dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 47
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 940
  1. #201
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    no właśnie te izolacje - prawie wszystko wysoka półka

  2. #202

    Domyślnie

    No ma byc energooszczedny / pasywny .... wiec musi byc dobrze zaizolowany

  3. #203

    Domyślnie

    oliwka, a wyceniasz od razu te fundamenty,
    ja ostatnio widzę, że wszystkie to super rozwiązania zwracają się za 100 lat,
    choć oczywiście swoje fobie też mam i np. na dachu nie zamierzam oszczędzać, bo ciągle mam sny, że przecieka

  4. #204

    Domyślnie

    tak . dach i fundamenty ja tu tez nie chce oszczedzac .. kazdy szczegol materialow i wykonania mamy omowiony . wlasnie siostra meza ( to byl ich najwiekszy blad w zyciu ) kupili dom - sa laikami i sie nie znaja . Dwie rzeczy sa spierdo.... izolaccje fundamentow i dach . Masakra ... na dole przy listwach wilgoc i plesn , to samo przy oknach dachowych .... walcza juz z tym 2 lata i jest to samo .... porazka- nowy dom ... to jest tak jak sie kur... nie znasz i wszystko Ci wmowia...
    PO za tym ich rachunki za gaz sa ogromniaste ....

  5. #205

    Domyślnie

    Tak mnie dzis naszlo na inspiracje krzeseleczek, hokerow... piekne ... ale cena ...ehh lepiej nie mowic







    znalazlam fajna stronke - wloskie cuda ..
    http://www.italiastyle.pl/

  6. #206

    Domyślnie

    I jeszcze jedno ... moze ktos ma dobra strone/firme na plyty elewacyjne ,szare... pomyslalam ze bardzo fajnie by tu wygladaly zamiast tynku ...



    tylko takie znalazlam ..ale nie bardzo sa ..



    wolalabym inne .. moze z piaskowca ..? ale takie wieksze .. nie jakies male pipki

  7. #207
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    to na zamówienie możesz zrobić sobie jakie chcesz - mnie się też podoba elewacja z piaskowca

  8. #208

  9. #209
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    oj boli, boli co?
    włoskie mebelki idą w odstawkę?
    aby Cię pocieszyć - do castingu na swoje okna wybrałem 8 firm, po wstepnej analizie zostało 5, po pierwszych ofertach wybrałem 3firmy.
    rozrzut finansowy był ogromny. najniższa oferta od najdroższej rózniła się 5x.

  10. #210

    Domyślnie

    No .. daletego wyceniamy dalej .... ale na serio ...lekka zalamka no moze to tez dlatego ze nas interesuja konkretne wspolczynniki .... niby to juz razem z drzwiami ....ale ... no nie nie nie ..... nie spodziewalam sie ...

  11. #211
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    u mnie znowu kupa stolarki nietypowej co miało duży wpływ na ostateczna wycenę. Interesowało mnie tylko drewno.
    a Ty wyceniasz plastik, aluminium czy drewno?

  12. #212

    Domyślnie

    Aluminium oczywiscie .. kto by Ci takie rozmiary z czegos innego zrobil

  13. #213
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    zawsze można część stolarki wykonać z innego materiału...

  14. #214

    Domyślnie

    hehe .... a robiliscie antywlamaniowe czy normalne .... bo ja jeszcze chcialam antywl . bo rolet zewnetrznych nie robie ....a to kolejne koszta ....

  15. #215
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ja mam rolety zewnetrzne.
    ale chcesz same okucia WK2 czy też myslisz o szybie P4? u Ciebie w tych duzych przeszkleniach P4 bedzie strasznie ciężkie

  16. #216

    Domyślnie

    A co to jest WK2 ??Ja w ofercie mam P4 ( a co to to tez nie wiem )- wytkumacz ksiego wiedzy no i to P4 to 140zl za metr dodatkowo do tej ceny ktora mnie zwalila z nog .... o ludzie

  17. #217
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    P4 to szyba antywłamaniowa
    WK2 to okucia antywłamaniowe - tylko nie mam pojęcia czy takie same stosuje się do ram aluminiowych.
    Nie wiem czy jest sens wchodzenia w szybe P4 - chyba, ze masz jakieś bogactwo w sejfie domowym.
    Ja bym dał szybe P2, kontraktony w ramach i porządny system alarmowy z kurtynami zewnętrznymi.
    A Wy robicie inteligentna instalację czy normalną? czy tez pół na pół?
    kontraktony to czujniki niepożądanego otwarcia okna z zewnatrz.

  18. #218

    Domyślnie

    Instalacje planowalismy pol na pol jeszcze przyznam sie nad tym nie zastanawialam .System z kurtynami ???? jakimi kurtynami??

  19. #219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    w duzym skrócie czujki monitorujące przestrzeń wokół domu ustawione na odpowiednią wysokośc i wagę - chodzi o wyeliminowanie załączania się alarmu w przypadku pojawienia się kota, psa, ptaka. ustawione odpowiednio tworza takie pole wokół domu i temu nazwa kurtyny.

  20. #220

    Domyślnie

    U mnie też takie wielkie płyty będą i zamierzam je zamawiać w zakładzie kamieniarskim łącznie z kamieniem do ogrodu.

    Odnośnie okien, to robiłam wycenę plastików (w kolorze szarym) i aluminium i różnica jest znacząca. Cenę oczywiście bardzo podnoszą HS-y ale to niezależnie od materiału. Miałam jednak świadomość, że tak jest i już na etapie projektu zaznaczyłam, że bryłę robimy nowiczesną ale okna gdzie się da typowe. Chyba się skończy na sytemie mieszanym i jednym HS-ie, tylko żeby udało się dobrać kolory.

Strona 11 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony