dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 201
  1. #61
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał gondoljerzy Zobacz post
    Nie ma tu czasem błędu? Skąd 32 stopnie na wyjściu skraplacza podczas gdy woda ma 40?
    Hmm, wiesz też się zastanawiałem, ale tu masz dokładniejszy schemat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ozepom192.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	377815

    w praktyce wygląda to inaczej, właśnie ciecz(czynnik chłodniczy) na powrocie ma temperaturę wody na wejściu.
    Ale to jest pomiar przy skraplaczu:
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  2. #62
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    (...)
    tak dla Ciebie schemat chłodniczy PC, i zobacz jaka jest delta skraplacza
    Załącznik 377806
    A co to w ogóle jest? To jest rysunek poglądowy dla laików aby pokazać jak działa pompa ciepła.
    Pomijam że (jak już Koledzy zauważyli) jest błąd w temperaturach – skroplony czynnik ma niższą temperatury od wody zasilającej skraplacz.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    (...) ale tu masz dokładniejszy schemat:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ozepom192.jpg
Wyświetleń:	221
Rozmiar:	37,5 KB
ID:	377815
    w praktyce wygląda to inaczej, właśnie ciecz(czynnik chłodniczy) na powrocie ma temperaturę wody na wejściu.
    W praktyce zawsze ciekły czynnik będzie cieplejszy od wody zasilającej skraplacz. Nikt nie stosuje na tyle wielkich skraplaczy żeby dochłodzić czynnik do temperatury wody. Nie mówiąc już o schłodzeniu poniżej, więc na przyszłość bądź precyzyjny jeśli chcesz być wiarygodny.
    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Masz racje betonu słowem się nie skruszy....
    Ciekawe, ja powiedziałbym to samo.
    Zastanawiające jest to, że niektórzy nie potrafią zrozumieć podstawowych rzeczy. Każde, dosłownie KAŻDE podmieszanie jakie występuje w sprzęgle hydraulicznym powoduje podniesienie temperatury skraplania. A to wprost obniża efektywność instalacji.
    [I nie mówimy tutaj o „ratowaniu spartolonych instalacji gdzie jedynym ratunkiem jest odseparowanie obiegów dla zapewnienia znamionowych przepływów”!!!]

    Bufor – to samo (chyba ze szeregowy, ale ten nie załatwia problemu przepływów tylko wprowadza dodatkową inercję gdy zbyt mała pojemność wodna).
    Nie dość że podnosi o kilka stopni temperaturę pracy pompy ciepła (obniżając COP) to jeszcze napędzamy dodatkową pompę obiegową (obniżając COP)

    Przypomnę, że mowa była o nowej instalacji w nowym domu.
    Dlatego sugeruję żeby inwestor nie kupił sobie droższej instalacji działającej mniej efektywnie podczas gdy ma jeszcze szanse na tańszą instalację (chociażby o bufor i dodatkową pompę) i lepiej (taniej) działającą.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Zresztą pewnie konkurencji nie ma co uczyć, ta zima już kilku pewnie nauczyła....
    Od Ciebie niczego się nie nauczę, a dla mnie nie jesteś żadną konkurencją.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  3. #63
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    W praktyce zawsze ciekły czynnik będzie cieplejszy od wody zasilającej skraplacz. Nikt nie stosuje na tyle wielkich skraplaczy żeby dochłodzić czynnik do temperatury wody. Nie mówiąc już o schłodzeniu poniżej, więc na przyszłość bądź precyzyjny jeśli chcesz być wiarygodny.
    Będąc precyzyjnym podsyłam Ci że LG i zresztą inne marki też stosują na tyle duże skraplacze żeby dochłodzić czynnik.
    A w jednostce zewnętrznej było jeszcze niżej, ale za zimno żeby dokładnie zmierzyć. Wiec radzę przeanalizować jeszcze raz te schematy, wrzuciłem dwa różne z takimi samymi danymi byś wiedział że to nie błąd.

    Więc kolego racji nie masz.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  4. #64
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    M.Krk

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Czernichów
    Kod pocztowy
    32-070
    Posty
    506

    Domyślnie

    Bufor potrzebny, nie potrzebny, chyba trzeba by oceniać konkretny dom i instalację, u mnie jest i to 300l z PC on/of 14kw, mam masę grzejników, przepływy raczej dużo, połowa instalacji chodziła na grawitacji. Pisałem to już, ale myslę ominąć bufor i jestem pewien, że to pójdzie, w instalacji mam chyba drugie tyle wody, a przez bufor faktycznie traci się na zasilaniu ze 3 stopnie no i ten czas zanim PC nadgoni straty przez przez ten cały baniak

  5. #65

    Domyślnie

    przemyślałem temat i zdecyduje się jednak nie pchać w zbędne koszta. Zrezygnuje z "bajeranckich" termostatów mimo że chciałbym mieć domek w najwyższej klasie to rzeczywiście chyba te termostaty większego sensu nie mają.. główkowałem i połącze ogrzewaniem salon z kuchnią, złącze pokoje z komunikacją, łazienkę, i garaż tak aby te cztery oddzielnie ogrzewane pomieszczenia sobie kontrolować niezależnie i powinno się dzięki temu obyć bez bufora. W ten sposób oszczędze nie tylko na buforze i akcesoriów z nim związanych, ale także na samych termostatach i robociźnie tychże prac. Wihajster zdaje się że Twój avatar nie ma z Tobą za wiele wspólnego heheh
    Ostatnio edytowane przez westen ; 07-01-2017 o 21:56

  6. #66
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Weź jeszcze pompę ciepła bez wbudowanego zasobnika i do tego porządny zasobnik. Taki który podgrzeje Ci wysoko CWU bez użycia grzałek elektrycznych i bez problemu ze stojącą zalegającą wodą użytkową w niskich temperaturach ("legionella")...
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  7. #67
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    połącze ogrzewaniem salon z kuchnią, złącze pokoje z komunikacją, łazienkę, i garaż tak aby te cztery oddzielnie ogrzewane pomieszczenia sobie kontrolować niezależnie i powinno się dzięki temu obyć bez bufora.
    Tak tez nie moższesz zrobić bo wyjdą Ci za długie pętle, zrób każde pomieszczenie osobno,
    Czyli każde max 10mkw to jedna pętla, a w komunikacji to zazwyczaj itak wychodzą nitki dobiegowe do innych pomieszczeń i tam już podłogówki na osobnym obwodzie nie zrobisz, ale zależy oczywiście od projektu.
    Tak dla orientacji tu masz podgląd na podłogówkę, z podziałem dokładnym na pomieszczenia.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Weź jeszcze pompę ciepła bez wbudowanego zasobnika i do tego porządny zasobnik. Taki który podgrzeje Ci wysoko CWU bez użycia grzałek elektrycznych i bez problemu ze stojącą zalegającą wodą użytkową w niskich temperaturach ("legionella")...
    akurat wbudowany zasobnik nie wchodzi w gre z racji przyszłego posiadania dużej wanny w łazience. Aby mócz niej w pełni swobodnie korzystać zasobnik minimum 300L a takowe wbudowane nie występują więc problem sam się rozwiązał

    CNC na taki pomysł wpadłem bo myślałem że tak trzeba aby nie było bufora (widać moja wiedza na ten temat jest jeszcze dość ograniczona). Teraz jak rozumiem chodzi tylko o termostaty i tylko w ich wypadku bufor jest zalecany

  9. #69
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    (...)zasobnik minimum 300L a takowe wbudowane nie występują więc problem sam się rozwiązał
    Jeszcze nic się nie rozwiązało, a tak Ci się wydaje
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  10. #70

    Domyślnie

    nie czytałem dokładnie ale wydaje mi się że pominęliście bufor z wężownicą do CWU wtedy odpada zasobnik, i drugie popatrzcie w temacie o buforach 300l to śmiech na sali, ja mam 750 i to tylko dlatego że większy się nie zmieści ( a i tak planuję dorzucić coś dodatkowego) użytkuję 3lata i wyszło na to że w lecie taniej jest grzać grzałką elektryczną niż kupić drewno do kominka bo grzałka tylko dogrzewa ciepłą wodę w buforze, to samo tyczy się pompy ciepła którą właśnie zamawiam też zużywa prąd więc jak dzięki buforowi będzie mogła pracować w większości na tańszej taryfie koszty poniesione szybciej się zwrócą
    dom szkieletowy 106mpu, 35cm styropianu i wełny, GWC żwirowe 30m3 , ogrzewanie nadmuchowe płaszczowe i zwykłe z reku bufor oraz kominek wodny, wszystko "tymi rękami zrobione"

  11. #71

    Domyślnie

    Cytat Napisał wihajster Zobacz post
    Jeszcze nic się nie rozwiązało, a tak Ci się wydaje
    co to znaczy? rozwiń tę myśl

  12. #72
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    Nie wiem jaką myśl kolega miał, ale wybierając pompę ciepła też czasem trzeba brać pod uwagę bufor.
    Są pompy ciepła które bez takiego nie będą działać dobrze ze względu na sprężarkę, jeżeli chcesz pompę ze sprężarką On/Off oraz wydajnie kożystać z teniej taryfy to często bez bufora się nie obejdzie.
    Bo żeby wydajnie korzystać z taniej taryfy potrzebujesz na tyle mocnej pompy żeby w ciągu 10h pracy wpompowała tyle ciepła żeby wystarczyło na 24h.
    w powietrznych to jest łatwiejsze bo one z reguły przy +2st.C są mocno przewymiarowane dla domy żeby ich moc z zapotrzebowaniem zgrywały się przy -15st.C
    I one potrafią modulować moc przy +2st.C i nie potrzebują bufora(często choć nie zawsze) ale gruntówka(On/Off) jak ma być dobrana pod tanią taryfę i będzie lekko duża przy +2st.C to musi nadmiar mocy oddać do bufora.

    Wiem że zdecydowałeś się na gruntówkę, ale biorąc pod uwagę wiele czynników one nie wychodzą tak różowo.

    To że grzeje nawet przy -20st.C na zewnątrz to żaden wyczyn, powietrzne też przy takich temperaturach działają.

    I teraz jak będziesz miał dom którego ogrzewanie gruntówką kosztuje 1500zł rocznie, to pompą powietrzną będzie to kosztować około 1900zł.
    Niby 400zł więcej, ale powietrzna jest o lekko 20tyś zł tańsza od gruntowej.
    Czyli czas zwrotu gruntówki to 40 lat.
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  13. #73
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    co to znaczy? rozwiń tę myśl
    Zwykły zasobnik jest podgrzewany przez wężownicę. Masz 300 czy 400 litrów wody użytkowej zalegającej w zbiorniku.
    Pewnie czytałeś o legionelli. Przy małym "rozbiorze" wody i przy niskich temperaturach jest ryzyko z tym związane.
    Czy ryzyko jest duże czy małe to pomijam, ogólnie problem jest marginalny. Ale są osoby które regularnie wygrzewają zasobniki tego typu do temperatury około 60*C. Pompa ciepła przez wężownicę nie zapewni takiej temperatury więc trzeba to zrobić grzałką.

    Jeśli zależy Ci na lepszym rozwiązaniu to są od jakiegoś czasu dostępne zasobniki działające "w drugą stronę". W zbiorniku masz np. 450 czy 600 litrów wody kotłowej a woda użytkowa jest podgrzewana w przepływie w wężownicy ze stali nierdzewnej.
    To jest najbardziej higieniczny zasobnik bez konieczności wygrzewania grzałką (w ogóle bez konieczności wygrzewania).
    A nawet jeśli chcesz to można w górnej części tego zbiornika osiągnąć 55-60*C z samej pompy ciepła.

    Niestety jest droższy od "normalnego" zbiornika.
    To bym Ci polecił. Później poszukam zdjęcia jak to wygląda po zamontowaniu.
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  14. #74
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CNC_POMPY_CIEPLA
    Zarejestrowany
    May 2016
    Skąd
    CAŁA POLSKA - Starogard Gdański
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    1.523
    Pompy Ciepła dla wymagających Pompy Ciepła w najlepszych cenach z montażem na terenie całej Polski www.cncpompyciepla.pl Starogard Gdański, Al. Armii Krajowej 14

    Domyślnie

    No tylko jak się grzeje zbiornik do 60st.C to COP........ ni ma....
    a pompa ma bardzo ciężko pracując na tak wysokich temperaturach i bardzo nie sprzyja to jej długowieczności, bo to tak jak by samochodem ciągle na czerwonej kresce obrotów jeździć. Można.
    Pytanie jak długo się da?

    Jak masz pompę która grzeje grzałką wbudowaną to wygrzeje wodę w całym zbiorniku, do 60st.C raz w tygodniu i to wystarczy.

    Z resztą kolego z legionellą jest norma też przesadzona, jak normalnie się korzysta z CWU to problem nie występuje.

    tylko jak woda ciepła stoi 2 tygodnie lub więcej to trzeba cały zbiornik wygrzać i to wszystko
    Sprzedaż i instalacja pomp ciepła wszystkich marek: /Panasonic /Mitsubishi /Daikin /Villant
    Instalacje
    www.fb.com/CNCPompyCiepla
    Mapa Instalacji
    https://www.google.com/maps/d/viewer...98&usp=sharing
    Adres
    Al. Armii Krajowej 14, 83-200 Starogard Gdański
    Kontakt
    [email protected] 501952301
    Aukcje
    https://allegro.pl/uzytkownik/cncPompyCiepla - Panasonic, Mitsubishi, LG, oraz klimatyzacja

  15. #75
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    (...)jeżeli chcesz pompę ze sprężarką On/Off oraz wydajnie kożystać z teniej taryfy to często bez bufora się nie obejdzie.
    Prosiłem, nie pisz BZDUR!
    Nie jest potrzebny żaden bufor ani dla inwertera ani dla on-off!!!
    Dla koRZystania z taniej taryfy nie potrzeba bufora.
    Potrzeba jedynie DOBRZE WYKONANEJ PODŁOGÓWKI.

    To, że Ty nie potrafisz zbudować instalacji dobrze działającej bez bufora nie oznacza że nikt już nie potrafi.


    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Czyli czas zwrotu gruntówki to 40 lat.
    Tu też jesteś w błędzie bo ograniczyłeś się tylko do najprostszego działania matematycznego.

    Ograniczyłeś się też do podania skrajnej różnicy NA TWOJĄ KORZYŚĆ –20000zł

    Ja mogę udowodnić w ten sam sposób, że gruntowa pompa będzie tańsza od powietrznej. Mam takie przypadki
    Jak wygląda wtedy „czas zwrotu”?
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  16. #76
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar wihajster
    Zarejestrowany
    Mar 2006
    Skąd
    Toruń
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    2.677

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    No tylko jak się grzeje zbiornik do 60st.C to COP........ ni ma....
    a pompa ma bardzo ciężko pracując na tak wysokich temperaturach i bardzo nie sprzyja to jej długowieczności, bo to tak jak by samochodem ciągle na czerwonej kresce obrotów jeździć. Można.
    Pytanie jak długo się da?
    CZYTAJ ZE ZROZUMIENIEM.

    Mówiłem o zasobniku innego typu który nie wymaga wygrzewania.
    Ale JEST MOŻLIWOŚĆ podnieść temperaturę w takim zbiorniku do 60*C bez grzałki.
    Normalnie utrzymując 43-44*C w takim zbiorniku zupełnie wystarcza do normalnego życia.

    Poza tym - ja w ogóle nie montuję grzałek w pompach bo nie widzę potrzeby.

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    tylko jak woda ciepła stoi 2 tygodnie lub więcej to trzeba cały zbiornik wygrzać i to wszystko
    Tak, „to wszystko”.
    Tylko PO CO skoro można lepiej?

    Mówisz że „nie ma co konkurencji uczyć” – ale co mi tam
    Życie da ci dwa prezenty, pierw koperta, potem kwiaty... (Taco Hemingway)

    ***** ***

  17. #77
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar domelek
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Posty
    317
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    13

    Domyślnie

    CNC - spojrzałem na twoje aukcje na alledrogo i Panas 9kw cała kotłownia to u Ciebie cirka 25k ja za nie wiele więcej mam gruntową on/off 10kw, która niezależnie od warunków zewnętrznych ma te 9-11 kw, gdzie te 20tys różnicy? porównujesz najtańsze powietrzne do najdroższych gruntowych? czy takie opowieści snujesz też swoim klientom ? nieładnie...bądż choć trochę uczciwy w stosunku do konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez domelek ; 08-01-2017 o 13:08
    185m2+30m nieogrzewany garaż i kotłownia, pompa gruntowa 10kW On/Off , 2x300m DN40 w ziemi (kolektor poziomy spiralny)
    Rekuperator Ventilus 400

    Instalacja PV 9,9Kwp +falownik Huawei 8kW - samemu robione

  18. #78

    Domyślnie

    Cytat Napisał CNC_POMPY_CIEPLA Zobacz post
    Nie wiem jaką myśl kolega miał, ale wybierając pompę ciepła też czasem trzeba brać pod uwagę bufor.
    Są pompy ciepła które bez takiego nie będą działać dobrze ze względu na sprężarkę, jeżeli chcesz pompę ze sprężarką On/Off oraz wydajnie kożystać z teniej taryfy to często bez bufora się nie obejdzie.
    Bo żeby wydajnie korzystać z taniej taryfy potrzebujesz na tyle mocnej pompy żeby w ciągu 10h pracy wpompowała tyle ciepła żeby wystarczyło na 24h.
    w powietrznych to jest łatwiejsze bo one z reguły przy +2st.C są mocno przewymiarowane dla domy żeby ich moc z zapotrzebowaniem zgrywały się przy -15st.C
    I one potrafią modulować moc przy +2st.C i nie potrzebują bufora(często choć nie zawsze) ale gruntówka(On/Off) jak ma być dobrana pod tanią taryfę i będzie lekko duża przy +2st.C to musi nadmiar mocy oddać do bufora.

    Wiem że zdecydowałeś się na gruntówkę, ale biorąc pod uwagę wiele czynników one nie wychodzą tak różowo.

    To że grzeje nawet przy -20st.C na zewnątrz to żaden wyczyn, powietrzne też przy takich temperaturach działają.

    I teraz jak będziesz miał dom którego ogrzewanie gruntówką kosztuje 1500zł rocznie, to pompą powietrzną będzie to kosztować około 1900zł.
    Niby 400zł więcej, ale powietrzna jest o lekko 20tyś zł tańsza od gruntowej.
    Czyli czas zwrotu gruntówki to 40 lat.
    nie patrze na zużycie prądu, tym bardziej nie zawracam sobie głowy tanimi taryfami bo stawiam na panele fotowoltaiczne (nie po to się stawia na zautomatyzowany system ogrzewania żeby sobie zawracać głowę tańszymi taryfami), więc grzanie i tak będzie darmowe. Pozatym należe do tych którzy nie liczą kiedy mi się to zwróci
    Ostatnio edytowane przez westen ; 08-01-2017 o 14:12

  19. #79

    Domyślnie

    Cytat Napisał domelek Zobacz post
    CNC - spojrzałem na twoje aukcje na alledrogo i Panas 9kw cała kotłownia to u Ciebie cirka 25k ja za nie wiele więcej mam gruntową on/off 10kw, która niezależnie od warunków zewnętrznych ma te 9-11 kw, gdzie te 20tys różnicy? porównujesz najtańsze powietrzne do najdroższych gruntowych? czy takie opowieści snujesz też swoim klientom ? nieładnie...bądż choć trochę uczciwy w stosunku do konkurencji.
    te 20tyś zapewne =odwiertom pionowym (rzeczywiście tyle mniej więcej kosztują)

    Wihajster- niestety nie orientuje się w problemach z zasobnikiem. Ja chce jedynie gruntową PC a obok niej pojemnik z CWU o poj. 300L i ogrzewanie podłogowe i chce żeby to wszystko ładnie działało. Chyba nie wymagam zbyt wiele...hehe
    Ostatnio edytowane przez westen ; 08-01-2017 o 14:14

  20. #80
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał westen Zobacz post
    te 20tyś zapewne =odwiertom pionowym (rzeczywiście tyle mniej więcej kosztują)

    Wihajster- niestety nie orientuje się w problemach z zasobnikiem. Ja chce jedynie gruntową PC a obok niej pojemnik z CWU o poj. 300L i ogrzewanie podłogowe i chce żeby to wszystko ładnie działało. Chyba nie wymagam zbyt wiele...hehe
    No i tak robisz ...
    Instalujesz gruntową PC stawiasz obok niej 300L zasobnik , podłączasz wszystko i ma banglać ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony