dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 8
Pokaż wyniki od 121 do 140 z 141
  1. #121

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Napisał LOPEZ-40 Zobacz post
    Okna i elewacja robia wrażenie, pięknie to wygląda. Pomogły mi te zdjęcia podjąć decyzję, u nas tez takie okna będą tylko uchylne.

  3. #123
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawekcz1

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam
    gdzie można kupić takie drzwi jak wy macie zewnetrzne z trzema szybami. prosze o namiary
    pozdrawiam

  4. #124

    Domyślnie Budowa domu

    .

  5. #125
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Witam
    Bardzo z żoną spodobał nam sie ten projekt lecz mamy wątpliwości co do kosztów:
    Zakladam tak:
    SSZ 190000
    elektryka 15000
    CO+wod-kan+PC PW 50000
    Wylewki 10000
    tynki 20000
    reku 10000 - instalacje wykonam samemu
    ocieplenie stropu - zabudowa GK 20000 - wykonam samemu
    ocieplenie zew bez elewacji - 10000 - wykonam samemu

    SUMA 325 tyś zł - zmieszcze sie w tej kwocie czy muszę dodać bo szczerze nie wiem czy nie wybrać domu z poddaszam bo niby tańszy w budowie - choc z drugiej strony wiem ze w parterowce wiecej wykonam samemu.
    Czy ktoś zrobił strop drewniany w swoim gwiezdnym szlaku bo chyba poszedł bym w tą strone oile to możliwe oczywiscie przy tej rozpietości?
    Ostatnio edytowane przez marcuso86 ; 11-03-2016 o 13:08

  6. #126
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    slawekcz1

    Zarejestrowany
    Feb 2015
    Skąd
    Jarosław
    Kod pocztowy
    37-500
    Posty
    2

    Domyślnie

    witam,
    dal pan wysokie te koszty, my mamy juz wykonczeniowke w trakcie (lazienki) i wynioslo nas do tej pory ok 270 tys. (ocieplenie i elewacja w kamieniu) i nie oszczedzalismy zbytnio na materialach czy oknach, caly dom byl jednak budowany systemem gospodarczym przy minimalnej ilosci pomocy z mojej strony. Za wylewki zaplacilem ok 6 tys z materialem, elektryk wzial 7 tys za wszystko(material kontakty robota) takze chyba jak sie pan zepnie to pan go wykonczy pod klucz w tej kwocie.
    pozdrawiam

  7. #127
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Sebastain
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Łódź
    Posty
    184

    Domyślnie

    Dla mnie te kwoty nie są wcale przesadzone zwłaszcza z pompą ciepła (tu akurat powietrzna) i rekuperacją, ja również wiele rzeczy robiłem w domu sam i dawno tą kwotę przekroczyłem (ale doliczam jeszcze do tego takie rzeczy jak ogrodzenia, brama, kostka itd.)
    Elektrykę tak jak pisał slawekcz1 można zrobić dużo taniej.

    W każdym razie na pewno da się zamknąć w tej kwocie bez tych zewnętrznych prac, nawet korzystając z bardzo "ciepłych" materiałów.

    Strop drewniany jak najbardziej jest do zrobienia i na pewno są to spore oszczędności oraz łatwiej potem rozprowadzić reku.

    W projekcie jest miejsce na górze, które w razie konieczności spokojnie można zaadoptować na poddasze użytkowe.

    PC polecam zwłaszcza, że po likwidacji komina w kotłowni i zrobieniu w tym miejscu drzwi dostaje się dodatkowe pomieszczenie, w którym może stać pompa, reku, pralka, suszarki itd. Takie zwykłe czyste pomieszczenie techniczne Ja tak właśnie zrobiłem a pozostałe drzwi w tym pomieszczeniu zlikwidowałem.

    EDIT: a teraz jak uświadomiłem sobie, że piszesz o samych pracach bez wykończenia w środku to ja nawet z pompą gruntową i reku robioną w całości przez fachowców byłem dużo poniżej tej kwoty
    Ostatnio edytowane przez Sebastain ; 12-03-2016 o 10:01
    "Gwiezdny szlak" po przeróbkach, parterowy.
    Powierzchnia podłóg: 122,3 m2, Ytong Energo 24 + 20cm styro, podłoga 20cm styro, strop drewniany 36 cm wełny, okna i drzwi ~ U 0,8-0,9
    Pompa Ciepła NIBE 1245 6kW odwierty 2x70m
    Rekuperator Aeris Next 350

  8. #128
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Tak podałem cene 330 tyś za stan tzn deweloperski - kompletne CO elektryka tynki wylewki zabudowany i ocieplony strop, ocieplenie zew.
    Z dachówką ceramiczną na dachu i moze być nawet bez pełnego deskowania.
    Czy jest to realna cena aby wykonczyć go do tego stanu. Proszę o wiecej opini

  9. #129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Czy ktoś budował z silikatu 18?

  10. #130
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    agaluk

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    85-010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    Jestem po skończeniu budowy domu M116 Gwiezdny szlak, ( z drobnymi zmianami w projekcie) pytaj co chcesz wiedzieć- chętnie odpowiem. Pozdrawiam

  11. #131
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    daniela55

    Zarejestrowany
    May 2017
    Skąd
    Płock
    Kod pocztowy
    09-400
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,
    Ja za tydzień zaczynam stan zero, chętnie skorzystam z informacji jakie zmiany agaluk wprowadziliście? Ja zamierzam zrezygnować z garderoby koło łazienki a tym samym powiększyć łazienkę. Ponadto zamierzam powiększyć małą łazienkę (pomniejszyć spiżarkę) i z tej łazienki zrobić wejście do kotłowni, w której przewidziałam pralnię z suszarnią, pozdrawiam gorąco

  12. #132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    marcuso86

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    daleko
    Posty
    152

    Domyślnie

    Osoby które wybudowaly i mieszkają juz w gwiezdnym szlaku - czy nie denerwuje was to że dojscie do drzwi wejsciowych jest w połowie pod okapem z garażu? Czy bardzo to sie rzuca w oczy przy wykończonym domu? Mam podobny budynek i zauważyłem to dopiero jak miałem domkniety projekt i załatwione pozwolenie. Czy zmienilibyście dach tak aby zakrzywał cały chodnik który prowadzi do drzwi wejściowych?
    Prosił bym o zdjęcia wykończonych domów z chodnikami aby mniec pogląd jak te wejście bedzie wyglądać. Mam nadzieje że ktoś wie oco mi chodzi. Pozdrawiam

  13. #133
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    04romes

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    s
    Kod pocztowy
    96-500
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam. My już pół roku mieszkamy w "Gwiezdny Szlaku ". I cały czas cieszymy się ze to dom parterowy. Zmiany jakie wprowadziliśmy to zwiekszylismy łazienkę kosztem szaf, zmieniliśmy spizarke z WC i dodaliśmy prysznic zabierając trochę miejsca z powiekszonej dużej łazienki, także w jedej jest prysznic a w drugiej wanna ☺ drzwi od kuchni które prowadziły do salonu też zamurowalismy tym samym kuchnia jest bardziej ustawna. Czy macie już urządzony taras, pochwalcie się jakimiś zdjęciami

  14. #134

    Domyślnie

    czerwone linie pokazują dokąd sięga dach nie jest to problematyczne nawet z zakupami można schować się przed deszczem. Dobrze uszczelnijcie sobie róg rynny nam kapie musimy popraawić.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wejscie.jpg
Wyświetleń:	63
Rozmiar:	73,7 KB
ID:	403415Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC04493.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	77,6 KB
ID:	403416Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160315_164330.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	96,2 KB
ID:	403428
    Ostatnio edytowane przez elina&mario ; 18-12-2017 o 19:18

  15. #135

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniela55 Zobacz post
    Witam,
    Ja za tydzień zaczynam stan zero, chętnie skorzystam z informacji jakie zmiany agaluk wprowadziliście? Ja zamierzam zrezygnować z garderoby koło łazienki a tym samym powiększyć łazienkę. Ponadto zamierzam powiększyć małą łazienkę (pomniejszyć spiżarkę) i z tej łazienki zrobić wejście do kotłowni, w której przewidziałam pralnię z suszarnią, pozdrawiam gorąco

    Jeśli powiększysz mała łazienkę kosztem garażu to może, ale nie wiem jak zrobisz tam drzwi? ona jest dość mała, a spiżarnia też nie jest za duża jak wstawi się pułki chyba że całkiem z niej zrezygnujesz.

  16. #136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sebastain Zobacz post
    Jaki Pan, to forum a nie urząd

    Co do kosztów to zerknę w dokumentację i podeślę Ci na priva.

    Tak mam ogrzewanie podłogowe w całym domu (garaż nieogrzewany teoretycznie) + dwie drabinki w łazienkach.
    Pompa to NIBE F1245 6kW + 2 odwierty po 70m.

    Ocieplenie domu: 20cm styro podłoga, 20 cm styro ściany i 40/50 cm wełna strop. (zamieniłem strop terivy na drewniany)
    Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła.
    Też mamy pompę ciepła 6kW podłogówka w całym domu oprócz garażu daje rade ale nie we wszystkich pomieszczeniach jest jednakowo ciepło.

  17. #137

    Domyślnie

    Cytat Napisał togos Zobacz post
    witam
    buduję gwiezdny szlak, proszę napiszcie ile zużyliści betonu do zalania stropu i fundamentu
    Na strop teriva poszło 22m3 na fundament nie pamiętam pewnie około 30m3 zależy ile zrobisz wylewki ja robiłem 8cm

  18. #138

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kasia K Zobacz post
    Jestem nowa na tym forum a tez z mezem jestesmy bardzo zainteresowani tym projektem. Mamy tylko jedna watpliwosc-koszty dachu. Boimy sie ze koszty nas przerosna, wszyscy nas strasza ze taki dach bedzie kosztowal fortune!! Mozesz dac znac ile mniej wiecej kosztowal cie ten dach: robocizna i materialy. Z gory dzieki Kasia
    Cieśla 4 900
    Drewno na dach 7 200
    deski na dach łaty o kontrałaty 2 150
    Dach blacha + rynny 17 048
    Robocizna położenie blachodachówki 9 000

    ceny z 2014r

  19. #139

    Domyślnie

    Cytat Napisał don-s Zobacz post
    Witam

    Mam pytanie do tych, którzy już założyli okna lub orientowali się o ich koszt? Jaki wyszedł Wam całkowity koszt okien? Jeśli możecie to podajcie cenę za okna narożne? Zastanawiam się czy założyć okna narożne czy zwykłe i jaka jest między takimi oknami różnica w cenie?
    Same okna coś około 12000 z firmy PAULA narożne będą bardzo drogie, ale jak kto woli.

  20. #140

    Domyślnie

    Nasze zmiany Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	zmiany.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	403430

    - Powiększona kuchnia kosztem pokoju 3 (powiększony wykurz zewnętrzny przy kuchni po 60cm po obu stronach)

    - Wstawione okna w garażu i pom. 14

    - W miejscu 8 zamurowane drzwi i wstawione luksfery 2 rzędy po 2o luksfer.

    - garderoba 7 powiększona kosztem sypialni + wąskie okno. W sypialni 6 okno z balkonem przesunięte drzwi wejściowe w stronę sypialni.

    - salon 5 okno za kanapa zamurowane.

Strona 7 z 8

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony