Witajcie,
Temat był już poruszany wiele razy ale jakoś ciężko znaleźć informacje na temat tego, czy papa pod wylewkami nie jest przypadkiem szkodliwa...
Zacząłem grzebać w sieci, szukać jakiejś papy, która nadaje się do stosowania wewnątrz ale nawet jak się znajdzie coś takiego to w dokumentacji technicznej jest napisane, że przeznaczona do stosowania na zewnątrz.
Jedyną papą, która ma atest higieniczny i jakieś badania jest papa z icopala szybki profil sbs fundamentowa ale jest cholernie droga...

Co gorsza, to nie jest tak, że papa ta jest całkowicie obojętna dla zdrowia bo w opinii(link) można przeczytać, że wydziela jakieś węglowodory aromatyczne, alifatuczne i alicytyczne do powietrza jednak stężenie nie przekracza norm. Tylko wiadomo jak to z normami jest, dzisiaj są takie a za parę lat się zmienią i okaże się, że człowiek na własne życzenie się truje.

Zastanawiam się czy icopal ma jako jedyny papę, która nie przekracza norm i dlatego publikuje te badania czy inni po prostu nie chcą tego robić a normy też nie są przekroczone?

Folia do mnie nie przemawia, pape bym brał w ciemno no ale... Nie wiem co zrobić. Mam jeszcze pomysł, żeby położyć papę podkładową a na to szczelnie pokleić folię...