dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 6 z 11
Pokaż wyniki od 101 do 120 z 201
  1. #101
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał korekta Zobacz post
    A to już woła o pomstę do nieba i z automatu dyskwalifikuje tegoż "instalatora"

    Ale FM przez brak Moderatora,który mogłby to stwierdzić dopuszcza takie kwiatki i ogłupianie inwestorów...
    Pan kolega się przestawi, pokaże swój dorobek, doświadczenie, instalacje, wykształcenie, uprawnienia itd.

    By kogoś tak krytykować trzeba mieć coś więcej niż 4 wpisy na FM.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #102
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golytm

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-615
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dlatego nadmieniłem, że wahania to odczucie subiektywne

  3. #103
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golytm

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-615
    Posty
    73

    Domyślnie

    Nie sugeruję się wpisami, opisałem co zaobserwowałem użytkując budynek.

  4. #104
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    golytm

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    55-615
    Posty
    73

    Domyślnie

    Dobra, już nie wnikając w wahania, będę musiał pokombinowac z tą pogodówką i regulacją - zobaczymy co uda się zdziałać. Z wysokim zasilaniem będę musiał się pogodzić.

  5. #105
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Dlaczego zostaly wykasowane wszystkie posty uzytkownika korekty ? Co to cenzura jest na tym forum czy co ?

  6. #106
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dlaczego zostaly wykasowane wszystkie posty uzytkownika korekty ? Co to cenzura jest na tym forum czy co ?
    bo to był Arturo chyba który ma bana za gadanie głupot właśnie, i oczernianie innych.,
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  7. #107
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Adam Maciejewski

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Białystok
    Kod pocztowy
    15-274
    Posty
    31

    Domyślnie

    Mam kilka ofert na pompy gruntowe z odwiertami. Pełna kotłownia w zależności od producenta np. Alphainnotec, Nibe wychodzą 49-52 tys. brutto z montażem.

    No i zrezygnowałem na rzecz powietrznej, która wychodzi ok. 20 tyś taniej. Tą kasę można zainwestować w instalacje fotowoltaiki moc ok 3 Kw.

  8. #108
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Nie wiem jaka moc PC , ale pojawiały się tu gruntówki za ok 30 kpln
    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  9. #109
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Dlaczego zostaly wykasowane wszystkie posty uzytkownika korekty ? Co to cenzura jest na tym forum czy co ?
    Oj , Arturo ...
    ciut grzeczniej i nie zostałbyś "wygumkowany" - jak się z kimś nie zgadzasz , to wystarczy prezentacja argumentów. Nawet jeśli masz rację , to każdy ma prawo do odmiennego zdania ( i ewentualnych błędów)
    Bywaj
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  10. #110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam Maciejewski Zobacz post
    Mam kilka ofert na pompy gruntowe z odwiertami. Pełna kotłownia w zależności od producenta np. Alphainnotec, Nibe wychodzą 49-52 tys. brutto z montażem.

    No i zrezygnowałem na rzecz powietrznej, która wychodzi ok. 20 tyś taniej. Tą kasę można zainwestować w instalacje fotowoltaiki moc ok 3 Kw.
    Cześć, te 52tyś za samą pompe z osprzętem i montażem? jeżeli razem z odwiertami to normalna cena, ja za wiessmanna płacę bardzo podobnie (jakieś 56tyś z montażem (viesman 7,6kw+zasobnik 300L albo 400L) dla 157m2 ), a gdzie indziej samą pompe vailanta 8,9kw z montażem mi wycenili na 44tyś, z odwiertami 64tyś.. także kwota 50tyś jest na poziomie moim zdaniem
    Ostatnio edytowane przez westen ; 15-01-2017 o 12:22

  11. #111
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacentyy

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Cieszyn
    Kod pocztowy
    43-418
    Posty
    1.852

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post
    Oj , Arturo ...
    ciut grzeczniej i nie zostałbyś "wygumkowany" - jak się z kimś nie zgadzasz , to wystarczy prezentacja argumentów. Nawet jeśli masz rację , to każdy ma prawo do odmiennego zdania ( i ewentualnych błędów)
    Bywaj
    Hej
    Tak to napisaleś, że można by odnieść wrażenie, że ja to Arturo, ale ja też przyznaje bez bólu, że czasem też mam problem z opanowaniem języka, w szczególności jak ktoś pisze w temacie, na którym znam się dość dobrze.

    Największy problem na tym forum stanowi ufanie czyjeś wiedzy tylko i wyłacznie na podstawie liczby postów, są guru na tym forum, którym ufa się bezgranicznie bo mają po 15-20 tyś postów. Ja nie miaŁbym tyle czasu, żeby tyle napisać , przecież jest praca dom, budowa, dzieci ....

    Ale guru mają - i mają czas na wymyślanie super wynalazków, których gdzie indziej nie uświadczysz....

  12. #112
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacentyy Zobacz post
    Hej
    Tak to napisaleś, że można by odnieść wrażenie, że ja to Arturo, ale ja też przyznaje bez bólu, że czasem też mam problem z opanowaniem języka, w szczególności jak ktoś pisze w temacie, na którym znam się dość dobrze.

    Największy problem na tym forum stanowi ufanie czyjeś wiedzy tylko i wyłacznie na podstawie liczby postów, są guru na tym forum, którym ufa się bezgranicznie bo mają po 15-20 tyś postów. Ja nie miaŁbym tyle czasu, żeby tyle napisać , przecież jest praca dom, budowa, dzieci ....

    Ale guru mają - i mają czas na wymyślanie super wynalazków, których gdzie indziej nie uświadczysz....
    Sorki ,że tak to wyglądało-oczywiście odnosiłem się do Arturo.
    Widzisz co się dzieje-rozumiem barwny język i nie nudną techniczną dyskusję , tylko kiedy zaczynamy się obrażać wzajemnie (zazwyczaj przy braku rzeczowych argumentów)- to do niczego nie prowadzi .Osobiście jestem daleki od mówienia komukolwiek : rób tylko tak i tak (nawet jak tylko tak można)-zazwyczaj jest dużo niuansów i trzeba ludziom tłumaczyć w czym różnica , a co (i kogo ) wybiorą to ich sprawa !
    pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  13. #113

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post

    Bufor przy on/off ma za zadanie ograniczać taktowanie sprężarki, jak pompa ma 7kW, a na początku sezonu nawet pewnie 8,5kW
    to dom tez jeszcze nie ma zapotrzebowania 8kW tylko 3kW, i jak nie masz bufora to ładujesz wszystko w podłogę, czyli o 5kW za dużo.
    bo histerezę masz ustawioną wysoko, albo sterownik temperaturowy w domu.
    I tym sposobem niepotrzebne rozgrzewasz dom.

    .
    a ty to piszesz z własnego doświadczenia, czy tylko wydaje ci się, że powinna taktować??
    jakiś czas temu, bodajże Kaizen, udowadniał mi, że moja PC musi taktować...a nie taktuje....może to dlatego, że ona o tym nie wie, że musi??
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  14. #114
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał JTKirk Zobacz post
    a ty to piszesz z własnego doświadczenia, czy tylko wydaje ci się, że powinna taktować??
    jakiś czas temu, bodajże Kaizen, udowadniał mi, że moja PC musi taktować...a nie taktuje....może to dlatego, że ona o tym nie wie, że musi??
    Zależy jakie masz sterowanie, jak temp zewnętrzna jest +5st.C to zapotrzebowanie domu to pewnie jakieś 2/3kW.
    Pompa ma 7kW a wiec masz nadprodukcję 5kW. I jak masz sterowanie temperaturą powrotu to podłoga nie będzie odbierać całości i pompa będzie taktować. Jak masz sterowanie temperaturą w domu to pompa będzie podbijać temperaturę powrotu tak długi aż pomieszczenia się nagrzeją i dopiero wtedy się wyłączy.
    Ale wtedy będziesz miał wahania temperatury posadzki i pompa będzie pracować z gorszą sprawnością ponieważ nie będzie miała na wyjściu 35s.C. tylko więcej.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #115

    Domyślnie

    widzisz, teraz już lepiej to napisałeś. Nie lubię, jak ktoś używa takich kategorycznych stwierdzeń, bez wnikania w szczegóły - bo jak się często okazuje po uwzględnieniu tych szczegółów właśnie - wcale nie musi to być prawdą.

    i zgodzę się z tym co napisał wcześniej wihi
    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Prosiłem, nie pisz BZDUR!
    Nie jest potrzebny żaden bufor ani dla inwertera ani dla on-off!!!
    Dla koRZystania z taniej taryfy nie potrzeba bufora.
    Potrzeba jedynie DOBRZE WYKONANEJ PODŁOGÓWKI.
    bufor nie jest niezbędny
    bufor to też straty i gorsza sprawność. I dodatkowy wydatek Inwestycyjny, może być spory.
    Co lepiej? A jeszcze dochodzą kwestie strikte indywiualne typu wykonanie podłogowki w konkretnym domu, czy też mostki w danym konkretnym przypadku, które będą rzutować na to, co się będzie sprawdzać a co nie.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH!
    Jeśli nie rozumiesz pojęć typu: ironia, sarkazm, przenośnia, porównanie, wnioskowanie przez analogię (lub podobnych) - to możesz poczuć się urażony/obrażony tym postem. Z góry przepraszam.
    Ucz się ucz, bo nauka to potęgi klucz.

  16. #116
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Tutaj jeszcze kilka kwestii jakie trzeba wiedzieć czy wyborze bufora/sprzęgła.

    wielkość bufora 100L dla pomp powietrze woda, ponieważ 100L na różnicy 10st.C potrafi zmagazynować około 1,5 kWh ciepła, czyli mniej więcej tyle ile zużywa pompa 9kW przy 3/4 minutowym defroście, dzięki temu pompa może przeprowadzić szybki defrost fazy 1, a nie odmrażanie gorącą parą które trwa nawet 15minut a nawet więcej.
    Do tego moje bufory 100L są tgzw. slim czyli wysokie i wąskie a więc zasilenia od powrotów są maksymalnie oddalone. Bufor 50L jest w kwadracie więc tam mocno się miesza zasilanie z powrotem.

    Bufor daje nam też możliwość ustawienia dwóch stref grzewczych, czyli grzejemy najpierw tam gdzie to potrzebne.
    Czyli w skrócie, pompa 9kW nie da rady szybko w ciągu 2 godzin rozgrzać dołu i góry tym bardziej ze musi jeszcze nagrzać wodę, dlatego pomiedzy 13-15 grzejemy tylko dół żeby temperatura na dole była stabilna, wtedy gdy głównie przebywamy na dole.
    Potem od 22 do 2 grzejemy też dół żeby wygodnie się spało jak na górze jest 21,5st.C , następnie od 2 do 6 grzejemy górę po to żeby jak wstajemy było miło i przyjemnie.
    W takim sterowaniu mamy tez dwie temperatury, grzania.
    Czyli chcemy żeby było w domy 22,5 st.C i pompa tej temperatury pilnuje, ale gdy spadnie np, poniżej 21,5 uruchomi się nawet w droższej taryfie po to żeby było komfortowo. Czyli mozemy sobie ustawić czy interesuje nas komfort czy oszczędność, bo niższą temperaturę można też np. na 20st.C i dopiero jak w drogim prądzie temperatura spadnie do 20st.C to włączy się pompa, ale to już nie jest komfortowe.

    Kolejna opcja to chłodzenie, czyli jak nagrzewa nam się głównie góra, a tak jest w większości przypadków to chodzimy tylko górę, bo dół jest ok.
    A jak włączymy chłodzenie tylko na górę to mamy szybki efekt w sypialniach bo cała moc idzie tylko na górę, na dole nie mamy efektu zimnej posadzki bo dół się nie chłodzi.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  17. #117

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Płacimy TYLKO za podgrzanie wody z temperatury wody z wodociągu do temperatury docelowej. Ale Ty John, wiesz o tym doskonale!
    Czy 300l, 450l, czy też 800l - to jest tylko medium do transportu ciepła!

    Nie pisałem o tym, ale tak przy okazji mamy gotowy drugi obieg wysokotemperaturowy. Nic tylko wpiąć drabinki łazienkowe! Działające cały rok, nawet latem.
    Lepiej?



    A czy ja mówię że trzeba/należy grzać go tak wysoko????
    Mówię, że MOŻNA uzyskać 60*C bez grzałek! Spróbuj zagrzać zasobnik z wężownicą chociażby tylko do 55*C
    (Wiem że to niepotrzebne ale chodzi o porównanie)

    Nie podgrzewamy codziennie 600-litrowego baniaka!
    Codziennie jedynie UZUPEŁNIAMY energię którą ZUŻYLIŚMY! Plus jakieś straty postojowe, ale te są zawsze w każdym zasobniku.

    600-litrowe stosowałem dawno, kiedy nie było jeszcze 450-litrowych.
    Uruchamiałem też kotłownie z osiemsetkami ale to w rezydencjach bardziej niż w domkach...

    Poniżej dwie realizacje ze zbiornikami 450l z CWU grzaną przepływowo, 8,5kW i 12kW:
    Podaj proszę model zbiornika.
    Samorobny Omega Dron 140m2. Ogrzewanie prądem grzałka w rurce 6 KW podłogówka 100%, cwu 300l grzałka 2kw w tanim prądzie silikat 24cm na podłogi 33cm styro ściany 20cm grafitu 0032 dach 20cm płyta pur 10 cm styro grafit
    CO CWU
    2018 - 2019 1624zł

  18. #118
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Witam ,
    mam nowe doświadczenie z buforem (z główną funkcją sprzęgła).
    Kiedy były mrozy , na PC miałem podbicie temp w T2 do 48-49st.Pompę wtórną mam wilo ze zmienną wydajnością- jakiś czas temu ustawiłem ją na max ( H=4m , 22W) w celu lepszego odbioru ciepła i zmniejszenia zjawiska podmieszania temp powrotu wyj z wej po stronie PC.
    Przy mrozach wszystko było ok, ale ostatnio mrozy w końcu ustąpiły i dzieciaki poprzykręcały sobie głowice termostatyczne.
    I tu pojawił się pewien problem- zaczęły dudnić rury.
    Okazało się , że przy mniejszym przepływie ( H=2.8m) problem znika -wilo dostosowuje się do oporów instalacji.
    Wniosek z tego jest taki , że przy grzejnikach podłączenie PC z dużym przepływem , może być wręcz nie możliwe.
    Dodam tylko , że problem występuje zawsze kiedy mam wys temp ok 48-50st i przepływ na pompie wtórnej na max oraz kiedy zaczynają zamykać się poszczególne głowice termostatyczne. Większość sezonu max temp była 45 st- w styczniu podniosłem na Timerze PC podbicie temp 3-4 st.
    Może być też uszkodzony jakiś zawór przy grzejniku , ale nie zmienia to faktu - że jest ok przy mniejszym przepływie i temp max 45 st.
    Dodam , że w/w zjawisko może być szczególnie widoczne przy PC panasa gdzie wymagany jest przepływ 1.5m3/h i utrzymanie dT do max 5K.

    Pzdr

    PS
    Dudniły rury pomiędzy buforem a rozdzielaczami.
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

  19. #119
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Pratchawiec

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Opole
    Kod pocztowy
    45-037
    Posty
    1.058

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobrow Zobacz post

    Dudniły rury pomiędzy buforem a rozdzielaczami.
    Witam
    Po pierwsze z czego są te rury i czy znasz całkowitą pojemność instalacji za buforem.
    Po drugie dudniły, czy raczej głośniej szumiały.

    Przychodzą mi na myśl dwa możliwe zjawiska;
    - mini uderzenia hydrauliczne wynikające z niewłaściwej pracy któregoś zaworu(ów).
    - za duża prędkość przepływu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Dom parterowy 142 m2 pow. użytkowej - 2 osoby. Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 138 m2, Okna i drzwi zewn. 45m2. Ściany silka 24 - 20 cm grafit , podłoga 20 cm, dach płaski żelbetowy 20-32 cm (śr 26) - styropian. Pompa T-Cap 1-faza z serii SXC. Klimakonwektor sufitowy Aermec FCL 62. Kominek BG SD 442, o mocy nominalnej 7 kW, dotychczas nieużywany.

  20. #120
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    bobrow

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Jelenia Góra
    Posty
    5.207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pratchawiec Zobacz post
    Witam
    Po pierwsze z czego są te rury i czy znasz całkowitą pojemność instalacji za buforem.
    Po drugie dudniły, czy raczej głośniej szumiały.

    Przychodzą mi na myśl dwa możliwe zjawiska;
    - mini uderzenia hydrauliczne wynikające z niewłaściwej pracy któregoś zaworu(ów).
    - za duża prędkość przepływu.

    Pozdrawiam

    Pratchawiec
    Cześć Pratchawiec,

    -rury miedziane
    -to nie szum , tylko głośny dźwięk i drgania rur
    -nie wiem ile mam wody w systemie , szacuję na 130-160 ltr
    -właśnie tak napisałem : uszkodzenie zaworu lub za duży przepływ

    Tak jak pisałem , zjawisko występuje przy przydławieniu przepływu przez głowice termostatyczne ( dowolne) kiedy :

    -pompa wtórna na max
    -woda w systemie CO min 48st

    Pzdr
    Wiata PV 9,92kWp 32xLongi 310W+Sofar 11KTL-X,T-cap 9kW 3f mod F,opomiarowany,22-23 st w domu ,sprzęgło hydr+ CWU 300L 3,4m2 , grzejniki 65%+35% podłogówka, dom piętrowy z garażem , kubatura ogrzew 437m3 (pow ogrzew ok 200m2)+nieogrz 154m3 ,bez reku ,wentyl mech +grawit, okna PCV z roletami ociepl, dach 30cm wełny , ściany pustak ceram 24 cm+10 cm styro. Koszty PC CO+CWU:2017-7590kWh/3263pln,2018-6858kWh/2922pln,2019-6649kWh/2792pln,2020-7033kWh/wartość 3064pln-fizycznie 0,00pln

Strona 6 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony