dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 35 z 46
Pokaż wyniki od 681 do 700 z 917
  1. #681
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    kolejne pytanko dom już otynkowany c-w doliną nidy, i teraz pytanie czy dom może być szczelnie zamknięty bo właśnie założyłem drzwi, czy jednak w dzień powinno się uchylać okna aby był przewiew ???

  2. #682
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Odczekaj kilka dni a nawet możesz na początku zraszać wodą aby za szybko nie związał a po tygodniu już możesz pootwierać okna i niech sobie schnie.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  3. #683
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    a czym najlepiej zagruntować c-w nidę ?? tynkarz polecał mi farbę podkładową, gruntującą firmy Malfarb wiaderko 10l kosztuję około 60zł, czy jest może jakaś lepsza alternatywa w porównywalnej cenie lub tańsza

  4. #684
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Niestety w temacie gruntów niewiele pomogę bo malowanie i gruntowanie to już nie moja praca. Tynki gipsowe natomiast u siebie w domu gruntowałem mieszanką farby amulsyjnej +uni grunt co znacząco zmniejszyo chłonność tynku na farbę.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #685

    Domyślnie

    Cześć Wam w garażu zrobilem strop monolityczny, na deskowaniu byla folia czyli beton jest gładki. Nie ma to wielkiego znaczenia bo tam ma być 5 cm styropianu (chociaz pewnie też wypada zagruntować wcześniej beton co? Ew pianka?)

    Bardziej martwię sie o strop nad częścią mieszkalna, który będę lada dzien szalowal. Czy całkowicie bezpiecznie moge dać kolejny raz folię na deskowaniu? Tynki gipsowe-utwardzane (chociaz sufit to zdaje się mial byc zwykły gipsowy).

    Pozdrawiam
    Karol

  6. #686

    Domyślnie

    Jeśli powierzchnia jest mega gładka pod tynkowanie polecam zrobić betokontaktem

  7. #687

    Domyślnie

    Czy te zdjęcia coś pomogą?
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7510847
    Myślę, że tak idealnie gładki to on nie jest, folia się miejscami (choć nie tak dużo) pofałdowała co też powinno lekko pomóc w poprawie przyczepności.

    PS. Betokontakt to chyba droga impreza co? Wg Castoramy wychodzi 45zł za max 20mkw. Jeżeli strop ma 140mkw to mam minimum 7 (lub nawet 10 wiader przy wydajności 350g/mkw) a to już kawałek kasy. No ale jak tak trzeba to co poradzić, ważne aby tynk na głowę nie spadł



    PS. Wiem, że w tym temacie było wiele razy o tym pisane głównie przez p. Radosława ale zapytam (przepraszam, przeczytałem cały ale zapomniałem )

    1) Który z powielanych tu tynków bardziej nadaje się do układania zimą? Oczywiście zapewnię temperaturę w domu +5'C w górę.
    2) Oraz na sufity który tynk najlepszy? Ten MP75 (czy zależnie od tego na ściany albo coś z Doliny Nidy albo Kanuf?)
    3) bardzo mocno rozważam ogrzewanie ścienne w łazienkach, też wspominaliście jaki to ma być tynk (na pewno Sebcio o to pytał).
    4) Polecicie kogoś z okolic Torunia (budowa obok Ciechocinka, niemały domek - powierzchnia podłóg 280mkw).


    Pozdrawiam
    Karol

  8. #688

    Domyślnie

    Chcesz kupić takie coś w Castoramie? W hurtowni zapłacisz max 120. Jeśli chodzi o wydajność to ok 3 wiader wystarczy
    1. Każdy tynk schnie podobnie. Ostatnio używany przez ze mnie knauf mp75l wg mnie schnie szybko ( ale to zawsze zależy od wielu warunków w szczególności zimą)
    2. Zarówno MP75L jak i Dolina Nidy Beta to bardzo podobne tynki tak jak Diamant i Zeta
    3. W tym Ci nie pomogę bo mega rzadko spotykane ogrzewanie w Polsce
    4. Nie moja okolica

  9. #689
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Na ogrzewanie ścienne Knauf g/f. Bardzo dobry materiał, kilka stron wcześniej pisałem o tynkowaniu ogrzewania ściennego.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  10. #690

    Domyślnie

    Dzień dobry

    Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania aby tynk Knauf`a MP 75 lub Diamant nakładać ręcznie?

    Pozdrawiam

  11. #691
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał mikee Zobacz post
    Dzień dobry

    Mam pytanie czy są jakieś przeciwwskazania aby tynk Knauf`a MP 75 lub Diamant nakładać ręcznie?

    Pozdrawiam
    Nie ma, ale trzeba go dobrze zamieszać.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  12. #692

    Domyślnie

    Witam! Panie Radosławie mam również pytanie odnośnie tynków.

    Kupiłem mieszkanie na parterze w starej kamienicy z cegły ceramicznej (lata budowy 1930).Budynek nie posiada izolacji poziomej. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kapitalny remont zbić tynk zrywać podłogę. Budynek posiada izolację pionową styropian 8 cm i zaizolowane fundamenty. Po zbiciu tynku kupiłem miernik wilgoci, który wykazuje zawilgocenie cegieł na poziomie do 20% przy stropie do ok 10 przy suficie ( w każdym miejscu jest trochę inny wynik). Zdecydowaliśmy się wykonać iniekcję krystaliczną żeby zablokować podciąganie kapilarne. Mieszkanie posiada wentylację grawitacyjną, pod mieszkaniem jest piwnica nie ogrzewana.

    Jesteśmy na etapie wykonania tynków. Do momentu kiedy nie trafiłem na ten temat myślałem o zrobieniu tynków CW w całym mieszkaniu. Im więcej czytałem tym więcej wątpliwości nabieram.
    Moje pytania :
    Czy cegły na których będzie tynk muszę przygotować do tynkowania? (myślałem o osuszaczach)
    Jaki tynk zastosować żeby ściany oddychały i nie było problemów z pleśnią grzybami i przykrymi zapachami?
    Do forumowiczów czy macie firmę z Wrocławia od tynków maszynowych których możecie polecić.

    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam

  13. #693

    Domyślnie

    Panie Radku, pisałem do Pana na PW ale nie dostałem odpowiedzi, zatem napisze tutaj, czy zechciał by Pan wpaść do mnie otynkowac mi ok 700mkw przy zjeździe z A1 Ciechocinek jakies 1km od autostrady? z Gdańska przepisowa jazda trwa ok 1:40, 180km. Termin niestety mocno zależny od pogody ale raczej zimowy. Czekam na dach, okna na połowę grudnia. Czyli realizacjia tynków najchetniej na przełomie grudzien/styczen a moze i przed swietami

    Proszę o odpowiedź, pytam serio.

    Pozdrawiam
    Karol

  14. #694
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał m3llo71 Zobacz post
    Witam! Panie Radosławie mam również pytanie odnośnie tynków.

    Kupiłem mieszkanie na parterze w starej kamienicy z cegły ceramicznej (lata budowy 1930).Budynek nie posiada izolacji poziomej. Zdecydowaliśmy się przeprowadzić kapitalny remont zbić tynk zrywać podłogę. Budynek posiada izolację pionową styropian 8 cm i zaizolowane fundamenty. Po zbiciu tynku kupiłem miernik wilgoci, który wykazuje zawilgocenie cegieł na poziomie do 20% przy stropie do ok 10 przy suficie ( w każdym miejscu jest trochę inny wynik). Zdecydowaliśmy się wykonać iniekcję krystaliczną żeby zablokować podciąganie kapilarne. Mieszkanie posiada wentylację grawitacyjną, pod mieszkaniem jest piwnica nie ogrzewana.

    Jesteśmy na etapie wykonania tynków. Do momentu kiedy nie trafiłem na ten temat myślałem o zrobieniu tynków CW w całym mieszkaniu. Im więcej czytałem tym więcej wątpliwości nabieram.
    Moje pytania :
    Czy cegły na których będzie tynk muszę przygotować do tynkowania? (myślałem o osuszaczach)
    Jaki tynk zastosować żeby ściany oddychały i nie było problemów z pleśnią grzybami i przykrymi zapachami?
    Do forumowiczów czy macie firmę z Wrocławia od tynków maszynowych których możecie polecić.

    Dziękuje za pomoc i pozdrawiam
    Nie istnieje coś takiego jak oddychanie ścian, to jest po prostu mit powtarzany przez wiele osób. Za odpowiednią wilgotność w pomieszczeniu odpowiada wentylacja i to na niej proszę się skupić. Dla pleśni nie ma znaczenia podłoże bo jeżeli w pomieszczeniach będzie wilgotno to pojawi się ona na każdym tynku po jakimś czasie.
    Jeżeli izolacja pozioma jest już wykonana prawidłowo i sprawdza się to trzeba pomieszczenia wysuszyć i można nakładać tynk.
    Ostatnio edytowane przez Radosław Krasowski ; 30-10-2017 o 06:17
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  15. #695
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Cytat Napisał karster Zobacz post
    Panie Radku, pisałem do Pana na PW ale nie dostałem odpowiedzi, zatem napisze tutaj, czy zechciał by Pan wpaść do mnie otynkowac mi ok 700mkw przy zjeździe z A1 Ciechocinek jakies 1km od autostrady? z Gdańska przepisowa jazda trwa ok 1:40, 180km. Termin niestety mocno zależny od pogody ale raczej zimowy. Czekam na dach, okna na połowę grudnia. Czyli realizacjia tynków najchetniej na przełomie grudzien/styczen a moze i przed swietami



    Proszę o odpowiedź, pytam serio.

    Pozdrawiam
    Karol
    Witam.

    Nigdy nie lubię odmawiać ale niestety jest to dla mnie za daleko bo z Rumi to prawie 2,5 godziny w jedną stronę...

    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  16. #696

    Domyślnie

    Ogromna szkoda, może jednak porozmawiajmy o kosztach dojazdu do mnie? Jeśli jest jakaś szansa to poproszę o tel na pv i porozmawiamy nawet jeśli nie ma szans mimo wszystko na dojazd to miałbym kilka szybkich pytań.

    Pozdrawiam
    Karol

  17. #697
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Pytania proszę zadawać tu bo w pracy nie zawsze mam czas żeby rozmawiać przez telefon.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  18. #698
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Vargos

    Zarejestrowany
    Aug 2017
    Skąd
    Tarnów
    Kod pocztowy
    33-100
    Posty
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Stajemy przed wyborem tynków. Dom wybudowany z pustaka max, planowana wentylacja mechaniczna. różnice Cenowe pomiędzy tynkami są znikome ( zaledwie 1-2 zł na metrze z materiałem). Moje pytanie będzie odnośnie wytrzymałości ścian przy nałożeniu (siłą rzeczy grubszej) warstwy Cementowo wapiennego tynku ( a dokładnie, ewentualnie przykręcanie szaf i tym podobnych), jako iż max ma dużo cienkich ścianek i jakoś ciężko mi jest wyobrazić sobie kołki rozporowe trzymające ciężkie szafki.
    Osobiście wolał bym zastosować tynk gipsowy (proponowany przez wykonawce - Knauf Diamant MP75).
    Następne moje pytanie było by odnośnie stosowania 2 typów tynków. Dom jest podpiwniczony wiec zastanawiałem się czy można zastosować tynki cementowo wapienne w łazienkach, kuchni i całej piwnicy a na resztę pomieszczeni zastosować gips ( nie będzie problemu z połączeniami tynków w strefach otwartych) . Doczytałem iż ZETA nadawała by się na cały dom, jak miała by się sytuacja z Knauf.
    Oraz, czy przy układaniu tynków gipsowych, należy wszelkie kable elektryczne wkuwać w ścianę czy jest to na tyle gruba warstwa tynku ze mogą być zamontowane na ścianach.

    Dziękuję

  19. #699

    Domyślnie

    A dlaczego wg Ciebie przy cw będzie grubsza warstwa? Ewentualna różnica 2-3 mm w jednym czy drugim nie zrobi różnicy. W ceramice zawsze istnieje problem z kołkami. Tzn można to rozwiązać specjalistycznymi kołkami lub kotwa chemiczną. Dla Ciebie różnica między Diamantem a Zetą będzie żadna- dla wykonawcy może być to różnica. Cw i gipsu nie połączysz bez śladu bo ma inną strukturę. Nie ma różnicy w układaniu przewodów czy pod tynk gipsowy czy cw, najważniejsza jest izolacja tych przewodów (chińska produkcja)

  20. #700
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    812

    Domyślnie

    Zarówno Zeta jak i Diamant będą nadawały się do piwnicy, niedawno miałem na budowie Baumit ratio power i okazało się że też jest materiałem bardzo dobrym.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

Strona 35 z 46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony