dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 11
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 201
  1. #21
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    No to moj hydra mnie bajeruje skubaniec
    Masz taki patent u siebie? Jaki zbiornik i jaka technika "mordowania"?

    PS.
    Myslisz o takiej grzalce?
    http://allegro.pl/grzalka-bojlera-ko...996236821.html
    Ostatnio edytowane przez Pyxis ; 23-12-2011 o 12:10
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  2. #22

    Domyślnie

    Dokładnie o coś takiego mi chodziło. Po dodaniu prostego zegara sterującego z cyklem tygodniowym, ustawiasz podgrzewanie na 60-65stopni raz w tygodniu i problem z żyjątkami przestaje istnieć.
    Nie należy tylko przesadzać z mocą grzałek jednofazowych, pamiętając o wartościach bezpieczników obwodowych w domu. Trzeba uwzględnić ew. pracę równoczesną pozostałych odbiorników, oraz dopuszczalne obciążenie styków zegara [przy sterowaniu bezpośrednim].
    Ostatnio edytowane przez Zigobar ; 23-12-2011 o 17:12

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    Masz racje z ta moca. Kupie 2kW max. Ustawic po prsty czasowy wlacznik na ktras nocke, zalaczy w taniej taryfie.
    Tak mi wychodzi, ze aby podgrzac 300l wody z 40 do 70*C potrzebuje 10kWh energii, co przy 2kW grzalce powinno dac te 5h pracy. Duzo kurcze. Wlka z legionell to koszt 150 zl rocznie
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  4. #24

    Domyślnie

    Można pompą ciepła do 50stopni, a dalej grzałką do 60stopni [przy tej temperaturze zdychają bestie podobno po pół godzinie].

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Pyxis
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Strzegom
    Kod pocztowy
    58-150
    Posty
    14.349

    Domyślnie

    No ale tutaj juz przy grzaniu PCi do tej temp odpada bezobslugowosc.
    Grzanych podlog 230[m2]+2 drabinki w lazienkach. Ogrzewana kubatura ~550[m3]. Uzytkowa ~175[m2]. Na posadzce 18[cm] styro. Sciany suporex 36[cm]+10[cm] styro. Skosy 25[cm] welny. WG. PCi Ekontech 12,6[kW]. DZ 4x200[m] PE32 jako kolektor spiralny.
    CO za sezon przy temp. w domu 22*C
    2012/13 - 1350 zł (4215 kWh)
    2013/14 - 1035 zł (3320 kWh)
    2014/15 - 936 zł (3481 kWh)
    2015/16 - 576 zł (3313 kWh) - promocja Duon
    2016/17 - 892 zł (4020 kWh)
    2017/18 - 874 zł (3727 kWh)

  6. #26

    Domyślnie

    To ja mam pytanie
    Czy w instalacji z grzejnikami i piecem pelletowym 18 KW i pompa ciepła 8 Kw inwertorową potrzebny jest bufor?
    A jesli tak to jakiej wielkości ?
    Ostatnio edytowane przez sebapulawy ; 26-02-2016 o 11:04

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    AdrianEH

    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Poręba
    Kod pocztowy
    42-480
    Posty
    287

    Domyślnie

    Podałeś tyle danych, że nic mądrego nie da się napisać Instalacja nowa? jakie grzejniki? jaki dom (powierzchnia, ocieplenie itp.), jaka instalacja (ilość zładu wody), jakiej średnicy jest przyłącze do kotła pelletowego?, jaka jest temperatura zasilania na grzejniki? czy są jakieś zawory mieszające, czy są głowice termostatyczne na grzejnikach? To chyba z grubsza tyle Po uzyskaniu odpowiedzi możemy się zastanowić czy pompa zda egzamin i czy konieczny jest montaż bufora. Chcesz te źródła ciepła stosować alternatywnie czy równolegle?

  8. #28

    Domyślnie

    Instalacja przerabiana enty raz.. dom drewniany powieszchnia kolo 140 m2. kilku letni, izolacja taka sobie. Grzejniki nisko temperaturowe, zarówno pellet jak i PC 3/4 cala podłaczone, temp zasilania grzejników 40 pare stopnii, głowice na grzejnikach.
    Powiem tak, że instalacja już działa. Mam mozliwość przełaczenia pracy miedzy praca z jak i bez bufora. Obecnie grzeje bez bufora i wydaje mi sie żę szybciej to idzie. Mam bufor 500l i wydaje mi sie że jest za duży...Dlatego pytam Was o opinie. Od razu dopowiem żę pompa bez bufora włącza się nie za często, tzn najmniej co godzinę ( minus na dworze)

  9. #29
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Witam.Za jakieś trzy tygodnie będe miał instalowaną Pc AIT 8KW grunt.Dom parter 186m2 w tym 35m2 garaż 100% podłogówka dwa rozdzielacze po 8 sekcji ok 1200mb.wylewka 7-8cm.Instalator przekonuje mnie że bufor 200l powinienem mieć aby spręzarka nie załączała zbyt często,dodam że instalator to znajomy i nie zarabia na częsciach.
    W artykule:http://www.instalator.pl/2014/02/kie...yn-z-zasadami/
    Jest napisane:
    "W praktyce okazuje się, że instalacje grzewcze płaszczyznowe, czyli np. podłogówka, mogą w większości przypadków współpracować z pompami ciepła bez zbiornika buforowego (konieczne obliczenie przepływu i zawór by-pass),"
    Do czego służy zawór by-pass i czy jest konieczny? ponieważ mój znajomy ma podobną instalacje i nie posiada bufora i by-pasu.
    Dziękuje za rady.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Witam.Za jakieś trzy tygodnie będe miał instalowaną Pc AIT 8KW grunt.Dom parter 186m2 w tym 35m2 garaż 100% podłogówka dwa rozdzielacze po 8 sekcji ok 1200mb.wylewka 7-8cm.Instalator przekonuje mnie że bufor 200l powinienem mieć aby spręzarka nie załączała zbyt często,dodam że instalator to znajomy i nie zarabia na częsciach.
    W artykule:http://www.instalator.pl/2014/02/kie...yn-z-zasadami/
    Jest napisane:
    "W praktyce okazuje się, że instalacje grzewcze płaszczyznowe, czyli np. podłogówka, mogą w większości przypadków współpracować z pompami ciepła bez zbiornika buforowego (konieczne obliczenie przepływu i zawór by-pass),"
    Do czego służy zawór by-pass i czy jest konieczny? ponieważ mój znajomy ma podobną instalacje i nie posiada bufora i by-pasu.
    Dziękuje za rady.
    1200 mb to wystarczający zład wodny by PC pracowała bez bufora.
    Jest też spore prawdopodobieństwo, że twój instalator mówiąc bufor ma na myśli sprzęgło hydrauliczne.
    To czy sprzęgło jest konieczne powinien określić instalator na podstawie projektu, lub własnych obliczeń.

    By-pass stosuje się w instalacjach o zmiennym przepływie po stronie odbiorników ciepła.
    Np w przypadku zastosowania elektronicznych termostatów na wszystkich pętlach.
    Ostatnio edytowane przez _John ; 07-11-2016 o 23:18

  11. #31
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Dzięki John za informacje. Nie mam termostatów prosta instalacja sterowanie z pc raczej w drugiej taryfie,instalator napisał:
    Witam,
    musi byc bufor wg. producenta i wg. mojego praktyka. U innych producentach, n.p. NIBE oraz Stiebel Eltron to też jest standard. Boiler buforowe będzie instalowane między pompą ciepłą i obiegem grzewczym jak w drugim schematem. Zasilanie oraz powrót od pompy idą prosto do zbiornika buforowego. Zasilanie i powrót instalacji bedzię tez z drugi strona bufora podłączone- z osobną pompą obiegową. W tym przypadek bufor funktionuje jak kombinacja bufor/sprzęgla hydraulicznie.
    Tak jest to praktykowane u Stiebla Eltron.
    Temperatura zadane na zasilaniu ustawimy wg. krzywa grzewczego, n.p. 38 Stopni przy -20 Stopni na zewn. Reszta dopasujemy w trakcie prania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014_02_MI_kowalski185-2.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	372456
    Koszt bufora i pompki jakieś 1500zł da się przełknąć tylko czy to jest niezbędne.

  12. #32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maly1115 Zobacz post
    Dzięki John za informacje. Nie mam termostatów prosta instalacja sterowanie z pc raczej w drugiej taryfie,instalator napisał:
    Witam,
    musi byc bufor wg. producenta i wg. mojego praktyka. U innych producentach, n.p. NIBE oraz Stiebel Eltron to też jest standard. Boiler buforowe będzie instalowane między pompą ciepłą i obiegem grzewczym jak w drugim schematem. Zasilanie oraz powrót od pompy idą prosto do zbiornika buforowego. Zasilanie i powrót instalacji bedzię tez z drugi strona bufora podłączone- z osobną pompą obiegową. W tym przypadek bufor funktionuje jak kombinacja bufor/sprzęgla hydraulicznie.
    Tak jest to praktykowane u Stiebla Eltron.
    Temperatura zadane na zasilaniu ustawimy wg. krzywa grzewczego, n.p. 38 Stopni przy -20 Stopni na zewn. Reszta dopasujemy w trakcie prania.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2014_02_MI_kowalski185-2.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	372456
    Koszt bufora i pompki jakieś 1500zł da się przełknąć tylko czy to jest niezbędne.
    Kolega z Ukrainy ze takim lamanym polskim pisze ?

  13. #33
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Maly1115

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Wieluń
    Posty
    137

    Domyślnie

    Niemiec zakochał się w Polce i tu został.

  14. #34
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Pytanie trochę z innej beczki - nie mam bufora i nie chcę go mieć, jak zmniejszyć częstotliwość załączania pompy?
    Nie mieszkam jeszcze w domu i ustawiłem pompę pod taryfę G12w, czyli załączanie tylko w nocy i o dowolnej godzinie przez weekend. Będąc tam w sobotę zauważyłem, że pompa włączała się dość często, natomiast w tygodniu, wieczorem po całodniowym postoju wcale nie było jakiegoś wielkiego wychłodzenia.
    Czy jest może w Stieblu opcja zwiększenia histerezy dla obwodu grzewczego, a może da się to załatwić zwiększając czas przestoju sprężarki ?
    Sterowanie mam tylko czujnikiem pogodowym i zaworami na rozdzielaczach.
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  15. #35
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał mandelbrot Zobacz post
    Pytanie trochę z innej beczki - nie mam bufora i nie chcę go mieć, jak zmniejszyć częstotliwość załączania pompy?
    Nie mieszkam jeszcze w domu i ustawiłem pompę pod taryfę G12w, czyli załączanie tylko w nocy i o dowolnej godzinie przez weekend. Będąc tam w sobotę zauważyłem, że pompa włączała się dość często, natomiast w tygodniu, wieczorem po całodniowym postoju wcale nie było jakiegoś wielkiego wychłodzenia.
    Czy jest może w Stieblu opcja zwiększenia histerezy dla obwodu grzewczego, a może da się to załatwić zwiększając czas przestoju sprężarki ?
    Sterowanie mam tylko czujnikiem pogodowym i zaworami na rozdzielaczach.
    piszesz że nie chcesz bufora, ale to nie kwestia chęci
    tylko układu i urządzenia.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #36
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mandelbrot
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Kod pocztowy
    48-210
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    piszesz że nie chcesz bufora, ale to nie kwestia chęci
    tylko układu i urządzenia.
    Spodziewałem się odpowiedzi typu "dorób sobie bufor lub trzeba było robić bufor" dlatego piszę, że nie chcę.
    Mógłbym też skrócić czas grzania w tanich oknach do np 2 x po jednej godzinie, ale nie wiem czy byłoby to dobre rozwiązanie.
    Ostatnio edytowane przez mandelbrot ; 13-11-2016 o 12:29
    Dom w rododendronach 14 mocno przerobiony (usunięty wykusz, pozostał 1 balkon, dorobiono symetrycznie lukarnę), ok. 160m2 po podłogach z garażem; Porotherm 25cm + styropian 20cm 0,31; skosy na strychu 30cm wełny skalnej 0,35; podłoga na strychu 20-30cm wełny skalnej; 100% ogrzewanie podłogowe + drabinki w łazienkach, zbiornik CWU 300l; PC Stiebel WPF 7,6kW, odwierty 160m. Rekuperator AirPack 400.
    Zużycie CO+CWU:
    2017/2018 - 2380 kW/h

  17. #37

    Domyślnie

    Witam, mam pytanie. Byłem ostatnio po wycene u hydraulika i powiedział on że przy moim domku który jest "niewielki" (120m2+30m2 garaż który także bedzie ogrzewany podłogówką) pompa ciepła bez bufora nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ powierzchnia rur w każdym pomieszczeniu jest zbyt mała, powiedział że albo cały dom bez termostatów albo bufor 400l. Jak nie to po kilku latach pompa ciepła może paść. To prawda?

  18. #38
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    Witam, mam pytanie. Byłem ostatnio po wycene u hydraulika i powiedział on że przy moim domku który jest "niewielki" (120m2+30m2 garaż który także bedzie ogrzewany podłogówką) pompa ciepła bez bufora nie będzie dobrym rozwiązaniem ponieważ powierzchnia rur w każdym pomieszczeniu jest zbyt mała, powiedział że albo cały dom bez termostatów albo bufor 400l. Jak nie to po kilku latach pompa ciepła może paść. To prawda?
    Większość pompa ciepła potrzebuje małego bufora który działa jak sprzęgło hydraliczne a nie bufor ze względu na to że jest po prostu za mały.
    Większość pompa dlatego pytanie jaka pompa chodzi Ci po głowie, i jeszcze czy dom jest parterowy czy piętrowy?

    jak parterówka to niektóre pompy poradzą sobie spokojnie bez bufora.

    A Twój hydraulik to z tego co piszesz "400L" oraz że może paść po kilku latach to pisał o pompie On/Off.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Większość pompa ciepła potrzebuje małego bufora który działa jak sprzęgło hydraliczne a nie bufor ze względu na to że jest po prostu za mały.
    Większość pompa dlatego pytanie jaka pompa chodzi Ci po głowie, i jeszcze czy dom jest parterowy czy piętrowy?

    jak parterówka to niektóre pompy poradzą sobie spokojnie bez bufora.

    A Twój hydraulik to z tego co piszesz "400L" oraz że może paść po kilku latach to pisał o pompie On/Off.
    chodziło o pompe ciepła viessman vito"cośtam" 7,6kw (hydraulik uważa taką za prawidłową do mojego domu), dom parterowy. Trochę mnie to zdziwiło bo u innych hydraulików podczas rozmów i wyceny nie słyszałem nic o potrzebie zamontowania bufora
    Ostatnio edytowane przez westen ; 06-01-2017 o 16:05

  20. #40
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Bo ten viessman ma pewnie sprężarkę on/off? a to miała być powietrzna czy chciał z Ciebie zedrzeć na gruntową.
    Taki dom jak Twój to spokojnie można dobrą powietrzną, Panasonic, LG, Mitsubishi i będziesz miał ciepło.

    U mnie jest teraz -15,1st.C i mam LG 9kW na dom trochę mniejszy jak Twój i ciepło, ale przy tej temperaturze chodzi pewnie 18h na dobę.
    A w domu ciepło.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

Strona 2 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony