dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 580 z 1588
Pokaż wyniki od 11.581 do 11.600 z 31759
  1. #11581
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    no tak , tosmy sie dogadaly, nie mialam pojecia ze piszesz o samochodzie
    podsufitka - nawet takiego slowa nie znam

  2. #11582
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika tak samo tutaj jest z wycena, ciekawa tylko bylam ile to w PL kosztuje

  3. #11583
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    U Tar napaliłam się na clematisy, napisała listę a ja poszłam jak burza i zamówiłam trochę. Robię mocno kolorowy ogród, bo kojarzę się wszystkim z białymi kwiatami i potem słyszę, że ktoś po kwiaciarniach biegał żeby kupić mi np. białe róże
    :
    Pestka, może jakaś sarna albo inny łoś tę brzózkę zeżarł?

  4. #11584
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurna same pszczoly beda
    nici z odwiedzin

  5. #11585
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Dla pewności rozłożę jeszcze siatkę z drutem kolczastym i prądem

  6. #11586
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    kurna taka jestes
    nic to, sforsujemy, jakim starym Fordem albo innym starociem (sama bramy otworzysz )

  7. #11587
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tak na serio, to ja teraz nie wiem jak mam te wszystkie kwiaty razem ze sobą pogodzić. Dokoptowując je do tego co już mamy.
    Będzie wieś tańczyć i spiewać na tych grządkach.

  8. #11588
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Mika pojechalas po bandzie

    Ty mi powedz, bo mowilas ze na spolke ogrod z sasiadami masz. To jak to dziala???
    polowe Twoje polowe ich i Ty sadzisz pod jednym plotem a oni po drugiej?
    czy na spolke i jak cos chcecie sadzic to sie pytacie siebie czy mozecie tu czy tam badyla posadzic??

  9. #11589
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    przelecialam pokrotce, wczoraj odjechalam o 21 i nie chcialo mi sie forumowac. te lilie drzewiaste to tylko na zdjeciach takie cud miod, posadzilam tez pare ale nie nastawiam sie na oszalamiajacy ich sukces, na zywoplot nie nadaja sie ani troche, pozno wschodza kwitna i tyle. moja mama tez je miala i bez takich spektakularnych efektow. sorki, troche dziegciu

    i rabarbar musze koniecznie kupic, skoro grzede owocowa juz przygotowałam to rabek musowo byc musi. w piatek przyjda moje sadzonki truskawek, jedna skrzynia juz czeka w gotowosci, mezaty sie sprawil, zaczyna druga. dlugo schodzi, bo ciezkie to drewno jak diabli i do 18 jest w pracy a potem w ogrodzie. w kazdym razie nie poganiam
    nie mam gdzie i kiedy wsadzic clematisow, nie mam nawet sily poodwijac ich z tych folii, moze dzisiaj po poludniu nikt nie przylazi to sie zmobilizuje. wczoraj byly patalachy po pralke i patalachy od kuchni, wreszcie mam porzadna szafke zaluzjowa, nic nie haczy, szafka chodzi idealnie. moze ten kretyn wykonawca w koncu raczy przyjechac do szyby. zapowiedzial sie ponad miesiac temu. poki sie nie pojawi to ja mu tej koncowki nie poplace, bo potem bede sie bujac. tak jak bujam sie z ta kuchnia i deklem od pazdziernika

  10. #11590
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Tar-cia, te lilie posadzę pod drewnianym, panelowym płotem. Mi nigdy nic tak ładnie, jak na obrazku nie urosło, oby tylko zakwitły i trochę te kwiaty powisiały na łodygach.
    Ten ligustr żywopłotowy mnie wpieniał, nie chciał od dołu się zagęścić. Ładny był w połowie wysokości płotu.
    O wyrwanie tych krzaków pytałam sąsiadów, ale sadzę co chcę na własną rękę.

  11. #11591
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    aa to ok. o plocie nie wiedzialam i czemu ty fotek zadnych nie pokazesz????

    i wam nie mowilam mialam miec 34 clematisy ale 3 dostalam w gratisie, nie mam kiedy ich wsadzic. jedynie 2 szt. sie udalo. doba za krotka, praca i jednak wieczorami chlodek wykancza

  12. #11592
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Jedna hortka jest troszkę większa, na drugim zdjęciu widać hortkę mniejsza i po jej prawej stronie wisterię, ona na razie stoi w miejscu.
    Piwonie mam nadzieję, że zakwitną, bo w ubiegłym roku większość suchych pączków była.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hort..jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	97,1 KB
ID:	385301   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hort1.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	385302   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piw..jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	99,9 KB
ID:	385303   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	piw1.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	385304  

  13. #11593
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Podsufitka:
    W domu, to to, co okrywa sufit. Można nazwać podbitką, jeśli jest z paneli, albo desek. Z zewnątrz domu montuje się pod nawisem dachu i zasłania wystające poza ściany krokwie dachowe.
    W samochodzie, to tapicerowane osłony dachu wewnątrz w kabinie. Żeby gołe blachy wewnątrz nie straszyły nad głową i na słupkach między oknami.

    Mmikka, a co ja mam Cię opitalać? Za co? Naķupowałaś, to posadzisz. Nie będzie pasować, to przesadzisz. Do skutku

    Mania, ta Wedding to nostalgiczna róża z odmiany piano z hodowli Tantau Rosen. Mogą w ogóle w Kanadzie być niesprzedawane. Macie pewnie róże Austina, bo to angielska stara szkółka.
    W Europie są sprzedawane tzw. róże kanadyjskie
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  14. #11594
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i u mnie te suche paki sie zdarzaly, to chyba wina robali, obstawiam mszyce lub mrowki.

    musze kupic troche hortek i pokusze sie tez o pnaca

  15. #11595
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Gdzieś w necie przeczytałam, że piwonia lubi być posadzona "na wierzchu", lubi zimą zmarznąć, więc ją podniosłam jesienią do góry
    Mrówki na 100% po niej spacerowały Mam 2, ale nie jestem pewna czy różne, bo jedna mi się nie rozwinęła wcale.
    Moje hortka mają ze 3 lata, jeszcze nie kwitły.

  16. #11596
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    jak mrowki to i mszyce, pilnowac trzeba. pnace tylko raz mi zakwitly, po raz pierwszy po 4 latach a potem nie wiem, bo sie wyprowadzalismy

  17. #11597
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    TAR - u Ciebie taki ruch ze mi gdzies umklo co to za donice a ciagle o nich piszesz, tylko nadal nie wiem do czego


    Pestka - no podbitka pamietam, kiedys mi tlumaczylyscie ze to to co pod dachem co kawalek wystaje Ale podsufitki nie znam, zapamietam


    Mika - nie owijalas niczym ani hortensji ani wisterii?

  18. #11598
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    a mrowiki mialam, ale gniazdo w ziemi , jedno na ogrodzie a inne mrowy skads od sasiadki przylazily. Gniazdo zlikwidowalam a sasiedzkie mrowki zaglodzilam - sliwe, czeresnie i slupki gdzie poidelka od koliberkow wisialy posmarowalam zpecjalna mazia. jak sie ich kilka przykleilo wiezej nie wlazly i mrowki znikly.

    Nie moglam sie doprosic M zeby mi drabine przytrzymal i przyniosl, w koncu przypomnialam sobie ze kupilam w zeszlym roku teleskopowy obcinak do galezi, jakos sie wyspindralam po tarasie i upitolilam tego grzyba w koncu.

    Moje wisterie byly dlugasne bo na pare metrow, wysmigaly jak glupie i nawet po obcieciu byly dlugie, zgielam je i zawinelam. Chodze i ciagle sie zastanawiam czy po zimie je wyprostuje czy sie zlamia Ale nie ma sily, musialam zawinac, zima byla lekka ale wiatry jak zawsze wielkie zimne i by padly. Co nie znaczy ze nie padly. Ta jedna co zaczela puszczac juz nie puszcza, jak sieklo nizej niz -20C to juz po tym nic nie puszczala. druga nadal tez cicho sza.

    ja tez nie mialam jeszcze kwiatow na zadnej, chociaz ta wieksza to ma wiecej niz 2 lata bo wyrosnieta. Zobaczymy w tym roku.
    Musze taka siatke albo druty jak Ty Mika masz zalozyc na maline w tym roku. Bo wisialy na sznurku.

  19. #11599
    Lider FORUM (min. 2800)
    mmikka

    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    małopolska
    Posty
    3.720

    Domyślnie

    Mania, tych na płocie nie owijałam tylko do tej metalowej siatki przyszyłam całą płachtę agrowółkniny. U dołu też poprzyszywałam. Owiniętą miałam czereśnię, różę jedną, 2 krzaczki azalii i małą magnolię.
    Idę szukać Tar-kowych doniczek.

  20. #11600
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar mania1220
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Other side of the globe
    Posty
    15.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Pestka wiec poczytalam o tych rozach. Piano jak pisalam nie znalazlam - przynajmniej jak googlowalam u nas. Austin sa ale napisali ze wiekszosc jest hodowana w US nie u nas i szczepia je na Dr. Huey a ona jest zone 7 a minimum 6 wiec nie ma szans ze przezyja no i padaja. Pisalam Wam ze wiekszosc sprowadzaja do nas z US. Reszta co u nas Austina szczepia na Rosa Laxa albo Rosa multiflora i te przezyja.
    Sa szkolki ktore sie przejmuja i nie sprzedaja nic co by mialo zdechnac u nas, inne leca jak popadnie i maja w nosie bo roze zaliczane sa do kwiatow i gwarancji nie daja. Hortensje juz np zaliczaja do krzakow wiec w moim ulubionym zieleniaku daja 5 lat gwarancji. W drugim daja tylko na rok. A po roku powiedza ze gwarancja nie pokrywa bo zima byla ostra wiec naturalne disaster i nie pokryja tej gwarancji Staram sie wiec kupowac w tym gdzie maja 5 lat gwarancji.

Strona 580 z 1588

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony