dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 673 z 1588
Pokaż wyniki od 13.441 do 13.460 z 31759
  1. #13441
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    ja wiem ze inaczej ale nadal stoje przy swoim - wole na zime je zawinac na wierzchu niz dawac do srodka

    Joana, ja mam tez ustawienie ze caly zimny wiatr mi tu leci, donice obwijam albo materialem, albo bombelkowym, badz - jak np tujki w donicach - torby papierowe w ktorych u nas zabieraja liscie itp, rozcinam spod i nakladam od gory tak ze zaslania i donice i krzaka , gora jest otwarta dla powietrza. Jeszcze mi nic nie zdechlo w donicach na dworzu. W zimie tez podlewam szystko w donicach, raz na miesiac. Jak jest cieplej, zeby korzenie nie wyschly.
    Raz mi bukszpan zdechl ale stal w garazu i go zapomnialam podlac przez cala zime, wysechl. Predzej mi padalo cos w ziemi niz w donicach - bez zadnego stryropianu, wiec jak mowie to mowie na swoim doswiadczeniu a zimy mamy tu ze jest i -40C plus arktyczny wiatr.

  2. #13442
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Czytałaś może u Marczyńskiego o clematisach? Może znajdziesz informację jak ciąć, żeby utrzymać go w ryzach.
    http://www.clematis.com.pl/pl/inform...nach/powojniki
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  3. #13443
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    tnie sie go w zimie albo na wiosne, wiec teraz nie tne, a on co kilka di ma nowe pedy, wyobraz sobie dzis tam lazilam a on znow ma nowe na 30-40cm, sterydow mu nie dawalam, dostal tylko na wiosne odzywke do wspinaczkowych na ziemi co sie rozpuszcza przy kazdym podlewaniu.
    Mi nie przeszkadza ze tak rosnie, mnie to nawet cieszy, tylko ze ta podpora za mala na jego objetosc a z boku sasiada plot, planuje przerobic i postawic arbour czy po waszemu - "pergolke" zeby miala wiecej plaszczyzny do iscia.

  4. #13444
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana cos wkleje
















    i z niskimi












  5. #13445
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Gosiek33
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    16.690
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    326

    Domyślnie

    to wygląda na asparagusa
    gęstokwiatowego Meyeri

  6. #13446
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    wiecie co wyhodowalam?
    poszlam wylac troche wody z fontanny bo burza (znow!!) byla i padalo cala noc, wody po kokardke juz i moment chwila nastepne deszczysko i sie przeleje. Ja patrze a ja mam 4 palki przedwczoraj mylam fontanne i nic nie bylo, wyciagalam je. Jak trawa, a dzis patrz takie piekne kolby sie zrobily aj

    Zadnego edka nie ma, jak sie jaki pokaze to cud raz na tydzien, teraz Blue Jay'e wyzeraja mi wszystko. Juz mialam dwie piekne truskawy - wydziobane
    dla Edkow moge hodowac ale nie dla ptakow nie pojem?

  7. #13447
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Pokażę wam fajną rdzę Nie wiedziałam,że piecyki miały ozdobne "czapki"
    Joana, fajne te twoje doniczki

    Jeszcze barszczyk Sosnowskiego
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2903.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	391710   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2908.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	391711   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2902.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	391712   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2909.jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	391713   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2874.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	105,7 KB
ID:	391714  


  8. #13448
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja mam tak z wisteriami Są konkretne terminy, kiedy powinno się je ciąć, ale tnę częściej, bo inaczej pchają się na dach. 3 dni tem je ciachnęłam i J wywiózł 4 taczki pędów. Fakt, że dałam jej na wiosnę trochę oddechu, bobałam się normalnie ciachać przez te mrozy. A poza tym teraz wyrąbałam wszystkie dolne pędy. Zaczęłam je nakierowywać, żeby utworzyć z pędów dach.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  9. #13449
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Świetne donice i ładne kompozycje.

    U nas wszystkie truskawki wyjedzone co rano. Sroki i sójki przyłapałam. Musimy na przyszły rok zrobić pokrywy z siatki gołębniczej, żeby ptaki nie mogły, a owady mogły wlatywać.
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  10. #13450
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    fajny piecyk Mika

    Pestka no wiesz, ta ostatnia wisterie co kupilam juz na drzewko jest zrobiona, jak masz te male, miala super dlugiega wasa, kazali mi go w sklepie obciac - zostawilam bo nie wiem jeszcze czy chce drzewko z tego czy nie?? narazie poszedl was do gory i dolazl do konca pergoli.
    Z takim olbrzymem jak masz nie dziwota ze trza ciachac czesciej niz ustawa przewiduje, jakby nie bylo wisteria jest inwazyjna .
    ja dzis przez okna odrywalam moje bluszcze od scian, teraz drabina i musze je obciachac, z jednej strony juz nie dam, polazlo pod sam dach - na rogu kolo clematisa, ale z przodu nad kuchnia oderwalam z sypialni na gorze. Jakby mi tak poszedl nad oknem i pergola to bym wolala. Z drugiej strony z mojej lazienki odrywalam.

    siatke na truskawki mialam w tym roku robic, rozmawialysmy o tym, ale wiesz jak to jest - 100 innych malych robotek.

    zastanawialam sie zeby kupic jeszcze jedna wisterie i posadzic w donicy i ja w donicy przezimowac. na wypadek gdzybym stracila ktora po zimie, zeby w przyszlym roku nie jezdzic i nie szukac jak w tym a mam takie fajne miejsce gdzie by stala w sloncu, tylko w duza donice ja sieknac a potem przewiezc hmm musze pomyslec

  11. #13451
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a u nas ta siatka sie nazywa chicken wire .........kurza siatka

  12. #13452

    Domyślnie

    Gosiek masz rację, znalazłam też tego asparagusa, super wyglada.

    Mania podobają mi się najbardziej te donice, z nitami, czarne, i z uchwytami. A no i myślałam o nózkach takich jak te z hortensjami, taki ramiak wyprofilowany. Tylko jak by to zrobić??
    Pestka wczoraj podesłała,to przeglądam od rana w wolnej chwili.

    Mmika super ten piecyk!

  13. #13453
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Joana ja od lat na nie choruje, te donice, ale cena = koszmarek

    jak chcesz takie podniesienie zrobic to musisz miec przyspawane i specjalnie wykonczone zeby sie nie "wyglo" od ciezaru. Zes sie uparla na te nozki - mozesz byle co podlozyc, wsunac dalej - widac nie bedzie. Mozesz tez zrbic podstawe i zalozyc kolka z hamulcami, wtedy mozna nimi jezdzic. Ja tak jedna mialam zrobiona, na zime ja wywiozlam do kata pod plot.
    na jednym zdjeciu napewno tam widac ze sa jakby 1cm nad ziemia, maja cos pod spodem i to wystarczy. Jak zalozysz nogi widoczne zgubisz caly wyglad donic.

    moze mi sie uda , a raczej nam - zrobic jutro podloge w tarasie na tym kawalku co przedluzylismy. Jutro banda ludziow przyjezdza na pijanstwo, sprzydaloby sie ten stol na srodku postawic


    Mika - jak wsadzilam ta jedna hortensje do tej nowej rabaty na froncie - a byla w ziemi nie w donicy - to jej odbilo i zaczela rosnac jak glupia, pelno pedow na boki puscila

  14. #13454
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    cos mi sie przypomnialo...w metalowych donicach


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6a972c43170440c9ebf4226b0ea6b391.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	23,3 KB
ID:	391716Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015-02-24-Reed-Arrangement-800x454.jpg
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	391717Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	b22fdf0c56a86a73726f5988a644c25c.jpg
Wyświetleń:	33
Rozmiar:	60,4 KB
ID:	391718


    ostatnia jest na kolkach do przewozenia

  15. #13455

    Domyślnie

    Mój dalej na oknie rośnie w górę jak szalony, ale żyby fajny efekt był muszę mieć go więcej i donice ustawić tak zeby tej wstawki nie było widać.

    Wiecie, jak mi je sąsiadka przywiozła ( od babci swojej dostała) to tak nijak na nie spojrzałam, potem myśl zamalować te wstawki, a teraz coraz bardziej mi się podobają. Podbitkę mam w kolorze pini i całkiem fajnie to wszystko razem wygląda.

    Mania ja ten skrzyp chce wsadzić do jakiejś wąskiej i długiej donicy

  16. #13456
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    dobra, jestem kobitka wiec powinnam wiecej kolorow rozrozniac niz facet, ale JAKI TO KOLOR jest kolorem PINI....
    i co to jestwogole PINIA...........

    Joana moje w bajorku, narazie jednego ladnego czuba mam, prawde mowiac nawet nie wiem jak sie nimi obslugiwac, musze poczytac. Poki co sie ciesze ze palki mam

  17. #13457

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	impregnat_altaxin_q_kolory.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	391724

    Ściemniał teraz trochę ale dalej jest taki żywy kolor,jutro zrobię na żywo zdjęcie

    Pałki zawsze bedąmi się kojarzyły z wakacjami u babci,za małolata, błogi czas

  18. #13458
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Ja sobie kiedyś zrobię betonowe donice.

    Te metalowe wyglądają na ocynkowane i są cudne, ale też znam cenę
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  19. #13459

    Domyślnie

    Pestka też mi się podobają betonowe donice a szczególnie połączenie funkcji dekoracyjnej i miejsca do posiedzenia

  20. #13460
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Joana, fajnie też wyglądają betonowe ławki, z drewnianym siedziskiem.
    Mania, nie wiem czy mnie oczy nie zmyliły, strzeliłam fotkę "naszej" hortensji.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2923.jak-zmniejszyc-fotke_pl (1).jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	391863   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG2933.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	98,3 KB
ID:	391864  

Strona 673 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony