dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pawci_o

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Czudec
    Kod pocztowy
    35-317
    Posty
    18

    Domyślnie Pęka ściana garażu co robić

    Witram.
    W tamtym roku wybudowany został garaż przylegający do domu - do piwnicy nad garażem jest taras.. w tamtym tygodniu zrobiłem tynki a jakiś miesiąc wcześniej izolację i drenaż - garaż zasypałem ręcznie. wczoraj zauważyłem że na tynku widać pęknięcia - z zewnątrz widać że pęka spoina między bloczkami fundamentowymi.. co robić w takiej sytuacji?

  2. #2
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Zapłakać???

    Dowiedziałeś się że budownictwo nie jest "takie proste jak się wydawało" i że "budowanie systemem gospodarczym" przez osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy technicznej kończy się przeważnie źle...

    Ściana nie połączona z drugą w zwyczajny sposób robi dylatacje czyli RYSĘ.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał zibik_eng Zobacz post
    Zapłakać???

    Dowiedziałeś się że budownictwo nie jest "takie proste jak się wydawało" i że "budowanie systemem gospodarczym" przez osoby nie posiadające odpowiedniej wiedzy technicznej kończy się przeważnie źle...

    Ściana nie połączona z drugą w zwyczajny sposób robi dylatacje czyli RYSĘ.
    ? Nie ośmieszaj się nawet. Skąd to wszystko wywnioskowałeś?

    Daj jakąś fotkę Pawci_o.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał szybkaosa Zobacz post
    ? Nie ośmieszaj się nawet. Skąd to wszystko wywnioskowałeś?

    Daj jakąś fotkę Pawci_o.
    Kolega zibik generalnie uważa, że w koło są sami debile... Wg jego rozumowania jak nie jesteś po szkole gastronomicznej to nawet nie powinienes brac patelni do ręki. Taki smutny forumowy ludek co w kazdym wątku pierniczy w kółko to samo


    pozdr
    "Bądźmy wdzięczni idiotom. Gdyby nie oni, reszta nigdy nie osiągnęłaby sukcesu." MT

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pawci_o

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Czudec
    Kod pocztowy
    35-317
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Browar Zobacz post
    Kolega zibik generalnie uważa, że w koło są sami debile... Wg jego rozumowania jak nie jesteś po szkole gastronomicznej to nawet nie powinienes brac patelni do ręki. Taki smutny forumowy ludek co w kazdym wątku pierniczy w kółko to samo


    pozdr

    W chwili obecnej nie mam fotki, zrobię dziś i załączę. dzwoniłem do mojego kierownika budowy i powiedział mi że to normalne, garaż był postawiony w 2010 roku i po zimie on pracuje ale nie zawali się - jak się do tej pory nie zawalił to i dalej sie nie zawali
    ale wolę się na 100 % upewnić co i jak...

  6. #6
    zibik_eng
    Guest
    zibik_eng

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawci_o Zobacz post
    W chwili obecnej nie mam fotki, zrobię dziś i załączę. dzwoniłem do mojego kierownika budowy i powiedział mi że to normalne, garaż był postawiony w 2010 roku i po zimie on pracuje ale nie zawali się - jak się do tej pory nie zawalił to i dalej sie nie zawali
    "pracuje"??? Ma jakiś etat ??? Pieprzenie bzdur mąjące na celu zatuszowanie fuszerki - jeżeli budynek "pracuje" tzn że jest spieprzony. Budynki/budowle nie mają prawa być mechanizmami tj "pracować" za wyjątkiem np. Mostów obrotowych/zwodzonych i budynków na 4tej kategorii górniczej...

    "normalne" jest to że osoba odpowiedzialna za tą fuszerkę będzie nieświadomemu i nieznającemu się na budowictwie człowiekowi wciskać ciemnotę że "pracuje" i "tak ma być"...
    Zadzwoń do jakiegokolwiek innego inżyniera aby wydał bezstronną opinię - jak usłyszysz to się zdziwisz...
    Ostatnio edytowane przez zibik_eng ; 06-06-2011 o 20:32

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    antech

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Białystok
    Posty
    553

    Domyślnie

    Pawcio, garaż postawiłeś bez łaczenia z domem? Jeżeli pęka na łączeniu to normalne, jesli peka w innym miejscu to nie. Napisz jak połączyłeś garaż z domem. I gdzie ta rysa się pojawiła, oraz ten drenaż czy wykonałeś go jak garaż był już, czy zaraz po postawieniu. I jeszcze jak głęboko posadowiony i jaka gleba na poziomie ław

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał antech Zobacz post
    Pawcio, garaż postawiłeś bez łaczenia z domem? Jeżeli pęka na łączeniu to normalne, jesli peka w innym miejscu to nie. Napisz jak połączyłeś garaż z domem. I gdzie ta rysa się pojawiła, oraz ten drenaż czy wykonałeś go jak garaż był już, czy zaraz po postawieniu. I jeszcze jak głęboko posadowiony i jaka gleba na poziomie ław
    Powyższa odpowiedź wyczerpuje temat, warto byłoby tylko jeszcze wiedzieć czy dom jest na płaskiej działce żeby mieć pełny obraz sytuacji.
    Tu była reklama...

  9. #9
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Pawci_o

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Czudec
    Kod pocztowy
    35-317
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał avageo Zobacz post
    Powyższa odpowiedź wyczerpuje temat, warto byłoby tylko jeszcze wiedzieć czy dom jest na płaskiej działce żeby mieć pełny obraz sytuacji.

    Garaż ma swój fundament a pęka ściana zewnętrzna - ta znajdująca się najdalej od budynku, garaż był postawiony w tamtym roku, niby nie powinno sie nic dziać... ale przecież mi sie nie zawali plyta tarasu go dociska i trzyma

    Drenaż wykonałem jakieś miesiąc pułtora temu - wcześniej była położona tylko rura a teraz jest sztych poniżej łączenia ściana-fundament rura drenarska okręcona fliseliną na podsypce żwirowej i z góry zasypana żwirem, do garazu przygrzałem papę termozgrzewalną i dałem 5 cm styroduru na to folia bąbelkowa i zasypałem ręcznie ziemią. na chwilę obecną nie zrobiłem dobrego ujścia dla rury drenarskiej ale jest ona odsunięta od garażu jakieś 2, 3 metry i w dołku jest wilgotno cały czas - więc drenaż działa - drugi koniec rury jet połączony z drenem idącym w koło domu.

    Dom jak i garaż znajduje się na górce terenpochyły garaż z jednej strony cały w ziemi a z drugiej wjazd z poziomu zero na wprost.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Martinezio
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    Seroki Village ;)
    Posty
    3.124
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    107

    Domyślnie

    Najprawdopodobniej ława fundametowa w tym miejscu nie została dobrze zastabilozowana i konstrukcja osiada. Bez foty ciężko stwierdzić. Niech kierbud przyjedzie i na miejscu oceni, bo na telefon to nawet Wróżka Teofila nie chce udzielać kabał ;P Od tego kierbud się podpisuje pod dziennikiem budowy, aby później świecił oczami za niedoróbki
    Wiele budynków nie powinno było się zawalić, a jednak... Z kolei te, co powinny często gęsto stoją, szpecą i grożą
    Dziennik tutaj
    Wnętrza tutaj
    A komentarze tutaj

    <a href=http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2F1procent.waw.pl%2F target=_blank>http://www.1procent.waw.pl/baner.png</a>
    Pomóż żyć normalnie - zlikwidujmy wspólnie barierę słabości!


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony