dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 574

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    in*s*7

    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    kobyłka
    Kod pocztowy
    05-230
    Posty
    260

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Podam linka bo profesjonalizm jest najważniejszy, zarówno treści i formy : http://www.solar-tech.pl/index.php/referencje/listy
    No tak te 30% to jest w tych referencjach ale dla chałupy o pow. 300m2i kolektora o łącznej ilości 80 rur.
    Jeden kolektor SPE 20-58 (20 rur) ma uzysk liczony przy promieniowanu1000W/m2 podobny jak mój, ale mój ma tylko 12 rur. Czyli porównujemy sztuka do sztuki. SPE 20-58 = KSP12 OPC. Wychodzi na to, że gościu ma tak jakby 4 sztuki. Zakładając, że zapotrzebowanie na ciepło w obu budynkach jest podobne to jeden kolektor w sezonie grzewczym przynosi oszczędność 3,16% ale dla chałupy o pow 140m2. A tam jest 300m2 a więc 2X więcej. Wynika z tego, że 1 kolektor dla tak dużego domu daje oszczędności na dogrzewaniu w sezonie zimowym ok. 1,5% a więc cały zestaw 6%.
    Pomijając ciepłą wodę bo ta nijak nie chce mi się zbilansować to uważam, że taki zestaw do dogrzewania również jest naciąganiem klienta, bo cóż to za wynik te 6%.na dogrzewaniu.
    Pisałem o tym wielokrotnie.
    Po to właśnie zamontowałem na każdej możliwej rurce licznik ciepła aby takie pierdoły opowiadane przez szanownego przedmówce pokazywać.
    Ale niech tam te 30%, natomiast te 40% to pewnie będzie sztuka bo już nie wiele zostało do 50% dla domu o pow 80m2 bez zużycia ciepłej wody i bardzo przyjemnej, wręcz komfortowej 17 stopni. Pewnie w takim zestawowe są kufajki dla domowników.
    Ponownie przypomnę iż pisze Pan nie na temat. Temat brzmi: ,,Próżniowe czy płaskie???''. Ale kończąc zobowiązany jestem wyjaśnić.
    Czy uważa Pan klientów Solar-Tech za idiotów którzy nie wiedzą co piszą.? Jak się ma podawane przez Pana 6% oszczędności z podawanymi przez klienta 30%? Przekażę firmie Solar-Tech aby umieściła więcej referencji od klientów którzy mają spore oszczędności w temacie wspomagania ogrzewania za pomocą kolektorów próżniowych. Szczególnie od tych którzy już kilka lat użytkują taki system.
    Ale pewnie nawet wtedy Pan nie uwierzy. Po prostu zazdrość Pana zżera. Proszę pochwalić się ile wykonał Pan instalacji do wspomagania ogrzewania i jakie efekty udało się Panu osiągnąć. Odpowiedź proszę zamieścić w odpowiednim to tego temacie: ,,solary i wspomaganie CO . Czy się opłaca??''
    Czy można wierzyć w uzyski energetyczne kolektorów Pana Witolda które przebadane zostały przez instytut któremu to została odebrana akredytacja za potwierdzanie fikcji?
    Ostatnio edytowane przez in*s*7 ; 05-12-2011 o 13:57

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony