dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 11
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 201
  1. #41

    Domyślnie

    rozchodzi się o gruntową pompe ciepła i to jest mój wybór

  2. #42
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Bufor jest niepotrzebny a nawet szkodliwy. Obojętnie czy inwerter czy on-off.
    Przy 100% podłogówki (dobrze wykonanej).
    Chyba że zamontujesz sterowniki pokojowe co jest bzdurą w przeciętnej wielkości domu.
    Na palcach obu rąk policzę sytuacje kiedy musiałem zastosować bufor.

    Swoją drogą Viesio zawsze się upierał z buforami.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #43
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    kolego z tym buforem to nie tak stanowczo, większość on/off ów musi mieć bufor, chociaż 7kW i 400L to przesada. raczej 200L max jeżeli to on off.
    jak dom jest z ogrzewanym parterem i poddaszem to dobrze zamontować mały bufor/sprzęgło dla rozdzielenia sekcji grzewczych.

    A kolega ma solidny portfel jak chce Viessa i raczej instalator to widział chcąc dać bufor 400L.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #44

    Domyślnie

    wihajster, tak, termostaty w każdym pomieszczeniu

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    kolego z tym buforem to nie tak stanowczo, większość on/off ów musi mieć bufor, chociaż 7kW i 400L to przesada. raczej 200L max jeżeli to on off.
    jak dom jest z ogrzewanym parterem i poddaszem to dobrze zamontować mały bufor/sprzęgło dla rozdzielenia sekcji grzewczych.

    A kolega ma solidny portfel jak chce Viessa i raczej instalator to widział chcąc dać bufor 400L.
    mam przeznaczoną pewną sumę pieniędzy i to ostatni hydraulik na którego wycenę oczekuję. Jak mi wypali z jakąś kosmiczną ceną to odpuszczam i skorzystam z usług innego hydraulika który wycenił mi pełną hydraulikę na 75 tyś (w tym gruntowa pompa ciepła viessmanna 10kw za 32tyś) więc cena za całe wykonanie jak najbardziej na poziomie moim zdaniem
    swoją drogą to dziwne że jeden hydraulik chce zastosować pompe viessmanna 10kw a drugi pompe viessmanna 7,6kw z buforem (cena tej 7,6kw razem z buforem też ponoć 32tyś)
    Ostatnio edytowane przez westen ; 06-01-2017 o 18:10

  6. #46
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    wihajster, tak, termostaty w każdym pomieszczeniu
    A po kiego grzyba chcesz te termostaty?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #47
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    kolego z tym buforem to nie tak stanowczo, większość on/off ów musi mieć bufor
    Nie pisz głupot, proszę.
    Przy dobrze zrobionej podłogówce bufor jest zbędny i pogarsza efektywność instalacji.
    Mówię o gruntowej.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  8. #48

    Domyślnie

    nie mam konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Najbardziej przemawia chęć kontroli, wygoda, sąsiedzi jak zapraszali do siebie to też w każdym pomieszczeniu termostaty. Nawet hydraulik powiedział że brak termostatów to prymitywne w dzisiejszych czasach (to jego słowa heh)

  9. #49
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    No to cóż. Na siłę uszczęśliwiać nie będę.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Nie pisz głupot, proszę.
    Przy dobrze zrobionej podłogówce bufor jest zbędny i pogarsza efektywność instalacji.
    Mówię o gruntowej.
    Temat bufora, jest jak rzeka....
    wałkowałem go wiele razy, kolego dlatego nie będę zaczynał.
    W wielu przypadkach nie bufor a sprzęgło jest konieczne, ale to często nie tylko kwestia hydrauliczna ale chłodnicza.
    tak dla Ciebie schemat chłodniczy PC, i zobacz jaka jest delta skraplacza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	377806
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    nie mam konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Najbardziej przemawia chęć kontroli, wygoda, sąsiedzi jak zapraszali do siebie to też w każdym pomieszczeniu termostaty. Nawet hydraulik powiedział że brak termostatów to prymitywne w dzisiejszych czasach (to jego słowa heh)
    ogólne sterowanie strefowe to fajna rzecz kwestia jest taka że nie wszędzie działa.
    Jeżeli masz dom 120-180 mkw z użytkowym poddaszem, budowany z pustaka czy porothermu bez obniożonej przenikalności to nie będzie działać.

    Jak masz parterówkę 180mkw to będzie pracowało ok. tyle że ścianki działowe to 24cm porotherm z obniżoną przenikalnością.
    Ale jak do tego będziesz miał rekuperację mocno wkręcona to też będzie problem ze zróżnicowaniem temperatur.

    Chyba że różnica 1st.C góra 2 st.C Ci wystarczy między pomieszczeniami.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  12. #52
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    W wielu przypadkach nie bufor a sprzęgło jest konieczne
    Co ty tam sobie "wałkowałeś" to lepiej zostaw dla siebie.
    A tutaj mówimy o nowej instalacji którą można jeszcze zrobić lepszą, efektywniejszą.
    Mówisz "w wielu przypadkach" - tak, tych spartolonych przypadkach.
    Co do reszty, daruj sobie "uświadamianie" mnie...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  13. #53
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    nie mam konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Najbardziej przemawia chęć kontroli, wygoda, sąsiedzi jak zapraszali do siebie to też w każdym pomieszczeniu termostaty. Nawet hydraulik powiedział że brak termostatów to prymitywne w dzisiejszych czasach (to jego słowa heh)
    chec kontroli przy bezwladlosci podlogowki.. powodzenia ale to, ze sasiedzi maja to faktycznie mocny argument z ktorym bym nie walczyl
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  14. #54

    Domyślnie

    ja się tam na tych sprawach nie znam więc nie bardzo mam możliwość wejścia w dyskusję. Uważam jedynie że punkt kontrolny w każdym pomieszczeniu to fajna rzecz mimo że jej funkcjonalność może być niewyczuwalna (ja mam ścianki działowe z betonu komórkowego a ściany z pustaka ceramicznego). Teraz będę się zastanawiał czy rzeczywiście jest sens robić te termostaty. 156m2 wychodzi z garażem który będzie ogrzewany jak całą reszta a rekuperacje też będę miał więc właściwie to przepływ powietrza i tak będzie wyrównywał temperature. Ciężka sprawa ciężka decyzja, jak większość decyzji ws budowy
    Ostatnio edytowane przez westen ; 06-01-2017 o 19:09

  15. #55
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Co ty tam sobie "wałkowałeś" to lepiej zostaw dla siebie.
    A tutaj mówimy o nowej instalacji którą można jeszcze zrobić lepszą, efektywniejszą.
    Mówisz "w wielu przypadkach" - tak, tych spartolonych przypadkach.
    Co do reszty, daruj sobie "uświadamianie" mnie...
    Masz racje betonu słowem się nie skruszy....
    Zresztą pewnie konkurencji nie ma co uczyć, ta zima już kilku pewnie nauczyła....
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  16. #56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Busters Zobacz post
    chec kontroli przy bezwladlosci podlogowki.. powodzenia ale to, ze sasiedzi maja to faktycznie mocny argument z ktorym bym nie walczyl
    chęć kontroli mam na myśli wyłączam ogrzewanie w określonym pomieszczeniu (np w garażu) i nie grzeje gdzie w pozostałych miejscach w domu mi grzeje, daruj sobie komentarze które nie mają większej albo żadnej wartości. To samo się tyczy sąsiadów, powiedziałem co zaobserwowałem a nie to że musze mieć jak oni..ehh

  17. #57

    Domyślnie

    Naszła mnie jedna podejrzewam istotna myśl. Jeżeli gdzieś strzeli rurka od ogrzewania podłogowego, to mając wszystko osobno będę wiedział chociaż w którym pomieszczeniu. A grzejąc całą chate "naraz" zlokalizowanie tego będzie niemałym problemem

  18. #58
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    mate166@gmail.com

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Ostromecko
    Kod pocztowy
    86-070
    Posty
    434

    Domyślnie

    Tez bylem zafascynowany termostatem w kazdym pokoju bo jestem gadzeciazem - czytajac forum od kilku msc doszedlem do wniosku ze to sie po prostu nie sprawdza, a tanie nie jest. Do tego mocno komplikuje instalacje. U siebie widze 2 termostaty na pietro i parter i to jest max, a kto wie czy finalnie nie zaloze jednego tylko po to aby miec minimalna temp w domu ustawiona i jak PC bedzie w okienkach 2 T ustawiona to i tak sie zalaczy. Tylko ze ja mowie o powietrznej nie wiem czy tak samo jest z gruntowka...

  19. #59
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    716

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    ... schemat chłodniczy PC, i zobacz jaka jest delta skraplacza
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Przechwytywanie.JPG
Wyświetleń:	388
Rozmiar:	82,4 KB
ID:	377806
    Nie ma tu czasem błędu? Skąd 32 stopnie na wyjściu skraplacza podczas gdy woda ma 40?
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  20. #60
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    chęć kontroli mam na myśli wyłączam ogrzewanie w określonym pomieszczeniu (np w garażu) i nie grzeje gdzie w pozostałych miejscach w domu mi grzeje, daruj sobie komentarze które nie mają większej albo żadnej wartości. To samo się tyczy sąsiadów, powiedziałem co zaobserwowałem a nie to że musze mieć jak oni..ehh
    Zeby wylaczyc ogrzewanie np. w garazu nie potrzebujesz termostatow Z tym sasiadmi napisalem troche zlosliwie, ale przemysl to sobie. To nie ma sensu przy podlogowce, to samo tez napisal wczesniej CNC
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

Strona 3 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony