dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    wladimir

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Posty
    9

    Domyślnie Cerapur Smart ZSB 14-3C vs. EcoTEC VC 126/3-5

    witam

    Który z tych kotłów polecicie ??
    Nadmieniam, że są to jedne z najmniejszych mocowo budżetowych kociołków jakie udało mi się znaleźć. Dom z poddaszem użytkowym o kubaturze wew. 365m3 (jakieś 142 m2 w przeliczeniu na wysokość 2,5 - 2,6m); wybudowany z BK 25cm odmiana 400; ściany izolacja 15cm lambda 0,31, izolacja podłóg na gruncie 20 cm lambda 0,36; skosy poddasza wełna (jeszcze nie ma) jakieś 30-35 cm bez okien dachowych; energooszczędne okna na profilach veka alphaline i szybami U=0,5, drzwi wejściowe U jakieś 0,9; mostków termicznych za dożo nie ma - chyba, że styk stopy fundamentowej ze ścianą fundamentową. Z tych opisów termicznych budynku to chyba z grubsza wszystko. Zapotrzebowania na energię za bardzo nie potrafię wyliczyć, wiem tylko, że nie powinno być duże (w porównaniu ze współczesnym polskim budownictwem). Cały parter + górna łazienka to ogrzewanie podłogowe czyli jakieś 85m2, poza tym na poddaszu 3 grzejniki na jakieś 52m2 (jeszcze nie dobrane - narazie kilka żeber z możliwością dokręcania)

    Czy mógłby ktoś znający rynek kondensatów (instalatorzy, serwisanci) coś doradzić.
    Wymieniony junkers (ok 3500-3600 zł) jest chyba najtańszy z małych kociołków.
    Vaillant (ok 4500-4600 zł) - wymiennik z kwasówki, pompa elektroniczna więc dlatego troche droższy.
    Czy może jeszcze jakieś inne sensowne propozycje ??
    Kocioł będzie nagrzewał również wodę w zasobniku ok 120l
    Dodam tylko, że marka nie ma dla mnie większego znaczenia - odpowiedni dobór i cena!!
    Dwa dni temu znalazłem jeszcze producenta Immergas o którym nigdy nie słyszałem, a produkuje kocioł VICTRIX X 12 2 I z bardzo małą mocą minimalną i wymiennikiem ze stali szlachetnej ale nie ma zaworu 3D (cena jakieś 3400 zł)

    z góry dzięki za cenne informacje
    wlad

    p.s.
    czy mógłby ktoś z szanownych forumowiczów poradzić mi jak ustalić ilość żeber grzejnikowych na ww. powierzchnię (52m2) – albo zrobić to za mnie dla kotła kondensacyjnego. Żebra to calidor s3 500/100 o mocy 114,6 W/element dla ΔT=50 K

  2. #2
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar CafeDelTom27
    Zarejestrowany
    Nov 2014
    Skąd
    Morskie Oko
    Dzielnica
    Rysy
    Posty
    490

    Domyślnie

    Ja bym brał Vaillanta.
    Projekt Jarzebina1.Kociol Vaillant ecotec pro vc 226/3-3 zasilany LPG.Dom 90m2.Kubatura 250m3.Podlogowe 55m2 reszta grzejniki.WG

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony