dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 100 z 1421
Pokaż wyniki od 1.981 do 2.000 z 28404
  1. #1981
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał johny34 Zobacz post
    Karoka zawsze niezawodny dzięki
    Eee tam, nie ma ludzi nieomylnych

  2. #1982
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    johny34

    Zarejestrowany
    Apr 2011
    Skąd
    Zduńska Wola
    Kod pocztowy
    98-220
    Posty
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Eee tam, nie ma ludzi nieomylnych
    I do tego skromny

  3. #1983
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Alina&Mariusz

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    okolice Torunia
    Posty
    381

    Domyślnie

    Przez kuriera, który nie potrafi wybrać poprawnie numeru telefonu, nie mamy naszego kociołka

  4. #1984
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No jak widać są ludzie i "taborety" ale postaramy się sprawę załatwić najszybciej jak będzie to możliwe.

  5. #1985
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alina&Mariusz Zobacz post
    Przez kuriera, który nie potrafi wybrać poprawnie numeru telefonu, nie mamy naszego kociołka
    Takie rzeczy się zdarzają niestety.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #1986
    Banned
    raf1

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    Śląsk
    Dzielnica
    TG
    Posty
    354

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    .............I jak mówiłem jeśli sobie zamontujesz zawór N-drożny nie będzie to żadnym błędem a jeśli nie, to nie. bo niema takiego wymogu ani potrzeby.
    No właśnie dlaczego? Przepraszam ale będę "drążył" temat.

  7. #1987
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał raf1 Zobacz post
    No właśnie dlaczego? Przepraszam ale będę "drążył" temat.
    Bo taka jest konstrukcja kotła i producent tego nie wymaga !!!
    Jeżeli masz obawy co do wymogów producenta to zamontuj i po problemie.
    Nie wiem jak to jeszcze inaczej wytłumaczyć.

    Ja osobiście jestem przekonany co do słuszności montażu zaworu 4D.
    Co widać na moim schemacie,podłogówka wskazuje temp wychodzącą na układ grzejnikowy za zaworem 4D,na początku nie miałem w ogóle termostatów na grzejnikach , teraz są tylko na 11 z 23 więc zawór 4D umożliwia mi odpowiednie wyregulowanie temp wody wychodzącej na instalację.Raz ustawiony eksperymentalnie do krzywej grzania puszcza odpowiednia dla mnie i użytkowników domu temp na grzejniki.
    Jak pisałem ,nie wszędzie mam głowice termostatyczne ale też nie ma potrzeby ich tam montowania ze wzg na odległość grzejników od kotła.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #1988

    Domyślnie

    witam.
    moze ktos polecic - jakiś dobry groszek z dostawa do rzeszowa , do rbr 11 kW .
    Mam 120 m2 , styro 15 , 3 tony groszku na pierwsza zime wystraczy , czy wiecej kupic.
    Prosze o jakis sprawdzony namiar na groszek , bo łaziłem po marketach i widze ze cena nie jest za ciekawe w stosunku do tego co oferuja .

  9. #1989
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał marcin_bnk Zobacz post
    witam.
    moze ktos polecic - jakiś dobry groszek z dostawa do rzeszowa , do rbr 11 kW .
    Mam 120 m2 , styro 15 , 3 tony groszku na pierwsza zime wystraczy , czy wiecej kupic.
    Prosze o jakis sprawdzony namiar na groszek , bo łaziłem po marketach i widze ze cena nie jest za ciekawe w stosunku do tego co oferuja .
    Zajrzyj do mnie i do kolegi karoka.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  10. #1990
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    sakus

    Zarejestrowany
    May 2002
    Skąd
    Starogard Gdański - gmina
    Kod pocztowy
    83-200
    Posty
    372

    Domyślnie

    Mam do Was pytanie.
    Rbr ma w standardzie dwa zasilnia i powroty. Jedno zasilanie i powrót wykorzystuję do CWU. Drugie zasilanie i powrót do CO. Czujnik powrotu mam przymocowany do CO na powrocie. Czy w okresie letnim powinienem przepinać go na powrót z CWU? Przez całe lato pokazywał on temperaturę 23-24 st. Wiem, ze Rbr jest tak skonstruowany, że nie "boi się" zimnego powrotu (niby obieg CWU dogrzewa kocioł na powrocie - ale czy rzeczywiście tej jeden ciepły powrót wystarcza?)

  11. #1991

    Domyślnie

    Cytat Napisał sakus Zobacz post
    Mam do Was pytanie.
    Rbr ma w standardzie dwa zasilnia i powroty. Jedno zasilanie i powrót wykorzystuję do CWU. Drugie zasilanie i powrót do CO. Czujnik powrotu mam przymocowany do CO na powrocie. Czy w okresie letnim powinienem przepinać go na powrót z CWU? Przez całe lato pokazywał on temperaturę 23-24 st. Wiem, ze Rbr jest tak skonstruowany, że nie "boi się" zimnego powrotu (niby obieg CWU dogrzewa kocioł na powrocie - ale czy rzeczywiście tej jeden ciepły powrót wystarcza?)
    I co?
    Nie ma ci kto odpowiedzieć?
    Ja nie specjalista, ale wymyśliłem że czujnik powrotu powinien mierzyć temp. powrotu wody do kotła, czyli jak masz lato i CWU to powinien ją mierzyć, jak zima to CO.
    Tak sobie myślę
    Ale czy nie lepiej od tego ciągłego przekładania czujnika i niezbyt komfortowej sytuacji, spiąć te dwa powroty w jedno?
    Nie wiem jak twoja instalacja na to pozwala ale ja bym tak zrobił. Wtedy nie przekładasz czujnika a wszystkim steruje sterownik i ma dokładny pomiar.
    Wyjście z dwóch miejsc do CO i CWU ma swoje zalety, lecz powrót w tym konkretnym przypadku powinien być jeden.
    Może nowy (zapowiadany) eCoala będzie miał więcej podłączeń na czujniki które będą brały udział w sterowaniu procesem spalania?
    To że kocioł ma tyle wejść i wyjść to wydaje mi się tylko do wykorzystania podłączenia z odpowiedniej strony która nam najlepiej pasuje.
    To tylko takie moje przemyślenia.
    Może ktoś bardziej zorientowany udzieli ci bardziej wartościowej informacji

  12. #1992
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cześć
    Od wczoraj mam problem z piecem, wyskakuje mi alarm "wygaszanie kotła", dwa razy miałem już tą przypadłość. W palenisku po takim alarmie jest pusto, węgla brak, gdzieś tam w dole coś się żarzy. Ustaliłem z karoką że prawdopodobnie jest to zbyt mocny ciąg w kominie, o ile dobrze pamiętam ktoś na forum miał problem ze zbyt mocnym ciągiem, nie pamiętam kto. Czy macie jakieś rady na zbyt mocny ciąg w kominie? Jedyną zmianą w ustawieniach w tym przypadku to zmniejszenie pracy w podtrzymaniu z 80min na 70min, może to coś pomoże na to wygaszanie pieca.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  13. #1993

    Domyślnie

    Może uchylić trochę wyczystkę?

  14. #1994

    Domyślnie

    No i mam w końcu mojego 11 kw rbr-ka w następna sobotę instalacja.
    Troszkę martwi mnie komin bo mam na wysokości 110 cm środek wylotu od posadzki góra 120 cm komin fi 200 i chyba tyci tyci braknie a wolałbym nie przerabiać.Ktoś coś poradzi ?

  15. #1995
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Delphion1 gratulacje, masz piecyk taki jak ja , co do komina to nie wiem jak rozwiązać problem, środek wylotu z pieca jest na wysokości 120cm więc trochę za wysoko...
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  16. #1996
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar sipus31
    Zarejestrowany
    May 2011
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Kod pocztowy
    43-502
    Posty
    250

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    No i mam w końcu mojego 11 kw rbr-ka w następna sobotę instalacja.
    Troszkę martwi mnie komin bo mam na wysokości 110 cm środek wylotu od posadzki góra 120 cm komin fi 200 i chyba tyci tyci braknie a wolałbym nie przerabiać.Ktoś coś poradzi ?
    Mozna przyciac troche kolano skretne -)

  17. #1997
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    arek0021

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Biała Podlaska
    Kod pocztowy
    21-500
    Posty
    17

    Domyślnie

    Witam po długiej przerwie Kociołek już dawno zainstalowany i wygląda to tak (montowany już 2gi rbr w moim mieście przez tego samego instalatora )
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...e686704c8.html
    Muszę podłączyć jeszcze czujnik pokojowy tylko nie do końca wiem jak to zrobić, wystarczy że puszczę do któregoś pokoju czujnik dwoma zwykłymi kablami? Teraz kocioł pracuje na minimalnych parametrach i przy odkręconych tylko grzejnikach łazienkowych w domu jest gorąco
    Jeszcze muszę podłączyć kocioł do internetu i będę testował opał, kupiłem cześć ruskiego ekogroszku 25kj po 630zł i juliusza po 1060, jak na razie widać że mniej popiołu z polskiego ekogroszku.

  18. #1998

    Domyślnie

    Cytat Napisał arek0021 Zobacz post
    Witam po długiej przerwie Kociołek już dawno zainstalowany i wygląda to tak (montowany już 2gi rbr w moim mieście przez tego samego instalatora )
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4764a89e686704c8.html
    Muszę podłączyć jeszcze czujnik pokojowy tylko nie do końca wiem jak to zrobić, wystarczy że puszczę do któregoś pokoju czujnik dwoma zwykłymi kablami? Teraz kocioł pracuje na minimalnych parametrach i przy odkręconych tylko grzejnikach łazienkowych w domu jest gorąco
    Jeszcze muszę podłączyć kocioł do internetu i będę testował opał, kupiłem cześć ruskiego ekogroszku 25kj po 630zł i juliusza po 1060, jak na razie widać że mniej popiołu z polskiego ekogroszku.
    Wystarczy taki kabelek 2x0,5mm a co do gorąca to ustaw w zakładce ustawienia i zaawansowanych pompę CO na cykliczną i tam masz czas pracy i przerwy. Ja teraz tak przestawiłem to podglądaj
    Tym możesz sobie obniżyć temp. do czasu podłączenia czujnika

  19. #1999

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    Delphion1 gratulacje, masz piecyk taki jak ja , co do komina to nie wiem jak rozwiązać problem, środek wylotu z pieca jest na wysokości 120cm więc trochę za wysoko...
    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    ...
    Ktoś coś poradzi ?
    Macie ten sam problem
    Radę już dostaliście ale ustawiając kocioł nie zapomnijcie podłożyć pod spód kawałki gumy, pracuje o wiele ciszej

  20. #2000
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Macie ten sam problem
    Radę już dostaliście ale ustawiając kocioł nie zapomnijcie podłożyć pod spód kawałki gumy, pracuje o wiele ciszej
    Źle się wyraziłem chyba, ja nie mam problemu jeśli chodzi o wysokość otworu w kominie . Napisałem, że nie wiem jak rozwiązać problem Delphiona1 z wysokością czopucha. Co do gumy pod piecem, ja w końcu zapomniałem się w nią zaopatrzyć i nie dałem, z głośnością nie mam problemów.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

Strona 100 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony