dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wrzosowa11

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie styrobeton na sklepieniu

    Witam,
    Czy ktoś ma doświadczenie ze styrobetonem? Mam sklepienie kolebkowe z wapienia i muszę wypełnić je czymś lekkim. Najpierw miał to byc keramzyt, ale człowiek od mixokreta strasznie się krzywi, ze podłoga będzię pękać. Keramzyt jest zresztą drogi i dosyc cięzki, a styrobeton może miec gęstość nawet 200 kg na m3.Tylko jak ten styrobeton zrobić? Czy da się namieszac samemu z jakims dodatkiem,zeby się nie rozwarstwiał czy kupować specjalny granulat? Jesli tak to jaki? Styrosynt, Polytech, Ekostyren? Na warstwę styrobetonu chcę położyc płyty styropianowe i dać 5 cm tradycyjnej wylewki. Styrobeton miałby byc nalany w pachy sklepienne i dochodzic aż po szczyty "garbów". Jaka powinna byc minimalna grubość styrobetonu nad garbem, zeby styropianowe plyty i wylewka sie na tym trzymała?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    WIDZIAŁEŚ kiedyś styrobeton?

    Nie? - to se zrób!
    Odpady styropianowe (dowolne) wpakuj do jakiego wiadra z pokrywką.
    Zrób w pokrywce dziurę jakim wiertłem fi 10.
    Przełóż przez tę dziurę mieszadło (typowe, do klei i zapraw).
    Mieszadło w wiertarkę i - jazda!
    Po kilku minutach masz pył styropianowy jakości 1.

    W innym wiaderku zrób mleko cementowe. Możesz tym samym mieszadłem...
    Wlej to mleko w to wiadro z pyłem i raz jeszcze zatrudnij mieszadło na kilkanaście sekund...
    Potem se siądź i odpocznij (dobrze by było od 1 do 2 dni, bo to cement).

    Jak se odpoczniesz to odwróć to wiaderko ze styrobetonem i "wystukaj" z niego ten klocek, co powstał.
    Dokonaj badań organoleptycznych.
    Także fizykalnych i analitycznych - poskacz se po nim i w końcu rozpiłuj aby zobaczyć co on ma "w środku".
    WRZUĆ KAWAŁEK DO OGNISKA I OBEJRZYJ.

    POTEM (pełen dogłębnej wiedzy) porozglądaj się "kto tu chałupę ociepla" i zaproponuj mu, ze odbierzesz odpad za jakie piwo...
    Masz i piwo, i (jak dobrze pogadasz o sprzątaniu) na cement i także masz swój styrobeton w ilości dowolnej!
    Koszt - dni kilka, jak ilości duże...

    Błagam!
    PRZESTAŃ BREDZIĆ (Styrosynt, Polytech, Ekostyren).
    MUSISZ wyrzucić jakąś kasę - to podeślę nr konta...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    "Czy ktoś ma doświadczenie ze styrobetonem?"

    Tak. Dość bogate.
    Z perlitobetonem też mam...
    A Ty możesz mieć za jakie 2 dni...
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Co to za kazamaty, które tak przykrywasz?
    Lodowate pomieszczenia?
    - Daj tyle, aby nad grzbietami było z 10cm styrobetonu.
    Na to rzuć siatkę zbrojącą z marketu i zalewaj betonikiem. Możesz - ze zbrojeniem rozproszonym, tak dodatkowo.
    (to takie nitki dodawane do wylewek, są plastikowe ale są i stalowe)
    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  5. #5

    Domyślnie

    Polecam Polytech - sam wykonywałem 4 worki 200l na 1 m3 + 8 worków cementu + woda, można kupić na składzei, po za tym masz produkt , któryu jest sprawdzony- ekostyren i styrosynt dodaje się piasek jest cięższy

  6. #6

    Domyślnie

    A co takiego szczelnego jest w tym Polytechu ? Chyba tylko cena kosmiczna. Za 1/3 ceny Polytechu zrobi się to samo stosując granulat lub mielony styropian. Miesza się to wszystko ładnie w betoniarce.

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur_bb

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    A co takiego szczelnego jest w tym Polytechu ? Chyba tylko cena kosmiczna. Za 1/3 ceny Polytechu zrobi się to samo stosując granulat lub mielony styropian. Miesza się to wszystko ładnie w betoniarce.
    Witam, osobiście odradzam robienie styrobetonu domowymi metodami. Bez odpowiedniego plastyfikatora granulki styropianu wypłyną na powierzchnię, a wykonana wylewka nie będzie ani wytrzymała, ani nie będzie odpowiednio izolować. Takie coś nadaje się w krótkim czasie tylko do skucia. Według mnie lepiej już wylać ten Polytech, płacisz, ale masz materiał, który trzyma wszystkie istotne parametry. Zostawiam do przemyślenia.

  8. #8

    Domyślnie

    Żaden plastyfikator do tego nie jest potrzebny przetestowałem to u siebie osobiście wiec nie reklamuj tego niby cuda. Nie wciskaj ludziom kitu że granulki będą wypływały na powierzchnię bo tak się nie dzieje. Wszystko można sprzedać kilkakrotnie drożej z zwłaszcza wasz Politech. Dla ciekawości dodam że mam jeden pokój na który kupiłem właśnie Polytech i wyszło jedno wielkie g...... . Muszę ten pokój skuwać bo wszystko właśnie się kruszy i zapada. Jak mi później powiedziano na to trzeba dać jeszcze warstwę dociskową 2cm, czyli inaczej rzecz biorąc muszę zrobić na tym wylewkę o grubości 2cm żeby było jak należy. Za ten Politech na jeden pokój 12m2 dałem tyle co za mielony styropian na 50m2. Później poszedłem po rozum do głowy i resztę robiłem już z mielonego styropianu bez żadnych plastyfikatorów według własnej receptury mieszając cement ze styropianem w proporcjach 1-3 w betoniarce i nic się nie kruszy, nie pęka ani nie zapada. Co ważniejsze nie wymaga to żadnej warstwy dociskowej. Wiec nie reklamuj czegoś co można zrobić znacznie tańszym kosztem.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    artur_bb

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Posty
    2

    Domyślnie

    Polytech nie cudo, ale po prostu materiał budowlany i póki co jedyny styrobeton dopuszczony do stosowania w budownictwie. Jak nie wierzysz, zapytaj jakiegoś projektanta… ale fakt trzeba umieć to zrobić i dylatacji pilnować. Pytałem, zżędziłem i w końcu podesłali mi gościa. Pokazał jak pierwszy worek namieszać, potem nie było już problemu. Wyszło ok. Może tanioszka to nie była, ale przynajmniej wiem co mam, zwłaszcza, że w moim domu.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    Ciężkie te święta były?
    Wypisujesz takie rzeczy, że jak człowiek poczyta "z marszu" to leci po worki do marketu...
    Ale jak się chwilkę zastanowi - to już nie musi!

    Ten Polytech to materiał KONSTRUKCYJNY czy WYPEŁNIENIOWY?
    Do stosowania pod nogi czy nad głowę?
    Ma atest nierozprzestrzeniania ognia i niekapliwości?
    Ma atesty wytrzymałościowe?
    Ma atesty trwałościowe?

    Zbierz te atesty razem i zastosuj jako materiał... rozpałkowy!

    Potem zrób sobie jaką próbkę w wiaderku - styrobetonu z odpadu.
    A potem siądź, obejrzyj i pomyśl trochę.

    UDOWODNIJ nam, że TYLKO Polytech jest styrobetonem!
    Udowodnij, że jest JEDYNYM styrobetonem, który da się zastosować w budownictwie.
    Napisałeś:"i póki co jedyny styrobeton dopuszczony do stosowania w budownictwie."
    WYNIKA Z TEGO - że wszelkie inne są ZAKAZANE!!!

    BARDZO mnie tym wystraszyłeś i proszę Cię abyś mi podał podstawę prawną! No, USTAWĘ, która zakazuje stosowanie czegoś innego POZA Polytechem, bo prawa łamać nie lubię!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  11. #11

    Domyślnie

    Moderowano
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-01-2013 o 07:33

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wrzosowa11

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Posty
    7

    Domyślnie Styrobeton

    Wylałam ten polytech, ale nie po gospodarsku tylko zatrudniłam firme z maszyną. Jest taka firma na lubelszczyźnie, nie tylko na Śląsku. Moje "kazamaty" to poddasze nad sklepieniem kolebkowym. Styrobeton wypełnił pachy sklepienne i przykrył garby sklepienia.Podłoże wyłożono folią przed wylaniem wylewki,żeby woda nie pociekła piętro niżej. W ten sposób osiągnięty został poziom "0". Na to poszła wylewka tradycyjna 6 cm. Styrobeton ładnie wiąże, na trzeci dzień można po nim chodzić.Ważne, że jest lekki i nie przeciązył konstrukcji sklepienia. Uważam , że było warto i polecam.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.162

    Domyślnie

    No i - dobrze!

    Znam tę metodę...
    Telefon - wizyta przedstawiciela - rozmowa - oczekiwanie - przyjazd ekipy i mały bałaganik - fakturka...
    Taki sam sposób taniego budowania jak inne...
    Nic imponującego. Normalność.
    Dobre, bo grzbiet nie boli wieczorem...

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  14. #14
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ralf88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-225
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.JPG
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	234809Witam
    Nie chcąc zkładać nowego tematu... mam kilka pytań.
    Jestem zainteresowany zastosowaniem styrobetonu u siebie na poddaszu, które chce zaadoptować dla "drugiej rodziny".
    Dom był wybudowany w starym systemie z lat 50 XXw. takim jak przedstawia załącznik... a więc muszę położyć warstwę wyrównawczą. Różnice poziomów są różne od 5 do 2 cm do belki stalowej i dlatego też mam kilka pytan:
    1. Czy wystaczy wylać sam styrobeton powiedzmy o grubości 8cm aby równocześnie zalać belki stalowe czy konieczne jest jeszcze wylanie 2cm betonowej wylewki?
    2. Jak wygląda akustyka tego typu stropu? (Najlepiej na przykładzie)
    3. Czy w styrobeton mozna wrzucać siatkę zbrojacą tak aby wzmocnić całość konstrukcji?
    3. Zależy mi na dobrej akustyce, dlatego myśle też wylać styrobeton na obecny strop, powiedzmy 8cm, żeby zalać równoczesnie belki stalowe... potem położyć na to wełnę akustyczną i zrobić wylewkę betonową...
    proszę o konstruktywne odpowiedzi.
    Pozdrawiam

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał ralf88 Zobacz post
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	strop.JPG
Wyświetleń:	333
Rozmiar:	18,3 KB
ID:	234809Witam
    Nie chcąc zkładać nowego tematu... mam kilka pytań.
    Jestem zainteresowany zastosowaniem styrobetonu u siebie na poddaszu, które chce zaadoptować dla "drugiej rodziny".
    Dom był wybudowany w starym systemie z lat 50 XXw. takim jak przedstawia załącznik... a więc muszę położyć warstwę wyrównawczą. Różnice poziomów są różne od 5 do 2 cm do belki stalowej i dlatego też mam kilka pytan:
    1. Czy wystaczy wylać sam styrobeton powiedzmy o grubości 8cm aby równocześnie zalać belki stalowe czy konieczne jest jeszcze wylanie 2cm betonowej wylewki?
    2. Jak wygląda akustyka tego typu stropu? (Najlepiej na przykładzie)
    3. Czy w styrobeton mozna wrzucać siatkę zbrojacą tak aby wzmocnić całość konstrukcji?
    3. Zależy mi na dobrej akustyce, dlatego myśle też wylać styrobeton na obecny strop, powiedzmy 8cm, żeby zalać równoczesnie belki stalowe... potem położyć na to wełnę akustyczną i zrobić wylewkę betonową...
    proszę o konstruktywne odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Co do akustyki to Ci nie powiem jak to wygląda beton czy inne ciężkie materiały dobrze izolują akustycznie styrbeton jest lekki a tym samym jego akustyka będzie na pewno lepsza niż styropianu ale gorsza od wełny.
    Wylewanie wylewki 2cm na styrbeton nie będzie potrzebne u ciebie, gdyż dajesz później wełnę.
    Możesz do styrbetonu dać siatkę zbrojącą, lub zamiast niej włókna szklane takie jak się daje do wylewki, ale nie wzmocni ona zbytnio styrbetonu gdyż jest on kruchy i nie może stanowić warstwy nośnej.

  16. #16
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    clean fire

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    białystok
    Kod pocztowy
    15-339
    Posty
    74

    Domyślnie

    Witam,
    Mam podobną sytuację jak kol. ralf88

    Czy na wylewkę ze styrobetonu można kłaść bezpośrednio płytki ceramiczne, czy muszę przy określonej wysokości
    uwzględnić warstwę wyrównującą ?. Jeżeli tak, to jak gruba ta warstwa powinna być ?.

  17. #17

    Domyślnie

    Ja bym się nie odważył bez dania na nią kilkucentymetrowej wylewki betonowej wzmocnionej włóknem.
    Jest możliwość układania płytek ale pod warunkiem że mieszanka będzie zawierała cement piasek ostry i granulat, wtedy wylewka jest mocniejsza.

  18. #18
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    ralf88

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Starachowice
    Kod pocztowy
    27-225
    Posty
    10

    Domyślnie

    Witam.
    A mam jeszcze inne rozwiazanie....
    Zamiast styrobetonu dla wyrównania stropu Kleina, dać keramzyt drobny dla wyrównania wymiaszany z cementem 4(keramzyt);1(cement), potem dać na to wełnę lub styropian akustyczny i potem szlichtę betonową 4-6cm oczywiście zbrojoną siatką. Poczytałem troche w sieci i tak własnie proponują... Co o tym myślicie?? (oczywiście wszystkie podkłady z folii i dylatacje to wiadome, że trzeba).

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał clean fire Zobacz post
    Witam,
    Mam podobną sytuację jak kol. ralf88

    Czy na wylewkę ze styrobetonu można kłaść bezpośrednio płytki ceramiczne, czy muszę przy określonej wysokości
    uwzględnić warstwę wyrównującą ?. Jeżeli tak, to jak gruba ta warstwa powinna być ?.
    mozesz polozyc plyte osb i na nia kleic wszystko
    reklamy, ogłoszenia i logo - tylko na płatnym profilu

  20. #20
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    pjp

    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    B-B
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    4

    Domyślnie

    ja trochę z innej beczki, czy ktoś z Was wie może, czy zawsze jest konieczna izolacja pod styrobeton? Chcę zrobić wylewkę na podłodze na piętrze ze styrobetonu, ale nigdzie nie mogą znaleźć informacji czy położenie foli lub papy jest bezwzględnie konieczne, czy może gdy nie ma konieczności izolacji bo poniżej nie ma wilgoci ani zimna można sobie to odpuścić.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony