dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Tynk japoński

WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    monk89

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie Tynk japoński

Witam,
    zastanawiam się nad odświeżeniem korytarza. Czytałem artykuł o tynkach japońskich jako o jednym z ciekawszych rozwiązań. Znajdowały się w nim same pozytywne opinie o tych tynkach...sam nie wiem. Stosował ktoś z was ten tynk?
    Czy to prawda, że można go nałożyć na ścianę a później zmyć i nałożyć po raz kolejny? a co w przypadku gdy chciałbym umyć zabrudzenie na ścianie, czy tynk również się zmyje?

monk89

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

???
    Ostatnio edytowane przez monk89 ; 31-05-2011 o 14:17

3. Sekret idealnej termoizolacji domu tkwi w szczegółach systemu ociepleń. Poradnik Piaskowanie elewacji. Jak doczyścić stary mur? Naturalne materiały na przyjazną elewację. Elewacja z drewna i klinkieru Tynki cienkowarstwowe w systemach ociepleń. Jak uniknąć brudu i glonów na elewacji?
    drzewiec1

Kod pocztowy
    41-400

Domyślnie

Nie wiem nie widziałem, nie stosowałem, ale słyszałem że po zmyciu można podkleić klejem do tynków japońskich . Ponownie....

monk89

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

chodziło mi raczej o opinie doświadczonych osób...

Domyślnie

Ja u siebie w pokoju miałem tapete płynną ( tynk japoński ). Jeśli chodzi o zabrudzenia to według ich instrukcji spryskujemy zabrudzony kawałek , poczym sciagamy go plastikową packą i nakładamy nowy "towar". Od siebie dodam ze jak najbardziej to działa , jednak do nowego towaru warto dodać troche tego który jest juz na scianie zeby się nowy nie odznaczał. Co do ściagania całości i nałozenie jej w inne miejsce tez niepowinno być problemu , tylko poco ?

Od siebie moge dać pare wskazówek przy nakładaniu.

1. Im ściany są równiejsze tym mniej towaru. Takze nie polecam kłądzenia na nierówne sciany np, po tapecie bo duzo duzo wiecej zuzyjemy, niz jest podane wedlug instrukcji.
    2. Według instrukcji , sciane wystarczy pokryć specjalnym gruntem od nich. Jednak nalezy sie liczyć ze puzniej moze przez tynk japonski przeswietlać nam poprzednia warstwa. Ja polecam kupno zwykłego gruntu , zagruntowanie ścian, poczym kupno najtanszej białej farby ( i przemalowanie nią sciany, do momentu az bedzie w jednolitym kolorze ) na tak przygotowaną sciane dopiero nakładamy ich grunt. Wbrem pozorom zaoszczedzimy na takim rozwiązaniu bo puzniej bedziemy mogli nakłądać ciensza warstwę tynku japonskiego ( nie bedzie przebijać ). Ja miałem biały tynk z domieszką błękitu i pomaranczy i w niektórych miejscach przebijał mi, dlatego ze wczesniej nie pomalowałem sciany.

Ps. Coprawda ich grunt zabiela sciane jednak , zeby całkowicię zabielić trzeba by chyba ze 3 razy nim malować , więc duzo taniej wyjdzie przemalować zwykła farbą najpierw.
    Ostatnio edytowane przez mich83 ; 12-06-2011 o 19:04

budynios

Domyślnie

Tynki Japońskie to fajne rozwiązanie. Są eleganckie i świetnie nadają się do sypialni czy salonu. Do zwykłych pokoi polecał bym tapety płynne.
    Co do ścierania brudu to jak przejedziesz mokrą gąbką delikatnie nic się nie stanie żeby to zeszło trzeba się namęczyć (chyba, że masz słaby grunt z małą zawartością piasku kwarcowego). Używanie ponownie TJ i PT jest możliwe trzeba tylko zmyć strumieniem wody PT ze ściany, do masy którą otrzymaliśmy dodać klej i można nakładać.
    A z Tynków Japońskich i Płynnych tapet jakiej firmy korzystacie?

pablos12

Domyślnie tynk japoński

witam,jakiś czas temu nakładałem tynk japoński u klienta i powiem szczerze że jest bardzo fajnym rozwiązaniem.Łatwe w nałożeniu,tanie i przede wszystkim praktyczne,jak się zabrudzi spokojnie mozna namoczyc i nałożyć nową warstwę.Z tego co wiem klient bardzo sobie to chwali.

monk89

Kod pocztowy
    41-200

Domyślnie

ooo widzę, że temat się ożywił
    dzięki za Wasze opinie. Z tego co piszecie to naprawdę fajna sprawa. A tynki jakiej firmy stosowaliście? Jestem coraz bardziej zainteresowany zastosowaniem tego tynku
    Pozdrawiam

Domyślnie

Witam

te tapety juz dawno wyszły z mody, monk jesli masz gladkie sciany i nie poekane to nie zawracaj sobie tym glowy, zastanow sie nad inna dekroacja, jest tyle innych sposobów.
    Powiedz jakie pomieszczenie chcesz udekorowac?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia