dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 32 z 47
Pokaż wyniki od 621 do 640 z 921
  1. #621
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Jeżeli na zewnątrz to oczywiscie kolejność prawidłowa.

  2. #622

    Domyślnie

    ile metrów wychodzi średnio z tynku knauf MP75L? Czy przy liczeniu m2 nie odlicza się okien? to jeszcze rozumiem, obróbka, narożniki, folia itd. A jak to jest z drzwiami. Odliczamy m2 z dwóch stron ściany?

  3. #623

    Domyślnie

    Sposobów liczenia jest kilka. U nas stosuje się że otwory do 3m2 są liczone jako ściana a powyżej odliczane. Zużycie to ok 12 kg na m2

  4. #624

    Domyślnie

    Tynk Diamant położony w 1-szym tygodniu marca i po 2 mies na parterze jeszcze sporo mokrych plam -a jak u Was?
    W kotłowni też mam Diamant i chciałbym położyć płytki pod piec gazowy, ale kaflarz ma obiekcje: 1. do mokrych plam 2. do zbyt gładkich ścian

    Położyliśmy wszędzie Diamant i teraz mam wątpliwości czy w kotłowni i w łazienkach trzeba będzie rysować ściany pod kafle?
    Czy na te plamy wilgoci -zapalić palnik gazowy i suszyć, czy jednak można położyć przynajmniej pół ściany płytek pod piec?

    Jaki grunt na Diamant pod malowanie a jaki pod kafle? Pozdrawiam serdecznie!
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 08-05-2017 o 10:05

  5. #625
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał daniel.w Zobacz post
    Tynk Diamant położony w 1-szym tygodniu marca i po 2 mies na parterze jeszcze sporo mokrych plam -a jak u Was?
    W kotłowni też mam Diamant i chciałbym położyć płytki pod piec gazowy, ale kaflarz ma obiekcje: 1. do mokrych plam 2. do zbyt gładkich ścian

    Położyliśmy wszędzie Diamant i teraz mam wątpliwości czy w kotłowni i w łazienkach trzeba będzie rysować ściany pod kafle?
    Czy na te plamy wilgoci -zapalić palnik gazowy i suszyć, czy jednak można położyć przynajmniej pół ściany płytek pod piec?

    Jaki grunt na Diamant pod malowanie a jaki pod kafle? Pozdrawiam serdecznie!
    Pod kafle zdecydowanie powierzchnię trzeba jak najbardziej porysyować, nawet przy ziemi pod cokoły tak samo ale można też taką powierzchnię pomalować betonkontaktem i tez powinno być ok.

    Grunt pod malowanie zależy od tego jaki będzie rodzaj farby, bo wiadomo że kazdy producent zaleca swój.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #626
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kuusamo

    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Gdynia
    Posty
    204

    Domyślnie

    Piecyk gazowy nie pomoże (jednym z produktów spalania gazu to m.in. para wodna). Pomaga wietrzenie, im intensywniejsze tym lepiej. W słoneczne dni otwieraj wszystkie okna. Najstarsze plamy warto lekko przeszlifować papierem ściernym aby "uwolnić" wilgoć - u mnie pomogło.

  7. #627

    Domyślnie

    Dzięki Wszystkim, rzeczywiście H2O, natomiast o papierze czytałem i zapomniałem - dzisiaj przejadę delikatnie. Pozdrowienia!

  8. #628

    Domyślnie

    Witam

    Po przeczytaniu całego wątku chciałem zadać kilka pytań w kwestii tynków utwardz. gipsowych - będzie diamant lub zeta (na ściany)

    1. Na sufity planuję tynki miękkie, jakie są godne polecenia.
    2. Jak należy zagruntować podłoże: strop teriva, ściany beton komórkowy + kilka betonowych słupów
    3. Gdzie należy zastosować siatkę i jaką ?
    4. Do łazienek trzeba zastosować na tynki folię w płynie, jaką najlepiej?
    5. Czy po nałożeniu folii trzeba tą powierzchnię jeszcze gruntować (pod płytki)
    6. W wątku jest chwalona gładź cekol finish, tylko że w początkowych wątkach czerwony, a późniejszych biały, czym się różnią, jaki wybrać ?
    7. Bruzdzy, peszle, puszki, skrzynki podtynkowe, czym obsadzać, gipsem czy klejem uniwersalnym, jakiś konkretny produkt godny polecenia ?
    8. Co sądzicie o takiej kolejności prac: elektryka, odkurzacz centralny, tynki, okna ? Planowane tynkowanie pod koniec sierpnia
    9. Przy rozmowie/ wyborze tynkarza na co zwrócić uwagę, aby ewntualnie rozpoznać fachowca / partacza ?
    10. Odbiór: to wiem: sprawdzanie w świetle dziennym, wyprowadzone kąty, głównie tam gdzie płytki, zabudowa, wypoziomowane sufity, linie proste w narożnikach i narożach, sprawdzenie odchyłów łatą. Ale tu mam pytanie co w przypadku, kiedy któreś z powyższych nie będzie prawidłowo wykonane- żądać poprawek, ale jak mają być wykonane, aby nic się po czasie złego nie stało, bo na suche tynki nie można kłąść już kolejnej warstwy. Zatem jak dokonać poprawek żeby: wyprowadzić kąty, wypoziomować sufit, wyprowadzić linie proste w narożach, jaki dopuszczalny jest odchył na łacie, jak zniwelować jeśli jest za duży ?
    Coś jeszcze powinienem wiedzieć i istotnych kwestii ?

    Z góry dziękuję za wszelkie informacje
    Patryk

  9. #629

    Domyślnie

    1. Beta , Mp75 L
    2. Gruntować należy gruntem do podłoży chłonnych np Eurogrunt 500 (każdy tynkarz może stosować inne). Teoretycznie na terivę nie trzeba
    3. Siatkę stosować na dwa różne materiały
    4. Tym to już zajmie się płytkarz
    5. jw
    6. Jak zrobisz diamanta lub zete to raczej nie będzie potrzeby gładzi. Po co dawać twarde tynki a na to miękką gładź ?
    7. Wprawiona osoba osadzi na gips budowlany lub piankę dla mnie wprawnych lepiej na klej gipsowy
    8. Najpierw okna potem tynki bo po co płacić dwa razy za obrabianie okien. Rury od odkurzacza ewentualnie możesz zabezpieczyć bo są w miarę kruche.
    9. Najlepiej obejrzyj pracę to jest dobre dla dwóch stron
    10. Wyprowadza katy to murarz a nie tynkarz!Normy na tynki gipsowe zostały ustalone w 2005 roku bodajże 5 grudnia

  10. #630

    Domyślnie

    Tynki gipsowe Knauf MP75 Diamant wykonane w pierwszym tygodniu marca, czyli ponad 3 mies. temu. Na zewnątrz 30 stopni, przeciągi a jednak plamy niedoschnięcia na parterze ciągle są. Dochodzę do wniosku, że nawet najlepszy tynk gipsowy będzie kiepsko oddychał i będzie gorszy dla domku niż c-w. B. proszę o dodanie optymizmu i argumentów, że jednak wykonałem nie taki zły wybór....

  11. #631

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    1. Beta , Mp75 L
    2. Gruntować należy gruntem do podłoży chłonnych np Eurogrunt 500 (każdy tynkarz może stosować inne). Teoretycznie na terivę nie trzeba
    3. Siatkę stosować na dwa różne materiały
    4. Tym to już zajmie się płytkarz
    5. jw
    6. Jak zrobisz diamanta lub zete to raczej nie będzie potrzeby gładzi. Po co dawać twarde tynki a na to miękką gładź ?
    7. Wprawiona osoba osadzi na gips budowlany lub piankę dla mnie wprawnych lepiej na klej gipsowy
    8. Najpierw okna potem tynki bo po co płacić dwa razy za obrabianie okien. Rury od odkurzacza ewentualnie możesz zabezpieczyć bo są w miarę kruche.
    9. Najlepiej obejrzyj pracę to jest dobre dla dwóch stron
    10. Wyprowadza katy to murarz a nie tynkarz!Normy na tynki gipsowe zostały ustalone w 2005 roku bodajże 5 grudnia
    Dzięki za odp, i jeszcze w temacie:
    6. Chodziło mi o zarabianie ubytków przed przeszlifowaniem, a nie kładzenie gładzi na całości
    8. OK, a jak w kwestii parapetów, różne są szkoły przed i po tynkowaniu, co radzicie i jak ?
    10. Co do kątów i poziomów to wiadomo, że murarze mają zrobić równo, ale powiedzmy że tynkarzowi kąty uciekną. I jak z pozostałymi kwestiami z tego pytania

    pozdr.

  12. #632

    Domyślnie

    6. Wszystkie gotowe gładzie się nadadzą np śmiga czy cekola. Różnic raczej nie masz. Biała mega miękka szara twardsza.
    8. Bezpieczniej jest nie montować parapetów. Przykład na ok 600 domów spotkałem w 2.
    10. Jeśli są piony i kąty to wymagaj aby pozostały. Pogadaj najlepiej przed robota z wykonawcą o tym czego oczekujesz. Naprawa jest możliwa na dwa sposoby. skucie całkowite albo większościowe narobienie bruzd i na to tynk, albo betokontakt na gładką ścianę i na to 2 warstwa.

  13. #633

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    6. Wszystkie gotowe gładzie się nadadzą np śmiga czy cekola. Różnic raczej nie masz. Biała mega miękka szara twardsza.
    8. Bezpieczniej jest nie montować parapetów. Przykład na ok 600 domów spotkałem w 2.
    10. Jeśli są piony i kąty to wymagaj aby pozostały. Pogadaj najlepiej przed robota z wykonawcą o tym czego oczekujesz. Naprawa jest możliwa na dwa sposoby. skucie całkowite albo większościowe narobienie bruzd i na to tynk, albo betokontakt na gładką ścianę i na to 2 warstwa.
    dzięki za odpowiedzi na takie liczyłem
    A odnośnie parapetów to rozumiem że chodzi ci o to by nie montować przed tynkami a nie montować w ogóle

  14. #634

    Domyślnie

    U mnie tynkarze sami zaproponowali wcześniejszy montaż parapetów i obrobili je bez wzrostu ceny. Całość (szyby, parapety, itd.) była super przez nich zabezpieczona...

    ag2a - a dlaczego bezpieczniej jest nie montować parapetó.? Może ludziska nie zdążyli? U mnie ww. propozycja zdała egzamin
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 16-06-2017 o 08:35

  15. #635
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Jestem na etapie tynków lecz nie mam jeszcze wstawionych okien, wywnioskowałem ze przy tynkach diamant jest to zaleta , wiatr będzie lepiej suszył , natomiast przy c-w to raczej zły wybór żeby wiatr hulał po pokojach czy dobrze myslę ??

  16. #636

    Domyślnie

    Podczas robienia tynków nie może być przeciągów !!! Po zrobieniu cen wap lepiej alby dojrzewał naturalnie

  17. #637
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Cytat Napisał Michaels19 Zobacz post
    Jestem na etapie tynków lecz nie mam jeszcze wstawionych okien, wywnioskowałem ze przy tynkach diamant jest to zaleta , wiatr będzie lepiej suszył , natomiast przy c-w to raczej zły wybór żeby wiatr hulał po pokojach czy dobrze myslę ??
    Jeżeli nie masz okien to wszystkie otwory muszą być zabezpieczone folią. Podczas tynkowania przeciągi bardzo utrudniają pracę.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  18. #638
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    czy ktoś ma jakieś bieżące informacje o tynku c-w dolina nidy??, właśnie znalazłem ekipę która chce podjąć sie tynkowania tylko pracuje właśnie na tym materiale, a po tym co na forum przeczytałem mam juz mieszane uczucia , Panie Radosławie co Pan o tym myśli czy materiał jest dobry a wszelkie kłopoty to wina tynkarzy czy jednak dolina nidy cementowo wapienna jest słaba ??

  19. #639
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    817

    Domyślnie

    Ostatnią budowę jaką tynkowałem c-w Doliną nidy to było chyba z 4 lata temu więc na chwilę obecną ciężko mi coś podpowiedzieć, ale moi znajomi koledzy tynkarze jej używają i nie słyszałem negatywów. Na pewno nie jest zbyt twarda ale pod gładzie myślę że będzie ok.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  20. #640

    Domyślnie

    Ja bym u siebie nie zrobił ze względu na to że jest mega miękka. Polecam MPI25 , Alpola, Caparola

Strona 32 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony