dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie 2 środki na uszczelnienie balkonu

    Mam do wyboru 2 preparaty do uszczelnienia płyty balkonu z lastriko. Nie kładę nic więcej na to bo balkon nie używany, obróbka blacharska już jest, ale nie na płycie tylko wcięta diaksem w krawędź balkonu i na sylikon. Pozostało tylko uszczelnienie płyty na wszelki wypadek bo za chwile od spodu będzie styropian i nowa elewacja.
    Mam dwa preparaty upatrzone, doradźcie który będzie lepszy.

    1. Sikafloor 400N

    2. SOPRO DSF 523


    Pierwszy z tego co widzę to będzie tylko cienka warstewka malowana wałkiem (ma zaletę tą że jest w kolorze i mam gotowa praktycznie powierzchnię a drugi polecił fachowiec który robi mi elewacje, opis producenta odpowiada mojej sytuacji ale czy może pozostać to jako warstwa wierzchnia na parę lat np?

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    czy pomoże ktoś?

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    to weź pod rozwagę trzeci
    Mapei-mapelastic
    u mnie sprawdza sie znakomicie

  4. #4

    Domyślnie

    u mnie tez, po goracym lecie i mroźnej zimie jest jak nowy, żadnego spękania ryski itp
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:18

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    miron123

    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Wawer
    Kod pocztowy
    00-919
    Posty
    136

    Domyślnie

    ale macie ten preparat położony na płycie balkonowej na samym wierzchu i nic na to?

  6. #6

    Domyślnie

    na betonowej wylewce, na tym kiedyś maja być płytki jakieś, teraz mapelastic i ograniczam ruch pieszy
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:22

  7. #7

    Domyślnie

    Ja również preferuje Mapelastic . Jak powierzchnia spękana , to dodatkowo należy wtopić siatkę z włókna .

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar TomiAyomi
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Darłowo
    Posty
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał edde Zobacz post
    na betonowej wylewce, na tym kiedyś maja być płytki jakieś, teraz mapelastic i ograniczam ruch pieszy
    u mnie tak samo z tym że pierwsza warstwa jest jeszcze pod betonowa wylewka a druga na wylewce
    czeka to sobie na płytki
    a przy styku ze ścianą dawałem jeszcze mapei MAPEBAND
    Ostatnio edytowane przez TomiAyomi ; 25-04-2011 o 20:01

  9. #9

    Domyślnie

    ja w narożnikach dałem taśmę Sopro, ale to praktycznie to samo (czytaj: nie pogryzła się z mapelastikiem )
    Ostatnio edytowane przez edde ; 01-05-2011 o 14:23

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MOTUKAR

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Sika to pewniak.
    Mapelastic mógłby być, ale pod warunkiem, że płyti będą klejone w niedługiej przyszłości.
    Pozdrawiam Tomek

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar fighter1983
    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-167
    Posty
    6.901
    Elewacje - forumowy dostawca i wykonawca Od wielu lat forumowiczom dostarczamy materiały na terenie całej Polski i wykonujemy również docieplenia/elewacje budynków (głównie mazowieckie) 661071502 sprzedaz(at)med-bud.pl med-bud.pl Poznań, Warszawa, Cała Polska

    Domyślnie

    mapelastic i tego typu produkty jako szlamy uszczelniajace musza byc w krotkim okresie czasu osloniete warstwa ochronna.
    400N Elastic moze byc zastosowany jako wierzchnia warstwa, jednak zwroc uwage na budowe struktury i odpowiednie przygotowanie podloza
    forumowicze w okolicach 2020 roku praktycznie opuscilem to forum.
    Pomimo braku aktywnosci czesc z Was w sprawach elewacji się odzywa do mnie.

    pisanie PW nie ma sensu - zagladam raz na rok. Jestem na FB a jesli moj platny profil jeszcze dziala (nie odnawiam go) to numer tel znajdziecie wlasnie w nim.

    Dzialam dzialam caly czas w tych moich kochanych elewacjach tylko ze nie tutaj

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał miron123 Zobacz post
    Mam do wyboru 2 preparaty do uszczelnienia płyty balkonu z lastriko. Nie kładę nic więcej na to bo balkon nie używany, obróbka blacharska już jest, ale nie na płycie tylko wcięta diaksem w krawędź balkonu i na sylikon. Pozostało tylko uszczelnienie płyty na wszelki wypadek bo za chwile od spodu będzie styropian i nowa elewacja.
    Mam dwa preparaty upatrzone, doradźcie który będzie lepszy.

    1. Sikafloor 400N

    2. SOPRO DSF 523


    Pierwszy z tego co widzę to będzie tylko cienka warstewka malowana wałkiem (ma zaletę tą że jest w kolorze i mam gotowa praktycznie powierzchnię a drugi polecił fachowiec który robi mi elewacje, opis producenta odpowiada mojej sytuacji ale czy może pozostać to jako warstwa wierzchnia na parę lat np?
    Skoro odpowiada kolor itp o ja bym szedł w tę stronę.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony