romantyzm i klasykę on nowoczesność... i jak to tu pogodzić
    życzę powodzenia

  6. #6

    Domyślnie

    Witam Was w moich skromnych progach fajnie że ktoś tu zagląda
    Z rzeczy które już mamy to jak pisałam okna dębopodobne ze szprosami i cegłę ułożoną na ściance między kuchnią a pokojem dziennym i zakupioną także na ścianę z kominkiem. Cegła Alt-maas, taka jak na zdjęciu ale ułożona z czarną fugą na żywo wydaję się ciemniejsza bardziej czekoladowo czerwona. Okna trochę widać na zdj z budowy. Niestety nie mogę teraz zrobić nowszych zdj bo jestem daleeeko od domu może w weekend coś mi prześlą Poza tym jesteśmy na samym początku więc dopiero zaczynamy i wybieramy.






    Blondynka mój niestety też woli nowoczesność i różne gadżeciarskie sprawy w tym klimaty loftowe do których ja też czasem wzdycham Stąd na początku pojawiła się u nas cegła którą teraz trzeba jakoś wmontować w koncepcje

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar agawi74
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    13.875

    Domyślnie

    Witam się bardzo ciekawie się zapowiada, uwielbiam styl rustykalny i glamour i cegłę, także moje klimaty.
    Będę podglądać, mogę?

  8. #8

    Domyślnie

    Wpisuję się na listę "podglądaczy"
    Czekam z niecierpliwością na łączenie różnych stylów bo i mi w duszy gra tochę nowoczesnej klasyki, trochę loftowego glamour Trzymam kciuki i mocno kibicuję.

  9. #9

    Domyślnie

    W oczekiwaniu na moją nieudolną puki co próbę wizualizacji sypialni, wkleję kilka zdjęć związanych z pokojem dziennym:










    Jest z nim trochę problemów gdyż jak pisałam mamy wysokie dębopodobne okna i ciemną cegłę na dwóch ścianach. Myśleliśmy o szarobrązowym kolorze na pozostałych ścianach i jasnej podłodze do tego chyba jasne listwy. Problemem staje się jednak dobranie koloru stolarki drzwiowej. Powinna być ciemna dębowa jak okna ale jak to się zgryzie z jasną podłogą i listwami? Na ostatnim wklejonym zdjęciu są niby ciemne drzwi zestawione z jasnymi listwami ale podłoga do tego jest ciemna Jakoś nie potrafię tutaj zdecydować a drzwi będzie trzeba niedługo zamawiać.

    wklejam jeszcze zdjęcie wnętrza z cegłom którym inspirowaliśmy się trochę wybierając naszą. Teraz chcielibyśmy to jakoś razem połączyć. Takie belki jak te na zdj mamy zaraz za oknem, na zadaszonym tarasie.


  10. #10

    Domyślnie

    Chyba właśnie została podjęta decyzja o grzejnikach Długo się zmagaliśmy z tym tematem bo mnie podoba się co innego i jemu też a jak już powstanie wspólna wersja to oczywiście za droga Rozważaliśmy grzejniki Tubus, Afro i Cover i zostaniemy chyba przy tym pierwszym












  11. #11

    Domyślnie

    Trochę to trwało ale w końcu udało nam się stworzyć wizualizację sypialni (tu wieeelkie podziękowania dla małża )
    Ma być tak:









    Kolorek na ścianach ma być taki wrzosowy ale dosyć wyrazisty. Jeszcze nie znaleźliśmy konkretnej farby, puki co ustalamy wersję z podłogą
    Ja bym chciała jakieś jasne drewno z odcieniem szarości do tego wycinanka za łóżkiem srebrna i srebrne lampy lub wersja mniej 'na bogato' biała wycinanka i białe lampy. Stoliki puki co zostaną czarne przeniesione z dotychczasowego mieszkania, w przypływie gotówki upolujemy coś nowego
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  12. #12

    Domyślnie

    W związku ze zwiększoną ilością wolnego czasu w dniu dzisiejszym (nie robię obiadu , małż nie czyta ) postanowiłam go zmarnotrawić na grzebanie w internecie. A oto wyniki
    Na początek ceglane:





    boshe.... skąd się bierze takie przestrzenie? ale cegła cudowna taka prawdziwa, stara














    i na deserek łazienka w morskim klimacie:

    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  13. #13
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam
    Podglądam i czekam na efekty zawsze jest to dla mnie najciekawsze jak z tylu różnych inspiracji powstaje efekt końcowy.

  14. #14

    Domyślnie

    TwoOfus - najgorzej jest to że to ja jestem tą ustępliwą stroną... ;/

  15. #15
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Blondynka ja mam tak samo :/ też ciągle ustępuje

  16. #16

    Domyślnie

    Witam wszystkich podglądaczy fajnie że ktoś tutaj zagląda.
    A co do ustępliwości to ja jestem taka typowa jędza wiercę dziurę w brzuchu aż mu się zdanie odmieni no cóż, tak mam że lubię jak jest po mojemu, zresztą kto nie lubi
    A wracając do tematu wnętrzarskiego to sami jeszcze nie wiemy co z tego wyjdzie podobają nam się skrajnie różne rzeczy i nowoczesne, designerskie gadżety i przytulne gięte meble w stylu ludwika. Będziemy próbowali to jakoś połączyć Już się nie mogę doczekać kiedy w końcu zacznie się coś dziać i będzie widać efekty. Puki co to tylko wybieranie, decydowanie i oczekiwanie na fachowców.
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwoOfUs Zobacz post
    podobają nam się...
    Ja tylko podkreślę NAM. Mnie się wcale nie podobają przytulne gięte meble w stylu ludwika, ale wiercenie z udarem swoje robi.

    Pozdrawiam,
    małż

  18. #18

    Domyślnie

    ku pamięci kilka przykładów odważnych połączeń

















    Jak patrze na niektóre z tych zdjęć to mam ochotę zaszaleć z jakimś mocnym kolorkiem... może chociaż w dodatkach....hmmm Mam już nawet kandydata do roli figurki psa nie wiem tylko czy chciałby tak grzecznie stać
    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  19. #19

    Domyślnie

    Weekendowe szaleństwo zaowocowało nowymi zdobyczami



    Była przecena i jakoś nie mogłam się oprzeć zakupiłam 6szt w różnych rozmiarach. W dwóch zamieszkały już sól i cukier. Teraz będę poszukiwać przeźroczystych słomek do napoi, do najwyższego słoika. Pozostałe na razie poczekają na nowy dom. Pewnie trafią do łazienki będą na patyczki i waciki



    To wieszak na ubrania. Trafi do przedpokoju na okrycia gości. Niestety trudno mu zrobić ładne zdjęcie, ma ruchome ramiona które można dowolnie ustawiać.

    Znaleźliśmy też pstryczki zobaczyłam je i od razu się zakochałam. Będą idealne do gabinetu i sypialni a do pozostałych pomieszczeń damy te prostsze





    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

  20. #20

    Domyślnie

    Opracowaliśmy też wizualizację gabinetu. Zaczynamy dochodzić do wprawy już niedługo pokój dzienny

    trochę rustykalnie, odrobinę glamour, ciut barokko
    jeśli chcesz o coś zapytać...
    mail.twoofus♥gmail.com

    "The greatest enemy of a good plan is the dream of a perfect plan"

Strona 1 z 167

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony