dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    VegetaPL

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Pod warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie Nibe ams10-12+HK 200S+NIBE SMO 20 Opinie i pytania

    Witam,
    Dostałem ofertę na zestaw Nibe ams10-12+HK 200S+NIBE SMO 20, podłogówkę i instalację wod-kan na kwotę 45500brutto.
    Dom 190m2 (w tym garaż i pomieszczenie nad nim) link : http://www.dobredomy.pl/projekt/ciekawy/
    15styro na parterze, 15 na ścianach, 30 na poddaszu, okna 3szyby, reku z odzysk.

    Chciałbym dopytać o opinie na temat Pompy ams10-12, czy Nibe poczyniło postępy w pompach p-w?
    Czy taka wycena jaką dostałem jest ok?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	153
Rozmiar:	47,9 KB
ID:	408260

    Zastanawia mnie też ten skok mocy zaraz poniżej 0. Czy to wynika z invertera?
    Ostatnio edytowane przez VegetaPL ; 27-02-2018 o 14:05

  2. #2
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    VegetaPL

    Zarejestrowany
    Feb 2018
    Skąd
    Pod warszawa
    Posty
    8

    Domyślnie

    Ktokolwiek ? Cokolwiek?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    jakub_dw

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-662
    Posty
    55

    Domyślnie

    Podpinam się do pytania. Otrzymałem taką samą ofertę (w sensie produktu, nie ceny).

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

    pozdrawiam
    Kuba

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub_dw Zobacz post
    Podpinam się do pytania. Otrzymałem taką samą ofertę (w sensie produktu, nie ceny).

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

    pozdrawiam
    Kuba
    Uzytkuje od 2mcy ams 10-12 + hks200+bufor 120l +reku. Dom 180m2. Tylko podlogowka + cwu. Założony podlicznik. Na dzien dzisiejszy od 01.11 do 29.11 zeżarla 700kwh. Temp. 22-23C. Probuje ustawiac ale temat jeszcze świeży.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakub_dw Zobacz post
    Podpinam się do pytania. Otrzymałem taką samą ofertę (w sensie produktu, nie ceny).

    Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

    pozdrawiam
    Kuba
    Uzytkuje od 2mcy ams 10-12 + hks200+bufor 120l +reku. Dom 180m2. Tylko podlogowka + cwu. Założony podlicznik. Na dzien dzisiejszy od 01.11 do 29.11 zeżarla 700kwh. Temp. 22-23C. Probuje ustawiac ale temat jeszcze świeży. Koszt urzadzen z mont. 39.600

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    maciacho

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Justynów
    Kod pocztowy
    92-701
    Posty
    50

    Domyślnie

    Witam,
    jeśli 45k za całość to brać. Ja montowałem AMS 10-8 z hk200s+bufor 100 bez niczego i miałem wyceny na 33.000 brutto w 2017r. przed zimą. Ale wszystko resztę sam robiłem i oczywiście ile zapłaciłem to już inna sprawa bo za 33 nie zamontowałbym nigdy. Ja robię w branży, a więc wiem o co chodzi.
    Ruszyły dopłaty, które oczywiście powodują wzrost ceny urządzeń i montażu bo mało fachowców jej na rynku alei NIBE zawsze ma jakąś ofertę na wiosnę taniej o 4.000-8.0000 na pompie i można taniej kupić ale 45k za wszystko to dobra oferta. Taniej nie będzie chyba, że poczekasz 10lat jak już fachowców i instalacji będzie dosyć aby mogli zejść z ceny i prosić się o robotę.

    Moja pompa zużyła od 14 września bo to dom drewniany i szybciej się wychładza w nocy, 140m2+45m2 garaż ale nieogrzewany jak na razie:900kW z cwu i temp. maks 22 stopni ale od kilku dni 20 stopni bo chyba krzywa grzewcza nie taka i kilka spraw do uszczelnienia zostaje.

  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam ,uzytkuje ams10-12 od 8,12,2018 przez miesiąc zużyła 900kwh,dom 130m2 +garaz z kotłownią50m2,cwu,narazie nie podłączona,zużycie mie przeraża,noale
    niemam jeszcze drzwi wewnętrznych,płytkarze sie kręcą,mam nadzieje że to wszystko da się jeszcze poustawiać,i nie bede żałował tego zakupu,montowała firma energy z plewisk/poznania.jeszcze podam że temperatura18 ,krzywa5.

  8. #8
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zibizz1

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    361

    Domyślnie

    Ja dopoki sie nie wprowadzilem zuzylem w gruntowej 3200 na wygrzewania. Zaczynales od 18 czy moze rozgrzewales budynek od 5-10?

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Tak ustawił mi monter od początku,ja nic nie kombinowałem,jedno jest pocieszające że trzyma stałą temperature,mrozów nie było dużych ,no ale było -6 było i nic,ale zużycie w tych dniach większe.

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    budowa129

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Mogilno
    Kod pocztowy
    88-300
    Posty
    15
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam.moją nibe bez bufora firma zamontowała za 29400,umowa podpisana11,2017.oczywiście,pętle robiłem sam,niewiem dlaczego doliczyli mi za pompe obiegową cyrkulacji 1000zl,no ale co mogłem zrobić.

  11. #11

    Domyślnie

    Witam
    Posiadam ams 10-12 + hks200 , właśnie zacząłem okres grzania , parametry ustawione przez serwisanta z Nibie.
    Jak długo chodzi u was kompresor ? bo u mnie działa ok 20h dziennie. i zużywa od 30-50kwh, i ma 8 wyłączeń (pewnie odszranianie i tp.)
    Od dwóch dni temperatura spadła do 0 za oknem i zauważył że podniosła sobie obliczona temp. zasilania. do 37 stopni, ale temp. zasilania rozdzielaczy to zaledwie 26 stopni i nie chce się podnieść. Obecnie jeszcze nie mieszkam w domu.

  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    endru.

    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-235
    Posty
    48

    Domyślnie

    Ja w tej samej okolicy - pozdrowienia - mam podobne parametry pracy. Właściwie jestem jeszcze na etapie instalacji i nie chcę za dużo mieszać w pracy PC. To znaczy - chcę osiągnąć przede wszystkim jej stabilną pracę a później będę dopiero optymalizował. Poznałem rozwiązanie na tyle, że mogę kilka spostrzeżeń opisać.
    Problem: temperatura zasilania niższa od temperatury zadanej.
    Przydałoby się więcej informacji - jeżeli tak jest, to krzywa stopniominut (DM) powinna permanentnie spadać. Pewnie tak nie jest - ?
    Ja miałem (uff!) taki problem, i rozwiązaniem było odpowiednie ustawienie systemu grzewczego w parametrach PC. Na tej podstawie pompa dostosowuje częstotliwość sprężarki, czyli upraszczając - moc. U mnie zwiększyła moc (częstotliwość) i problemy się skończyły. Oczywiście nie ma nic za darmo - pewnie koszty wzrosną, ale teraz PC mnie słucha i mogę nią rzeczywiście sterować. Wcześniej "stękała" 24/24 a DM dochodziły do -400 przy standardowym ustawieniu -60.
    Odnośnie serwisanta - oni często znają PC tylko na poziomie instalacji, uruchomienia i jak pojawiają się problemy, które wymagają nieco więcej zaangażowania i nie są oczywiste to trudno liczyć na dobre wsparcie. Serwis w Białymstoku - to jest z kolei zdalna pomoc - jak nie jesteś na miejscu to nie zobaczysz np. że czujnik jest źle zamontowany itp.
    Problem: pompa pracuje za długo
    Tak jak napisałem wyżej, nie chcę jeszcze u siebie tego optymalizować, Teraz mam 19/24. Jest dużo możliwości...
    Pierwsza - oczywista - zmniejszyć DM z standardowych -60 na np. -120, zweryfikować czy komfort nadal ok, zostawić lub poprawić. Dzięki temu PC powinna mieć dłuższe przerwy w pracy, bo dopuszcza do większego deficytu cieplnego.
    Dalej - można zmienić prędkość pompy obiegowej. Standardowo jest 30%, po zmniejszeniu np. do 20% ciepło z bufora będzie wolniej "schodziło" = temperatura w obiegu będzie wyższa = wolniej będą spadały DM = wydłuży się czas do kolejnego uruchomienia sprężarki.
    Kolejna rzecz - jeżeli masz CWU to można ustawić harmonogramem albo komfortem (obniżyć). CWU będzie rzadziej "wołało" o energię. Można też w ogóle wyłączyć w jakichś godzinach dogrzewanie CWU - wszystko zależy od tego jak używasz CWU.
    Można również spróbować harmonogramu dla temperatury w pomieszczeniach - np. obniżyć o 1 DM w nocy = mniejsze zapotrzebowanie na energię = PC mniej obciążona.
    Możliwości jest jeszcze mnóstwo, i kombinacje pomiędzy nimi, i na pewno zależą od tego jaki masz obiekt, jakich użytkowników, jaką instalację.
    Generalnie to fajna zabawka, chociaż stresu miałem z tymi ustawieniami że hej.
    ciao!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony