dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

6 15,00%
  • 2-3 tony

16 40,00%
  • 3-4 tony

10 25,00%
  • 4 i więcej

8 20,00%
Strona 1 z 1016
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20306

Temat: Rbr Ekouniwersal

Domyślnie Rbr Ekouniwersal

Witam,
    wiem że to nie sezon, ale zakładam nowy temat, aby użytkownicy kotlów Rbr z firmy Instalco, mieli gdzie, dzielić się uwagami z zakresu szeroko rozumianej obsługi i wrażeń z użytkowania
    http://forum.muratordom.pl/images/icons/icon6.png
    Od siebie pragnę zwrócić uwagę na wszechogarniający nas marketing, który nie omieszkał ominąć branży kotlarskiej, również firmy Instalco?
    Do czego zmierzam, ano jako osoba nie będąca w temacie palenia, kotłów itp.(pierwszy kocioł) przed zakupem postanowiłem poszukać informacji.
    I tak trafiłem na parę interesujących tematów na tym forum. Między innymi o palniku Brucer, jego następcy Burner-s i sterowniku eCoal.
    Szukając połączenia Burener-s + eCoal trafiłem na stronę producenta, który informuje cyt.
    "Od 1 kwietnia kotły
    RBR-EKOUNIWERSAL
    o mocach 17 i 23 kW
    są dostępne z najnowszym
    palnikiem żeliwnym
    BURNER-S.
    Jest to udoskonalony
    następca palnika Brucer"

Po upewnieniu się że piecyk się zmieści w mojej kotołowni, zdecydowałem się na zakup.
    Jakież było moje zdziwienie gdy kocioł do mnie dojechał, otóż okazało się że palnik Burner-s jest dostepny za dopłatą, a w standardzie montowany jest palnik Ekoenergia. Gdybym został poinformowany o tym wcześniej, miałbym prawo wyboru, a tak zostałem postawiony przed faktem dokonanym.
    Czując się "lekko" zdegustowany zaistniałą sytuacją, postanowiłem uprzedzić o tym, zainteresowanych kupnem tegoż kotła.
    Koledzy dzwońcie, pytajcie , upewniajcie się przed zakupem , aby nie być później zdziwionym jak ja , bo dla mnie było oczywiste ze kupuje kocioł z palnikiem Burner-s.

Pozdrawiam

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jarecki79

Domyślnie

Chyba coś pokręciłeś....

Raczej masz wcześniejszy palnik brucer a nie ekoenergię.

Fakt, jakiś czas temu Cetrozap założył firmę Centroekoenergia i sprzedaje palnik Brucer. Nieco mylące, ale nadal mamy do czynienia z brucerem...

Ekoenergię od brucera odróżnia fakt demontażu w połowie, inne mocowanie dmuchawy (w trójkącie, pod kątem), nieco inny wymiar niecki paleniska (mniejsza od pierwszego brucera, ale też trochę większa od poprawionego brucera) ślimak odlany w jednej całości z żeliwa sferoidalnego.

p.Zawijan raczej zgody na sprzedaż Ekoenergii z eCoalem nie wydał.
    Ostatnio edytowane przez Jarecki79 ; 15-06-2011 o 17:17

3. Jakie grzejniki kupić decydując się na modernizację instalacji? Poznaj rodzaje grzejników oraz ich najważniejsze cechy Modernizacja kotłowni - wymiana pieca na paliwo stałe na kocioł gazowy Sprawdź ceny paliw na ogrzewanie domu. Ile zapłacisz za ogrzewanie w najbliższym sezonie? Kotła na gaz płynny nie można zamontować w piwnicy. Dlaczego?
    karoka65

Domyślnie

Napisz może jeśli się orientujesz ile żądają sobie dopłaty do Burnera.

Domyślnie

Z tego co mi wiadomo ok.700 pln

mi to wygląda na ekoenergieZałącznik 61281
    Ostatnio edytowane przez ferdek77 ; 15-06-2011 o 18:08

Jarecki79

Domyślnie

Z tego zdjęcia to nic nie wnioskuję

Zrób fotkę na odcinku między koszem a kotłem
    Możliwe,że to mała ekoenergia, nie twierdzę,że nie...

Swoją drogą byłaby to ciekawostka przyrodnicza eCoal + ekoenergia ??
    Is it possible ??

ps. nie zapytałem jaki masz ster....

Domyślnie

Nie potrzebuje robić więcej fotek, mam dokumentacje techniczno-rozruchową

eCoal of cors

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar S76
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

Domyślnie

Kolega ferdek77 nic nie pokręcił - ja także jestem posiadaczem kotła RBR Ekouniwersal z palnikiem Ekoenergia i sterownikiem eCoal. I podobnie jak kolega nie byłem poinformowany o możliwości zakupu kotła w wersji tańszej (z Ekoenergią) i droższej (z Burnerem-s). Swój kocioł zamawiałem w marcu i w tym czasie na stronie Instalco była ogólna informacja, że kocioł jest wyposażony w "palnik retortowy 2 generacji". Składając zamówienie zakładałem, że otrzymam kocioł z palnikiem Brucer, w związku z czym nie czuję się w żaden sposób pokrzywdzony czy oszukany. Jednakże fakt, że nie zostałem poinformowany o możliwości zamówienia kotła z droższym Burnerem-S, pozostawił pewien niesmak. Wiedząc o możliwości wyboru być może zdecydowałbym się dopłacić do Burnera-S.
    O tym, że możliwe było zamówienie kotła z Burnerem-S dowiedziałem się w dość śmiesznych okolicznościach. Kocioł dostarczył mi osobiście syn właściciela firmy Instalco przy okazji wyjazdu biznesowego na Śląsk. W samochodzie oprócz mojego kotła był także inny egzemplarz o mocy 17 kW. Otóż, jak widać na dołączonym zdjęciu, w moim kotle brakuje osłony zawleczki ślimaka. Na pytanie, dlaczego nie ma tej osłony usłyszałem, że w związku z ponadstandardową długością części ślimaka w palniku Ekoenergia, wystającą od strony zawleczki, nie ma możliwości zamontowania typowej osłony. Zapewniono mnie jednak, że ma być przygotowana "tuleja przedłużająca" dzięki której możliwe będzie zamontowanie osłony i obiecano jej dosłanie (do dziś nie dotarła). Na moje kolejne pytanie, dlaczego w tym drugim kotle jest taka osłona usłyszałem mniej więcej taką odpowiedź:
    "bo klient dopłacił i w tym kotle jest palnik Burner-S"

Poniżej kilka fotek specjalnie dla Jareckiego79 Swoją drogą dlaczego połączenie eCoal'a z Ekoenergią to "ciekawostka przyrodnicza"? Czyż Ekoenergia nie jest nieco ulepszoną wersją Brucera?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1177small.jpg
Wyświetleń:	1718
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	61331   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1178small.jpg
Wyświetleń:	1796
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	61332   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PICT1168small.jpg
Wyświetleń:	1903
Rozmiar:	93,9 KB
ID:	61333  

Domyślnie

taka ciekawostka
    "286 paragraf 1 Kodeksu Karnego. Brzmi on następująco: Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Wszystkich producentów reklam i marketingowców powinni pozamykać, albo przynajmniej dozór kuratora.

Pozdrawiam
    ZORRO
    P.S.nie mylić z kapitanem ZERRO

Jarecki79

Domyślnie

Czy wypowiedź zawijana też się mieści w tej definicji?

Jak pokopiecie w wątku z rankingiem, to coś koło 50 może więcej stron wcześniej stwierdził, że wkrótce eCoala będzie można spokojnie kupować z brucerem.
    Zapytałem wówczas, czy możliwe jest jego łączenie z ekoenergią. Odpowiedź bardzo dosadna brzmiała NIE, niech sobie.... itd.

Więc czytając, co tu napisaliście o połączeniu eCoala z Ekoenergią jestem zdziwiony.
    Trzeba zatem komuś non stop palec trzymać ....., aby móc robić co się chce.

To tylko tak humorystycznie. Pozdrawiam i już się więcej nie wtrącam

Domyślnie

Cytat Napisał Jarecki79 Zobacz post
    Czy wypowiedź zawijana też się mieści w tej definicji?

Jak pokopiecie w wątku z rankingiem, to coś koło 50 może więcej stron wcześniej stwierdził, że wkrótce eCoala będzie można spokojnie kupować z brucerem.
    Zapytałem wówczas, czy możliwe jest jego łączenie z ekoenergią. Odpowiedź bardzo dosadna brzmiała NIE, niech sobie.... itd.

Więc czytając, co tu napisaliście o połączeniu eCoala z Ekoenergią jestem zdziwiony.
    Trzeba zatem komuś non stop palec trzymać ....., aby móc robić co się chce.

To tylko tak humorystycznie. Pozdrawiam i już się więcej nie wtrącam
    Nie da się kupić palnika Ekoenergia z eCoalem.
    Można natomiast kupić eCoala z kotłem RBR Ekouniwersal (z palnikiem Burner-S, Brucer, lub Ekoenergia - według wyboru f-my Instalco).
    Ukłony dla Redakcji

Domyślnie

Na jedno w sumie wychodzi, ale mniejsza z tym.
    Przy okazji zapytam Pana ZawiJana, były przeprowadzane jakieś testy pracy, kotła Rbr ekouniwersal w zestawie, palnik Ekoenergia z eCoal-em, lub eCoal z Ekoenergią?

Jak powinien być ustawiony sterownik w takim połączeniu?
    na Ogniwo eko 15 czy Ogniwo eko plus 16,

Domyślnie

Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    Na jedno w sumie wychodzi, ale mniejsza z tym.
    Przy okazji zapytam Pana ZawiJana, były przeprowadzane jakieś testy pracy, kotła Rbr ekouniwersal w zestawie, palnik Ekoenergia z eCoal-em, lub eCoal z Ekoenergią?

Jak powinien być ustawiony sterownik w takim połączeniu?
    na Ogniwo eko 15 czy Ogniwo eko plus 16,
    Nie. Nie wychodzi na jedno.

Nie było testów pracy zestawu Ekoenergia + eCoal.

Nie wiem, jak powinien być ustawiony sterownik w takim połączeniu. Trzeba spytać Instalco, lub wypróbować samemu.
    Ukłony dla Redakcji

Domyślnie

Swoją drogą to dość interesujące, że jedne firmy dostają "pozwolenie" na montaż ekoenergii + ecoal, lub chociaż brucer + ecoal, a innym odmawia sie nawet ecoal'a do montażu z brucerem. Osobiście, to na początku bardzo mocno przyciągnął moją uwagę nowoczesny interfejs ecoal'a, nawet myślałem aby do SKAM-P'a wsadzić brucera z ecoal'em, no ale z niewiadomych (albo i wiadomych) przyczyn nic z tego nie wyszło... ech... jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o $$$...

Pozdrawiam
    Andrzej

Domyślnie

Czyli jak wyjdą jakieś kwiatki, to nie będzie wiadomo po której stronie jest problem, sterownik - palnik, czy współpraca obu?

Ok. dzięki, coś czuje że w okresie zimowym będę miał mnóstwo pytań
    Ostatnio edytowane przez ferdek77 ; 17-06-2011 o 16:10

Domyślnie

Cytat Napisał ferdek77 Zobacz post
    Czyli jak wyjdą jakieś kwiatki, to nie będzie wiadomo po której stronie jest problem, sterownik - palnik, czy współpraca obu?
    Jeśli wyjdą jakieś problemy - adresatem jest zawsze sprzedawca (jak w każdej dziedzinie).
    Ukłony dla Redakcji

Domyślnie

Cytat Napisał andrew01 Zobacz post
    Swoją drogą to dość interesujące, że jedne firmy dostają "pozwolenie" na montaż ekoenergii + ecoal, lub chociaż brucer + ecoal, a innym odmawia sie nawet ecoal'a do montażu z brucerem.
    Nie ma żadnych "pozwoleń" na montaż "ekoenergii + ecoal" lub "brucer + eCoal".
    Nie ma takiego "mocnego", który mógłby producentowi wyrobu nakazywać lub zabraniać sprzedaży tego wyrobu, komu on zechce.
    Ukłony dla Redakcji

Domyślnie

Wiem, tak tylko chciałem dopytać, jako że jest Pan obeznany w temacie

Domyślnie

Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie ma żadnych "pozwoleń" na montaż "ekoenergii + ecoal" lub "brucer + eCoal".
    Nie ma takiego "mocnego", który mógłby producentowi wyrobu nakazywać lub zabraniać sprzedaży tego wyrobu, komu on zechce.
    Teoretycznie tak, praktycznie okazało się niemożliwym kupić kocioł Skam-P z brucerem i ecoal'em. Nie wiem jakie tak naprawdę były tego powody, mało mnie to już interesuje, ale jednak jakieś były.

karoka65

Domyślnie

Nie wiem już czy mi się śniło, czy gdzieś słyszałem że podobno użytkownicy którzy posiadają kocioł z palnikiem Brucer mogą do niego dokupić eCoala.
    Zawijan czy możesz potwierdzić bądź zaprzeczyć ? Masz może jakieś informacje na ten temat ?

Lider FORUM (min. 2800) Avatar minertu
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów

Domyślnie

Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie wiem już czy mi się śniło, czy gdzieś słyszałem że podobno użytkownicy którzy posiadają kocioł z palnikiem Brucer mogą do niego dokupić eCoala.
    Zawijan czy możesz potwierdzić bądź zaprzeczyć ? Masz może jakieś informacje na ten temat ?
    Jest taka możliwość ale jest warunek, musi być on (sterownik) zamontowany przez uprawnioną do tego osobę,która stwierdzi,że w danym kotle jest palnik II generacji .
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.
    Podgląd pracy kotła własnej konstrukcji https://device.esterownik.pl/device/189/
    Dla zainteresowanych 721274788

Strona 1 z 1016

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia