dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikalson

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Question Dachówka solarna

    Witam
    Mam pytanie odnosnie eksploatacji dachowki solarnej. Kto jest producentem takiej dachówki?Czy ktoś z forumowiczów posiada taką instalację? Jak w praktyce spisują się takie pokrycia od strony budowlanej jak i elektrycznej?
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    producentem są "podwykonawcy" firm produkujących dachówkę. jest to poprostu dachówka z wystającym otworem na przewody do paneli solarnych. czasem z jakąś uszczelką czasem bez.

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Mikalson

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    2

    Domyślnie

    No mi chodzi o troszeczke szersza wypowiedz. Chce u siebie w domku zamiast dachówki zrobic taką "elektrownie". Wiem ze firma TEGOLA sprzedaje takie dachowki. Czy ktos wie cos wiecej w tym temacie?Na forach nie ma takiego watku....

  4. #4

    Domyślnie

    a no to sie nie zrozumieliśmy. Tobie chodzi właściwie o solary a nie o dachówkę solarną. tegola to poprostu solary tyle że wbudowane w pokrycie i dlatego nazwali to dachówką solarną. ja miałem namyśli przejście dachówkę przejściową do solarów taką jak ostatnio Roben wprowadził http://www.roben.pl/216858.xml

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Andrzej Wilhelmi
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-313
    Dzielnica
    Polesie
    Posty
    14.200

    Domyślnie

    Nelskamp ma takie produkty w swojej ofercie. Pozdrawiam.
    miłego dnia
    mój nowy adres e-mail: [email protected]

  6. #6

    Domyślnie dachówki solarne

    Cytat Napisał Mikalson Zobacz post
    Witam
    Mam pytanie odnosnie eksploatacji dachowki solarnej. Kto jest producentem takiej dachówki?Czy ktoś z forumowiczów posiada taką instalację? Jak w praktyce spisują się takie pokrycia od strony budowlanej jak i elektrycznej?
    Pozdrawiam
    Dachówki solarne tzn. takie które mają wbudowane ogniwa fotovoltaiczne produkuje Industrie Cotto Possagno. Ogniwa istalowane w dachówkach są to te o najwyższej wydajności. Każda dachówka to osobne ogniwo. Jest to sprzedawane w zestawach razem z całą ekektryką (bateriami, przetwornicami itp). Jest to projektowane indywidualnie (uwględniając nasłonecznienie w regionie geograficznym) tak aby zapewnić moc 3kw - co jest wystarczające do zasilenia budynku (warunek - kuchenka nie może być do tej instalacji podłączona)
    Całość sprawdza się bez zarzutu. Wygląda bardzo ładnie - szczgólnie z dachówkami antycznymi.
    Jest to jednak dosyć droga impreza i to jest podstawowa wada.
    Jeżeli są potrzebne ceny lub dodatkowe materiały to proszę o kontakt na priva lub na e-mail [email protected].
    Zapraszam również na stronę www.cottopossagno.pl - ale tam rozdział o fotovoltaica jest jeszcze nie gotowy.
    Johan

  7. #7

    Domyślnie

    Jako że znam trochę język włoski, wszedłem na ich stronę macierzystą, ale powiem szczerze poza takimi ogólnym raczej marketingowymi informacjami niewiele można się dowiedzieć o tych dachówkach fotovoltaicznych. Sama idea ciekawa, ale czy w naszym klimacie ma sens instalowanie takiego cuda na dachu?? Myślę, że na południe od Balatonu to tak, ale u nas nawet na południu będzie to impreza raczej dla ekoszpanu niż rzeczywista korzyść.

  8. #8

    Domyślnie o solarach

    Cytat Napisał HAL9000 Zobacz post
    Jako że znam trochę język włoski, wszedłem na ich stronę macierzystą, ale powiem szczerze poza takimi ogólnym raczej marketingowymi informacjami niewiele można się dowiedzieć o tych dachówkach fotovoltaicznych. Sama idea ciekawa, ale czy w naszym klimacie ma sens instalowanie takiego cuda na dachu?? Myślę, że na południe od Balatonu to tak, ale u nas nawet na południu będzie to impreza raczej dla ekoszpanu niż rzeczywista korzyść.
    Nasłonecznie jest u nas podobne jak w Niemczech. A tam systemy solarne się instaluje często (no ale oni mają do nich dopłatę).
    Średnie nasłonecznienie u nas 1100-1200 kWh na metr kwadratowy rocznie. Dla porównania północne i centralne Włochy 1400-1600 kwh więc 30-35% więcej. Więc nie jest tak źle. Energia alternatywna jest droższa od konwencjonalnej - więc o ekonomice nie ma tu mowy ....
    Polecam: http://www.modernhome.h2.pl/viewtopic.php?f=6&t=17
    Johan

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony