dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1001 z 1421
Pokaż wyniki od 20.001 do 20.020 z 28404
  1. #20001
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar szczudlo
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    256

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Po moich dzisiejszych eksperymentach z groszkiem 5 - 25 z Chwałowic muszę Ci powiedzieć, że jeżeli będziesz chciał to spalić przy dużym zapotrzebowaniu to moim zdaniem będziesz musiał polubić dwustan. Krótkie podania, możliwie niewiele wiatru i powinno pójść. No i jeszcze jakaś bardzo niewielka histereza, żeby się zanadto nie musiał rozpędzać do odrabiania. Jutro będę eksperymentował z mieszanką pół na pół z Jaretem - właściwie to samo się przez noc poeksperymentuje bo właśnie w koszu zamieszałem i zostawiam do rana. Mam nadzieję że nie wygaśnie bo mi się już z nastawami dziś pieprzyć nie chce - zostaje jak jest. Jak jutro do zakładu przyjadę wrzucę w wątku Ranking ekogroszku fotki z tego co się na takiej mieszance pokaże.


    Dzięki kobra za zainteresowanie się tematem, jeżeli tylko jest możliwość spalić ten groszek w dwustanie to nie ma to na mnie jakiegoś większego problemu. Tylko będę musiał dojść do sensownych ustawień a z tym może być różnie. Widziałem Twoje fotki w rankingu ekogroszku, wygląda to zupełnie tak samo jak u mnie. A mogłem nie wydziwiać i kupić retopal jak w poprzednich sezonach, byłoby taniej i bez problemów.
    około 150m2 - rbr ekouniwersal 11kW
    https://remote.esterownik.pl:8080/device/1544/

  2. #20002
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Nie chcę też iść w dwu stan, bo według wyliczeń wychodzi mi że mniej zużywam trzymając piec w podczymaniu i grzać tylko wtedy kiedy jest zapotrzebowanie.
    A co wg Ciebie oznacza palenie w dwustanie ?


    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to znowu się Novemu naraziłeś tym wpisem
    Myślę że nie tylko Novemu

  3. #20003
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja teraz mam podobną zabawę z wesołą - deklarowana wartość popiołu 3%, codziennie mi zapada się kopczyk i dmuchawa dmucha po górze a na dole mi wszystko wygasa. Wygląda na to że rok wcześniej kupiłem wesoła wymieszaną z jakimś słabszym groszkiem i jakoś to szło, teraz mam czystą wesołą - wypala się praktycznie do 0, a to co zostanie spada na dół palnika, podajnik podaje niewiele bo kilka bryłek groszku wystarczy aby rozgrzać piec i taki mam efekt. Jedynie zostaje mi poczekać aż uzbiera się trochę popiołu i może kopczyk się ustabilizuje lub czekać aż się trochę ochłodzi i będzie częstszy odbiór ciepła niż tylko CWU.
    Szkoda że niema jakiś nakładek na koronę palnika, aby zmniejszyć jego wielkość do palenia latem lepszym ekogroszkiem (kolega w swoim piecu ma wymienne korony do palenia peletem i biomasami i inną do ekogroszku).

    Ja też w zeszłym sezonie samo CWU "wesołą" opalałem, zużycie kręciło się wokół 2,6 kg/dobę.
    Problemów nie zauważyłem, z tym że na podtrzymanie powyżej co 80-90 minut nie licz.

  4. #20004

    Domyślnie

    @bobasxx
    Nie warto się zrażać ani narażać...Lepiej uczyć się na błędach...korzystniej na cudzych, a nie na swoich
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  5. #20005
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Taki mały OT, oglądacie naszych ? Wczoraj było gorzej, ale dzisiaj jest masakra jak na razie...

  6. #20006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczudlo Zobacz post
    A mogłem nie wydziwiać i kupić retopal jak w poprzednich sezonach, byłoby taniej i bez problemów.
    Spokojnie by wystarczył bo widać było to w zeszłym roku.
    Jak pisałem po wrzuceniu tych dwóch pierwszych fotek widać było że ten węgiel będzie problematyczny.
    Drugie wyjście jak Kobra pisał, dokupić coś taniego i słabego, czyli Jaret z Janiny lub czecha i jechać pół na pół, wystarczy Ci wtedy tego ze dwie zimy albo lepiej.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #20007
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja też w zeszłym sezonie samo CWU "wesołą" opalałem.........
    Problemów nie zauważyłem, z tym że na podtrzymanie powyżej co 80-90 minut nie licz.
    Dokładnie jak piszesz, nie pamiętam dokładnie ale przerwa była chyba z 70 lub 80 minut.
    Później na tym co sprzedaję miałem 100 minut.
    Ostatnio dostałem do testów inny węgiel i kociołek zdechł 2 razy, dzień po dniu, przerwa na 70 i chodzi.
    Pewnie teraz to zejdzie to trzeba będzie podnieść z powrotem na 100 ale też pewnie na długo będzie to potrzebne bo zima za pasem i wszyscy zapomną o długich podtrzymaniach wrócimy do tematu na wiosnę.

  8. #20008

    Domyślnie

    Powinien Możdżonka wpuścić.
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  9. #20009

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A co wg Ciebie oznacza palenie w dwustanie ?
    Wyłączenie resztki automatu w ecoalu, tylko jest to dobre do stałego w miarę równego odbioru ciepła i balansowanie pomiędzy paleniem a podczymaniem. Ja mam tak zorganizowane grzanie że u mnie też pompy mimo że energooszczędne nie chodzą cały czas tylko wtedy kiedy spadnie temperatura w pomieszczeniu i jak włączą się równocześnie 2 poziomy to dwu stan sobie nie poradzi, po drugie stracę możliwość regulacji temperatury zdalnej poprzez ecoal.

  10. #20010
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dokładnie jak piszesz, nie pamiętam dokładnie ale przerwa była chyba z 70 lub 80 minut.
    Później na tym co sprzedaję miałem 100 minut.
    Ostatnio dostałem do testów inny węgiel i kociołek zdechł 2 razy, dzień po dniu, przerwa na 70 i chodzi.
    Pewnie teraz to zejdzie to trzeba będzie podnieść z powrotem na 100 ale też pewnie na długo będzie to potrzebne bo zima za pasem i wszyscy zapomną o długich podtrzymaniach wrócimy do tematu na wiosnę.
    Jedyny plus tego stanu rzeczy, że węgiel ma moc i bez dużego rozbioru CWU, nic po za podtrzymaniem nie potrzebuje.

  11. #20011
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Wyłączenie resztki automatu w ecoalu, tylko jest to dobre do stałego w miarę równego odbioru ciepła i balansowanie pomiędzy paleniem a podczymaniem. Ja mam tak zorganizowane grzanie że u mnie też pompy mimo że energooszczędne nie chodzą cały czas tylko wtedy kiedy spadnie temperatura w pomieszczeniu i jak włączą się równocześnie 2 poziomy to dwu stan sobie nie poradzi, po drugie stracę możliwość regulacji temperatury zdalnej poprzez ecoal.
    Nie będę dobitny jak Novy, ale popytaj, poczytaj, a na pewno się dowiesz...
    Nawet w trybie "automat eCoal" występuje praca dwustanowa.

  12. #20012
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Nawet w trybie "automat eCoal" występuje praca dwustanowa.
    Krzyś jest to prawdą i nie prawdą.
    Jeśli jest małe zapotrzebowanie to a auto przebije o piątkę i przejdzie w podtrzymanie i wtedy to taki pół automat a pół dwustan.
    Jeśli obciążymy kociołek to będzie mielił non-stop nawet przez miesiąc czy dwa czy całą zimę dopóki będzie obciążony i w podtrzymanie nie wejdzie.

  13. #20013
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Krzyś jest to prawdą i nie prawdą.
    Jeśli jest małe zapotrzebowanie to a auto przebije o piątkę i przejdzie w podtrzymanie i wtedy to taki pół automat a pół dwustan.
    Jeśli obciążymy kociołek to będzie mielił non-stop nawet przez miesiąc czy dwa czy całą zimę dopóki będzie obciążony i w podtrzymanie nie wejdzie.
    No ale jak już przejdzie w to podtrzymanie to co to jest ?
    Ja za dwustan uważam stan, kiedy sterownik raz jest w trybie "praca", raz w "podtrzymaniu". Niezależnie od ustawionego trybu pracy w sterowniku (eCoal, Ręczny, Grupowe).

    Jeśli obciążymy odpowiednio kociołek, to mamy pracę ciągłą i tu się w pełni zgadzam.

    Po za tym przy grzaniu samego CWU, stworzenie warunków do pracy ciągłej jest na prawdę trudne.

  14. #20014
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Paliłem czystą Wesołą 2 lata na samo CWU. Szło koło 3 kilo na dobę i nigdy nie miałem problemów z wygasaniem. W starej fajce. Masz źle podtrzymanie ustawione - wot i wsio. Idź na dwustan i dograj podtrzymanie - będzie dobrze. Suspenser też chyba Wesołą CWU grzał, spalanie miał mniejsze niż ja i też mu nie gasło.
    Ja teraz palę czystą Wesołą od 10.08 i jeszcze się zasyp nie skończył [90 kg] - jutro przyjdzie wyciągnąć resztę, zważyć i obliczyć ile z niej wyciągnąłem.

    Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jutro wrzucę Kazacha, bo dojechał suchutki


    Przy Wesołej mam podtrzymanie co 20 minut na SPP - wygasło mi 2 razy bo do zasobnika wrzuciłem trochę łupin z orzechów i akurat trafiły na podtrzymanie - wniosek: orzechy słabo żar trzymają
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  15. #20015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ja za dwustan uważam stan, kiedy sterownik raz jest w trybie "praca", raz w "podtrzymaniu". Niezależnie od ustawionego trybu pracy w sterowniku (eCoal, Ręczny,Grupowe)
    Krzyś jak napisałem wyżej i tak i siak
    Ja uważam że typowy dwustan to to ten wytłuszczony czyli w sterze "ręczny"
    Pozostałe to taki auto-dwustan ( eCoal przy małym obciążeniu )
    i półauto-dwustan ( grupowe )
    Rozumiemy się dobrze, zgadzasz się z tym co napisałem ?

  16. #20016
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Krzyś jak napisałem wyżej i tak i siak
    Ja uważam że typowy dwustan to to ten wytłuszczony czyli w sterze "ręczny"
    Pozostałe to taki auto-dwustan ( eCoal przy małym obciążeniu )
    i półauto-dwustan ( grupowe )
    Rozumiemy się dobrze, zgadzasz się z tym co napisałem ?
    Zgadzam się, ale... to zależy na co patrzymy, bo patrząc z drugiej strony, przy dużym zapotrzebowaniu, w trybie ręcznym, ustawiając małą moc też uzyskamy pracę ciągłą

  17. #20017
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Zgadzam się, ale... to zależy na co patrzymy, bo patrząc z drugiej strony, przy dużym zapotrzebowaniu, w trybie ręcznym, ustawiając małą moc też uzyskamy pracę ciągłą
    W sumie to też masz po części rację ale.....
    Zaraz zaczniemy ja pompiarze, hehe

  18. #20018
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    W sumie to też masz po części rację ale.....
    Zaraz zaczniemy ja pompiarze, hehe
    Przecież racja jest jak...

    Nie warto się spierać, zakończmy to

  19. #20019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Przecież racja jest jak...
    To powiedzonko minertu

  20. #20020
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To powiedzonko minertu
    Wiele ciekawych powiedzonek można na tym forum przeczytać

Strona 1001 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony