dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie Solar - nie spodziewałam się tego po tej firmie.

    Na święta BOżego Narodzenia mąż kupił mi wymarzoną sukienkę w Solarze. Jest z dzianiny, z takich cieniutkich niteczek z podszewką.
    .
    Pierwszy raz miałam ją na sobie na urodzinach teściowej, w restauracji. Po przyjściu do domu zauważyłam że na rękawie mam dziurę - zerwana nitka. Ponieważ do sukienki dołączona została nitka - zaszyłam ją. Bardzo się zdziwiłam, że podczas kolacji mogłam taką dziurę zrobić. Schowałąm do szafy i w kwietniu drugi raz ją założyłam - tym razem na urodziny do restauracji do męża kuzynki. Tym razem bardzo uważałam na nią. Po przyjściu do domu okazło się ... że znowu mam dziurę, tym razem na plecach. Wtedy dopiero skojarzyłam, że to nie moze być moja wina, że to coś z materiałem musi być nie w porządku. Złożyłam więc reklamację. Niestey nieświadoma tych wszystkich kruczków prawnych w reklamacji podpisałam oświadczenie, że zuważyłam dziurę ... w grudniu (zgodnie z prawdą, ale wtedy byłąm pewna, że po prostu gdzieś zaciągnęłam nitkę). Odpowiedź oczywiście byłą negatywna - wg przepisów mam 2 miesiące na zgłoszenie wady. Odwołałam się od tej decyzji, tłumacząc, ze dopiero w kwietniu skojarzyłam, że to nei moja wina, lecz wada materiału. Dzisiaj oddzwonili ze sklepu, że ponownie ją odrzucili. Sukienka kosztowałą niemało (469pln) i szkoda mi jej (teraz nawet nie mam jej czym zaszyć). Myślicie, że mam jeszcze jakieś wyjście ?

    aha nadmienię, że ta dzianina to takie cienkie nitki, które w wielu miejscach są jakby skulkowane (jakby taki supełek) i wygląda mi na to, że w tych miejscach nitki się odwiązją. Ewidentnie widać, że to wina materiału.
    Ostatnio edytowane przez mirela99 ; 03-06-2011 o 10:34
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Wada powstała w innym miejscu w kwietniu, nie dotyczyła wady poprzedniej. Dlatego reklamacja powinna dotyczyć tej drugiej wady a więc termin nie przekracza tutaj akurat 2 miesięcy. Dodać należy że czas 6 miesięcy od daty zakupu to czas zgodności towaru z umową. Jeżeli w tym czasie produkt ewidentnie nie odpowiada normą dla danego produktu reklamacja powinna być uznana. Jeżeli firma robi problemy postrasz rzecznikiem praw konsumenta., a najlepiej od razu się do niego udaj.
    Pozdrawiam

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Kurcze, nie dodałam, że odwołanie było już pisane przez rzecznika praw konsumenta. Podczas mojej wizyty u niego powiedział, że można spróbować, ale jak dalej nie uznają tej reklamacji to zostaje sąd. A on twierdzi, że niestety w sądzie też raczej nic nie uzyskam . Czyli rzecznik zrobił wszystko co się dało.
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  4. #4

    Domyślnie

    Idź do PICHu.U mnie zawsze działa
    Cokolwiek się wydarzy-jutro i tak wzejdzie słońce!

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    Idź do PICHu.U mnie zawsze działa
    Jak często tam chodzisz?
    Z reklamacjami bywa tak, że bywają reklamacje uzasadnione (ewidentne wady produktu), bywają nieuzasadnione (niewłaściwe użytkowanie, lub jak w tym przypadku przekroczony termin), jak i bywają reklamacje naciągane. Niestety wielokrotnie się i z takimi spotykam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Liwko Zobacz post
    Wada powstała w innym miejscu w kwietniu, nie dotyczyła wady poprzedniej. Dlatego reklamacja powinna dotyczyć tej drugiej wady a więc termin nie przekracza tutaj akurat 2 miesięcy. Dodać należy że czas 6 miesięcy od daty zakupu to czas zgodności towaru z umową. Jeżeli w tym czasie produkt ewidentnie nie odpowiada normą dla danego produktu reklamacja powinna być uznana. Jeżeli firma robi problemy postrasz rzecznikiem praw konsumenta., a najlepiej od razu się do niego udaj.
    Pozdrawiam
    Liwko ty jak nie pieprzysz o tanich PCi i prądzie to wydaje mi się że nie głupi z ciebie facet.
    Chyba zaczynam Cię lubić chociaż pewnie Ci to wisi.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    piotrmak

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Szubin
    Kod pocztowy
    89-200
    Posty
    1.596

    Domyślnie

    Ale jego zmylił tytuł i tu też chciał zaszpanować wyższością pompy. Zonk na całego

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrmak Zobacz post
    Ale jego zmylił tytuł i tu też chciał zaszpanować wyższością pompy. Zonk na całego
    Nas chyba też. hehe.
    Ale tak jak napisałem.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    mirella99 następnym razem napisz: SUKIENKA Solar bo pół działu "ogrzewanie" tu się zbiegnie.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    He, he. Czyli znowu wyszło na moje, solar do d...
    karoka65, wisi mi Ale mogę tanio załatwić ci wungiel energetyczny. Trzeba tylko kupić cały pociąg. Wchodzisz?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar mirela99
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    7.243

    Domyślnie

    Cytat Napisał iza mama gabora Zobacz post
    Idź do PICHu.U mnie zawsze działa
    Dzięki. Powinnaś dostać teraz 10 % A przynajmniej wielkie piwo.
    Dostałam pierwszą odpowiedź na pismo z PIH że w ramach wyjątku jeszcze raz mam złożyć reklamację. Pojechałam, oddałam i ... jak wróciłam do domu to zastałam pismo w skrzynce - że mam przyjechać po zwrot kasy . Ale jestem szczęśliwa, jak by nie było to kilka stówek w kieszeni.
    Moja noga już tam na pewno nie stanie wrrrr....
    „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała
    świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego,
    chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego
    jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)
    Granat

  12. #12

    Domyślnie

    SOLAR - ubrania - reklamacji nie uznajemy!

    Ja ostatnio, 28-go maja b.r. kupiłam spódnicę w SOLARZE. W domu, kiedy ją założyłam na siebie, okazało, się, że jest za duża. Ekspedientka mi zapakowała nie tą co trzeba! Pojechałam do sklepu po 5 dniach, grzecznie zaczynam rozmowę, że zaszła pomyłka, bo ja noszę zawsze 36, a nie 38... Daję paragon, metki, spódnicę...I myślicie, że usłyszałam chociaż "przepraszam"? A skąd! Ekspedientka wykrzywiła się do mnie i wycedziła: "Musze sprawdzić, czy pani nie oszukuje..." I cały czas usiłowała mi wmówić, że nosiłam spadającą mi z tyłka spódnicę! Nie wypisała kwitu z reklamacją! Poszłam do Rzecznika Praw Konsumenta, napisał reklamację, wysłałam razem z paragonem. Nie odpisali. Ale tego samego dnia, kiedy próbowałam oddać tę spódnicę (02.06), napisałam jeszcze skargę do głównej siedziby firmy do Poznania, do Specjalistki ds. Relacji z Klientem. Raczyła odpisać dopiero dzisiaj. Reklamacja podobno jest bezzasadna. Cytuję: "Nie doszło bowiem do wniesienia reklamacji. Podczas Pani wizyty w sklepie SOLAR doszło najprawdopodobniej do nieporozumienia, a produkt przyniesiony przez Panią do sklepu nie spełniał wymogów wymiany praktykowanej w naszej firmie. Otóż wymiana w sieci sklepów Solar dokonywana jest jednorazowo jest (pisownia oryginalna)w ciągu 14 dni od daty zakupu, za okazaniem paragonu. Towar przeznaczony do wymiany jest produktem nowym, powinien mieć fabrycznie przymocowaną metkę oraz nie nosić śladów użytkowania." A teraz najlepsze na koniec: "Przykro mi, że wyrób marki Solar nie spełnił Pani oczekiwań..." Jedyny "wyrób", który naprawdę nie spełnił moich oczekiwań, to obsługa sklepu rodem z PRL. A najlepsze jest to, że ta Pożal się Boże specjalistka, nie widziała tej spódnicy na oczy, bo jej nie wysłałam! Ekspedientka nawet nie raczyła na nią spojrzeć, tak była zajęta podejrzewaniem mnie o oszustwo. A reklamacja została wysłana z pomocą Rzecznika po 7 dniach od daty zakupu. Więc to "uzasadnienie" braku podstaw do reklamacji to stek bzdur. Spotkam się z tą firmą w sądzie.

  13. #13

    Domyślnie

    Z reklamacjami to temat rzeka. ostatnio mój znajomy pojechał reklamować korki (do gry w piłkę nożną) wiodącej, niemieckiej firmy reklamowane przez znanych piłkarzy. Coś tam się odkleiło od nich podczas gry po kilku tygodniach użytkowania. Oczywiście reklamacji odmówili, ale najlepszy był powód "użytkowanie niezgodnie z przeznaczeniem" .

    Jeszcze śmieszniejsze jest odrzucenie reklamacji również od Rzecznika Prawa Konsumenta. Pozostaje sąd.

    Myślę, że najlepszy efekt można uzyskać robiąc awanturę w sklepie jeśli odpowiedź jest odmowna, bo jak się idzie o coś poprosić to nic z tego nie wyjdzie.

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    Mirek_Lewandowski

    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    6.787

    Domyślnie





    No pięknie, co to znaczy dobry tytuł...
    Też tu wlazłem

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony