dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 30 z 47
Pokaż wyniki od 581 do 600 z 925
  1. #581
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Zapewne po kilku latach się rozpuszczą i spłyną ze sciany... Masakra
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  2. #582
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar jankes789
    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Okolice Warszawy
    Posty
    238

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Ehhh...ekmn...panie Radku przeciesz utwardzany gips chyba powszechnie jest stosowany od 5-6 około lat? To jest to produkt niesprawdzony i niewiadomo jak z jego trwałością...

  3. #583

    Domyślnie

    Nie do końca tylko tyle lat. Kiedyś był Rimat, MP75, Vg inaczej nazywały się ale twardość miały podobną. A myślisz że to jakaś tajemnicza receptura? Co ma się stać po latach

  4. #584
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alexa105

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-201
    Posty
    18

    Domyślnie

    Witam,
    mam problem ze schnięciem tynków Knauf Diamant. Były robione w Listopadzie i jeszcze są ewidetnie widoczne mokre miejsca. Najgorzej jest w miejscach gdzie tynk został położony na betonie. na ścianach gdzie jest YTONG wszystko prawie wyschło. Ogólnie jestem zadowolony z pracy tynkarzy, tynki wyszły równo. Wszystko zostało przeszlidowane (żyrafą papierem 150-180). Sufit (na 3 zdjęciu) wyglądał dużo gorzej niż przed szlifowaniem, lecz cały czas, jak widać zostały ciemniejsze miejsca. W piwnicy gdzie jest zimniej jedna ściana jest praktycznie mokra. Dom zimą ogrzewałem kozą i wietrzyłem, teraz okna są praktycznie cały czas otwarte. Na 1 zdjęciu niestety podczas zimy przymarzał sufit i w sumie wygląda najgorzej (poza piwnicą). Jak było zamknięte tam okno to para miała tam idealne warunki i się skraplała w tamtym miejscu, więc w końcu otworzyłem okno nawet przy niskich temperaturach, ale było lepiej.

    Czy można jakoś ten proces schnięcia przyspieszyć? W sumie jestem na etapie malowania i tylko te mokre tynki mnie zatrzymują. Nie miałem pojęcia, że to wszystko tak długo schnie. Teraz na pewno nie zdecydowałbym się na tynki gipsowe w piwnicy, tam na jednej ścianie są cały czas krople wody!

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	95
Rozmiar:	101,6 KB
ID:	384745Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	101
Rozmiar:	84,1 KB
ID:	384746Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	106,1 KB
ID:	384747

  5. #585
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Spokojnie, miałem dokładnie tak samo Tynkowanie w połowie października, ostatnie plamy wilgoci znikały w styczniu. Plamy utrzymywały się głównie w miejscach gdzie był słabszy ruch powietrza i pod tynkiem był lity beton/cegła czyli np: nadproża. W miejscach gdzie pod tynkiem był gazobeton wilgoć znikła w kilka dni - teraz wiem, że po porostu wsiąkła w mur.... Najlepiej tynki schły w suche słoneczne dni, plamy dosłownie znikały w oczach , podgrzewanie pomieszczenia kozą prawie nic nie dawało. W dni wilgotne, z mgłą na zewnątrz tynki robiły się trochę ciemniejsze, gdyż wilgoć w domu wzrastała prawie do 100% - taka uroda gipsu....

    ps.
    gdzie w Gdyni budujesz?

  6. #586
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alexa105

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-201
    Posty
    18

    Domyślnie

    Próbowałem z pochłaniaczem wilgoci, ale może zbierało się wiaderko na dobę. Za cenę wynajmu + prądu nie miało to większego sensu. Teraz przychodzą trochę cieplejsze dni więc moooże, może z drugiej strony, cały czas te deszcze
    Chyba malowanie na te mokre plany nie jest dobrym pomysłem?

    Buduję na Grabówku

  7. #587
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    W dzień pootwieraj wszystkie okna,drzwi - zrób porządny przeciąg. Na noc pozamykaj, żeby nie schłodzić wnętrza. Przez najbliższe dni będzie piękna pogoda, a najważniejszy parametr - wilgotność powietrza - będzie w ciągu dnia na poziomie 45-60% czyli idealnie.Powinno ładnie schnąć w te dni!

  8. #588

    Domyślnie

    Nie ma sensu na noc zamykać (chyba że będą przymrozki). Najlepszym sposobem jest po prostu wietrzenie. Ewentualnie w skrajnym przypadku nagrzewnica spalinowa.

  9. #589
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Przeciągi powinny wszystko załatwić, ale może być tez tak że miejscach gdzie jest mokre tynk jest zbyt gładki i woda nie może znaleźć ujścia i trzeba takie miejsce trochę przetrzeć papierem ściernym.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  10. #590
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    alexa105

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-201
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc, póki co się wietrzy. Za tydzień sie pochwale czy są jakieś efekty. Tynki zostały wszędzie wyszlifowane poza piwnicą gdzię są mokre ściany. Czy jest opcja, że je zbyt wygładziłem papierem ściernym? Niektóre miejsca się wręcz świecą pod kątem.

  11. #591
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Jeżeli jest bardzo gładki to woda nie może znaleźć ujścia i nie wyschnie. Porysuj na próbę jedno miejsce grubszym papierem i zobacz jakie będą efekty. Swoją drogą dziwie się jak udało Ci się wyszlifować mokry tynk, przecież do szlifowania musi być 100% suchy...
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  12. #592
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yachoo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,
    Panie Radosławie proszę o poradę. Wczoraj tynkarze skończyli kłaść KNAUF Diamant, ściany wyglądają dobrze ale wymagają szlifowania i kosmetyki (liczyłem się z tym czytając to forum). Teraz mam kilka pytań odnośnie wykończenia tych tynków:

    1. Kiedy mogę zacząć szlifować ?
    2. Jak się do tego zabrać ? Najpierw po szpachlować wszystkie ubytki, dziurki gładzią (jaką ?) i potem szlifować?
    3. Jakich narzędzi użyć do tego ? planowałem to robić szlifierką do tynków 225mm średnicy a potem przejechać papierem już ręcznie o mniejszej ziarnistości..
    4. Czego lepiej użyć papieru ściernego czy siatki ściernej ? jaka ziarnistość do uzyskania najlepszego efektu ?
    5. Czy listwy na krawędziach zakryje mi farba ?
    6. Po szlifowaniu grunt + 2-3 razy malowanie ?
    7. Elektryk nie porobił mi bruzd.. a wyczytałem, że mogą pojawić się czarne smugi z biegiem czasu w miejscach gdzie idą kable. Elektryk zapewnił, że kable są bardzo dobrej jakości ale wole dmuchać na zimne.. czy jest jakiś patent aby te miejsca zabezpieczyć przed malowaniem ?
    8. Czym powykańczać wszystkie kąty i krawędzie ściana-sufit, wydaję mi się, że nie ma tam super prostej lini



    Z góry bardzo bardzo dziękuje za odpowiedź.

  13. #593

    Domyślnie

    1. Jak wyschną całkowicie.
    2. Tak
    3. Dobrze myślisz.
    4. Papier 180-240
    5. Jeśli mówisz o narożnikach zewnętrznych i są dobrej klasy ( typu Protektor lub Bella plast ) to tak
    6.Grunt tak a farba do skutku
    7. Jeśli to nie były kable chińczyki z mega słabą izolacją to wszystko będzie ok.
    8. Trudno powiedzieć co tam dokładnie Ci wywineli wstaw foto jeśli uda się uchwycić

  14. #594
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    ag2a mnie wyprzedził z odpowiedzią ale opisze jak szlifowałem u siebie w domu.

    Halogen pod kątem z jednej strony ściany i z drugiej tak aby wyłapać wszelkie niedoróbki i ubytki, do zaprawienia ich używasz gładzi z castoramy cekol finish biały za 40 zł, następnie po wyschnięciu zaprawek przystępujesz do szlifowania, najlepiej mi szło papierem 180 ale siatka ścierna też była ok musisz popróbować, oczywiście ag2a ma racje co do tego że aby tynk można było szlifować musi być 100% suchy, jeżeli po przetarciu papierem nie sypię się z niego pył to znaczy że jest za wcześnie. W kątach do szlifowania używasz kostek ściernych, też są dostępne w castoramie. Po wyszlifowaniu wymieszaj w wiaderku farbę z gruntem w proporcjach; 30% uni gruntu i 70% farby emulsyjnej i będzie to służyło jako grunt pod farbę ( zmniejszy chłonność tynku) ja u siebie malowałem emulsją no i malujesz do skutku a im lepsza farba tym mniej warstw będzie potrzebnych. Jeżeli będziesz używał jakichś farb silikonowych to nie wiem czy ta moja "mikstura" będzie się pod nie nadawała. Musisz podpytać u producenta.

    Teraz to za późno żeby martwić się o kable, jeżeli użył dobrych to będzie wszystko ok poza tym na tynku utwardzanym nie słyszałem żeby się pojawiały jakieś prześwity.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  15. #595
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yachoo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Dzięki Panowie za odpowiedzi, będę się stosował do porad. Powrzucam jutro kilka zdjęć jak to wygląda..
    Postaram się po wszystkim opisać jak było i jaki jest efekt końcowy (mam nadzieje, że wyjdzie dobrze).

  16. #596
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yachoo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Tak chodzi o narożniki, z google grafika wychodzi, że są one właśnie firmy Protektor,
    więc zostawiam je tak.. przetestuje może na jednym farbę i wtedy będę pewny

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    1. Jak wyschną całkowicie.
    2. Tak
    3. Dobrze myślisz.
    4. Papier 180-240
    5. Jeśli mówisz o narożnikach zewnętrznych i są dobrej klasy ( typu Protektor lub Bella plast ) to tak
    6.Grunt tak a farba do skutku
    7. Jeśli to nie były kable chińczyki z mega słabą izolacją to wszystko będzie ok.
    8. Trudno powiedzieć co tam dokładnie Ci wywineli wstaw foto jeśli uda się uchwycić

  17. #597
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    yachoo

    Zarejestrowany
    Apr 2017
    Skąd
    Brodnica
    Kod pocztowy
    87-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Panowie a co z bruzdami po hydrauliku ? będą one tylko zapiankowane..

  18. #598

    Domyślnie

    Należy otynkować i tyle

  19. #599
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    na bruzdy użyj knauf goldband do nakładania ręcznego

    ag2a tynkowałeś kiedyś takie coś:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rsz_ogrzewanie_ścienne_knaug_gf.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	87,4 KB
ID:	386036

    Po 6-7 cm knaufa g/f na to szło, można było sobie krzesełko ustawić i usiąść podczas nakładania tynku tyle czasu to trwało, ale ten materiał wapienno gipsowy knaufa jest całkiem fajny mogę go polecić.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #600

    Domyślnie

    Rzadko kto ma ogrzewanie ścienne więc raczej dużych możliwości nie ma. A nie spływał ani nie falował przy takiej warstwie?

Strona 30 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony