dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1249 z 1421
Pokaż wyniki od 24.961 do 24.980 z 28404
  1. #24961
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    U mnie działają. Nie pokazuje tylko średniej mocy kotła.
    Muszę uzupełnić moc nominalną kotła tylko nie bardzo wiem gdzie to zrobić.
    Na razie nigdzie - pisał o tym przemek z es- jeszcze nie wszystko gotowe..

  2. #24962
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witam,

    z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin?
    czym to ciąć? nie mam dostępu do żadnych dużych maszyn.

    kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu.

    chodzi mi po głowie, czy nie umieścić po-prostu między pólkami kawałków kątownika.
    jeśli byłyby poukładane pod kątem mogłyby wydłużyć drogę spalin.
    Jednocześnie przejmowały by część temperatury, można by je było usuwać, i układać w różne kształty.

    obrobię je sobie szlifierką kątową. co Wy na to?
    Ostatnio edytowane przez micro-jr ; 02-10-2015 o 08:46
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  3. #24963
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    U siebie mam z cienkiej - chyba 1,5 mm ocynk - kątowniki budowlane.
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24964
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    @lestek27
    Bujać ? Co Ci nie działa ?

    @Wiesław
    U nas lało dwa dni - ciągle - całkowicie wyleczyłem się z okien dachowych - największy błąd.
    Zamontuj markizy - trochę na hałas pomagają
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  5. #24965

    Domyślnie

    Cytat Napisał SUSPENSER Zobacz post
    Zamontuj markizy - trochę na hałas pomagają
    Markizy to raczej chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń ale przy okazji trochę wyciszają deszcz

  6. #24966

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post

    ,,,, z jak grubej blachy robicie zawirowywacze spalin? ,,,,

    ,,,, kombinuje w mojej 12 "utrudnić" dostęp do komina, żeby spaliny dłużej były w piecu. ,,,,
    Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.
    Andrzej

    Słucham Radia Wnet http://wnet.fm/

  7. #24967
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Doradca VELUX
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Polska
    Kod pocztowy
    02-273
    Posty
    224

    Domyślnie

    Cytat Napisał lestek27 Zobacz post
    Markizy to raczej chronią przed nagrzewaniem pomieszczeń ale przy okazji trochę wyciszają deszcz
    Witaj lestek,

    Potwierdzam to co piszesz. Markizy to idealny wybór jeśli chodzi o ochronę przed nagrzewaniem pomieszczeń, a dodatkowo mamy wyciszenie odgłosu padającego deszczu. Możemy je mieć rozwinięte na szybie od wczesnej wiosny do późnej jesieni, a na zimę zwijamy do kasetonu.
    Tkanina w formie siateczki z polichlorku winylu nie zasłania widoku za oknem.

    Alternatywą są rolety zewnętrzne, które zapewniają całoroczną i kompleksową ochronę na oknach dachowych.
    Więcej na www.velushop.pl

    Pozdrawiam,
    Katarzyna
    Doradca VELUX
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	mhl zew 2.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	99,5 KB
ID:	332943  

  8. #24968

  9. #24969
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    w RBR 12 przy suchej półce coś by musiało pod nią wisieć. ewentualnie leżeć na mokrej ale górą przytykać.
    ocynk ma sens? przy takich temperaturach?
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  10. #24970
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.
    A co myślicie o tym żeby zrobić taki ślimak i umieścić go w rurze wylotowej tuż przed kolanem tam gdzie czujnik TS?
    Coś podobnego jak ma nowa M'ka w tych 3 rurach tylko krótsze.
    Ostatnio edytowane przez fenix2 ; 06-10-2015 o 17:52
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  11. #24971

    Domyślnie

    A ja proponuję udać się do najbliższego punktu dystrybucji złocistego płynu, nabyć kilka puszek, przeprowadzić konsumpcję. Z materiału, który pozostał po konsumpcji wykonać labirynt dla spalin ewentualnie zmniejszyć tylko światło kanałów spalinowych (szukać pod hasłem "rura hesówka"). Jeśli patent się nie sprawdzi, usunąć bez żalu i zbędnych kosztów. Jeśli zda egzamin, wykonać kopię tworu z bardziej trwałego materiału.

  12. #24972
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej_M_ Zobacz post
    Nie prościej będzie, jak w tej części wymiennika ciepła przyspieszysz strugę spalin np. poprzez zmniejszenie przekroju kanału.
    koncepcja ciekawa
    myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

    Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

    Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  13. #24973

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    koncepcja ciekawa
    myślę nad ułożeniem wzdłuż na mokrej półce kilku profili 20x30x2mm nie koniecznie ścisło .

    Na logikę zwiększy się masa żelastwa do ogrzania w piecu, przez dym. i cała energia dymu oddana do tego żelastwa powinna już zostać w piecu.

    Czyszczenie pieca (robię przy każdym zasypie) będzie wymagało wyjmowania żelastwa co może być kłopotliwe.
    Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.
    Ukłony dla Redakcji

  14. #24974
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Nie chodzi jednak o to, aby "energię dymu" zatrzymać w piecu, ale o to, aby poprzez wodę przenieść ją do ogrzewanego obiektu.
    Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda.

    o ile energię z żelastwa woda sobie może systematycznie chłonąć, o tyle energie z dymu, żelastwo może pochłonąć tylko w czasie kiedy dym jest w piecu.
    Zakładam, że grzania kotłowni (jest w bryle budynku) przez komin nie uwzględniam jako "Zysku" ze spalania węgla.

    jeśli więc przechwycę więcej ciepła ze spalin zanim opuszczą one budynek, to więcej ciepła będzie mogła ta woda rozprowadzić po budynku.
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  15. #24975
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam

  16. #24976

    Domyślnie

    U mnie jak temp. CO jest 60st i wiecej to też się włącza pompa po przełączeniu w tryb ręczny. Chyba to działa od 60st ale pewien nie jestem.

  17. #24977
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Witam Dziś rozpaliłem swojego RBRa na ruszcie awaryjnym co robie juz od kilku dni ze wzgłędu na duża ilość drzewa ( wiem ze niektórzy miłośnicy kociołkow tego nie pochwalaja ) ale chciałem wyprówować swój układ grawitacyjny gdyż taki zostawiłem Chciałem pogonić kociołek do 70 st ale sie nie dało załączala sie sama pompka w trybie ręcznym i nie dało sie jej wyłączyć proszę mi powiedziec czy jest to jakies zabezpieczenie wydaje mi sie ze załączyła sie przy 65st Chiałem zapytac czy sama sie wylaczy przy spadku temp Pozdrawiam
    Tak to jest zabezpieczenie przed przegrzaniem kotła - załącza się zawsze przy wzroście temp pow. 60 st.- nawet w trybie ręcznym. I nie wyłączy się sama jak opadnie temperatura. U ciebie aby wypróbować grawitację po prostu wyjmij wtyczkę pompy z gniazda. Oczywiście wtedy musisz osobiście nadzorować kocioł - w tej sytuacji nie ma żadnego zabezpieczenia przed zagotowaniem wody (termik odłącza tylko dmuchawę i uruchamia pompy , a ty teraz z tego nie korzystasz)- nie? Tak więc UWAGA !!

  18. #24978

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    Zgadza się. Ale wymiany są dwie - dym - żelastwo i żelastwo -woda..
    (...)

    Ale trzy sposoby przekazywania energii: promieniowanie, konwekcja i przewodzenie. Piszesz o jednej/dwóch a zawijan, jak się domyślam, próbuje zwrócić Twoją uwagę na trzecią Nie mniej ważna jest powierzchnia kontaktu "żelastwa" nie tylko ze spalinami ale i ze ścianką kotła.

    @malina - jeśli masz właściwie zrobiony układ otwarty, niebezpieczeństwo zagotowania wody jest mniejsze.
    Ostatnio edytowane przez gmaj22 ; 10-10-2015 o 09:54
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  19. #24979
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro

  20. #24980
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał malina321 Zobacz post
    Gmaj22 zastanawiam się własnie nad tą grawitacją bo na starym śmieciuchu działała super no ale rury 2 cale zostały podłączone do orginalnego wyjscia z pieca i jest to zredukowane zastanawia mnie czy ciepła woda na tym przejscju sobie poradzi a szkoda bo mogłem zamówić wyjscia chociaż na 1 cal ponoć nie stanowiłoby to problemu w instalco Pozdro
    Standardowo w RBR są przyłącza 1 cal. Można zamówić o większej średnicy. Na miedzi 28 grawitacja na pewno pójdzie tylko kwestia jej wydajności.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

Strona 1249 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony