dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 33 z 47
Pokaż wyniki od 641 do 660 z 925
  1. #641
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    ma być zrobiona na gładko pod malowanie bez gładzi dlatego nie wiem jak się spisuje ten materiał na chwile obecną

  2. #642
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    a czy jest możliwe aby ten tynk wytrzeć gołym palcem do cegły lub rysować sobie na nim paznokciem??, gdzieś na forum wyczytałem takie rewelacje,i nie chce mi się wierzyć aby taki produkt był nadal sprzedawany jako tynk c-w

  3. #643
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Tak jak pisałem wcześniej Nida c-w nie jest za twarda.

    Jeśli nie zrobisz gładzi to jak będziesz zarabiał ubytki? Przemyśl to jeszcze raz bo będziesz miał później problem.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  4. #644
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Właśnie dlatego próbuję ustalić czy jest na tyle miękki ze te ubytki będą powstawać np. przy puknięciu krzesłem w ścianę...

  5. #645
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Może po prostu kup jeden worek i sprawdź, nie będziesz miał wtedy wątpliwości.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  6. #646

    Domyślnie

    Jest on miękki i to nawet bardzo. Zasada jest prosta w tynkach cementowo wapiennych że im większe kruszywo to tym mocniejszy tynk. Pamiętaj że nie zrobisz wyprawki która nie będzie widoczna!!! Pamiętaj że uderzenia to nie wszystko ale pozostaje jeszcze oprawa drzwi, parapetów, łączenia ze sufitem podwieszanym itd. A dlaczego upierasz się przy cem wap?

  7. #647
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    nie upieram, akurat tak spasowała ta ekipa bo wszyscy mają terminy itp. tynkarz twierdzi że zrobi mi jeden pokój na gotowo i że dalej będę chciał żeby robił, ponoć robił ludziom c-w na które miała isć gładź ale jak zobaczyli efekt końcowy to już nie chcą gładzi

  8. #648

    Domyślnie

    Ok one są gładkie ale pytanie jak zrobisz wyprawki aby nie były widoczne?

  9. #649
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    ja akurat nie mam pedantycznego podejścia do ścian, i jakieś zaprawki w niewidocznych miejscach np po wycięciu tynku pod dolne podłączenie grzejnika nie stanowi dla mnie problemu, choć może i to będzie wyprowadzone przed tynkami, jedyne co mnie interesuje to czy nie będzie odpadać od ścian i się kruszyć przy jakiś puknięciach

  10. #650

    Domyślnie

    Jeśli będzie dobrze zrobione to nie odpada ani nic się nie dzieje. Jest miękki a kruszy się bardziej od gipsu. Chłopie to tylko tynki jak tak dalej pójdzie to zejdziesz na zawał do czasu zakończenia budowy... Tu nie chodzi tylko o wyprawki w niewidocznych miejscach ale będziesz miał też łączenia z podwieszanym sufitem. Uderzenia od mebli czy innych gratów budowlanych a tu już nie zrobisz wyprawki aby nie była widoczna.

  11. #651
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Jeśli będzie dobrze zrobione to nie odpada ani nic się nie dzieje. Jest miękki a kruszy się bardziej od gipsu. Chłopie to tylko tynki jak tak dalej pójdzie to zejdziesz na zawał do czasu zakończenia budowy... Tu nie chodzi tylko o wyprawki w niewidocznych miejscach ale będziesz miał też łączenia z podwieszanym sufitem. Uderzenia od mebli czy innych gratów budowlanych a tu już nie zrobisz wyprawki aby nie była widoczna.
    a skąd masz takie informacje o tym tynku ? masz go w domu? pracujesz na nim? czy kiedyś był testowany przez ciebie

  12. #652

    Domyślnie

    Od 11 lat wykonuję tynki

  13. #653
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    no to faktycznie chyba muszę kupić worek rzucić trochę na ścianę i zobaczyć co to za wynalazek

  14. #654

    Domyślnie

    tylko zrób jak ma być, żebyś nie spalił

  15. #655

    Domyślnie

    Pomóżcie, będzie już 4 miesiące od położenia tynków Diamant, były i są gorące dni, czyli powinno wyschnąć. I mam nadzieję, że tak jest, aczkolwiek na jednej ze ścian przez tynk b. przebijają pustaki, a szczególnie zaprawa murarska -foto (w realu lepiej to widać).

    Na tej ścianie były największe zasolenia, które przed tynkami zdrapano, ale mam obawy, że będzie to również przebijać się przez białą farbę -co robić? Jakiś specjalny grunt?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynk_slady2.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	76,8 KB
ID:	392144  
    Ostatnio edytowane przez daniel.w ; 29-06-2017 o 18:39

  16. #656
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Jeżeli jest już suche to przeszlifuj to papierem 180 następnie zagruntuj a następnie pomaluj. Zrób tak na próbę jedną ścianę i daj znać czy jest ok.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  17. #657

    Domyślnie

    Radosław Krasowski -dzięki wielkie, a jaki grunt polecasz? Pustak Porotherm i tynk Diamant.

  18. #658
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Zależy jaka farba bo teraz producenci mają gotowe grunty pod swoje farby, ale ja ściany malowałem emulsją a jako gruntu użyłem mieszanki 70% białej farby i 30% unigruntu.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  19. #659

    Domyślnie

    Dzięki @Radosław Krasowski! Chodziło mi o Pana doświadczenie i praktyczne podejście, bo teoria to nie tylko producent emulsji, ale też podłoże (pustak, tynk -tutaj gips) -gada się o testach chłonności, itd., itp.

  20. #660
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    witam tynkarz zrobił mi taki psikus. niestety zauważyłem to po zapłaceniu teraz ma mnie wyj.... co mogę z tym teraz zrobić. dolina nidy zeta, odchyłka to ok 3,5cm. da się jakoś wyrównać
    [IMG][/IMG]

Strona 33 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony