Witam.
Posiadam w domu klatkę schodową w której schody wykonano z lastriko. Niestety mają one ok 30 lat więc z czasem zczerniały. Wyczyściłem je dokładnie proszkiem Ajax i przejaśniały ale zrobiły się bardzo matowe. Chciałem by nabrały intensywności koloru, zakonserwować je, więc udałem się do jednej z sieci supermarketów budowlanych. Tam sprzedawca polecił mi impregnat do kamieni Silicone L6. Środek był w postaci płynnej, przezroczystej (jak alkohol). Naniosłem pierwszą warstwę pędzlem ale okazało się, że pozostawia on cieniutką warstewkę silikonu a do tego kolor schodów nie nabrał równomiernej intensywności (widać jakby plamy po oleju). Nie wiem teraz, czy nanosić drugą warstwę licząc że kolor się wyrówna. Nie wiem, czy ta silikonowa warstwa będzie trwała. Jeśli uważacie, że lepiej spróbować innego środka napiszcie jakiego (może nanieść pastę) i ewentualnie czym pozbyć się tego środka już naniesionego.
Zależy mi by schody miały tak intensywny kolor, jak po polaniu wodą czy olejem i by były zakonserwowane.
Proszę o pomoc.