dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 10 z 10
Pokaż wyniki od 181 do 192 z 192
  1. #181
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Polscy Kanadyjczycy zazdroszczą mi mojego domu - bo murowany, chociaż ich jest dwa razy większy.
    Tam domy robi się na jedno pokolenie. Dzieci budują własne. Jak właściciel odchodzi czy przeprowadza się to buldożer i stawia się nowy dom. Oczywiście mówimy o tych tańszych.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  2. #182

    Domyślnie

    Podejrzewam że nawet nie na jedno ale na 1/2 pokolenia

  3. #183
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał perm Zobacz post
    Tam domy robi się na jedno pokolenie. Dzieci budują własne. Jak właściciel odchodzi czy przeprowadza się to buldożer i stawia się nowy dom. Oczywiście mówimy o tych tańszych.
    Im ten dom dla dzieci nie będzie potrzebny, bo dzieci wyprowadziły się o kilkaset i kilka tysięcy kilometrów.
    Nam w zasadzie domy na pokolenia też nie są potrzebne. Dzieci zawsze wolą być na swoim niż z rodzicami. Poza jakimiś wyjątkami.
    Społecznie lepszym rozwiązaniem są tanie domy o krótkiej trwałości niż drogie o długiej.

  4. #184

    Domyślnie

    Nie do końca jestem pewien czy tak jest jak piszesz Elfir?
    W aktualnych czasach zrywania więzi między członkami rodziny taki nieco bardziej trwały dom może być katalizatorem spajającym rodzinę ( ale oczywiście jest to sprawa indywidualna i trudno uogólniać ) - w końcu np. wnuki a nie dzieci mogą otrzymać coś od dziadków.

  5. #185
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    surgi - dom po dziadkach wymaga totalnego remontu, którego koszt często jest równy wybudowaniu nowego domu. Wyobraź sobie teraz odziedziczyć dom z lat 50-tych. Trzeba zrobić izolacje na nowo. Małe, ciasne pokoje wyburzyć i połączyć. Wymienić instalacje grzewcze.

    To co naprawdę spaja rodzinę to nie jest wspólne kiszenie się trzech pokoleń pod jednym dachem, tylko więzi uczuciowe.
    Wspólne kiszenie jedynie wzmaga frustracje, bo małżonkowie dzieci są "obcymi" dla rodziców. "Obcy" nie może decydować o niczym w domu, bo to nie jego.
    Mam takie sytuacje za płotem - synowa pod własnym dachem musi się o wszystko prosić teściów.

  6. #186
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ale kamil nie pisał o tym jak się buduje tymi systemami.
    A anbud zamiast uzupełnić jego wypowiedz, zarzucił mu w sposób agresywny , że pisze bzdurę.

    W przypadku szkieleciaka różnica jest tylko w ścianach....reszta może być ...prawie taka sama. Wykończ szkielet klinkierem to wyjdzie drożej od murowanego obłożonego styropianem. Mam ściemniać jaśniej.... czy można domyśleć się o co mi chodzi? Aaaaa gdzie tu moja agresywna gadka? Byłaś kiedyś na budowie?
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  7. #187
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nie, nie byłam, dom sobie wymyśliłam a zdjęcia narysowałam w paincie

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    surgi - dom po dziadkach wymaga totalnego remontu, którego koszt często jest równy wybudowaniu nowego domu. Wyobraź sobie teraz odziedziczyć dom z lat 50-tych. Trzeba zrobić izolacje na nowo. Małe, ciasne pokoje wyburzyć i połączyć. Wymienić instalacje grzewcze.

    To co naprawdę spaja rodzinę to nie jest wspólne kiszenie się trzech pokoleń pod jednym dachem, tylko więzi uczuciowe.
    Wspólne kiszenie jedynie wzmaga frustracje, bo małżonkowie dzieci są "obcymi" dla rodziców. "Obcy" nie może decydować o niczym w domu, bo to nie jego.
    Mam takie sytuacje za płotem - synowa pod własnym dachem musi się o wszystko prosić teściów.
    Jak postawisz oszczędnego szkieleciaka to pewnością koszt remontu przekroczy koszt budowy nowego. Co do kiszenia się trzech pokoleń każdy ma swoje doświadczenia

  9. #189
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Ale szkieleciaka się nie remontuje tylko burzy i stawia nowy. Po warunkiem, że jest tańszy od murowanego.

    Kiszenie się pokoleń mam u trzech sąsiadów po bokach. Słychać ich wzajemną "miłość i poszanowanie więzi rodzinnych" aż na ulicy.
    Siedzą razem, bo nie mają innej alternatywy, ale najchętniej by się pozabijali.

  10. #190
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    Ale szkieleciaka się nie remontuje tylko burzy
    Chyba większość ludzi w tym w tym dziwnym kraju zna się na budownictwie, wie co dla innych jest lepsze, zna się również na leczeniu, piłce nożnej, polityce..itd.
    Powyższy cytat jest z pewnością poparty "ogromną" wiedzą budowlaną, rączki mi opadły i zatkało mnie na ponad rok czasu
    Oczywiście trochę ironizuję... Mam głęboko w d.... kto jaki dom buduje i z czego, jego problem jak ma około 200 m2... tylko jak twierdzi że domek poniżej 100 metrów jest jak buda dla psa to świadczyć może tylko o jego "wysokiej" inteligencji To samo może powiedzieć właściciel domku 100 metrowego o 10 metrowym "domku" ..... z tym że dla bezdomnego te 10 metrów by było pałacem.... Ciekaw jestem który będzie narzekał w przyszłości jak zostanie sam w takim domu z emeryturą PiSdowską
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  11. #191
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Nie bardzo wiem co wspólnego ma moja opinia o remoncie taniego domu szkieletowego z twoją wypowiedzią.
    Ale mnie ręce opadają, jak ktoś wtrynia politykę w kompletnie bzdurnych kontekstach.
    Dla mnie to akurat wyraz braku inteligencji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 19-11-2017 o 20:04

  12. #192
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    ....a wystarczy przeczytać i spróbować zrozumieć co się czyta.... łączy się wszystko z wiedzą.... a w tym przypadku z wiedzą budowlaną. W twoim przypadku wolisz zburzyć szkielet zamiast... np: go odmalować gratuluje wiedzy o szkieletowych chatkach.
    Z porównywaniem mniejszych domków do budy dla psa spotkałem się osobiście tu na forum...jest podobnie mądre jak twoje. To co się buduje weryfikuje po latach życie, a żyje się w konkretnym czasie i w rzeczywistych warunkach. Czytałem opinie że jak dalej będzie "dobra zmiana" to może nie być żadnej emeryturki ..... optymistycznie zakładają 30% ostatnich dochodów... Może to jest trochę skomplikowane, ale jednak łączy się w całość ZYCIE .... zaje...bardzo bym chciał się mylić...
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

Strona 10 z 10

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony