dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 141
  1. #41
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam
    My również budujemy ten dom ale po zmianach w załączniku rzut. Dodaliśmy 1 pokój i zrezygnowaliśmy z okien narożnikowych chociaż się nam podobały. Kominek przenieśliśmy na środek salonu.
    W zeszłym tygodniu skończyliśmy murować fundamenty zostało nam jeszcze je ocieplić i zabezpieczyć przed wilgocią ale pogoda jest jak jest.
    Pozdrawiam wszystkich budujących
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rzut.jpg
Wyświetleń:	605
Rozmiar:	99,4 KB
ID:	79125  

  2. #42

    Domyślnie

    proszę oświećcie mnie w sprawie fundamentów a dokładnie koszt samej robocizny, dzisiaj jestem umówiona z 2 ekipami i chciałbym wiedzieć dla porównania, a czasu nie mam na szukanie fachowców bo zastanie mnie zima. po 2 zastanawiam się czy nie za późno na te fundamenty, ale kierownik b. powiedział że nie. co o tym sądzicie???

  3. #43

    Domyślnie

    aaaaa co do tego kominka to też bym chciała go mieć właśnie m/w w tym miejscu co ty

  4. #44
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Wink

    mnie fundamenty do tej pory wniosły niecałe 15 tys. Ale nie robiła mi tego żadna firma tylko wszystko sam z teściem i ojcem wiec to 15 tys to sam materiał z dużymi rabatami
    Zostało mi jeszcze ocieplenie i zasypanie piachem które nie powinno mnie wynieś więcej niż 10 tys.
    Ale jak by mi to robiła firma na pewno było by drożej.
    Pozdrawiam

  5. #45
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    piaty5

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    7

    Domyślnie

    Ale tu spokój nikt już nie buduje??

  6. #46
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    don-s

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chocznia
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    22

    Domyślnie

    My z budową ruszamy dopiero od wiosny, w sumie pozwolenie już jest i można byłoby ruszyć, ale tak uzgodniłem z majstrem. Teraz tylko czekać aż zima szybko minie i do roboty

  7. #47

    Domyślnie

    Ja jeszcze z tydzień czasu i fundamenty nareszcie zrobione

  8. #48
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał KRISTEL Zobacz post
    tomaa5

    BUDUJĘ TEN SAM DOMEK CO TY ,TYLKO Z LUSTRZANYM ODBICIEM .PRACE BUDOWLANE ZACZYNAM OD MARCA.JESLI MOZESZ ,TO NAPISZ JAKICH BŁEDÓW JUŻ BYŚ NIE POPEŁNIŁ BUDUJĄC JESZCZE RAZ OD NOWA TEN DOM?CZY SĄ RZECZY ,Z KTÓRYCH JESTEŚ NIEZADOWOLONY? BARDZO SIĘ CIESZĘ ,ŻE DZIEKI TWOIM ZDJĘCIOM MOGE OGLADAC BUDOWĘ ,KROK PO KROKU .JA I PRZYSZLI MIESZKANCY ,,GWIEZDNEGO SZLAKU ,,CZEKAMY NA ZDJĘCIA .A TWOJ ,,GWIEZDNY SZLAK ,,JEST PIĘKNY .GRATULUJĘ.
    Witam,
    Błędy hmm...... być może jakieś wyjdą w czasie.
    Wolałbym wypisać zalety Układ pomieszczeń jest dla mnie idealny.
    Mieszkam dopiero drugi dzień i jestem bardzo zadowolony z funkcjonalności domku.

    Życzę zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

    Pozdrawiam wszystkich budujących Gwiezdny Szlak

  9. #49
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia K

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-610
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witaj Tomaa

    Gratuluję tak szybkiego ukończenia prac i wprowadzenia się tuż przed świętami-to musi być super uczucie nie ukrywam, że trochę zazdroszczę !! Z tego co widzę na forum to w nie cały rok udało Ci się tego dokonać. To bardzo optymistyczna wiadomość dla nas i pewnie dla innych budujących ten domek też. My już zakupiliśmy projekt i wszystkie formalności dot. złożenia dokumentów o pozwolenie są w toku i mamy zamiar na wiosnę , marzec/ kwiecień , zacząć ....już nie możemy się doczekać. Podobnie jak Ty dokonaliśmy niewiele zmian w projekcie-też poszerzyliśmy te wąskie okna na 56 cm i zrezygnowaliśmy z okien w garderobie a przenieśliśmy je do garażu. Mam nadzieję, że będziesz jeszcze na forum. Byłoby miło móc Cię nie raz o coś zapytać w razie podejmowania jakiś decyzji dot. np. materiałów i firm np. okien, pieca, etc. w trakcie realizacji naszej budowy. Z góry już dziękuję!!!!

    Pozdrawiam i życzę miłych chwil w nowym pięknym domku
    Szczęśliwego Nowego Roku

    Kasia K

  10. #50
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie

    Kasia K
    Dziękuję i zgadzam się z Tobą, że to jest super uczucie
    Postaram się w miarę możliwości pomagać w podejmowaniu decyzji.

    Życzę udanej budowy oraz dużo cierpliwości i szczęścia do fachowców.
    Pozdrawiam

  11. #51
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    don-s

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chocznia
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    22

    Domyślnie

    Tomaa5 prosimy o jakieś zdjęcia

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia K

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-610
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witaj Tomaa!

    wiem, że zima jeszcze się całkiem nie skończyła ale największe mrozy mamy już chyba za sobą i chcemy Cię podpytać jak tam ogrzewanie gazowe spisuje się w Twoim nowym domku, czy masz jakieś uwagi, czy coś byś zmienił i jak z ogrzaniem tej kubatury -czy finansowo da się przeżyć ?? Jeśli to nie problem daj znać , z góry wielkie dzięki!!!

    Pozdrawiam
    Kasia K

  13. #53
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie Gwiezdny szlak - zima 2012

    Cytat Napisał Kasia K Zobacz post
    Witaj Tomaa!
    wiem, że zima jeszcze się całkiem nie skończyła ale ................
    Kasia K
    Witam,

    Ogrzewanie gazowe sprawuję się całkiem nieźle, temperatura w domu ustawiona jest w dzień na 21 stopni a w noc na 19 stopni. Wiem ,że nie dla wszystkich taka temperatura jest odpowiednia, ale dla nas jest ok
    W największe mrozy -20 piec spalał 10-11 m3 gazu na dobę ( liczę z kuchnią i ciepłą wodą), natomiast przy obecnych temperaturach na zewnątrz -5 i 0 piec spala średnio 7-8 m3 gazu na dobę.
    Spodziewam się rachunku za jeden miesiąc 550 zł - max 650 zł - myślę, że finansowo da się przeżyć
    chyba troszkę przesadziłem z tym gazem podaję dokładniejsze wyliczenia tj po odczycie stanu z licznika:
    240m3 gazu miesięcznie x 1,88 zł m3 = 451 zł + abonament 62 zł
    RAZEM 513 zł miesięcznie

    W pierwszym sezonie grzewczym spalanie gazu jest większe, ( budynek podobno powinien się wygrzać ) myślę, że w przyszłości będzie lepiej.

    Czy coś bym zmienił: w sypialni muszę dołożyć kilka żeberek grzejnika ponieważ w duże mrozy nie dogrzewa pomieszczenia do zadanej temperatury. Piec kondensacyjny najwyższą ma sprawność na niskiej temperaturze pracy i wolę dołożyć kilka żeberek, niż podwyższać temperaturę na piecu.

    Pozdrawiam
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-02-16 08.00.04.jpg
Wyświetleń:	651
Rozmiar:	74,7 KB
ID:	101358   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-02-16 08.00.14.jpg
Wyświetleń:	634
Rozmiar:	74,4 KB
ID:	101359   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-02-16 08.01.35.jpg
Wyświetleń:	658
Rozmiar:	78,5 KB
ID:	101360   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2012-02-16 08.03.45.jpg
Wyświetleń:	622
Rozmiar:	49,5 KB
ID:	101361  
    Ostatnio edytowane przez tomaa5 ; 20-02-2012 o 10:35

  14. #54

    Domyślnie

    Tomaa5 - Gratuluję Piękny dom!

  15. #55
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał aaagusia Zobacz post
    Tomaa5 - Gratuluję Piękny dom!
    Dziękuje Aga ,

    Co do całkowitych kosztów budowy domu, uważam iż spokojnie można się zmieścić w kwocie podanej przez Muratora.
    Dużo można zaoszczędzić na robociźnie budując systemem gospodarczym.
    Zaoszczędzić można też na materiale, ale nie wiem czy w dłuższym okresie użytkowania będzie to opłacalne.

    Pozdr.

  16. #56
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Kasia K

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-610
    Posty
    6

    Domyślnie

    hej Tomaa

    dzięki za takie dokładne wyliczenia, z tego wynika, ze nie jest tak źle i da się przeżyć i dzięki znów za fajne zdjęcia-dom w zimowej oprawie wygląda równie bajkowo i pięknie!!

    Mam pytanie a propos tego co pisałeś o grzejniku w sypialni-rozumiem ze ten który jest w projekcie nie dogrzewa wystarczająco pomieszczenia wiec lepiej od razu założyć większy. A powiedz mi jeszcze czy macie garderobę w sypialni tak jak w projekcie i jeśli tak to czy tam tez macie jakiś malutki grzejnik czy tam nie ma wcale ? Z góry dzięki za odpowiedz.

    Na wiosnę zaczynamy budowę wiec co chwile pojawiają się jakieś pytania wiec mam nadzieje ze możemy jeszcze w razie czego na Ciebie liczyć

    Pozdrawiam

    Kasia

  17. #57
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar tomaa5
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    26

    Domyślnie Gwiezdny szlak

    Witaj Kasiu,

    W projekcie są grzejniki stalowe a u nas aluminiowe i chyba nasz instalator źle dobrał moc grzejników ale to nie jest duży problem, bo wystarczy teraz dołożyć kilka żeberek.

    Piece gazowe kondensacyjne jak już pisałem wcześniej najwyższą sprawność mają na niskiej temperaturze pracy i zawsze w takich instalacjach powinniśmy przewymiarować grzejniki tak aby dogrzewały pomieszczenia. Piece kondensacyjne lubią też ogrzewanie podłogowe, ponieważ ogrzewanie podłogowe nie wymaga dużej temperatury.

    Nie wiem, jaki piec u Ciebie będzie bo jeżeli np. na Eko-groszek to nie musisz przewymiarować grzejników i ta moc grzejnika z projektu powinna wystarczyć, ale raczej ten temat to musisz przedyskutować ze swoim instalatorem.

    Obecnie w sypialni nie mamy jeszcze garderoby tzn. my chcemy zrobić zamiast ściany murowanej, drzwi przesuwne tak, jak mają szafy w zabudowie( od podłogi do sufitu , na rolkach ) Mały grzejnik jest tam pod oknem.

    Jeżeli coś będę wiedział w temacie to podpowiem.

    Pozdrawiam

  18. #58
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    don-s

    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Chocznia
    Kod pocztowy
    34-123
    Posty
    22

    Domyślnie

    Witajcie

    Jak tam Wasze prace budowlane? Czy ktoś rozpoczął już w tym roku budowę? My ruszamy od przyszłego tygodnia

  19. #59
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam,
    my rozpoczęliśmy w tym tygodniu. Na początek zebranie humusu. W poniedziałek zabieramy się za kopanie fundamentów. pozdrawiamy
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14821.jpg
Wyświetleń:	209
Rozmiar:	78,4 KB
ID:	107688  

  20. #60
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wiero

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Jawor
    Kod pocztowy
    59-400
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witamy,
    czyżby nikt nie budował??
    A tak to wygląda u nas.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14875.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	108934   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14859.jpg
Wyświetleń:	208
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	108935   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDC14853.jpg
Wyświetleń:	206
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	108936  

Strona 3 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony