dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1045 z 1421
Pokaż wyniki od 20.881 do 20.900 z 28404
  1. #20881
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Przyszedł czas na pierwsze rozpalenie kotła. Mam kocioł RBR 12kW. Powierzchnia do ogrzania około 160m2 powierzchni użytkowej. Na dole jest podłogówka około 250m w pięciu pętlach i jeden grzejnik łazienkowy, a na poddaszu 4 grzejniki + jeden grzejnik łazienkowy i podłogówka w łazience. Po pierwszy rozpaleniu na poddaszu wszystko ładnie grzeje, a na parterze wszystko jest zimne, nawet grzejnik w łazience. Wszystko jest napędzane przez jedną pompę Leszno 25/60 empira. Czy powodem tego, że jest zimno jest brak dodatkowej pompy za rozdzielaczem trójdrożnym. Jeżeli jest potrzebna to jaka powinna być zastosowana? Dodam tylko że największa pętla nie przekracza70m.

  2. #20882

    Domyślnie

    Cytat Napisał skap Zobacz post
    Zgoda co do ustawień, chodziło mi tylko o to, że przy bardzo dobrze ocieplonych domach, prawie pasywnych bardziej wygodnym źródłem ogrzewania jest gaz. Koszty ogrzewania wtedy też są niewiele większe od palenia ekogroszkiem.
    Powiem Ci po sezonie. spalałem 2,5-3 T eko po 1000zł/T czyli jakieś 2,5-3tys zł pewnie pierwszy sezon na gazie zapłacę frycowe (ustawienia) brak narzędzi (wykresów) ale jakieś porównanie bedzie.

  3. #20883
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Przyszedł czas na pierwsze rozpalenie kotła. Mam kocioł RBR 12kW. Powierzchnia do ogrzania około 160m2 powierzchni użytkowej. Na dole jest podłogówka około 250m w pięciu pętlach i jeden grzejnik łazienkowy, a na poddaszu 4 grzejniki + jeden grzejnik łazienkowy i podłogówka w łazience. Po pierwszy rozpaleniu na poddaszu wszystko ładnie grzeje, a na parterze wszystko jest zimne, nawet grzejnik w łazience. Wszystko jest napędzane przez jedną pompę Leszno 25/60 empira. Czy powodem tego, że jest zimno jest brak dodatkowej pompy za rozdzielaczem trójdrożnym. Jeżeli jest potrzebna to jaka powinna być zastosowana? Dodam tylko że największa pętla nie przekracza70m.
    To mocna pompka, czy pracuje, czy nie jest zapowietrzona ?

  4. #20884

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Nie wiem co się stało żeś Ty w gaz poszedł ale rozsądnie prawić nie przestałeś. Świadomość inwestora podstawa - inaczej tylko lament. Z niecierpliwością czekam na Twój porównawczy komentarz kończący sezon.Wiem jeszcze szmat czasu.
    Starość Krzysiu....starość żartuje... moja praca i brak mnie notorycznie w domu, narazie to mnie trafia, że muszę naginać do kotłowni a nie mam wykresów na kompie i nie widzę zależności, napisałem do 4 wytwórców kotłów na gaz o podglady internetowe ( prawdziwe ) nie sterowanie przez fona...( bo to jest namiastka) ale oni mają to w nosie,zobacz co się stało z kotłami na eko, jak wyszedł bruli/ecoal ! nagle okazało się że każdy ma przewymiarowany kocioł i pali diabłu na kapalusz...podejrzewam że z kotłami gazowymi jest podobnie...

    Narazie zainwestowałem w termometry przylgowe na rury, żeby mieć widok na temp wody wchodzacej i wychodzacej (już się zwróciły) ale co z tego jak już mnie nie ma w domu
    Ostatnio edytowane przez Piotrek42 ; 28-10-2014 o 20:52

  5. #20885

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Nie odpowiedziałeś mi na wczorajsze pytanie i znowu Ci się coś przyśniło w nocy i dalej sobie bajdurzysz
    Zapytam Cię w stylu zawijana, jakie to są te duże straty, jak je policzyłeś skoro znowu coś twierdzisz ?
    Tobie się marzy żeby z kotła węglowego zrobić gazówkę, tak sam pisałeś, no nie ?
    Chciałbyś żeby kocioł na mocy nominalnej miał spaliny 80 stopni i żeby na 30% mocy spalał tyle samo co na 100.
    Wiesz Ty za długo chyba śpisz i takie głupoty piszesz
    To twierdzisz że straty, ale jakie ?
    To znowu że sterownik Defro jest lepszy od eCoala i Bruli nie widząc go na oczy, bo Ci się tak wydaje.
    To niby potrafisz analizować wykresy a jak pytam konkretnie to znowu zaczynasz paplać jaki to Ty jesteś nieszczęśliwy ze swoim kotłem.
    Maher, człowieku opanuj się bo robisz się śmieszny.
    To trzeba czytać uważnie, a nie pisać kolejne głupoty.
    Samo rozdzielenie grzania CO i CWU (piorytet CWU) w RBR-eże to oszczędności około 20% (mam osobną pompę z ZZ i nieraz to sprawdzałem), przecież nie powinno być różnicy bo energia dostarczona jest taka sama. Jakby RBR nie miał wad konstrukcyjnych to praca powyżej jego 50% mocy nie powinna przynosić żadnych różnic w spalaniu, a im wyżej mocy nominalnej powinno być bardziej ekonomiczniej, a tu niespodzianka bo większość energii nie trafia na wymiennik tylko ucieka kominem. A co RBR jest jakimś kosmicznym wynalazkiem którego prawa fizyki nie dotyczą, nie jeden konstruktor przeliczał jak najekonomiczniej powinien pracować piec gazowy, jak najekonomiczniej jeździć samochodem i dużo innych urządzeń i tylko RBR wbrew prawom fizyki działa inaczej?

  6. #20886
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Przyszedł czas na pierwsze rozpalenie kotła. Mam kocioł RBR 12kW. Powierzchnia do ogrzania około 160m2 powierzchni użytkowej. Na dole jest podłogówka około 250m w pięciu pętlach i jeden grzejnik łazienkowy, a na poddaszu 4 grzejniki + jeden grzejnik łazienkowy i podłogówka w łazience. Po pierwszy rozpaleniu na poddaszu wszystko ładnie grzeje, a na parterze wszystko jest zimne, nawet grzejnik w łazience. Wszystko jest napędzane przez jedną pompę Leszno 25/60 empira. Czy powodem tego, że jest zimno jest brak dodatkowej pompy za rozdzielaczem trójdrożnym. Jeżeli jest potrzebna to jaka powinna być zastosowana? Dodam tylko że największa pętla nie przekracza70m.
    A może trzeba by tak przepływy poregulować?
    Czy na obiegi podłogowe zastosowano mieszacz? Jaka jest temp wychodząca za nim o ile jest?
    Wrzuć jakieś fotki twojej instalacji!!!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  7. #20887
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To mocna pompka, czy pracuje, czy nie jest zapowietrzona ?
    Pompka pracuje. Raczej nie jest zapowietrzona. Na poddaszu wszystko działa w 100%. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141028_173917.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	104,0 KB
ID:	286625Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141028_173930.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	113,6 KB
ID:	286626Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141028_173933.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	115,1 KB
ID:	286627Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20141028_173952.jpg
Wyświetleń:	41
Rozmiar:	108,8 KB
ID:	286628

    Zdjęcia trochę niewyraźne, ale może uda się Wam coś zobaczyć. Jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcia.

  8. #20888

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Przyszedł czas na pierwsze rozpalenie kotła. Mam kocioł RBR 12kW. Powierzchnia do ogrzania około 160m2 powierzchni użytkowej. Na dole jest podłogówka około 250m w pięciu pętlach i jeden grzejnik łazienkowy, a na poddaszu 4 grzejniki + jeden grzejnik łazienkowy i podłogówka w łazience. Po pierwszy rozpaleniu na poddaszu wszystko ładnie grzeje, a na parterze wszystko jest zimne, nawet grzejnik w łazience. Wszystko jest napędzane przez jedną pompę Leszno 25/60 empira. Czy powodem tego, że jest zimno jest brak dodatkowej pompy za rozdzielaczem trójdrożnym. Jeżeli jest potrzebna to jaka powinna być zastosowana? Dodam tylko że największa pętla nie przekracza70m.
    Bo nie ma prawa to działać prawidłowo, jedyne wyjście to tak zdławienie góry aby pompa popchała wodę do podłogówki na parter, po drugie pompa (druga) powinna być założona za zaworem 3D aby to prawidłowo działało.

  9. #20889

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Powiem Ci po sezonie. spalałem 2,5-3 T eko po 1000zł/T czyli jakieś 2,5-3tys zł pewnie pierwszy sezon na gazie zapłacę frycowe (ustawienia) brak narzędzi (wykresów) ale jakieś porównanie bedzie.
    Czekam na Twoje porównanie, może następnym kotłem po moim RBR-rze będzie kocioł gazowy kondensacyjny. Mam też alternatywne ogrzewanie tj, kocioł gazowy Aristona, obecnie nie używany. Wcześniej jak miałem stary kocioł węglowy z tradycyjnym załadunkiem, kocioł gazowy używałem w okresach przejściowych i do grzania zasobnika cwu.
    Jakiej firmy masz kocioł gazowy kondensacyjny i jakiej mocy, na jaką powierzchnię i ile osób korzysta z cwu?

    Pozdrawiam

  10. #20890
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Masz może termometr za mieszaczem do podłogówki zamontowany?Na zdjęciach nie widać!
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  11. #20891
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    To trzeba czytać uważnie, a nie pisać kolejne głupoty.
    Od pisania idiotyzmów i złośliwości to Ty tu jesteś także ja nie muszę
    Jakim trzeba być idiotą żeby bibrzyć na kocioł 1,5 roku przed zakupem a później i tak go kupić
    Jakby RBR nie miał wad konstrukcyjnych to praca powyżej jego 50% mocy nie powinna przynosić żadnych różnic w spalaniu,
    Maher nie pogrążaj się dalej w wypisywaniu debilizmów.
    To nowa teoria mahera, kocioł przy powyżej 50% mocy powinien spalać tyle samo co przy 30% a i pewnie w jego mniemaniu i teoriach pewnie i przy 100 procentach a co jeszcze pewnie ciekawsze nie powina wtedy rosnąc temp. spalin
    Idę spać bo jeszcze za dużo napiszę, kto chce niech czyta sobie bajkopisarzy którym się coś wydaje.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  12. #20892
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Maher z Ciebie to wojownik byłby dobry.....nie poddajesz się
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  13. #20893
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    miuzziker

    Zarejestrowany
    Mar 2013
    Skąd
    Kielce
    Kod pocztowy
    26-050
    Posty
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Masz może termometr za mieszaczem do podłogówki zamontowany?Na zdjęciach nie widać!
    Nie mam termometru za mieszaczem

  14. #20894

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jakim trzeba być idiotą żeby bibrzyć na kocioł 1,5 roku przed zakupem a później i tak go kupić
    Właśnie brakowało kogoś takiego jak ja aby ostrzec przed kupieniem bubla, a tak panoszyłeś się sam na forum i dałem się nabrać jaki to wspaniały kosmiczny produkt.


    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    To nowa teoria mahera, kocioł przy powyżej 50% mocy powinien spalać tyle samo co przy 30% a i pewnie w jego mniemaniu i teoriach pewnie i przy 100 procentach a co jeszcze pewnie ciekawsze nie powina wtedy rosnąc temp. spalin
    .
    Naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie co chwile rzucać slogany reklamowe cudownego RBR-ka.
    Pisałem że mogę tak ustawić odbiór ciepła w domu że paląc z mocą 30% odpowiednio dłużej dostarczę tyle samo energii do domu co paląc z mocą nominalną odpowiednio około trzy razy krócej i powinienem spalić przy mocy nominalnej tyle samo jak nie mniej węgla, tylko przez wadliwy wymiennik w RBR-eże praca powyżej 50% jest już nieekonomiczna.

  15. #20895

    Domyślnie

    Cytat Napisał skap Zobacz post
    Czekam na Twoje porównanie, może następnym kotłem po moim RBR-rze będzie kocioł gazowy kondensacyjny. Mam też alternatywne ogrzewanie tj, kocioł gazowy Aristona, obecnie nie używany. Wcześniej jak miałem stary kocioł węglowy z tradycyjnym załadunkiem, kocioł gazowy używałem w okresach przejściowych i do grzania zasobnika cwu.
    Jakiej firmy masz kocioł gazowy kondensacyjny i jakiej mocy, na jaką powierzchnię i ile osób korzysta z cwu?

    Pozdrawiam
    OK, ostatni raz ,bo nie będę chłopakom bazgrać po wątku... kocioł to MCR 3 firmy de detrich ,zużycie wody to ok 20m3/m-c, 3 osoby dorosłe, cwu w okresie przejściowym i latem wspomagana solarami,dom parterowy 150m2 +50m2 garaż dogrzewany do 12-14st (gazem chyba sobie odpuszczę dogrzewanie, zobacze) średnia temp w domu 22-22,5st 12 cm styro na scianie 15 na podłodze i w stropie 25 albo 30cm (nie pamietam dokładnie)

    w moim drugim domu gdzie mieszka ojciec ze szwagrem z rodzinami, RBR 17 odpalony, chłopaki kupil sobie jakiś czeski groszek ciesza się że zakupili eko po chyba 420zł/t i tym sobie palą ) Szlag mnie trafia jak widzę tego czecha ,ale cóż począć... oni palą niech się bawią

  16. #20896

    Domyślnie

    Cytat Napisał miuzziker Zobacz post
    Nie mam termometru za mieszaczem
    Za bardzo na zdjęciach nie widać wyraźnie, ale jak pod 3D nie masz zaworu zwrotnego to nawet zdławienie góry nic nie da bo woda przez niego wróci z powrotem do pieca.
    Spróbuj zrobić lepsze zdjęcia lub rozrysuj to i zobaczysz że woda popłynie tam gdzie ma łatwiej.

  17. #20897
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Właśnie brakowało kogoś takiego jak ja aby ostrzec przed kupieniem bubla, a tak panoszyłeś się sam na forum i dałem się nabrać jaki to wspaniały kosmiczny produkt.




    Naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie co chwile rzucać slogany reklamowe cudownego RBR-ka.
    Pisałem że mogę tak ustawić odbiór ciepła w domu że paląc z mocą 30% odpowiednio dłużej dostarczę tyle samo energii do domu co paląc z mocą nominalną odpowiednio około trzy razy krócej i powinienem spalić przy mocy nominalnej tyle samo jak nie mniej węgla, tylko przez wadliwy wymiennik w RBR-eże praca powyżej 50% jest już nieekonomiczna.
    Heh i na dodatek się poświęciłeś dla innych ?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #20898
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Czyli zwiększając moc kotła, rozpalając palnik masz spalić tyle samo.
    Nie pierdziel mi o panoszeniu, dobrze wiedziałeś co kupujesz a że teraz nie masz do kogo się teraz zwrócić to tu żółci ulewasz i przyczepiłeś się do mnie jak rzep do dupy.
    Dzwoń sobie do Jarbudu i tam sobie popłacz że Cię w ciula zrobili.
    Poszukaj sobie Twoich wpisów sprzed chyba już dwóch lat na forum co pisałeś czy mam Ci tym w twarz wywalić co pisałeś.
    Pisałem Ci już nie raz, nie znam Cię i nic mnie z Tobą nie łączy, płacz tam gdzie powinieneś a nie do mnie.
    Wadę to Ty masz ale wiesz gdzie.
    Ty się człowieku z problemami urodziłeś z resztą wystarczy mi to co o sobie sam napisałeś.
    Myślisz że Ty mi czymś szkodzisz ?
    Nie rozśmieszaj mnie, ostrzegać to trzeba przed Tobą.
    Już widać jest następna "ofiara" forum i następnego filozofa.

  19. #20899

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post

    Pisałem że mogę tak ustawić odbiór ciepła w domu że paląc z mocą 30% odpowiednio dłużej dostarczę tyle samo energii do domu co paląc z mocą nominalną odpowiednio około trzy razy krócej i powinienem spalić przy mocy nominalnej tyle samo jak nie mniej węgla,
    Dokładnie tak starałem się palić w swoim starym kotle na ekogroszek.... ale ja miałem kocioł przewymiarowany o jakies 300% ,jak czytam i widzę fotki gdzie każdy dązy do lini prostych (bo ludzie chcą spalać ŁADNIE) etc..to jestem lekko hmm... zdziwiony??? Panowie i Panie!! wykresy to nie autostrada! ze mają być proste kreski !! to jest NARZEDZIE !!! które pokazuje nam jak mamy ustawić kocioł, gdzie szukać potencjalnych oszczedności, i co możemy poprawic w instalacjach... Nie sztuką jest palić w kotle.... sztuką jest spalać paliwo (jakie by nie było) efektywnie...

  20. #20900
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    Dokładnie tak starałem się palić w swoim starym kotle na ekogroszek.... ale ja miałem kocioł przewymiarowany o jakies 300% ,jak czytam i widzę fotki gdzie każdy dązy do lini prostych (bo ludzie chcą spalać ŁADNIE) etc..to jestem lekko hmm... zdziwiony??? Panowie i Panie!! wykresy to nie autostrada! ze mają być proste kreski !! to jest NARZEDZIE !!! które pokazuje nam jak mamy ustawić kocioł, gdzie szukać potencjalnych oszczedności, i co możemy poprawic w instalacjach... Nie sztuką jest palić w kotle.... sztuką jest spalać paliwo (jakie by nie było) efektywnie...
    Tyle Piotrek,że nie wszyscy o tym wiedzą.Każdy chce mieć kreseczki na wykresach
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

Strona 1045 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony