dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1065 z 1421
Pokaż wyniki od 21.281 do 21.300 z 28404
  1. #21281
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Witam jestem nowym użytkownikiem pieca rbr. I wogóle zaczynam przygode z paleniem w piecu na ekogroszek.
    Mam kilka pytan. Czy to normalne ze grzejniki na gorze sa lekko cieple jak pompka nie pracuje.
    Instalacja cala z pexa jest. I drugie pytanie gdzie czujnik od podlogowki podpiac i jaki. Czy na belce powrotu czy moze dac czujnik zeby mierzył temperature pomieszczenia. Ustawilem podlogowke na cykl 20/20 bo za gorąco w domu czy to dobre rozwiązanie? Piec mam na grupowym
    Jeśli są ciepłe dłuższy czas po wyłączeniu pompki, to pewnie przebija Ci grawitacyjnie, masz ZZ za pompą ?

    Czujnik taki sam jak temperatury zew. i wew. kty81-210 (chyba taki symbol), podłączyć w sterowniku pod zacisk T.ZAW i zamontować w pomieszczeniu reprezentatywnym z podłogówką 1,3m od podłogi.
    Jak jeszcze przegrzewa to zmniejsz temperaturę zasilania podłogi.

  2. #21282

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Jeśli są ciepłe dłuższy czas po wyłączeniu pompki, to pewnie przebija Ci grawitacyjnie, masz ZZ za pompą ?

    Czujnik taki sam jak temperatury zew. i wew. kty81-210 (chyba taki symbol), podłączyć w sterowniku pod zacisk T.ZAW i zamontować w pomieszczeniu reprezentatywnym z podłogówką 1,3m od podłogi.
    Jak jeszcze przegrzewa to zmniejsz temperaturę zasilania podłogi.
    Dzieki to muszę kupic. Czyli pompa do podłogi będzie sie wlanczac niezależnie od pompki CO ktora jest sterowana juz czujnikami temp. Zew i wewn. Zawor zwrotny jest. A mimo to woda idzie na pietro no ale najważniejsze ze sie nie cofa chyba
    Ostatnio edytowane przez tom5021 ; 07-11-2014 o 14:29

  3. #21283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Dzieki to muszę kupic. Czyli pompa do podłogi będzie sie wlanczac niezależnie od pompki CO ktora jest sterowana juz czujnikami temp. Zew i wewn.
    Jeżeli w ustawieniach zaawansowanych funkcję pompy mieszającej ustawisz jako podłogowa, to tak ale żeby to działało to musisz mieć podpięty czujnik podłogówki.

  4. #21284
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Tom żeby powiedzieć skąd to przebicie na grzejniki to trzeba by widzieć jak masz pompę CO, pompę podłogówki, mieszacz i rozdzielacze podłogówki i grzejników.
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  5. #21285

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Jeżeli w ustawieniach zaawansowanych funkcję pompy mieszającej ustawisz jako podłogowa, to tak ale żeby to działało to musisz mieć podpięty czujnik podłogówki.
    No tak mam.. czunik od powrotu wykorzystuje narazie i wpialem tak jak na schemacie bylo.

  6. #21286

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    Tom żeby powiedzieć skąd to przebicie na grzejniki to trzeba by widzieć jak masz pompę CO, pompę podłogówki, mieszacz i rozdzielacze podłogówki i grzejników.
    Mam dwie pompy na piecu czyli 2 zasilania. 1 pompa zasila bojler i drabinke na gorze w łazience. 2 pompa CO czyli grzejniki na gorze i jeden na dole. Wlancza sie, narazie wogole. Na tym samym zasilaniu jest rozdzielacz podłogowy jakies 70 m2 na dole i łazienka na gorze. Pracuje na najnizszym biegu. Wyregulować temperature moge tylko na rozdzielaczu. Ale to chyba nie ma sensu ustawiona jest na 38 stopni

  7. #21287

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom5021 Zobacz post
    Witam jestem nowym użytkownikiem pieca rbr. I wogóle zaczynam przygode z paleniem w piecu na ekogroszek.
    Mam kilka pytan. Czy to normalne ze grzejniki na gorze sa lekko cieple jak pompka nie pracuje.
    Instalacja cala z pexa jest. I drugie pytanie gdzie czujnik od podlogowki podpiac i jaki. Czy na belce powrotu czy moze dac czujnik zeby mierzył temperature pomieszczenia. Ustawilem podlogowke na cykl 20/20 bo za gorąco w domu czy to dobre rozwiązanie? Piec mam na grupowym
    A może w ustawieniach zaawansowanych "Tryb pracy pompy CO dla reg. wewnętrznego" masz ustawione jako cykliczna? Wtedy też mogą być ciepłe

  8. #21288

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Zmieniam na 39% bo 40% to już trochę za dużo i robią się spieki (ale to tylko o 1% więcej niż jak miałem wcześniej ustawione po obserwacji palnika czyli z 38%).
    Wyłączę też chyba grupowe 8/8 i zobaczę jak tam z kreskami
    Zmieniam z powrotem na 38% przy 12Kw, bo te kreski chyba w RBR-ęże nie działają (w jeden dzień kreski są ładne, w drugi pokazują że za duży nadmuch, za chwilę za mały itd.)
    Po testuje teraz 8kw/8kw i zobaczę jak tam się kreski układają, co ciekawe przez 2 dni wyłączone było 8/8 a co chwilę się tam kreski zmieniały.

  9. #21289

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To jest bardzo ładnie zestawiona instalacja. Jeżeli użytkownik zakładał różnicowanie temperatur między kondygnacjami, zasilanie grzejników wyższą temperaturą niż ta na podłogi i ładowanie CWU " na żądanie " to jest to zrobione fachowo i jak należy. Widzę że nawet jest przewidziane letnie grzanie CWU z pominięciem sprzęgła - wprost z kotła. Pomyślano o wszystkim. Może tylko zamiast tej głównej rury z której następuje rozdział wody na poszczególne pompy dałbym jeszcze rozdzielacz obiegów - albo dałbym taki zintegrowany ze sprzęgłem. I wbrew pozorom to jest bardzo stabilny układ. Skoro pompy podłogówki chodzą non stop to jedynym zakłócaczem póki co jest pompa CWU - na ale ją w wypadku jakichś nadmiernych wahań zawsze można na stałe załączyć na najniższym biegu i też będzie git. Elementem destabilizującym będzie siłownik na zaworze 3D - ale jak się odpowiednio dobierze jego sterowanie to i on zanadto tego nie zakłóci. Ten siłownik to na podłogówce na piętrze ma być?
    Jak pompy mają chodzić 24h to można było zrobić przynajmniej o 2 pompy mniej. Nie wiem jaki sens było wstawiać 3D termostatyczny i 3D sterowany (na jednym poziomie będzie regulacja temperatury na drugim nie).

  10. #21290
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Maher u Ciebie to jak w polityce, wszystko to wina T..ska
    Czy to RBR robi Ci te kreski czy sterownik ?
    Po prostu nie potrafisz napisać już posta żeby nie wspomnieć że całe Twoje nieszczęścia to wina kotła, jeszcze trochę to będzie też obwiniony za Twój katar, zapalenie ucha czy za to że Ci już "pałka" nie staje
    A może to Twoja wina, może wina Twojej przekombinowanej instalacji i Twoich teorii jakie tu snujesz, z naciskiem na Twoje.
    Zależy kiedy patrzysz na te kreski ale szkoda mojego czasu bo Ty i tak wiesz swoje i najlepiej, winny za to wszystko jest tylko RBR
    Żeby coś twierdzić trzeba znać chociaż jakieś podstawy i wiedzieć jak to działa.
    Życzę powodzenia a koledze Novemu cierpliwości do Ciebie, będzie mu bardzo potrzebna
    ale to chyba najzwyczajniej strata czasu.

  11. #21291

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Maher u Ciebie to jak w polityce, wszystko to wina T..ska
    Czy to RBR robi Ci te kreski czy sterownik ?
    Po prostu nie potrafisz napisać już posta żeby nie wspomnieć że całe Twoje nieszczęścia to wina kotła, jeszcze trochę to będzie też obwiniony za Twój katar, zapalenie ucha czy za to że Ci już "pałka" nie staje
    A może to Twoja wina, może wina Twojej przekombinowanej instalacji i Twoich teorii jakie tu snujesz, z naciskiem na Twoje.
    Zależy kiedy patrzysz na te kreski ale szkoda mojego czasu bo Ty i tak wiesz swoje i najlepiej, winny za to wszystko jest tylko RBR
    Żeby coś twierdzić trzeba znać chociaż jakieś podstawy i wiedzieć jak to działa.
    Życzę powodzenia a koledze Novemu cierpliwości do Ciebie, będzie mu bardzo potrzebna
    ale to chyba najzwyczajniej strata czasu.
    A tobie xxxxxxxxxxxx RBR-ków nic nie pozostaje tylko zwalać na wszystko tylko nie na RBR-a. Może podasz linka do cudownego RBR-a podłączonego do idealnej instalacji gdzie kreski są 24h idealne. Może jak znasz się na ustawieniu ecoala lepiej niż wciskanie na forum RBR-ów to jakie ustawienia zrobić? Ja tak ustawię i zobaczymy czy po twoich ustawieniach kreski będą idealne.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-11-2014 o 10:01 Powód: teksty obraźliwe

  12. #21292
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ...co ciekawe przez 2 dni wyłączone było 8/8 a co chwilę się tam kreski zmieniały.
    Możesz to rozwinąć ?

    P.S. Kreski to nie wyrocznia, ważniejsze co na palniku, w komorze spalania i wymienniku.

  13. #21293
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Maher a jakie TY byś chciał te kreski?
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  14. #21294

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Możesz to rozwinąć ?

    P.S. Kreski to nie wyrocznia, ważniejsze co na palniku, w komorze spalania i wymienniku.
    Co palenie kreski układały się różnie, raz pokazywały że jest OK, raz że za duży nadmuch, raz za mały. Myślałem że jest to jakieś odwzorowanie bez patrzenia na palnik, ale wygląda że to jakiś algorytm nie za bardzo dobrany do mojego pieca, już lepiej patrzyć na palnik i popiół.

  15. #21295
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    A tobie sprzedawczyku RBR-ków nic nie pozostaje tylko zwalać na wszystko tylko nie na RBR-a. Może podasz linka do cudownego RBR-a podłączonego do idealnej instalacji gdzie kreski są 24h idealne. Może jak znasz się na ustawieniu ecoala lepiej niż wciskanie na forum RBR-ów to jakie ustawienia zrobić? Ja tak ustawię i zobaczymy czy po twoich ustawieniach kreski będą idealne.
    Podaj mi chociaż jeden powód dla którego miałbym Ci włazić w dupę po tym co robisz ?
    I będę sobie taki złośliwy jak Ty.
    Niech Ci Twój sprzedawca ustawi, hehe
    Podobno to jesteś już fachura od spalania, projektowania kotłów, badań a ze swoim kotłem nie możesz dać rady ?
    Czekam aż Ci się coś zesra
    będzie co czytać, hehe

  16. #21296
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    ale wygląda że to jakiś algorytm nie za bardzo dobrany do mojego pieca,
    Jasne akurat do Twojego pieca.
    Zapomniałeś tylko dodać RBR wiem że zaraz się poprawisz
    Do Twojego pieca co nie pasuje, to na pewno TY.
    Tobie to chyba naprawdę jakąś podróbę opchali

  17. #21297

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Podaj mi chociaż jeden powód dla którego miałbym Ci włazić w dupę po tym co robisz ?
    I będę sobie taki złośliwy jak Ty.
    Niech Ci Twój sprzedawca ustawi, hehe
    Podobno to jesteś już fachura od spalania, projektowania kotłów, badań a ze swoim kotłem nie możesz dać rady ?
    Czekam aż Ci się coś zesra
    będzie co czytać, hehe
    Ja napisałem że kreski w RBR-eże nie działają, ale ty wszystkie uwagi bierzesz do siebie jako atak na twoją osobę - powinieneś już dawno się leczyć.
    Kotłownie i ogrzewanie w domu przeliczałem i projektowałem sam i przy pomocy forum i jak brałem np. kartę katalogową zaworu 3D czy pompy wszystko się zgadzało i tylko RBR w tym układzie nie pracuje tak jak powinien i przez to wszystkie problemy (praca powyżej 50% mocy nominalnej to już tylko straty kominowe i to większe niż praca na niższych mocach). Po prostu takiego bubla nawet sterownik nie jest w stanie poprawić.

  18. #21298

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Jasne akurat do Twojego pieca.
    Zapomniałeś tylko dodać RBR wiem że zaraz się poprawisz
    Do Twojego pieca co nie pasuje, to na pewno TY.
    Tobie to chyba naprawdę jakąś podróbę opchali
    RRB musiałby najpierw być w miarę dobry, aby go zaczęli podrabiać. Jakbyś tak nie ściemniał jaki to cudowny kocioł i równie agresywnie atakował innych nie zadowolonych to bym go nie kupił.

  19. #21299
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No to gdzie Ci niezadowoleni ?
    Jakiś producencik któremu gól skacze i podszywa się pod użytkownika ?
    Czy jeszcze jeden taki filozof Twojego pokroju, który w 1,5 roku zmienia chyba dwa czy 3 kotły i każdy mu nie odpowiada ?
    Od i wszyscy niezadowoleni.
    Nie wspomniałem tu Novy o Tobie bo zaraz możesz sobie coś skojarzyć
    Odpowiadam mniej grzecznie na debilizmy jakie tu piszesz i nic więcej.
    Kurde jeszcze projektant instalacji
    Wszystkie fachy opanowałeś widzę.
    Aha, Ty go atakowałeś 1,5 roku przed zakupem a i tak kupiłeś
    Nie rób z siebie jeszcze większego....
    Można to znaleźć w lekturze tego wątku, chyba że jak niektórzy w innych wątkach zatarli za sobą ślady
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 07-11-2014 o 21:17

  20. #21300

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No to gdzie Ci niezadowoleni ?
    Jakiś producencik któremu gól skacze i podszywa się pod użytkownika ?
    Czy jeszcze jeden taki filozof Twojego pokroju, który w 1,5 roku zmienia chyba dwa czy 3 kotły i każdy mu nie odpowiada ?
    Od i wszyscy niezadowoleni.
    Nie wspomniałem tu Novy o Tobie bo zaraz możesz sobie coś skojarzyć
    Odpowiadam mniej grzecznie na debilizmy jakie tu piszesz i nic więcej.
    Kurde jeszcze projektant instalacji
    Wszystkie fachy opanowałeś widzę.
    Aha, Ty go atakowałeś 1,5 roku przed zakupem a i tak kupiłeś
    Nie rób z siebie jeszcze większego....
    Można to znaleźć w lekturze tego wątku, chyba że jak niektórzy w innych wątkach zatarli za sobą ślady
    Bo większość którzy kupili RBR-a dali sobie spokój, lub cieszą się że w ogóle jest ciepło i się pali, nie ważne że z sprawnością starego śmieciucha, a jak się poskarżą na forum to jesteś pierwszy aby im odpowiedzieć że węgiel dziadowski lub są kiepskimi palaczami i nie mają porównania do innego kotła.
    A ty co sobą prezentujesz , ktoś się pyta nieświadomy o ogrzewanie, a ty już wyjeżdżasz z tekstem że w jego okolicy coś tam sprzedałeś i może sobie podjechać i kolejnego jelenia masz, piec dobierasz na oko. Tak samo wielka ściema z badaniami, wchodzi klient na stronę, piszą że są badania i to w najwyższej klasie, a po zakupie badań brak, jak ktoś z forumowiczów to wychwycił, to się okazało że tylko nowi nabywcy zobaczą badania, ale tylko po zakupie (kolejna wielka ściema, jak te badania w ogóle są to pewnie są takie kiepskie że klient dostaje je po zakupie i po obowiązkowym 10-dniowym opóźnieniu aby pieca nie mógł już zwrócić).

Strona 1065 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony