dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

    Domyślnie

    Raczej myślałam o czymś wyższym np piwonii drzewiastej Strasznie lubie te kwiaty i przypominają mi dzieciństwo ale jeżeli chodzi o uprawę to jestem laikiem piwoniowym Może ktoś z was miał lub ma do czynienia z tym krzewem?
    Ostatnio edytowane przez Asia... ; 15-06-2011 o 22:46

  2. #22
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Piwonii drzewiastej lepiej bedzie w lekkim półcieniu. I trudno będzie ją nawozić w takiej nie dużej powierzchni.
    Wg. mnie też lepiej będzie jak w tym kręgu nie będą wysokie tylko niskie rośliny. Pomysł na zioła podoba mi się. Albo jednorodna, duża gromada - np.kocimiętki, liliowca Stella d'Oro, albo bodziszka czerwonego czy trawy ozdobnej- kostrzewy owczej, ostnicy włosowatej lub rosplenicy 'Little Bunny'
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 16-06-2011 o 09:29
    REKLAMA

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    można tam posadzić coś, co naturalnie rozrasta się ekspansywnie przez kłącza lub odrosty korzeniowe - np. sumaka diseccta albo tiger Eye, albo jakąś trawę ozdobną jak mozga.

  4. #24

    Domyślnie

    Sumak odpada Kiedyś ja go miałam a teraz przeniósł się do sąsiada i co jakis czas mnie też gnębi Nad trawami też się zastanawiałam
    A co sądzicie o czymś takim ?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	donica.jpg
Wyświetleń:	218
Rozmiar:	100,1 KB
ID:	61385  

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    dlatego właśnie sugerowałam sumaka w takiej studni - nie rozlezie się na boki.

    Możesz też zrobić fontannę.

  6. #26
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Z rosplenicą wg. mnie ładnie ładnie. Możesz dodać w nią kilka sztuk cebulowych, to będzie dodatkowy efekt na wiosnę, kiedy rosplenice jeszcze śpią.
    REKLAMA

  7. #27
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Midori
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Skąd
    Gdańsk
    Posty
    167

    Domyślnie

    Jesli chodzi o takie donice

    to należy spodziewać się raczej nadmiernego przesuszania bryły korzeniowej, a nie zalewania korzeni. Szczególnie jeśli nie będzie tam docierała woda deszczowa. Ten porowaty beton strasznie chłonie wodę i odprowadza ją na zewnątrz. To zupełnie inna sytuacja niż w wypalanej ceramicznej donicy bez odpływu.
    Ostatnio edytowane przez Midori ; 17-06-2011 o 14:43

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał magnolia Zobacz post
    Z rosplenicą wg. mnie ładnie ładnie. Możesz dodać w nią kilka sztuk cebulowych, to będzie dodatkowy efekt na wiosnę, kiedy rosplenice jeszcze śpią.
    Tak chyba pozostane przy rozpelnicy .Żałuje że mam tak mało miejsca bo bym wrzuciła do niej Rudbeskie ale... Pomysł z cebulowatymi też mi się podoba Dziękuje za pomoc

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    magnolia

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    1.464

    Domyślnie

    Asiu popatrz tez na verbenę bonariensis- tez stosuje się ja do traw- ładnie sie komponuje, kwitnie latem i nie zajmuje dużo miejsca. Tylko nie zawsze przezimuje. Ale u mojej mamy sama się sieje, więc co roku mama ma nowe kwiaty werbeny i już jej nie okrywa.
    REKLAMA

  10. #30

    Domyślnie

    Piękna.Tylko ja mam mały a może ogromny problem ponieważ nie mogę sobie pozwolic na rozsadzanie się po ogrodzie Jedyne miejsce na takiego typu roślinośc to donice Problem w tym że mam dwa urocze psy do których nie dociera żeby nie siusiac na krzaczki

  11. #31

    Domyślnie

    Można też tak

    czyli bukszpan we wrzosowym kołnierzu podejrzany u Danusi z ogrodowisko.pl

  12. #32

    Domyślnie

    śliczności Miałam już w tym kręgu wrzosy Niestety nie przetrwały

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Bo Danusia używa wrzosów jako rośliny sezonowej a nie całorocznej.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony