dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 209 z 1588
Pokaż wyniki od 4.161 do 4.180 z 31759
  1. #4161
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar gopax
    Zarejestrowany
    May 2008
    Skąd
    Wielkopolska
    Posty
    2.460
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Sodoma i Gomora... świetne na poprawę humoru po pracy

    Niestety za kilkanaście lat większość naszego społeczeństwa też będzie miała taką wiedzę, bo dzisiejsza młodzież narzeka, że program przeładowany, że tyle nauki mają itd.... a tak naprawdę większość nie uczy się nawet minimum, żeby mieć chociaż blade pojecie o otaczającym świecie, a najlepszy argument młodzieży to "a do czego mi się to w życiu przyda?"

    ...a potem gdy nauczyciel pyta na geografii: "Dlaczego w Afryce jest bieda?" otrzymuje odpowiedź: "...bo Afryka nie ma dostępu do morza!" lub "Jakie są skutki wycinania puszczy amazońskiej? "- odpowiedź: "bezrobocie"... (chyba korników)... takich ciekawostek mogłabym napisać jeszcze wiele, i czasami to już nie wiem czy jeszcze się śmiać czy już płakać?
    ♥ (*`•.¸ Gosia¸.•´*) ♥

    metamorfoza naszego szaraczka i nie tylko

  2. #4162
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ha ha Gosik - Ty to masz takie ciekawostki uczniowskie z pierwszej reki, powinnas je zapisywac i ksiazke wypuscic

    Mlodych to zrozumiem jeszcze, roztrzepane, inne czasy gdzie komputery, komorki i tv rzadzi ( a nie jak za naszej mlodosci 2 programy w tv tylko, dobranocka o 7 i teleranek na weekend). Co mnie przeraza to to ze nic z siebie nie daja i nic poza powyzszym ich nie interesuje. Ale jesli kobieta 60letnia juz zupelnie zachowuje sie jak to mlode spoleczenstwo i wychodzi na to ze slucha jednym uchem a wypuszcza drugim co sie mowi to juz zupelnie rece opadaja.
    Mlodzi kiedys sie przejada na swojej niewiedzy, staremu juz nic nie pomoze. Mlodym zostanie tylko byc wyrachowanym cwaniakiem. Ale co sie dziwic, patrzac kto siedzi na stolkach i rzadzi nami (i u Was i tutaj u nas) cwaniactwo nauki nie potrzebuje. A to ze IQ ma ponizej normy to juz szczegol. Tylko potem normalny czlowiek jak my cierpi, kiedy cwaniaczek napycha wory kasa. To jest straszne, co wyrasta z takich ludzi.

  3. #4163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Mania to mogłoby Ci się spodobać https://www.youtube.com/user/MaturaToBzduraTV chociaż chyba u nas w kraju i tak jest najmniejszy odsetek, które np. twierdzą, że ziemia jest płaska
    Ostatnio edytowane przez Emila3000 ; 01-02-2016 o 18:14

  4. #4164
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Emila!!!
    Wstydu oszczedz pani!!
    czesc malutka wiedzialam (pamietalam) czesc nie mialam zielonego pojecia
    znaczy co???? oblalabym mature w Polsce??

    wychodzi na to ze mnie interesuja bardziej rzeczy ktore nie szly programem w szkole
    wybiorczo! a nie bo kazali

  5. #4165

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Mania to jest moja kuchnia. Może niezbyt duża, ale jak dla mnie funkcjonalna, obok mam małą spiżarkę. Szafki chyba nie bardzo w Twoim guście, bo gdzieś na forum czytałam, że takich nie lubisz. Nie każdemu podoba się to samo...ale nie bądźcie za ostre
    Sylwia, przepiękna kuchnia!! Co jest w tej wysokiej szafce obok zlewu? I zapuszczam żurawia, co tam dalej w głębi widać i jest ślicznie!! Zasłony w poziome pasy, rewelacja. A lampa czarna nad stołem, to co to za model? Proszę, załóż galerię i pokaż te wszystkie cudne wnętrza

  6. #4166

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Sylwia, przepiękna kuchnia!! Co jest w tej wysokiej szafce obok zlewu? I zapuszczam żurawia, co tam dalej w głębi widać i jest ślicznie!! Zasłony w poziome pasy, rewelacja. A lampa czarna nad stołem, to co to za model? Proszę, załóż galerię i pokaż te wszystkie cudne wnętrza
    Dzięki, podniosłaś mnie na duchu.
    Obok zlewu jest po prostu szafka. tak sobie wymyśliłam, żeby mieć w niej szklanki i półkę na chleb, bo nie lubię chlebaków. Nie muszę się schylać, a jak pewnie zauważyłaś nie mam wiszących szafek.
    Zasłonki szyłam sama.
    Jeśli chodzi o lampę to odkryłam super polską firmę która robi lampy. Moja ma 1m średnicy i przedłużone na życzenie linki (bo mam wysoko sufit). Jak szukałam w sklepach to ceny były obłędne a jak wspominałam o przedłużeniu linek to cena szła 100% w górę. Moja 3 lata temu kosztowała niecałe 1500 zł. Daję linka do ich strony może się komuś przyda

    http://www.ramko.com.pl/

  7. #4167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gopax Zobacz post
    Sodoma i Gomora... świetne na poprawę humoru po pracy

    Niestety za kilkanaście lat większość naszego społeczeństwa też będzie miała taką wiedzę, bo dzisiejsza młodzież narzeka, że program przeładowany, że tyle nauki mają itd.... a tak naprawdę większość nie uczy się nawet minimum, żeby mieć chociaż blade pojecie o otaczającym świecie, a najlepszy argument młodzieży to "a do czego mi się to w życiu przyda?"

    ...a potem gdy nauczyciel pyta na geografii: "Dlaczego w Afryce jest bieda?" otrzymuje odpowiedź: "...bo Afryka nie ma dostępu do morza!" lub "Jakie są skutki wycinania puszczy amazońskiej? "- odpowiedź: "bezrobocie"... (chyba korników)... takich ciekawostek mogłabym napisać jeszcze wiele, i czasami to już nie wiem czy jeszcze się śmiać czy już płakać?
    Chyba jednak płakać.
    Mam znajomych, oboje z tytułami doktorskimi i szanowny kolego w rozmowie wyciąga wniosek, że tak właściwie to po co dzieci uczą się pisać ręcznie, przecież są komputery, więc ortografia też nie jest potrzebna bo komputer poprawi. O książkach nie wspomnę. Więc czemu tu się dziwić, że dzieci takie, skoro rodzice matoły?

  8. #4168
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Chyba jednak płakać.
    Mam znajomych, oboje z tytułami doktorskimi i szanowny kolego w rozmowie wyciąga wniosek, że tak właściwie to po co dzieci uczą się pisać ręcznie, przecież są komputery, więc ortografia też nie jest potrzebna bo komputer poprawi. O książkach nie wspomnę. Więc czemu tu się dziwić, że dzieci takie, skoro rodzice matoły?
    ręce i cycki opadają

    Może to tacy sami profesorowie co Pawłowicz?

  9. #4169

    Domyślnie

    Cytat Napisał mania1220 Zobacz post
    Sylwia tak
    Dom w ktorym sie wychowalam, dostalam po babci. Moj M tez ma mieszkanko po matce w blokach.
    Przez ten domek tam znalazlam sie tutaj na Muratorze. Tego domu nie mialam, nie byl w planie.
    Przez nasze prace przemieszczalismy sie z miasta do miasta tutaj dlatego nigdy nie kupilismy nic, plan byl wrocic do Polski (wiecej mojego M niz moj no ale).
    Zacelismy pomalu dziubac tam, zrobilismy schody, postawilismy kominek (tak tak prawdziwy nie gazowy) czesc rzeczy zakupionych, nawet mebelki do sypialni...ale stoi w prszku a ja nie wracam narazie do tematu. Kupilismy ten dom w tydzien niecaly, a w PL zaczela sie sytuacja zmieniac (ta polityczna). Jak narazie nie wracamy. Wrocimy na emeryturze pewno. Co pare lat latamy tam to mamy chociaz gdzie sie zatrzymac no i zapalic w prawdziwym kominku

    To maly domek, salon, kuchnia, 3 pokoje na gorze z czego jeden bedzie lazienka. Ale wiekszy nam nie potrzeba, sami bedziemy, dzieci tu sie urodzily nie wroca.
    No ale jak mowilam, tamten domek na nowoczesnie planowany. I nie chce nawet myslec ile tam rozpierduchy i remontow trzeba.

    Okna biale uwielbiam, od srodka. Tam bede wlasnie zmieniac bo sa ciemny braz. I niecierpie parapetow wystajacych za sciany - dziewczyny wiedza o tym ha
    Mania, no to teraz to już mi się wszystko wyjaśniło, ale nie wracaj, bo kto nam będzie takie cuda pokazywał

  10. #4170

    Domyślnie

    Cytat Napisał SylwiaS Zobacz post
    Zasłonki szyłam sama.
    Jeśli chodzi o lampę to odkryłam super polską firmę która robi lampy. Moja ma 1m średnicy i przedłużone na życzenie linki (bo mam wysoko sufit). Jak szukałam w sklepach to ceny były obłędne a jak wspominałam o przedłużeniu linek to cena szła 100% w górę. Moja 3 lata temu kosztowała niecałe 1500 zł. Daję linka do ich strony może się komuś przyda

    http://www.ramko.com.pl/
    Dobrze czułam, że to Ramko A zasłonki to gotowy materiał, czy sama zszywałaś paski w wybranych kolorach?

  11. #4171

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkowa Zobacz post
    Dobrze czułam, że to Ramko A zasłonki to gotowy materiał, czy sama zszywałaś paski w wybranych kolorach?
    Aż takiej wyobraźni nie mam-gotowy materiał kupiony na Allegro. Pierwszy raz obszywałam lamówką i wszywałam taśmy do przelotek, ale wyszło OK.

  12. #4172
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar ~~slonko~~
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    2.103
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mania współczuję tych szpar i demolki, która Cie czeka ;( nie wiem, co powiedzieć
    w murowanych budynkach tego nie ma
    czasem są niewielkie pęknięcia na styku ściany karton-gips a ścianą murowaną (jak się np poddasza robi)
    ale to naturalne, bo to 2 rożne materiały

    w każdym razie nie dochodzi do takich szczelin
    wychodziłoby na to, że dom nasiąka wilgocią a potem wysycha i to tak bardzo pracuje
    jakby to się odbywało u Was kilka razy w roku

    piszesz, że na emeryturze wrócisz do PL ......... będziesz z dala od dzieci - nie przeraża Cie to trochę ?
    wiem, wiem ....... są samoloty ....... ale to nie to samo ........
    ILUMINACJA w inspiracjach
    "To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące."
    Zapraszam do pogaduszek Nowoczesny miał być...
    Moja galeria

  13. #4173
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Doriko
    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    okolice Gdańska
    Posty
    2.468

    Domyślnie

    Moim zdaniem raczej chodzi o duże różnice temperatur a najbardziej o wielkie mrozy. Przy wielkich mrozach pękać mogą również domy murowane.
    Też mam dom szkieletowy drewniany a pęknięć tego kalibru puki co nie zaobserwowałam. U nas jednak klimat łagodniejszy. Jedyne co nam a najbardziej mojemu mężowi doskwiera to skrzypienie domu podczas silnych wiatrów.

  14. #4174
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Slonko, idac programem rzadowym, na e,eryture powinnam pzejsc za prawie 30 lat
    ja wiem czy dozyje? a nawet jak sie wkurze i dam sobie jeszcze z 20 lat, to moja corka i syn beda w moim wieku co ja teraz i ich dzieci beda mialy swoje dzieci
    Takie sa plany a co wyjdzie? to moj M chce wracac, ja sie boje bo fajnie jest w Polsce jak sie jedzie na wizyte, ale zyc nie wiem jak sie zyje bo nie znam dnia codziennego tam. Narazie nie mysle.
    Narazie mam inny dylemat - czy zostac tu na wsi czy sprzedac chalupe i wracac do miasta. Dajemy sobie jeszcze max 1.5 roku, dlatego narazie wiekszych demolek nie robie ani projectow. Jak zdecydujemy ze jednak zostajemy wtedy bede demolke robic.

    Doriko tak, dokladnie jak mowisz, roznica temepratur. Wasze domy sa z cegiel i betony wiec twardsze, a nasze z drewna, wiec cale chodza, drzewo sie kurczy i rozkurcza. Nie pekaja sciany, szpary tylko sie robia na laczeniach, najwiecej na zewnetrznych scianach i najwiecej od strony gdzie dom jest na wiatry wystawiony. W lecie jak pisalam - nie ma sladu po szparkach wszystko sie slicznie schodzi.
    Ale wiesz, mi dom nie skrzypi. Ani nie trzaska nawet. Nawet jak wielkie wichuty sa i patrze czy duzego drzewa mi nie wyrwie na ogtodku.


    Pomyslalam sobie ze moze dobrzr byloby po myslec czyby ne kupic jednak jeszcze drugiego dywanu - do jadalni. Rozjasniloby go bo podloga sie zlewa ze stolem i komoda. No i co wlaze sobie na Overstock....wykupione
    szkoda.


    Po ataku jastrzebia ptaki wymiotlo. Tylko niebieskie Blue Jay's przyatywaly czasem. Dopiero dzis sie zoltki pokazaly, ale tylko 2 i na chwilke, czerwonych Cardynalow juz zero, raz golabek i dzis pierwszy raz Junco - a taki bidulek byl glodny ze jak sie zucil na jedzenie to myslalam ze zje razem z karmnikiem.
    Jastrzab od tamtego czasu narazie nie przylecial. Mam nadzieje ze juz nie wroci.
    Za to tak cieplo bylo ze cale zwaly sniegu stopnialy, wyszla trawa i kamienie a ja moglam podniesc w koncu galezie na mojej zidiocialej choince co ja zgniotlo.
    Ale zimno znow bedzie wracalo i snieg, mimo to poki co nie pokazuja zimnic jak w zeszlym roku. w domu tez spokojnie jade na 22C .
    Ogolnie mam lenia, totalnego. Nic mi sie nie chce. A mialam sie wziasc za krzesla.
    A wlasnie, trafilam na dwu kolorowe krzeslo gdzie srodek jest krzyczacy
    i inspiracja krzesla - z brzydkiego krzesla i materialu mozna zrobic przepiekne krzeselko, np do sypialki, chociaz majac klasyczny dom do jadalni sie nadaja.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	products_decor-rest_color_decor-rest 2310_2310 chair-b2.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	42,7 KB
ID:	345787Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	products_rachlin_classics_color_cinderella by rachlin classics_k-cinderella-fd-as-ch-b1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	22,8 KB
ID:	345788Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	products_rachlin_classics_color_cinderella by rachlin classics_k-cinderella-fd-as-ch-b2.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	66,1 KB
ID:	345789

  15. #4175
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tak na szybko i na krotko - jednak presunelam ten dywan. Sprawdzilam stare zdjecia i bylam za bardzo wysunieta do tylu, ale sofka nadal stoi na dywanie, ty;e ze dywan blizej kominka i teraz to ma rece i nogi

  16. #4176

    Domyślnie

    Super to biało-czarne krzesło!!

  17. #4177
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Bylo lato to ciagle sie cos dzialo, cos robilo, malowalo, pzerabialo, obijalao, grzebalo w ogrodku - zima mnie dobija, OBRASTAM rdza
    Faza filmowo-ksiazkowa trwa ale juz mnie lapki swedza, juz mozg buzuje - cos by, gdzies by, jakos by
    Wiec wymyslilam.

    Plan ktory byl od poczatku ale nigdy sie nie zabralismy do niego - sufitowe punktowki. Nie moge zrobic wszystkiego bo jest zima, musimy wyciac kaalek sufitu potem nowy wsadzic a do tego potrzebny garaz i pila - teraz za zimno. Ale moge zrobic je w 3 miejscach gdzie nie musze ryc .
    Wiec za tydzien (mam nadzieje ze na weekend) punktowki nad wyspe - tak tak, krysztalowy zyrandol byl tylko tymczasowy zeby wiatrak sciagnac bo nie wisial na srodku. Wiec nad wyspe i nad zlew. Bo tam ani spasowac ani zrobic komplet a swiatlo tam na mus i czesto fo uzywam. Oba maja osobne wlaczniki.
    W lecie sie zryje reszte sufitu i zalozy reszte swiatla i sciagnie lampe co wisi na srodku. ZADNYCH WIECEJ ABAZUROW Z MATERIALU
    Zzolkl a nie gotuje prawie nic a jak juz okap chodzi, nie palimy tu ale i tak zaszedl i OBSRANY przez muchy Wiec pojdzie WON. Same punktowki, a zyrandole zostana w kominkowym i jadalni bo tam wygladaja cool. Chyba ze zmienie zdanie i je tez zlikwiduje na rzecz spotow.
    Plan i tak jest sciagnac baranka z sufitow ale to wtedy duzo syfu i na lato trzeba zostawic.

    Trzecie miejsce gdzie wciupac spoty jest nad kominkiem. Latwo pojdzie bo kable pociagniemy z piwnicy bo mam jeszcze nie wykonczona. Ciezko fotki znalezc, przewaznie sa to spty w suficie nakierowane na kominek a ja chce w zabudowie - kable pojda w srodku i w sciane)








    zastanawiam sie jeszcze nad dodatkowymi jak tu:






    obudowe mam z drzewa i jest pusta w srodku wiec latwo zrobic.

    Troche ta gorna czesc przerobimy tez, ale niestety z wsadzeniem swiatla nad kominek musze poczekac az bedzie cieplej bo trzeba deski rznac.



    Czekam do marca az sie ociepli i musze przesadzic dwa drzewka i pare krzakow - bedzieby powiekszac troszke taras z tylu - tymczasowo, bo na kiedys jest plan wszystko rozwalic i postawic inny zupelnie ale narazie nie mysle o tym.


    A tu jest super zdjecie z ukladem jak moja kuchnia (tyle ze moja idzie dalej w bok z blatem) i jak bedzie moja wygladac. Takie same szafki, taki sam blat, takie same plytki marmurowe na scianie. Tylko jeszcze sie bede zastaanawiac czy wsadzic szary granit na blaty czy szary badz bialy kwarc.





    a pozatym - zawital do nas polar vortex Czyli super zimny nawiew z Arktyki i witamy w mrozie , juz odczuwalna temp -32C a na weekend bedzie jeszcze nizej a czsciowo moze byc -40C i nizej plus podmuch wiec zimniej.

    A po weekendzie slicznie sie ociepla znow.

  18. #4178

  19. #4179

    Domyślnie

    Maniu, super wszystkie te inspiracje, ale ta z podświetlonym w środku kominkiem naj, tym bardziej, że masz gazowy to możesz takie sobie zainstalować. Ja w kuchni też mam punktowe nad blatami, bo po co oświetlać całą kuchnię a tam gdzie się pracuje to jest ciemno i można sobie paluchy urżnąć

  20. #4180
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie




    jak Valentynki to Valentynki

Strona 209 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony