dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 336 z 1421
Pokaż wyniki od 6.701 do 6.720 z 28404
  1. #6701

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Tak jest. Wszystkim dzięki wielkie za dotychczasowe podpowiedzi, jednocześnie oznajmiam, że pytań pewnie będę miał więcej.

    Aktualnie:

    https://esterownik.pl/sterownik/2753 - chociaż udostępnienie tymczasowe, bo sterownik leży w pokoju.
    To jeszcze zostało ci do zrobienia instalacji pod pozostałe czujniki

  2. #6702
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Witam.
    Panowie eksperci - kilka pytań, a najważniejsze to:
    Kociołek 17kW ma dwa wejścia powrotu i pytanie: Czy jest jakieś przeciwwskazanie aby do jednego powrotu podłączyć bojler, a do drugiego powracającą wodę z zaworu 4-ro drożnego ? Podłączyłem je po przekątnej.
    I drugie pytanko: palnik jest fabrycznie uszczelniony silikonem (korona), czy jest na tyle dobrze zrobione aby tego nie ruszać(uszczelniać ponownie w/g własnego przepisu) ?
    Zrobiłeś tzw. połączenie krzyżowe, lewe zasilanie z prawym powrotem i odwrotnie na drugim.
    Może tak pozostać.
    Sam zawór N-drożny już zapezpiecza kocioł przed chłodnym powrotem.
    RBR poprzez swoją konstrukcję i umiejscowienie powrotów nie boi się chłodnego powrotu.
    Odczyt czujnika powrotu niema wpływu na proces spalania.
    Po raz kolejny piszę.
    Amen.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  3. #6703
    mark3k
    Guest
    mark3k

    Domyślnie

    Dziękuję za szybkie odpowiedzi.
    Dokładnie zrobiem połączenie krzyżowe - takie połączenie uznałem za odpowiednie skoro są już dwa wyjścia i dwa wejścia w kociołku.
    A z zaworu nie rezygnuję z dość ważnych powodów - nie przegrzewam domku, gdy na zewnątrz za zimno aby nie palić, a za ciepło aby na kociołku było 42oC - wówczas w mieszkaniu mam 26 do 28oC. Sterowaniem zaworu 4D zajmuje się zewnętrzny autonomiczny sterownik pogodowy + siłownik do zaworu.
    Co do uszczelnienia korony to sprawdzę ewentualnie organoleptycznie przy dmuchawie uruchomionej na max.
    Na chwilę obecną zbyt gorąco aby palić w kociołku (nawet próbne rozpalenie), a ciepła woda w lecie na gaz.
    Składzik zaopatrzony w 4t. ekogroszku Pieklorz Bobrek (taki kupiłem, a jaki otrzymałem to tylko Bartex wie ).
    Przyjdzie odpowiedni czas, to zobaczę w praktyce.
    Czujnik powrotu oczywiście na powrocie z zaworu, a jak napisał Karoka - nie ma to żadnego znaczenia poza info dla użytkownika. Być może dodam jeszcze czujnik odczytu temperatury medium podawanego na grzejniki, czyli po zaworze 4D.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 06-08-2013 o 17:18

  4. #6704

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zrobiłeś tzw. połączenie krzyżowe, lewe zasilanie z prawym powrotem i odwrotnie na drugim.
    Może tak pozostać.
    Sam zawór N-drożny już zapezpiecza kocioł przed chłodnym powrotem.
    RBR poprzez swoją konstrukcję i umiejscowienie powrotów nie boi się chłodnego powrotu.
    Odczyt czujnika powrotu niema wpływu na proces spalania.
    Po raz kolejny piszę.
    Amen.
    Jeżeli to było do mnie to ja wcale czegoś takiego nie napisałem.

  5. #6705
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar 0degree
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Kod pocztowy
    38-130
    Posty
    446

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mozej Zobacz post
    Już po wykonaniu wszystkiego wiem, że popełniłem 1 błąd: zawór bezpieczeństwa zamontowany przy zbiorniku przeponowym w pozycji poziomej (zmienić to, czy nie martwić się na zapas?). Na zdjęciach nie ma jeszcze wyprowadzonego węża od kranika spustowego zawory DBV. Na więcej błędów wytkniętych przez Was czekam z niecierpliwością. Skoro już udało mi się wykonać instalację pieca z którym nigdy nie miałem nic do czynienia czas wzbogacić wiedzę na temat ekogroszku. Ktoś coś poleci na priv? Jestem z mazowieckiego więc chętnie coś z dostawą.

    PS. Sorry za zdjęcia HDR i rozmazane
    PS 2. Link do mojego sterownika (bawię się w wykończeniówkę więc póki co czujniki temp. wew i zew. są nie podłączone): https://esterownik.pl/remote/2747
    Mozej, popraw jak najszybciej to co widać na drugim zdjęciu, to nie jest śmieszne
    Kto też daje zawory zwrotne przed pompą?
    W późniejszych postach opisujesz że zawór dbv jest zasilony wodą bez żadnego zaworu na jego wlocie, to jak wyczyścisz przed nim filtr który ma tam być?
    Podpisu nie było, nie ma i nie będzie.
    http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas

  6. #6706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    W przypadku mark3k nie ma ale w pewnych przypadkach jednak ma. Dlatego ja u siebie bedę przed sezonem łączył powroty. Kocioł RBR nie boi się powrotu ale ecoal nie lubi szybkiego schładzania wody a w przypadku kotła 11kw przy otwarciu zaworów termostatycznych woda schładza się błyskawicznie i jest duża bezwładność tzn temperatura spada poniżej zadanej włancza się dmuchawa i podawanie ale temperatura przez jakiś czas wciąż leci w dół i wtedy ecoal rozpędza dmuchawe jeszcze bardziej, efekt wiadomy spieki, wysoka temp spalin itp. Dlatego uważam, że przy niektórych instalacjach i ostrej zimie uzywanie zasobnika CWU jako swoistego bufora jest niezbędne. Dlatego spięte powroty są niezbedne a czujnik powrotu pozwala oszczędzać ale zaznaczam u każdego może być inaczej.

    Chyba ,że są jakieś inne rozwiązania typu umieszczenie czujnika CO wyżej lub niżej itp.
    Na takie problemy jest spalanie grupowe, wolniejsze i oszczędniejsze

  7. #6707

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Na takie problemy jest spalanie grupowe, wolniejsze i oszczędniejsze
    z tego co pamiętam to nie do końca i na grupowym też jest z tym problem.Nim zacznie piec grzać to w miedzyczasie kilka minut pompa wyłączona nim się dogrzeje na tyle by sterownik znów ja załaczył.Dlaczego przy tej wersji nie może pompa chodzić cały czas?W poprzednich wersjach dało sie ustawić aby podłogówka/pompa szły non stop

  8. #6708
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Pytanie dotyczy czujników dołączonych do zestawu. O ile wykorzystanie jako wewnętrzne - sprawa jasna, o tyle w przypadku nieszczelnej obudowy umieszczenie zewnętrznego mnie zastanawia. Jak i gdzie macie zainstalowane czujniki zew. ?
    ( Mógłbym sobie zamontować np. na słupku od ogrodzenia )
    Jaki kabel ? mam druciaka 4 żyłowego 0,5

  9. #6709
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    A daleko ten słupek? Kabelek wystarczy a czujnik na północnej ścianie z 2m od ziemi i z dala od okien.

  10. #6710
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    W przypadku mark3k nie ma ale w pewnych przypadkach jednak ma. Dlatego ja u siebie bedę przed sezonem łączył powroty. Kocioł RBR nie boi się powrotu ale ecoal nie lubi szybkiego schładzania wody a w przypadku kotła 11kw przy otwarciu zaworów termostatycznych woda schładza się błyskawicznie i jest duża bezwładność tzn temperatura spada poniżej zadanej włancza się dmuchawa i podawanie ale temperatura przez jakiś czas wciąż leci w dół i wtedy ecoal rozpędza dmuchawe jeszcze bardziej, efekt wiadomy spieki, wysoka temp spalin itp. Dlatego uważam, że przy niektórych instalacjach i ostrej zimie uzywanie zasobnika CWU jako swoistego bufora jest niezbędne. Dlatego spięte powroty są niezbedne a czujnik powrotu pozwala oszczędzać ale zaznaczam u każdego może być inaczej.

    Chyba ,że są jakieś inne rozwiązania typu umieszczenie czujnika CO wyżej lub niżej itp.
    Tak, tylko co ma piernik do wiatraka ?
    Do czego jest ci potrzebna temp. powrotu ?
    Co ci to da że połączysz powroty w jeden ?
    Przy otwarciu termostatów reakcja kotła będzie taka sama
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  11. #6711
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ile odda ci wężownica ? Rozładujesz trochę przy okazji bojler a te straty też musisz później uzupełnić.
    Nie bądźcie bardziej Boscy od Pana Boga.
    Każdy może mieć swoją teorię i ja Twoją szanuję choć wcale nie muszę się z nią zgadzać

  12. #6712
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Ile odda ci wężownica ? Rozładujesz trochę przy okazji bojler a te straty też musisz później uzupełnić.
    Nie bądźcie bardziej Boscy od Pana Boga.
    Każdy może mieć swoją teorię i ja Twoją szanuję choć wcale nie muszę się z nią zgadzać
    No tak a racja jest jak dupa każdy ma swoją hehe.
    Funkcja CWU + mieszająca jest przydatna dla tych co mają dużo wody w układzie a nie ma zaworu Ndrożnego.
    Ostatnio edytowane przez minertu ; 06-08-2013 o 22:11
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #6713

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No tak a prawda jest jak dupa każdy ma swoją hehe.
    Funkcja CWU + mieszająca jest przydatna dla tych co mają dużo wody w układzie a nie ma zaworu Ndrożnego.
    Właśnie tak jak piszesz. Ja tam wolę jak pomiesza się chłodna woda z podłogówki z cieplejszą z grzejników i zawsze troszkę cieplejsza wpadnie do kotła.

  14. #6714
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    No tak a racja jest jak dupa każdy ma swoją hehe.
    Funkcja CWU + mieszająca jest przydatna dla tych co mają dużo wody w układzie a nie ma zaworu Ndrożnego.
    Mhh

  15. #6715
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    A daleko ten słupek? Kabelek wystarczy a czujnik na północnej ścianie z 2m od ziemi i z dala od okien.
    Kabla będzie trochę w użyciu pewnie w okolicach 10m spokojnie.
    1. Czy umiejscowienie czujnika przed domem mu nie zaszkodzi ( wilgoć, deszcz, plastik się też niszczy od słońca ) czy trzeba go jakoś obudować?
    ( wtedy gorzej z pomiarami )
    2. Chcę wykorzystać czujnik od podłogówki tylko do podglądu temp. na piętrze. Pompę od podłogówki ustawię najpewniej jako cyrkulacyjna ( wyjdzie w praniu ) Może tak to funkcjonować ( bez wpływu na ustawienia sterownika - tylko podgląd temp )

    Minertu - zerknij na Twoje sterowniki

  16. #6716

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Kabla będzie trochę w użyciu pewnie w okolicach 10m spokojnie.
    1. Czy umiejscowienie czujnika przed domem mu nie zaszkodzi ( wilgoć, deszcz, plastik się też niszczy od słońca ) czy trzeba go jakoś obudować?
    ( wtedy gorzej z pomiarami )
    2. Chcę wykorzystać czujnik od podłogówki tylko do podglądu temp. na piętrze. Pompę od podłogówki ustawię najpewniej jako cyrkulacyjna ( wyjdzie w praniu ) Może tak to funkcjonować ( bez wpływu na ustawienia sterownika - tylko podgląd temp )

    Minertu - zerknij na Twoje sterowniki
    1 Deszcz może spowodować zwarcie, lepiej jak by na niego nie padało czyli jakiś daszek. Plastik się nie zniszczy, może jedynie zmienić kolor
    2 Jest taka możliwość

  17. #6717
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Kabla będzie trochę w użyciu pewnie w okolicach 10m spokojnie.
    1. Czy umiejscowienie czujnika przed domem mu nie zaszkodzi ( wilgoć, deszcz, plastik się też niszczy od słońca ) czy trzeba go jakoś obudować?
    ( wtedy gorzej z pomiarami )
    2. Chcę wykorzystać czujnik od podłogówki tylko do podglądu temp. na piętrze. Pompę od podłogówki ustawię najpewniej jako cyrkulacyjna ( wyjdzie w praniu ) Może tak to funkcjonować ( bez wpływu na ustawienia sterownika - tylko podgląd temp )

    Minertu - zerknij na Twoje sterowniki
    Nie rozumię dlaczego nie dasz go na ścianępółnocną ale na jakiś słupek no ale kto komu zabroni Przed deszczem go uchroń przed słońcem nie musisz bo czujnik ma być od strony północnej więc jest go tam nie wiele
    Czujnik podłogówki możesz wykorzystać tak jak opisujesz ale po co pompę podłogową jako cyrkulacyjna?
    Tak tak wskoczyłeś do szerokiej listy moich sterowników
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #6718
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    Może być i na ścianie...generalnie chodzi o to gdzie i którędy mi będzie wygodniej podprowadzić.-to się zobaczy.
    Pompa podłogowa ewentualnie jako cyrkulacyjna, gdybym chciał ustawić pracę przerywaną np. 10min pracy 15 postój...czy coś takiego ( obecnie pętle nie są długie więc można się pokusić o taką "oszczędność" )

    Swoją drogą to wydaje mi się, że sterowanie zaworem 4d z poziomu ecoala było by w moim przypadku mocno pożądane ( na esterownik czytałem, że są przymiarki do takiej opcji w sterowniku - czy będzie to potem można zaktualizować w obecnie posiadanej ).
    Krzywa grzania zamiast zmieniając temp. na kotle ( ta była by stała ) zmieniała by ustawienia zaworu 4d....termostaty ustawione na max. potrzebną temp. w danym pomieszczeniu, a obniżenie na zasadzie przestawienia zaworu 4d.
    Będzie to w sterowniku zaadaptowane ?

    Swoją drogą świetny ten sterownik - ma tak dużo opcji, że aż chyba za dużo i niepotrzebnie wymyślam hehe

  19. #6719
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5iatka Zobacz post
    Może być i na ścianie...generalnie chodzi o to gdzie i którędy mi będzie wygodniej podprowadzić.-to się zobaczy.
    Pompa podłogowa ewentualnie jako cyrkulacyjna, gdybym chciał ustawić pracę przerywaną np. 10min pracy 15 postój...czy coś takiego ( obecnie pętle nie są długie więc można się pokusić o taką "oszczędność" )

    Swoją drogą to wydaje mi się, że sterowanie zaworem 4d z poziomu ecoala było by w moim przypadku mocno pożądane ( na esterownik czytałem, że są przymiarki do takiej opcji w sterowniku - czy będzie to potem można zaktualizować w obecnie posiadanej ).
    Krzywa grzania zamiast zmieniając temp. na kotle ( ta była by stała ) zmieniała by ustawienia zaworu 4d....termostaty ustawione na max. potrzebną temp. w danym pomieszczeniu, a obniżenie na zasadzie przestawienia zaworu 4d.
    Będzie to w sterowniku zaadaptowane ?

    Swoją drogą świetny ten sterownik - ma tak dużo opcji, że aż chyba za dużo i niepotrzebnie wymyślam hehe
    W tym sterowniku nie będzie obsługi siłownika.
    Poczekaj aż podłączysz i sezon się zacznie to go ustawimy.
    Pompe podłogową możesz wpiąć w gniazdo CO i ustawić na cykliczną.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #6720

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Wyjasnilem, ze taki uklad wlasnie mam 400 metrow podlogowki, 10 grzejnikow a do tego 11kw ktorego pojemnosc jest mala, mam avc zbiornik w zbiorniku wiec jest on w stanie troche oddac i w moim przypadku funkcja CWU + mieszajaca jest niezbedna jesli ma byc oszczednie. Do zibiego tez nie moge sie porownywac bo on ma bufor 1000l i nie wiadomo jak zachowywaloby sie spalanie grupowe bez bufora, czy nie dmuchaloby mocniej.
    Na grupowym mocniej nie będzie dmuchać bo ty ustawiasz siłę wentylatora, może jedynie wolniej wzrastać temp. Przy eCoal wentylator w takich sytuacjach nadrabia straty i wali z mocą aby szybko to nadrobić.
    U mnie CWU jest podłączona (od paru dni test) jest na stałe z zewnątrz. W zimie jest tak na stałe i cały czas miesza pomiędzy buforem i kotłem. Jest to okupione minimalnie większym zużyciem grochu ale jest bardziej stabilne dla pracy kotła.

Strona 336 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony