dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek121

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie ogrodzenie z pełnych desek 2.5m wysokie

    Witam
    mam zamiar wykonać ogrodzenie z desek o wysokości 2.5 - 3 metrów
    ma to być ogrodzenie pełne , żeby odgrodzić się trochę od hałasu .
    mam taki plan żeby wbetonować ceowniki 100/50/5mm o wysokości 4m
    co 2.5 metra na głębokość 1.20 m i pomiędzy nimi poziomo deski o gróbości 30-40 mm .
    i tu moje pytanie czy taki ceownik wytrzyma nacisk wiatru przy tak wysokim ogrodzeniu ?
    czy może jakiś inny sprawdzony sposób ?

  2. #2

    Domyślnie

    Witam, jeśli to ma być ogrodzenie od drogi to potrzebne jest zgłoszenie na 30 dni przed planowanymi robotami w starostwie powiatowym (wniosek na zgłoszenie wraz z mapą zasadniczą na której zaznaczone jest ogrodzenie, furtka, brama itp., oraz rysunek grodzenia - widok z przodu i jakiś przekrój poziomy (rzut) do tego krótki opis). Ogrodzenia można robić do wysokości 2,2 chyba (jest to określone w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie) jest tam dział jakoś na początku o ogrodzeniach. Co do posadowienia to głębokość najlepiej na głębokość przemarzania (w zależności od strefy waha się od 0,8m do 1,2 m czy 1,4m) możesz na spodzie zrobić bucik betonowy tak 40x40x40 cm. w słupku musisz dać jakieś zbrojenie średnica 4-6 mm wystarczy (żeby się słupek nie złamał), pierwsza deska nie powinna leżeć bezpośrednio na gruncie i pewnie by je trzeba złapać przynajmniej w środku jakimś kątownikiem bądź kantówką aby się nie wypaczyły

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek121

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał malachio Zobacz post
    Witam, jeśli to ma być ogrodzenie od drogi to potrzebne jest zgłoszenie na 30 dni przed planowanymi robotami w starostwie powiatowym (wniosek na zgłoszenie wraz z mapą zasadniczą na której zaznaczone jest ogrodzenie, furtka, brama itp., oraz rysunek grodzenia - widok z przodu i jakiś przekrój poziomy (rzut) do tego krótki opis). Ogrodzenia można robić do wysokości 2,2 chyba (jest to określone w Rozporządzeniu w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie) jest tam dział jakoś na początku o ogrodzeniach. Co do posadowienia to głębokość najlepiej na głębokość przemarzania (w zależności od strefy waha się od 0,8m do 1,2 m czy 1,4m) możesz na spodzie zrobić bucik betonowy tak 40x40x40 cm. w słupku musisz dać jakieś zbrojenie średnica 4-6 mm wystarczy (żeby się słupek nie złamał), pierwsza deska nie powinna leżeć bezpośrednio na gruncie i pewnie by je trzeba złapać przynajmniej w środku jakimś kątownikiem bądź kantówką aby się nie wypaczyły
    ok. dzięki
    ale trochę mnie nie zrozumiałeś
    sprawa pozwolenia jast dla mnie jasna
    i nie chciałem betonować całego słupka tylko zabetonować
    ceowniki ale żeby ponad ziemię wystawały już tylko same ceowniki
    do których będziemożna przykręcić poziomo deski
    i tu właśnie mam dylemat jak głęboko wykonać fundament pod ten ceownik
    i czy taki ceownik będzie na tyle mocny żeby później cały ten płot nie przechylił
    się pod naporem wiatru.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kevinlomax

    Zarejestrowany
    May 2010
    Posty
    182

    Domyślnie

    No i tu jest ciekawostka.
    Chcesz dać deski poziomo - więc będziesz musiał betonować słupki co jakieś 1,2m bo inaczej Ci się wypaczą i najlepiej wtedy żebyś je montował jak cegły - na przemian. A nie byłoby wygodniej gdybyś zrobił to w pionie, sztachety też z dwóch kawałków po wysokości i też na przemian, słupki nie z ceownika tylko profil 100 x 100, starczy na jakiś metr w ziemi, i do tego do zamocowania sztachet 4 profile 30 x 20 w poziomie. Sztachety 10 cm układane co 5 cm ale dwustronnie, z drugiej strony sztacheta układana tak by zakryć te 5 cm. Jest to o tyle wygodne że normalnie nie kupisz wszystkich sztachet super wyglądających więc te które są gorszej jakości możesz dać na tył a i tak możesz wytargować by je kupić taniej bo są gorszej jakości. Dodatkowo plus jest taki, że dwustronna sztacheta grubości 2,5 cm świetnie wygłuszy Pozdrawiam
    Uczę się całe życie...

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marek121

    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    6

    Domyślnie

    no i teraz mam dylemat bo ładniejsze było by ogrodzenie w poziomie , optycznie nie wyglądało by tak wysokie , jednak kopać słupki co 1.2 m to bardzo dużo roboty i dodatkowych kosztów .
    myślisz że deska o grubości 30mm zakładana jedna w drugą na własne pióro wygięła by się gdyby była przykręcona co 2.5 metra ?
    co do słupków to masz rację zrobie je z profili 100 x 100 .

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek121 Zobacz post
    no i teraz mam dylemat bo ładniejsze było by ogrodzenie w poziomie , optycznie nie wyglądało by tak wysokie , jednak kopać słupki co 1.2 m to bardzo dużo roboty i dodatkowych kosztów .
    myślisz że deska o grubości 30mm zakładana jedna w drugą na własne pióro wygięła by się gdyby była przykręcona co 2.5 metra ?
    co do słupków to masz rację zrobie je z profili 100 x 100 .
    to może ja opowiem z doświadczenia - mam w budowie płot z dech poziomych grubych na 2,5 cm wysokich na 19 cm. Płot ma wysokość 2 m, przęsła 2,5 oraz 2 metry - i muszę dać wszędzie deski usztywniające pośrodku przęsła bo wypaczają się aż (nie)miło... z tym,że nie są zakładane na siebie na pióro tylko w odstepach

  7. #7

    Domyślnie

    Hej Marek czy zrobiłeś już to ogordzenie o którym pisałeś. Ja też mam zamiar założyć wysokie ogrodzenie aby odgrodzić się od hałasu.Dlatego szukam podpowiedzi.
    ,,W dzień i w nocy wszystko mi sprzyja"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony