dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 47
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 940
  1. #41

    Domyślnie

    O ranyyyy tylko mnie nie strasz..... juz zaczynam portkami trzas... nawet mi przez mysl nie przyszlo ze tak moze sie stac ...o okapach nic nie mam w wypisie....

  2. #42
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    witam,
    praktyka nauczyła mnie, że Inwestor patrzy jak dom wygląda nie zastanawiając się nad stopniem trudności wybudowania.
    proponuje poprosić architektów o projekt konstrukcyjny domu - oby sie nie okazało, ze trzeba stosowac niestandardowe rozwiązania konstrukcyjne.
    i tak jak Robert zauwazył - fakt zakamuflowania płaskiego dachu nie oznacza otrzymania PnB.

  3. #43
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Oliwka - spokojnie. Architekci byli już w gminie, więc zapewne zapoznali już urzędników ze swoim pomysłem. Jeśli u Ciebie nie ma żadnych zapisów o okapach, to przecież wszystko spełniasz... Czasem trzeba przewrotnie podejść do tematu.

    Wojgoc - jest trochę za wcześnie na projekt konstrukcyjny. Oczywiście, że będzie pełno nietypowych rozwiązań (choć niekoniecznie akurat konstrukcyjnych) - właśnie dlatego zdecydowali się na tych architektów. A oni, jak widać po nielicznych jeszcze (niestety) realizacjach, radzą sobie bardzo dobrze.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  4. #44

    Domyślnie

    Witam ... z PnB nie wiem ... okaze sie ..ale nie sadze zeby projektowali cos czego nie sa pewni!!!! ja architektem nie jestem , nie znam sie ale mysle ze wiedza co robia ...
    Poza tym .... tam zadnych konstrukcyjnych wydziwien nie ma!!!! to jest zwykly parterowy dom z dachem spadzistym. dach jest tylko otoczony attyka i to wszytko - a z tego nie ma zadnych " trudnych rozwiazan " .. to ze ladnie wyglada nie zanaczy od razu ze drogo...jedyna droga rzecza sa okna swietlki w kuchni na ktore sama nalegalam bo oni nie chcieli... wlasnie ze wzgledu na koszta gdyz my od razu na poczatku z nimi rozmawiajac oswiadczylismy ze to mam byc prosta tania konstrukcja i zadnych wydziwnien kosztownych tam nie ma !a domy TAMIZO mimo ze na stronie nie maja tego to jednak osobiscie w pracowni widzialam zdjecia ... juz stoja, duzo !!! i jakie ladne

  5. #45
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ja tylko zwróciłem uwagę, że wybierając projekt nie zastanawiamy się nad stopniem trudności wybudowania. i tyle

  6. #46

    Domyślnie

    Wojgoc , ja tam sie nie gniewam , wrecz przeciwnie , lubie i szanuje jak ktos sie wypowiada o tym co mysli , bo ja nie jestem wszystkowiedzaca a niektore komentarze sa bardzo pomocne ....... No wlasnie widzisz nie w tym przypadku , bo dla mnie akurat to byl priorytet ... to haslo padlo akurat pierwsze na rozmowie ... ma byc prosto i tanio ..., zadnych trudnych rozwiazan ... i tak zaprojektowali , to naprawde jest prosty dom

  7. #47

    Domyślnie

    Mój też prosty, a drogi jak cholera - proste domy są niestety dość drogie... U Ciebie przeszklenia na pewno sporo pokosztują. I drzwi)))

  8. #48

    Domyślnie

    Witam Anulka ... no tak ...to wiem ze te okna to drogie beda... no na to juz jestesmy przygotowani... a drzwi?? a ty jakie masz ?? i drogie Twoje ??pewnie pisalas .. ehh nie doczytalam ...No nam miala robic ta sama firma co okna ... ehh narazie nie chce o tym myslec i juz na samym poczatku sie wkurzac ..

  9. #49
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar rasia
    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    podStoliczna
    Posty
    14.122
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    289

    Domyślnie

    Bryła świetna! Trochę by mi było żal tego drugiego miejsca w garażu, ale jak patrzę na rzut, to faktycznie nie ma za bardzo gdzie tej kotłowni wcisnąć. Pomyślcie jeszcze, bo losowanie kto dziś odśnieża i czyj samochód jest straszne, chyba że macie miejsce na działce na coś osobnego?
    Brałabym ICH, dalej konsekwentnie i w tym samym stylu. Może z początku drożej, ale w rezultacie może okazać się że taniej, bo znajdą alternatywne rozwiązania lub nie dadzą popełnić błędów.

  10. #50
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar klaudiuszozo
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Ozorków
    Posty
    1.453
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Hej! Bardzo mi się podoba Wasz projekt Zauważylem, że masz mnóstwo wysokich okien. Czy wiesz o tym, że okna PVC są produkowane do około 240-250cm? Jeśli masz 260-280 to w grę wchodzą szalenie drogie okna drewniane. Chyba, że to nie stanowi dla Ciebie problemu, więc ok

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar adk
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Posty
    2.388
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    282

    Domyślnie

    Ja też wybrałabym tych samych projektantów do wnętrz - właśnie ze względu na spójność.
    A dom super.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiuszozo Zobacz post
    Hej! Bardzo mi się podoba Wasz projekt Zauważylem, że masz mnóstwo wysokich okien. Czy wiesz o tym, że okna PVC są produkowane do około 240-250cm? Jeśli masz 260-280 to w grę wchodzą szalenie drogie okna drewniane. Chyba, że to nie stanowi dla Ciebie problemu, więc ok
    nie doczytałeś - planują stolarkę aluminiową

  13. #53

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiuszozo Zobacz post
    Hej! Bardzo mi się podoba Wasz projekt Zauważylem, że masz mnóstwo wysokich okien. Czy wiesz o tym, że okna PVC są produkowane do około 240-250cm? Jeśli masz 260-280 to w grę wchodzą szalenie drogie okna drewniane. Chyba, że to nie stanowi dla Ciebie problemu, więc ok
    chyba raczej aluminiowe

    bierz tych projektantów

    a o drzwi chodziło mi wewnętrzne - te Twoje będą kosmicznie drogie, jeśli uprzesz się na nie

  14. #54

    Domyślnie

    Witam Klaudiuszozo no jak juz wszyscy wyzej Ci napisali , stolarka aluminiowa bedzie .... Anulka ma racje i ja tez sie szykuje ze bedzie to dla nas niezly wydatek tym bardziej ze interesuja nas tylko profile o konkretnych wspolczynnikach przenikania ciepla ... narazie mamy dwie firmy na oku ..
    Anulka no ... pewnie zanim dojde do tych drzwi to ze wzgledu na koszta zrezygnuje z takich hehe
    Co do wnetrz ... no w piatek bede z nimi rozmawiac i zobaczymy jaka cene zaproponuja ..... bo wiecie co ... chodzi o to ze ja jezeli mialabym wziac to tylko ich... ja sie zastanawiam czy w ogole brac .... hmmm
    No dzis rozmawialam z naszym Panem co ma nam budowac - konstruktorem zreszta jest .. i mowi ze projekt ok ... jesli na wydatki okna jestesmy przygotowani... no ale domek troszke nie na nasze warunki ( brak wiatrolapu) ... ale trudno .... mam nadzieje ze bedzie ok... nie pierwszy raz sie spotykam z brakiem wiatrolapu .... no i druga sprawa to mowi ze jednak w dach troche bedzie terz trzeba zainwestowac ( w sensie dobrych materialow )...ehhh no zobaczymy...

  15. #55
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tutli_putli
    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Skąd
    łódzkie
    Posty
    3.175
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    225

    Domyślnie

    Nie zastanawiałabym się nad tymi projektantami - tylko też brałabym ich w ciemno do wnętrz. hmm nie wiem jak to jest z typ PNB ale ja mieszkam w Radomsku (czyli to samo województwo) i w naszym przypadku nie było najmniejszego problemu żeby dostać pozwolenie na dach zaczynający się od 2 stopni. W pierwotnym projekcie nie miałam żadnych okapów ani attyk i przeszło bez najmniejszego oporu. Moim zdaniem to zależy tylko i wyłącznie od "widzimisię" i humoru wydającego. Co do wiatrołapu u nas też go nie ma.

  16. #56
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    Cytat Napisał tutli_putli Zobacz post
    Moim zdaniem to zależy tylko i wyłącznie od "widzimisię" i humoru wydającego.
    przede wszystkim zalezy od szczegółowości zapisów w MPZP. Czyjes widzimisie bardzo latwo obalić w SKO.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar robert skitek
    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Skąd
    Mikołów
    Posty
    4.527
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    152

    Domyślnie

    Tak jak pisze wojgoc - nie ma tu najmniejszego znaczenia to samo województwo, a jedynie zapisy planu miejscowego lub WZ. Widzimisię (a raczej interpretacja) urzędnika też ma znaczenie ale w ramach niedopowiedzeń w zapisach.
    Oliwka, zdolni architekci, jakich niewątpliwie zatrudniłaś, często przewrotnie interpretują przepisy nierzadko zaskakując nie tylko inwestora ale także urzędnika. Nasze prawo często bywa mało precyzyjne i niestety to do urzędnika należy ostateczna interpretacja. Oczywiście bywają bardziej liberalni ale i konserwatywni, którzy innych niż znane im rozwiązania nie akceptują. Dlatego później także od architekta wiele zależy - jak potrafi obronić swoje rozwiązania i wytłumaczyć swoją interpretację pokazując równocześnie, że nie złamał obowiązujących przepisów. Zwykle ta rozmowa odbywa się już z naczelnikiem danego wydziału.
    architekt - tak dla jasności
    architekta dom z prześwitem: blog, dziennik+komentarze
    już nie kawalerka...

    http://rsplus.pl/pub/logofm.gif mój osobisty (niekomercyjny) blog o domach, architektach i ich klientach

  18. #58

    Domyślnie

    Witam Wojgoc nooo jak tylko bede cos wiedziec to od razu napisze .. a Ty budujesz tez sie? bo nie widze dziennika , a z checia bym podejrzala

    Robert , dziekuje ze mi tu tr wszystkie rzeczy piszesz i jak bede cos wiedziec daje znac ... no a Ty domek to masz pierwsza klasa gratulacje

  19. #59
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    wojgoc

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    6.941

    Domyślnie

    ja buduje - nasz domek jest z innej bajki jak Twój, choc równie nietuzinkowy.
    ale dziennika nie prowadze - chce uniknąć wpisów typu na co Ci taki dom.

  20. #60

    Domyślnie

    ojjjj dlaczego ?? jejjj to teraz dopiero pobudziles moja wyobraznie ...z innej bajki jak moj... nietuzinkowy....no no... ejjj wiesz najwazneijsze ze ma sie Tobie podobac prawda ? no ale nie ukrywam ze ciekawi .. co w nim takiego niezwyklego....

Strona 3 z 47

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony