dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 344 z 1421
Pokaż wyniki od 6.861 do 6.880 z 28404
  1. #6861

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitk Zobacz post
    witam tam tez napisałem ..zarejestrowałem się na szybko ..chce kupić piec przed zima i tyle.Kupić, włączyć, zapomnieć.A na esterowniku właśnie,czemu od razu post się nie wyświetla???
    Nie bedę na mawiał do żadnego pieca tylko powiem,że sam zastanawiałem się nad ogniwem lub rbr.Dylemat 10 czy 11 hmm...
    Usiadłem na spokojnie i porównałem.Dla mnie wygoda czyszczenia a zwłaszcza rok gwarancji więcej zdecydowały i warto było dopłacić za obecne zadowolenie.
    Wystarczy poczytać wątek i znaleść jednego niezadowolonego klienta(powodzenia) a to samo przez siebie tłumaczy.
    Przekopałem cały watek ,potem pojechałem zobaczyć piec (jednak niedowiarek jestem)i zrezygnowałem oraz straciłem cześć zaliczki na piec zamówiony wczesniej.Wcale mi nie szkoda tej kasy bo wiem ,że wybrałem właściwie.Kupiłem ,zasypałem,ustawiłem i zapomnniałem do następnego zasypu.Ja po prostu nie wiem ,że mam piec węglowy! Do niezdecydowanychojedździe do kogoś kto ma RBR i z nim pogadajcie oraz zobaczcie piec a potem zdecydujcie czy Wam odpowiada czy nie?
    Poza tym chłopaki Grzesiek(minertu) i Wiesiek(karoka) oferuja pomoc 24/7 gdzie cos podobnego znajdziecie?
    No i pomoc forumowiczów Nie bede wszystkich wymieniał bo dnia by brakło
    Z pomocy Zbyszka czesto korzystałem i za to mu tutaj dziekuję.
    To tyle pozdrawiam a decyzję trzeba samemu podjąć bo to Wasza kasa!

  2. #6862

    Domyślnie

    Cytat Napisał tadek w Zobacz post
    Grzesiek a jak jest z paleniem miałem w zimie,ja kupiłem już 3tmiału i 1,5t grochu i jestem ciekaw jak to będzie ,chciałbym palić miałem ale groszek też kupiłem w razie czego...
    Tadziu nie wiem jaką masz chatkę ale na moje 100m2 2t powinny starczyć.W zeszłym sezonie (był to pierwszy sezon i wygrzewanie podłogi)spaliłem 1,5 t.a temp. oscylowała w granicach 18 st.Teraz to nie wchodzi w rachubę i minimum to 21/22 więc i spalanie pójdzie w górę.Podzielę się spostrzeżeniami podczas sezonu grzewczego.Ja nie mam jeszcze nic zapsu na zimę ;( ale do kopalni 3km więc się nie martwię

  3. #6863

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Z pomocy Zbyszka czesto korzystałem i za to mu tutaj dziekuję.
    ...
    Nie ma za co dziękować, zapytanie nic nie kosztuje a odpowiedź tym bardziej. Co wiem to powiem i to nie wybranym a wszystkim którzy są zainteresowani.
    Wielu pytało, paru oglądało a decyzję sami podejmują.
    Nie zawsze jestem dostępny ale zapytanie nie zostanie bez odpowiedzi.

    Pytanie, oglądanie zdjęć na forum i czytanie to początek wyboru i po zrobieniu jakiegoś swojego rankingu powinno się to zobaczyć, dotknąć i popytać użytkowników aby mieć porównanie. Moim zdaniem takie właśnie rozmowy dają największe wiadomości dla kupującego.
    Nie wszystko ludzie piszą, nie wszystko ludzie na forum pokażą a taka wizyta zawsze pokaże co jest co a własne oko zobaczy, ucho usłyszy a umysł przetrawi i na koniec będzie wiadomo za co się płaci.
    Nie bójcie się oglądać, wiele pomogą minertu i karoka jeżeli chcecie zobaczyć kociołek w swoich okolicach to podpowiedzą gdzie wcześniej pytając właściciela.
    Nie bójcie się sami wprosić, właściciele tych kotłów to jak widać z natury usłużni i spokojni ludzie
    Ostatnio edytowane przez zbigmaz01 ; 11-08-2013 o 20:14

  4. #6864

    Domyślnie

    Do mnie zawsze możecie podesłać potencjalnego klienta jest czym się chwalić

  5. #6865
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Zbigmaz01 dasz jakąś relację z palenia węglem z bartexu?? Czy jeszcze nim nie paliłeś?

  6. #6866

    Domyślnie

    Cytat Napisał edgar184 Zobacz post
    Zbigmaz01 dasz jakąś relację z palenia węglem z bartexu?? Czy jeszcze nim nie paliłeś?
    Nie wiem czy coś nie poknociłem bo mi dziwne liczby wyszły.
    Spalało się dobrze,czuć że ma trochę mocy, popiołu mało (5-7% wagowo) ale mnie zaniepokoiło podawanie. Wyszło mi że podajnik podaje mi 0,4kg na min. Muszę to jeszcze raz sprawdzić. Do tej pory wychodziło mi 0,34kh/min.
    Jestem zadowolony bo jest to lepszy groszek niż to co u miejscowych handlowcy. Za Pieklorza od dystrybutora z kopalni musiałbym zapłacić trochę więcej a transport byłby do mnie i rozładunek ręczny, auto nie ma ani rampy anii hds. Po mocy widzę że nie jest źle ale na to co deklarują to troszeczkę za mało. Wesołej jeszcze nie ruszyłem.

  7. #6867

    Domyślnie

    Czy ktoś może wie jaki pobór prądu podczas rozruchu powinna mieć dmuchawa WPA 07 ?

  8. #6868

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Czy ktoś może wie jaki pobór prądu podczas rozruchu powinna mieć dmuchawa WPA 07 ?
    Jeśli masz problem z dmuchawa to przecież jest na gwarancji i po co tu grzebać?
    Zapytaj sprzedawcę co i jak załatwić aby szybko problem znikł.
    Szkoda,że nie ma Twojego sterownika bo wtedy moglibyśmy cos podejrzeć i poradzić a tak to "wróżenie z fusów".
    Skontaktuj się ze sprzedawcą i zareklamuj wadliwy element i tyle mogę doradzić.

  9. #6869

    Domyślnie

    Już się skontaktowałem i wszystko jest załatwione. Z ciekawości pytam. Cóż w tym złego że chcę się dowiedzieć czegoś więcej niż wiem do tej pory. Człowiek uczy się całe życie.

  10. #6870
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    edgar184

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Wilków / Kraków
    Posty
    161

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Nie wiem czy coś nie poknociłem bo mi dziwne liczby wyszły.
    Spalało się dobrze,czuć że ma trochę mocy, popiołu mało (5-7% wagowo) ale mnie zaniepokoiło podawanie. Wyszło mi że podajnik podaje mi 0,4kg na min. Muszę to jeszcze raz sprawdzić. Do tej pory wychodziło mi 0,34kh/min.
    Jestem zadowolony bo jest to lepszy groszek niż to co u miejscowych handlowcy. Za Pieklorza od dystrybutora z kopalni musiałbym zapłacić trochę więcej a transport byłby do mnie i rozładunek ręczny, auto nie ma ani rampy anii hds. Po mocy widzę że nie jest źle ale na to co deklarują to troszeczkę za mało. Wesołej jeszcze nie ruszyłem.
    Dzięki .

  11. #6871

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Tadziu nie wiem jaką masz chatkę ale na moje 100m2 2t powinny starczyć.W zeszłym sezonie (był to pierwszy sezon i wygrzewanie podłogi)spaliłem 1,5 t.a temp. oscylowała w granicach 18 st.Teraz to nie wchodzi w rachubę i minimum to 21/22 więc i spalanie pójdzie w górę.Podzielę się spostrzeżeniami podczas sezonu grzewczego.Ja nie mam jeszcze nic zapsu na zimę ;( ale do kopalni 3km więc się nie martwię
    Kurna piszesz 2t hmmm......Grzesiek jak mi starczy to co kupiłem to już byłbym hepi ja mam 130m2 stary domek ale wyremontowany ,jeśli moje maleństwo bedzie spisywało sie jak do tej pory latem to do szczęscia bedzie brakowalo mi tylko zimnego browaranie musi byc taniej jak poprzedniej zimy ale żebym nie latał co 4h do pieca I tu uklon do WIESKA bo on mi obiecał lenistwo w czasie zimy a najgorsze z tego że ja mu wierze'' niestety''

  12. #6872

    Domyślnie

    Mi również Mr. Wiesław obiecał lenistwo a zaglądać do pieca trzeba było jeszcze częściej bo wynalazek garażowy był niesamowity.
    Teraz niech się to wszystko już wreszcie unormuje, wrzucę na luz bo już trochę opału mam otworzę browarka i spokojnie zerknę co tam ciekawego w kociołku.
    Rozmarzyłem się ale oby tak było bo aż się czasem nie chce wierzyć że może tak być przy kociołku na wungiel.

  13. #6873
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    5iatka

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Pilica
    Kod pocztowy
    42-436
    Posty
    212

    Domyślnie

    też się przekonam zapewne niebawem jaka to ( mam nadzieje ) nuda z takim 'nudziarzem' w piwnicy.
    Póki co jednak organizować paliwo na zimę trzeba, bo jak nie to z paliwem na plecach dookoła chałupy w trybie 'ciepło' biegać należy

  14. #6874
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jachu771

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Również mi się marzy lenistwo w zimie, bo dotychczas to było codzienne rozpalanie w miałowcu. Tylko na moje 210 m2 trudno zdecydować czy to ma być RBR, a jak już to 11 czy 17kW.

  15. #6875
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Mi również Mr. Wiesław obiecał lenistwo a zaglądać do pieca trzeba było jeszcze częściej bo wynalazek garażowy był niesamowity.
    Teraz niech się to wszystko już wreszcie unormuje, wrzucę na luz bo już trochę opału mam otworzę browarka i spokojnie zerknę co tam ciekawego w kociołku.
    Rozmarzyłem się ale oby tak było bo aż się czasem nie chce wierzyć że może tak być przy kociołku na wungiel.
    Nie jesteście jedyni ,którym to obiecaliśmy.Jednak nie do końca tak jest bo to piwo tez przy nim trzeba wypić
    Teraz na poważnie.Przy każdym kotle trzeba coś porobić choćby tylko zasypać i popiół wybrać.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  16. #6876
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał jachu771 Zobacz post
    Również mi się marzy lenistwo w zimie, bo dotychczas to było codzienne rozpalanie w miałowcu. Tylko na moje 210 m2 trudno zdecydować czy to ma być RBR, a jak już to 11 czy 17kW.
    Dalej masz dylemat?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  17. #6877

    Domyślnie

    No ale ja bym nie zabardzo sie zgodził z tym ,,wynalazkiem garażowym,,za nim kupiłem swoje maleństwo,, przerobilem ,,pare kociołków co prawda tylko zasypowych ale jednak, nawet kumple smiali sie ze mnie że co zima a ja,, nowy,,piec bo nawet używany też kupiłem Powiedziałem sobie że dopuki nie spłace kredytu doputy będe kominował,spłaciłem i sądze po tym co już widze ze warto było czekać na ten ,,wynalazek,,Może masz malego pecha i coś na poczatku nie gra ale tak jak patrze jak u mnie to działa wszystko to wiem że i u ciebie też tak będzie a co do browarka też bym sie napił

  18. #6878
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar tesel
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Strąpie/Barlinek
    Posty
    1.914

    Domyślnie

    Nie martwcie się.Nie zanudzicie się.W pierwszym sezonie każdy biega do kotłowni zobaczyć jak się pali,wypić piwko,zapalić papierosa.W drugim sezonie zaczynają się kombinacje.Może coś przerobić,żeby jeszcze mniej palił?Jakieś ulepszenia,uproszczenia,żeby jeszcze mniej się narobić.Trzeci sezon przede mną.
    https://esterownik.pl/sterownik/968 Super Skam-p 12kw
    Kto ma uzasadnione wątpliwości, osiągnie wiedzę.

    Andrzej Frycz Modrzewski

  19. #6879
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    jachu771

    Zarejestrowany
    Aug 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Tak, mam dylemat, bo myślę, że 11kW jest na pograniczu zapotrzebowania mocy przy solidnych mrozach i nie mam pewności dałby radę, natomiast 17kW pewnie spokojnie by wyrobił tylko co w tzw. okresach przejściowych z temp. plusowymi za oknem?

  20. #6880

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nie jesteście jedyni ,którym to obiecaliśmy.Jednak nie do końca tak jest bo to piwo tez przy nim trzeba wypić
    Teraz na poważnie.Przy każdym kotle trzeba coś porobić choćby tylko zasypać i popiół wybrać.
    Wiem że coś mimo wszystko trzeba zrobić.
    Jestem jednak pewien że w porównaniu do łażenia co chwila to przymknąć to otworzyć itp. to chyba niebo a ziemia.
    Dla mnie wyrzucenie popiołu, zasypanie węgla i okresowy przeczyszczenie kociołka to żaden kłopot.
    Muszę tylko wykombinowac trochę niższy ten pogrzebacz żeby górne półki wyczyścić i wszystko będzie w najlepszym porządku.

Strona 344 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony