dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 47
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 940
  1. #1

    Domyślnie Dziennik Oliwki

    Witam wszystkich serdecznie
    nie wiem jak mi pojdzie, ale probujemy. Dzialka jest, projekt sie robi .. a poniewaz jestesmy na etapie projektu zaczelam juz dziennik bo mam nadzieje ze wielu z was mi pomoze w podjeciu niektorych decyzji .
    Budowa nie bedzie latwa, bo niestety na odleglosc .... ale przywyklismy juz do zalatwiania wszystkiego "przez @ i tel ".. mam nadzieje ze bedzie dobrze..
    wiec moze zaczne od tego ze jak to u nas w Polsce bywa - nowoczesna architektura nie ma szans przy naszych wypisach z planu zagospodarowania... ehhh dach dwuspadowy 30 stopni .... itd.. z mezem raczej nie jestesmy fanami domow ktore stoja obok nas , czyli typowych dworkow wiec postanowilismy walczyc. grupa projektowa ktora wybralismy , jako jedyna zaproponowala nam genialny pomysl po ktorym buzki nam sie usmiechaly. dach bedzie.... bo nie da sie tego ominac...ale za to jak idealnie zakamuflowany... z zewnatrz bryla wyglada jak z plaskim dachem i o to nam chodzilo !!
    Dzialka nieduza 1040m kw, dom parterowy. decyzja domu parterowego byla jednoznaczna. chyba jak ktos mieszkal od dziecinstwa w domu pietrowym doskonale zrozumie. ma byc wygodnie, funkcjonalnie, nowoczesnie , przestronnie.
    dom ... raczej nie za duzy 180m kw pow uzytkowej plus 30 m kw garaz.
    no ale co tu duzo opowiadac... trzeba sie nauczyc zdjecia wklejac ...

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    Witam! Podoba mi się wersja nr 1. W drugiej ten dom jest jakby przytłoczony tą biala koroną. Pierwsza wersja lekka. Barzo ładny domek. Jak daleko od domku mieszkacie? /Tak tylko pytam dla pocieszenia się/ Pozdrawiam i czekam na wnętrza!

  3. #3

    Domyślnie

    Witam Ziutka ! Pierwszy gosciu
    nooo mieszkamy bardzo daleko..hehe 3 godziny samolotem . Ciezko to narazie widze ..ale do odwaznych swiat nalezy
    Pewnie gdyby nie ten wyjazd to tego dziennika tez by nie bylo ..
    dziekuje za opinie . jak narazie stawiamy tez na wersje 1 czyli tak jak polecaja tez architekci.
    Wnetrza... hoho daleka droga ale nie mowie wrzuce moze jutro kilka inspiracji... wnetrza beda proste ..ogolnie biel i szarosc.Otwarta biala prosta kuchnia z dluga wyspa,podloga w kuchni i holu w betonie ,debowe deski w salonie..biale drzwi.. ogolnie minimalistycznie... heeh zobaczymy jak wyjdzie..

  4. #4

    Domyślnie

    Cześć, wpadam z rewizytą. Na pierwszy rzut oka, bardzije podoba mi się nr 1, ale jak znajdę więcej czasu to przeanalizuję dokładniej. Generalnie widzę kilka znajomych elementów architektury. To nie ten sam architekt?
    I jakbym czytała siebie - na odległość, ten beton i takie tam...
    Rzuć okiem na mój dziennik, może znajdziesz odpowiedzi na jakieś pytania, bo przerobiłam wszystko dość dokładnie.

    Powodzenia!

  5. #5
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ziuta62
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Podhale
    Posty
    750

    Domyślnie

    My tylko 2 godziny lotu, ale i tak strach pomyśleć jak sie czyta niektóre dzienniki budowy. Czasem jest się na miejscu i niespodzianki nie omijają. My ciągle poszukujemy działki. Mamy jedną upatrzoną, ale ktoś inny dzieli swoją na 3 budowlane w innym miejscu/ lepszym/ i trzymamy na odleglość rekę na pulsie. Bardzo byśmy chcieli na drugi rok postawić SSO. To mnie cieszy, że możemy budowę podzielić na etapy w czasie bo nic prócz chęci powrotu nas nie goni. Wrzuć rzuty domku o ile architekt pozwoli bo czasem w projektach indywidualnych się nie zgadzają.
    Nasz będzie malutki, taki na emeryturkę ok 90m użytkowej. To już 3 projekt i myślę, że ostatni. Choć i tak mi w glowie tamte dwa.
    Jeszcze tylko napiszę, że pierwszy plus budowy na odleglość jest taki, że papierzyska załatwi architekt. Ominą nas więc urzędy, nie zawsze przychylne dla pałętających się śmiertelników.
    Pozdrawiam jeszcze raz i będę zaglądac do Oliwki!

  6. #6

    Domyślnie

    Witaj Anulka , dziekuje za opinie. widze ze wersja 1 goruje hehe Twoj dziennik to juz znam - prawie od deski do deski przeczytalam
    skoro juz tu mnie odwiedzilas, to mam pytanie a propo wysokosci, przeczytalam ze masz w salonie 3m , a okna tez masz do samego sufitu wiec zakladam ze tez 3m. jak z uzytkowaniem takich okien? ja mam miec dwa suwane .. i boje sie ze to taka krowa bedzie ze ledwo otworze drzwi na taras.okna maja byc aluminiowe i chyba tez wybiore ta firme co Ty i Rasia .

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.
    Fajnie, że coraz więcej domów o ciekawej bryle powstaje.
    Chyba jesteśmy na podobnym etapie, planujecie zacząć jeszcze w tym roku?

    Co do wnętrz warto robić je łącznie z projektem, kiedy przesuwanie ścian i okien jest jeszcze bardzo łatwe.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oliwka 29 Zobacz post
    Witaj Anulka , dziekuje za opinie. widze ze wersja 1 goruje hehe Twoj dziennik to juz znam - prawie od deski do deski przeczytalam
    skoro juz tu mnie odwiedzilas, to mam pytanie a propo wysokosci, przeczytalam ze masz w salonie 3m , a okna tez masz do samego sufitu wiec zakladam ze tez 3m. jak z uzytkowaniem takich okien? w sensie ja mam miec dwa suwane .. i boje sie ze to taka krowa bedzie ze ledwo otworze drzwi na taras.okna maja byc aluminiowe i chyba tez wybiore ta firme co Ty i Rasia lekcje juz odrobilam troche.
    Mam okna 288 cm, w tym górny fix ok. 60 cm, wiec przesuwa sie skrzydlo o wys. 230 cm, jeszcze nie mieszkam, a juz sie wypaczyło lekko.. Mam nadzieje, że je wyregulują. Póki co jak dla mnie chodzi dość cięzko.
    Nie wiem jak się to będzie użytkowało, powiem Ci za rok

  9. #9

    Domyślnie

    Aha .... no to super ... bo ja nie mam zadnych gornych fixow... to nie wiem juz teraz.. chyba zdecyduje sie na nizsze...280..285 moze... tylko nie wiem czy to nie bedzie za niskie pomieszczenie.. salon prawie 45m kw do tego otwarty na kuchnie(18-19mkw) i otwarty gabinet.. praktycznie cala przestrzen otwarta..architekci mowia ze projektowali juz takie okna na 3m wys .. przesuwnosc taka sobie... 280 mowili ze duzo lepiej.. a najgorsze jest to ze to okno jest tez bardzo szerokie..chyba 270m czy jakos tak.... czy to w ogole da rade????
    I jeszcze jedna ciekawostka... zdecydowalismy sie na cos... a mianowcie okno katowe z przodu ( to jest kuchnia) ma byc jako jedyne klejone..

    wiem ze to duzy minus energooszczednosci, ale ponoc ma byc tak zrobione zeby zachowac w miare dobry wspolczynnik przenikania ciepla..
    choc teraz jak mi Anula napisalas ze Twoje okno wys 230 sie wypaczylo troszke ... to ja juz sie zastanawiam ...
    jutro zapytam jak sie zgodza wstawie rzuty zebyscie wiedzieli jak ten rozklad wyglada..

    Dakula , tak mielismy zamiar zaczac w tym roku.. ale nie chce niczego planowac.. ehh z doswiadczenia wiem po sobie ze jak cos duzo planuje to nic z tego nie wychodzi. Plany beda jak zobacze PnB ..

  10. #10

    Domyślnie

    Witam ponownie po przerwie
    No wiec wszystkie decyzje calkowicie podjete. a propo wersji domu( oczywiscie nr.1 a takze wysokosci okien. okna 285 i do samej wysokosci. Dzis dostalismy gotowe wizualizacje , projekt budowlany juz sie prawie konczy , czesc pierwsza juz poszla do pana budowniczego na wycene i czekamy dalej ....
    zastanawiam sie tez nad architektem wnetrz.. przyznam ze chcialam jakos sama sie tym zajac bo szkoda mi troszke pieniedzy na to , po za tym dom nie jest az tak duzy .... ale zaczynam sie nad tym zastanawiac ...

  11. #11

    Domyślnie

    wiecie co , hehe tak sama na to patrze i smiec mi sie chce z tego jak taka bryla stanie obok zoltych domkow z czerwona dachowka ( oczywiscie nie urazajac nikogo )... sasiedzi sie troche zdziwia... powiem wam ze ja jestem bardzo zadowolona , przede wszystkim z bryly i z rzutow , bo caly uklad domu mi sie ogolnie podoba. jesli chodzi o bryle.... no coz kazdy ma inne priorytety i upodobania... My od poczatku stawialismy na nowoczesna raczej architekture... pewnie niektorzy beda ogladac ten dom i mowic " ee wcale jak dom nie wyglada , raczej jak garaz albo jakis budynek dla firmy ".. bo pewnie spotkamy sie z takimi opiniami ...ale powiem jedno.... jesli mialabym sie wszytskimi opiniami przejmowac juz by mnie tu chyba nie bylo....
    Dla nas jest bomba ... czekam na wasze opinie ...

  12. #12

    Domyślnie

    Dla mnie też bomba. Bardzo mi się podoba, w moim stylu. Zdradzisz kto projektuje i gdzie budujesz?

  13. #13

    Domyślnie

    Witam Pania no to super , mi tez sie podoba

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Hohoho!!! Piękny projekt się zapowiada!!! Po prostu rewelacja! Żółtym domom z czerwoną dachówką mówię stanowcze nie... no chyba, że w skansenie Moje okna mają 265 wys. i nic się z nimi nie dzieje. Są cholernie ciężkie, ale po przekręceniu klamki można je przesunąć dosłownie jednym palcem.

  15. #15
    monika996
    Guest
    monika996

    Domyślnie

    mnie także się podoba. oczywiście zazdroszcze wam tych płaskich dachów. u nas nie wolno takich mieć. chyba ,że kupi sie dom do remontu.ja niestety mam dach!!!! ale jak najmniejszy kąt. no i dzialka mniejsza jak tow mieście. ale za to blisko wszedzie , a pod lasem. lokalizacja dla nas idealna.coś za cos. pozdrawiam . i zapomniałam sie przywitać, Monika

  16. #16

    Domyślnie

    Witam Rasia noo ja tez mowie takim doma stanowczo nie , ale on w samym srodku takich heheh wyobraz sobie jak to bedzie wygladac no wlasniei .... okna ... Rasia chyba zdecyduje sie na Twoja firme ... juz tam dzwonilam i sie pytalam ... mysle tez o tym zeby oni tez nam od razu drzwi robili z tym specjalnymi profilami ... bo wiesz chodzi nam o to by zachowac odpowiedni wspolczynnik przenikania ciepla... ehh ma byc energoszczedny .. i projekt tez zasowa potem na ten caly audy energetyczny vzy jak to tam sie zwie- wiesz o co chodzi .. mials to , bo czytalam u Ciebie no i te okna to u mnie monstrumy beda ale da rade ... 285 wys... a skrzydlo przesuwane chyba 260 ... wiec wyobraz to sobie... boje sie ze bedzie ciezko... ale dzis kontaktowalam sie z ludzimi od moich architektow zreszta , imm tez zaprojektowali takie i tez mowia ze ciezkie , ale zeby az tak bylo uciazliwe to nie. wiec mam nadzieje ze bedzie ok. Rasiu a ile masz ocieplenia na scianach zew? tu wspolczynnik ma byc mniejszy lub rowny 0.2... 20cm starczy..? hmm

  17. #17

    Domyślnie

    Witam Moniko!!! hehe chyba nie doczytalas .... a myslisz ze jakie u mnie warunki ... dach dwuspadowy 35 stopni +/- 10 heheh i dupa nie do ominiecia ... jest to jedyne biuro ktore wykonalo swietna robote ukrywajac przepisowy kat dachu za piekna attyka - dzieki im za to... gdyby nie oni pewnie tez bylby z dachem dwuspadowym .... dzialka moja tez nie duza... 1030 m kw... to nie to co u Raski ..... wybiego dla psow.... ehh piekna masz Pani ta dzialke
    Ale wszystkiego miec nie mozna ... ja i tak chyle czolo ku tym architektom za kawal dobej roboty

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oliwka 29 Zobacz post
    Witam Rasia noo ja tez mowie takim doma stanowczo nie , ale on w samym srodku takich heheh wyobraz sobie jak to bedzie wygladac no wlasniei .... okna ... Rasia chyba zdecyduje sie na Twoja firme ... juz tam dzwonilam i sie pytalam ... mysle tez o tym zeby oni tez nam od razu drzwi robili z tym specjalnymi profilami ... bo wiesz chodzi nam o to by zachowac odpowiedni wspolczynnik przenikania ciepla... ehh ma byc energoszczedny .. i projekt tez zasowa potem na ten caly audy energetyczny vzy jak to tam sie zwie- wiesz o co chodzi .. mials to , bo czytalam u Ciebie no i te okna to u mnie monstrumy beda ale da rade ... 285 wys... a skrzydlo przesuwane chyba 260 ... wiec wyobraz to sobie... boje sie ze bedzie ciezko... ale dzis kontaktowalam sie z ludzimi od moich architektow zreszta , imm tez zaprojektowali takie i tez mowia ze ciezkie , ale zeby az tak bylo uciazliwe to nie. wiec mam nadzieje ze bedzie ok. Rasiu a ile masz ocieplenia na scianach zew? tu wspolczynnik ma byc mniejszy lub rowny 0.2... 20cm starczy..? hmm
    Pisałam właśnie, że suwane mam 265 i super "chodzą" Nie doczytałam, z czego budujesz?

  19. #19

    Domyślnie

    Rasia ... 265 wysokosci masz ... to wiem , a szerokosc skrzydla suwanego ??? bo ja 285 wys ... ale chodzi ze skrzydlo suwane ma szerokosc 260....!!!!! ono jest wysokie na 285 a jego szerokosc 260 .... ogrommm!!
    Budjemy z silki ... a ty..?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Suwane 260! Fiuuu, fiuuu! Ja: 40ytong + wełna do 15cm.

Strona 1 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony