dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 34 z 47
Pokaż wyniki od 661 do 680 z 925
  1. #661

    Domyślnie

    Pytanie podstawowe było wcześniej prosto? Wątpię żeby na suficie tak skrzywił.

  2. #662

    Domyślnie

    Witajcie.


    Na zdjęciu widzicie moje ściany, na których został położony tynk Knauf Diamant.
    Czy jest możliwe, że te okropne plamy powstały poprzez osadzenie się wilgoci parującej z wylewki? Wydaje mi się, że przed wylewkami tego nie było. Trochę mnie to martwi...
    Czy szlifowanie + dobry grunt pozwolą zapomnieć o plamach? Przyznam, że chciałam w efekcie finalnym mieć białe ściany ale kiedy patrzę na ten tynk mam czarne myśli, że te wykwity będą prześwitywać.

  3. #663
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał wastag Zobacz post
    witam tynkarz zrobił mi taki psikus. niestety zauważyłem to po zapłaceniu teraz ma mnie wyj.... co mogę z tym teraz zrobić. dolina nidy zeta, odchyłka to ok 3,5cm. da się jakoś wyrównać
    Maksymalna grubość tynku utwardzanego na stropie to 1,5 cm . Jest to odgórne zalecenie producentów i jest napisane na każdym worku więc jeżeli strop był tak krzywo zalany to niewiele można zrobić.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  4. #664
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stefi Zobacz post
    Witajcie.


    Na zdjęciu widzicie moje ściany, na których został położony tynk Knauf Diamant.
    Czy jest możliwe, że te okropne plamy powstały poprzez osadzenie się wilgoci parującej z wylewki? Wydaje mi się, że przed wylewkami tego nie było. Trochę mnie to martwi...
    Czy szlifowanie + dobry grunt pozwolą zapomnieć o plamach? Przyznam, że chciałam w efekcie finalnym mieć białe ściany ale kiedy patrzę na ten tynk mam czarne myśli, że te wykwity będą prześwitywać.
    Nie mam pojęcia od czego powstały takie przebarwienia ale gwarantuje że po zeszlifowaniu ścian i pomalowaniu nic nie będzie prześwitywać, więc proponuję się nie stresować na zapas
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  5. #665
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    Maksymalna grubość tynku utwardzanego na stropie to 1,5 cm . Jest to odgórne zalecenie producentów i jest napisane na każdym worku więc jeżeli strop był tak krzywo zalany to niewiele można zrobić.
    jakas sugestia co z tym zrobić? mogę tam nadłożyć tynku lub szpachli?
    myślałem tak: troche zdrapać, zagruntować, siatka elewacyjna na kleju elastycznym np do płytek. a jak wyschnie to szpachla gipsowa/tynk a na to gładx

  6. #666
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Na zdjęciu widać, że jest to niewielki sufit więc może zabudowa k-g?
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  7. #667
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    wastag

    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    acz
    Kod pocztowy
    33-300
    Dzielnica
    cz
    Posty
    18

    Domyślnie

    k-g chciałbym sobie zostawić jako ostateczność. niedopuszczalna krzywizna jest praktycznie w tym winklu pozostała część sufitu jest do zaakceptowania. generalnie nawet mi to nie przeszkadza ale w konfrontacji z naprożem tych wychodzi źle. to można na to coś nadłożyć?

  8. #668

    Domyślnie

    Tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność jeśli spadnie to Tobie na głowę nie nam. Betokontakt i goldand albo tynk maszynowy- pamiętaj może się odparzyć teoretycznie

  9. #669
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Michaels19

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    takie pytanko odnośnie c-w nidy, czy końcówka daty przydatności materiału(jeszcze miesiąc przydatności) dyskwalifikuje jakoś materiał ??

  10. #670
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Absolutnie nie. Śmiało tynkuj.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  11. #671

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    bardzo prosiłbym o radę kogoś obeznanego w temacie.
    Mam do otynkowania ok 60m2 ścianek działowych z bloczków silikatowych klejonych na zaprawę cienkowarstwową. Ściany są proste zarówno w poziomach jak i pionach, kable w bruzdach. Początkowo chciałem zrobić tynk maszynowy Diamand, jednak do tak małej ilości żadna ekipa w sezonie nie chce przyjść, a czas goni. Pozostaje mi tylko zrobienie tych tynków ręcznie. Polecono mi tynk Goldband od Knaufa.

    I teraz mam kilka pytań:
    1. chciałbym położyć możliwie najcieńszą warstwę. Producent w specyfikacji Goldband podaje najcieńszą warstwę, jaką można kłaść to 8mm. Co się może stać, jeśli zszedłbym poniżej tej grubości?
    2. jest jeszcze Rotband (min. warstwa 5mm)- czy się różni od Goldband tylko grubością warstwy?
    3. jakiego gruntu użyć do bloczków z silikatów? Systemowo polecają Grundiermittel, jednak jest on drogi, słabo dostępny i występuje tylko w opakowanich po 15kg, jak dla mnie zdecydowanie za dużych. Możecie coś polecić zamiennie?
    4. Dwie warstwy gruntu wystarczą?

    Pozdrawiam,
    Michał

  12. #672

    Domyślnie

    Silikatowe możesz gruntować nawet unigrunt. Jeśli zejdziesz poniżej raczej nic się nie stanie ale czy będziesz w stanie to wyprowadzić?

  13. #673
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Cytat Napisał bioly1910 Zobacz post
    Witam wszystkich,
    bardzo prosiłbym o radę kogoś obeznanego w temacie.
    Mam do otynkowania ok 60m2 ścianek działowych z bloczków silikatowych klejonych na zaprawę cienkowarstwową. Ściany są proste zarówno w poziomach jak i pionach, kable w bruzdach. Początkowo chciałem zrobić tynk maszynowy Diamand, jednak do tak małej ilości żadna ekipa w sezonie nie chce przyjść, a czas goni. Pozostaje mi tylko zrobienie tych tynków ręcznie. Polecono mi tynk Goldband od Knaufa.

    I teraz mam kilka pytań:
    1. chciałbym położyć możliwie najcieńszą warstwę. Producent w specyfikacji Goldband podaje najcieńszą warstwę, jaką można kłaść to 8mm. Co się może stać, jeśli zszedłbym poniżej tej grubości?
    2. jest jeszcze Rotband (min. warstwa 5mm)- czy się różni od Goldband tylko grubością warstwy?
    3. jakiego gruntu użyć do bloczków z silikatów? Systemowo polecają Grundiermittel, jednak jest on drogi, słabo dostępny i występuje tylko w opakowanich po 15kg, jak dla mnie zdecydowanie za dużych. Możecie coś polecić zamiennie?
    4. Dwie warstwy gruntu wystarczą?

    Pozdrawiam,
    Michał
    1. Możesz położyć cieniej i nic się nie stanie, natomiast odradzam goldbanda bo nie za bardzo nadaje się do tynkowania większych powierzchni gdyż bardzo szybko wiąże i możesz nie zdążyć z obróbką.

    2. Nie używałem nigdy rotbanda więc nie wiem.

    3. Zdecydowanie zalecałbym użycie gruntu dolina nidy euro 300 lub 500 ewentualnie grundielmitttel bo to są sprawdzone produkty przeznaczone pod tynki a dobrze zagruntowana powierzchnia to podstawa.

    3. Przy sylikatach możesz pokusić się nawet o 3 warstwy bo będzie ci łatwiej z obróbką tynku bo nie będzie tak szybko wiązał.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  14. #674

    Domyślnie

    Cytat Napisał Radosław Krasowski Zobacz post
    1. Możesz położyć cieniej i nic się nie stanie, natomiast odradzam goldbanda bo nie za bardzo nadaje się do tynkowania większych powierzchni gdyż bardzo szybko wiąże i możesz nie zdążyć z obróbką.
    W takim razie jaki tynk byś polecił?
    I jeszcze jedno. Ewentualnie można później szlifować w/w tynki?

    Dziękuję za zainteresowanie.

  15. #675
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    Możesz spróbować zetę doliny nidy ale musisz ją bardzo dobrze zamieszać, i tak po wyschnięciu można ją szlifować.
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  16. #676

    Domyślnie

    Tak tylko Zeta też w miarę szybko wiąże. Późniejsze wiązanie ma tynk lekki ale że szlifowaniem większy problem. I przede wszystkim wiesz jak to się obrabia i czym?

  17. #677
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Radosław Krasowski
    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Dzielnica
    Trójmiasto :)
    Posty
    819

    Domyślnie

    No właśnie mi zeta strasznie długo wiąże 4 godziny minimum i wkurza mnie to ale to pewnie różnica temperatury bo ja na północy a Ty chyba z południa?
    Jeśli masz jakiekolwiek pytanie dotyczące tynków wewnętrznych zadaj je TU

  18. #678

    Domyślnie

    Cytat Napisał ag2a Zobacz post
    Tak tylko Zeta też w miarę szybko wiąże. Późniejsze wiązanie ma tynk lekki ale że szlifowaniem większy problem. I przede wszystkim wiesz jak to się obrabia i czym?
    Coś tam czytałem, oglądałem filmiki. Jednak ja tylko będę pomocnikiem osoby, która jakieś tam doświadczenie w robieniu tynków ma (niekoniecznie gipsowych).
    Jeśli chodzi o obróbkę, to:
    -kładzenie
    -trapezowanie
    -zwilżenie wodą i gąbka
    -gładzenie
    -piórowanie

    Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie i napisanie odstępów czasowych między poszczególnymi pracami.

  19. #679

    Domyślnie

    Panowie, to jak z tym będzie?
    Cytat Napisał bioly1910 Zobacz post
    Jeśli chodzi o obróbkę, to:
    -kładzenie
    -trapezowanie
    -zwilżenie wodą i gąbka
    -gładzenie
    -piórowanie

    Jeśli się mylę, to proszę o poprawienie i napisanie odstępów czasowych między poszczególnymi pracami.
    I jeszcze jedno. Kupiłem grunt Grundiermittel 60. W jakich proporcjach go mieszać z wodą na bloczki silikatowe?

  20. #680

    Domyślnie

    Jestem z Wlkp. U mnie beta rzucana 7-8.30 obrobiona 13-13.30. Zeta pół godz szybciej. Ja Robię inaczej. Rzucenie i łata H potem trapez potem gładzenie, zwilżanie i gładzenie jeszcze raz. Nie robię na tym gruncie przeważnie to jest 1:3

Strona 34 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony