dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1066 z 1421
Pokaż wyniki od 21.301 do 21.320 z 28404
  1. #21301

    Domyślnie

    Przełączyłem palenie grupowe z 12Kw/12Kw na 8Kw/8Kw i nagle gdy się nie pali się na 12Kw kreski się same zmieniły, jak to możliwe
    (sztuczna inteligencja RBR-a)?

  2. #21302

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobra64 Zobacz post
    To jest bardzo ładnie zestawiona instalacja. Jeżeli użytkownik zakładał różnicowanie temperatur między kondygnacjami, zasilanie grzejników wyższą temperaturą niż ta na podłogi i ładowanie CWU " na żądanie " to jest to zrobione fachowo i jak należy. Widzę że nawet jest przewidziane letnie grzanie CWU z pominięciem sprzęgła - wprost z kotła. Pomyślano o wszystkim. Może tylko zamiast tej głównej rury z której następuje rozdział wody na poszczególne pompy dałbym jeszcze rozdzielacz obiegów - albo dałbym taki zintegrowany ze sprzęgłem. I wbrew pozorom to jest bardzo stabilny układ. Skoro pompy podłogówki chodzą non stop to jedynym zakłócaczem póki co jest pompa CWU - na ale ją w wypadku jakichś nadmiernych wahań zawsze można na stałe załączyć na najniższym biegu i też będzie git. Elementem destabilizującym będzie siłownik na zaworze 3D - ale jak się odpowiednio dobierze jego sterowanie to i on zanadto tego nie zakłóci. Ten siłownik to na podłogówce na piętrze ma być?
    Wiedziałem ze się jeden bynajmniej rozumny znajdzie i odgadnie o co chodzi w mojej instalacji bez pytania się. Co do sterowania 3D to owszem siłownik będzie sterował całym parterem który jest jednym wielkim pomieszczeniem. Sterowanie na podstawie czujnika temperatury - zaczyna przegrzewać - obniża czynnik. To co napisałeś jest dokładnie tym co mi mówił instalator który mi to robił. CO do obiegu na letnie grzanie to to jest pierwsza przeróbka mojej instalacji gdyż nie w momencie jej wykonywania nie wiedziałem ze będę grzał wodę z pieca latem. Jak się przekonałem że tak będzie to dorobiłem.
    NOVY - położyłeś sie tym co napisałeś krytykując moją instalację. Nie chciałem odpowiadać bo wiedziałem ze ktoś doceni to jaka ona jest a jaki ma sens kłócenie się z tobą. Powiem Ci tak jako rada. Nie znasz się to nie zabieraj głosu. Ciekawe jak Ty byś chciał moją budę podpiąć na jednej pompie ?? W domu w którym teraz mieszkam jest jedna pompa CO ale już wiem ze to za mało ale co tam. Twoja argumentacja odnosnie pomocy mi też jest nieco na poziomie wczesnego przedszkola. Rozumiem że jakbyś wiedział ze mam 6 pomp w kotłowni to byś mi się nie starał pomóc bo co? Bo mam lepiej niż ty. Napisz sobie w stopce że pomagasz tylko tym co mają mniej niż 3 pompy . Śmieszny jesteś wiesz
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  3. #21303

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jak pompy mają chodzić 24h to można było zrobić przynajmniej o 2 pompy mniej. Nie wiem jaki sens było wstawiać 3D termostatyczny i 3D sterowany (na jednym poziomie będzie regulacja temperatury na drugim nie).
    Nie opowiedziałem wszystkiego zatem uzupełniam. 3D termostatyczny dostarcza czynnik na piętro - tam jest sterowanie rozdzielaczem poprzez siłowniki i regulatory w każdym pokoju. 3D sterowany siłownikiem będzie na parter gdzie jest jedno otwarte pomieszczenie - sterowanie czujnikiem temperatury - jak przegrzeje to obniży zasilanie o zadaną deltę. Dodatkowo z tego zasilana jest piwnica w której też są regulatory i siłowniki w poszczególnych pomieszczeniach
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  4. #21304
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Przełączyłem palenie grupowe z 12Kw/12Kw na 8Kw/8Kw i nagle gdy się nie pali się na 12Kw kreski się same zmieniły, jak to możliwe
    (sztuczna inteligencja RBR-a)?
    Ostatnio prosiłem Cię żebyś rozwinął to co zacytowałem, bo wydawało mi się ze do końca nie rozumiesz tych kresek no i chyba się nie myliłem.
    Nawet jak masz moc min i max taką samą, to kreski i tak rysują się dla dwóch mocy, dla min i max (8kW i 8kW), tylko wtedy musisz wyobrazić sobie że to jest jeden obrazek.

  5. #21305
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Nawet jak mu to wytłumaczysz to i tak tego nie zrozumie.Nie zrozumie tego,że te kreski i tak w pewnym momencie się rozjadą bo węgiel inaczej się dopali,ułoży,spali niżej i już mamy nadmiar luftu .One mają pomóc ustawić nadmuch dla każdej mocy osobno , jak już masz dwie moce różne od siebie,zawsze się rozjadą. Ale to trzeba młotem tłuc do łba.Inaczej tego nie nazwę.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #21306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Zależy kiedy patrzysz na te kreski ale szkoda mojego czasu bo Ty i tak wiesz swoje i najlepiej, winny za to wszystko jest tylko RBR
    Żeby coś twierdzić trzeba znać chociaż jakieś podstawy i wiedzieć jak to działa.
    Dlatego to napisałem.
    Nic poza pyskówką panie Maher.
    Jak Ci powiedziałem wystarczy poczytać Twoje posty i wiadomo kogo mamy po drugiej stronie.
    Bywajcie.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  7. #21307
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Mogę mieć problemy z zasięgiem do wtorku popołudnia, będę w górach, jak coś pilnego to dzwonić, jak będę w sieci oddzwonię.
    Muszę od Mahera odpocząć trochę, hehe

  8. #21308
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja mam to inaczej ustawione, pompy podłogówki włączają się gdy temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej zadanej i grzeję dopóki nie wzrośnie powyżej zadanej , dodatkowo niezależnie od tego czy temperatura jest powyżej zadanej pompy włączają się cyklicznie aby nie dopuścić do wychłodzenia podłogi (ok. 5min pracy na 20minut przerwy) i w tym jest problem bo ten czas muszę co kilka dni zmieniać bo w zależności jaka temperatura jest na zewnątrz przegrzewam pomieszczenia. Znowu gdy nie miałem włączonego dodatkowego tego trybu cyklicznego to w momentalnie gdy spadła temperatura w pomieszczeniach włączały się obie pompy, piec chodził na pełnych obrotach, moc według statystyk przekraczała 6KW i temperatura spalin szybowała do góry. Porównując obydwie sytuacje praca RBR-a powyżej 6KW była nieekonomiczna w porównaniu z włączeniem dodatkowej pracy cyklicznej, a przecież palenie w pobliżu mocy nominalnej powinno być najbardziej ekonomiczne.
    Więc załóż siłownik na zawór 3D i do tego sterowanie od tem. wew.

  9. #21309

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Więc załóż siłownik na zawór 3D i do tego sterowanie od tem. wew.
    Zawory 3D mam termostatyczne i siłownika na tym się nie założy. Jakby RBR pracował tak jak powinien piec pracować, nie musiałbym ustawiać dodatkowych cyklicznych prac pomp i temperatura w pomieszczeniu by się nie rozjeżdżała.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Mogę mieć problemy z zasięgiem do wtorku popołudnia, będę w górach, jak coś pilnego to dzwonić, jak będę w sieci oddzwonię.
    Muszę od Mahera odpocząć trochę, hehe
    Nie wiem czy możesz sobie na to pozwolić, a nuż trafi się jakiś klient i stracisz możliwość mu sprzedania RBR-a.

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Dlatego to napisałem.
    Nic poza pyskówką panie Maher.
    Jak Ci powiedziałem wystarczy poczytać Twoje posty i wiadomo kogo mamy po drugiej stronie.
    Bywajcie.
    Od ciebie nigdy nie usłyszałem jakiekolwiek porady po-za właśnie pyskówką, także lepiej jak w ogóle nie będziesz odpowiadał bo zresztą poza wciśnięciem nieświadomemu inwestorowi RBR-a nić więcej nie potrafisz i tylko po to jesteś na forum.

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Nawet jak mu to wytłumaczysz to i tak tego nie zrozumie.Nie zrozumie tego,że te kreski i tak w pewnym momencie się rozjadą bo węgiel inaczej się dopali,ułoży,spali niżej i już mamy nadmiar luftu .One mają pomóc ustawić nadmuch dla każdej mocy osobno , jak już masz dwie moce różne od siebie,zawsze się rozjadą. Ale to trzeba młotem tłuc do łba.Inaczej tego nie nazwę.
    Czyli sam przyznajesz że te kreski w przypadku RBR-a nie działają bo zawsze można trafi na węgiel który się inaczej ułoży itd.
    Jak od razu pisałem o tym to podobno tylko u mnie to nie działa, a tu przyznajesz że jednak wszędzie.

    Cytat Napisał djhiq Zobacz post
    Nie opowiedziałem wszystkiego zatem uzupełniam. 3D termostatyczny dostarcza czynnik na piętro - tam jest sterowanie rozdzielaczem poprzez siłowniki i regulatory w każdym pokoju. 3D sterowany siłownikiem będzie na parter gdzie jest jedno otwarte pomieszczenie - sterowanie czujnikiem temperatury - jak przegrzeje to obniży zasilanie o zadaną deltę. Dodatkowo z tego zasilana jest piwnica w której też są regulatory i siłowniki w poszczególnych pomieszczeniach
    U mnie całym ogrzewaniem steruje ecoal, u ciebie nie wiem ile tych sterowników musi być, u mnie steruje temperaturą w pomieszczeniach na podstawie czujników wewnętrznych i wyłączaniem pomp, u ciebie pompy chodzą 24H i do tego masz siłowniki na pętlach i czym się to będzie różnić po-za większymi kosztami i dokładnie będzie "szarpać" poborem ciepłej wody z pieca ( u mnie mogę włączyć cykliczną pracę u ciebie na siłowniku tego nie zrobisz) , dodatkowo musisz jeszcze rozwiązać problem wyłączenia pompy jak wszystkie siłowniki się zamkną.
    Nie dziwię się Novemu że tak napisał bo bardziej będzie niestabilna instalacja niż u mnie i ciągłe szarpanie pieca, nie pisząc o prawdopodobieństwu uszkodzenia jakiegoś elementu jak u ciebie jest tego masę.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-11-2014 o 09:47

  10. #21310

    Domyślnie

    Staram się być bezstronny ale na litość boską ile jeszcze mam czytać stron Maher i jego 50% oraz problemy z kreskami?

    Może załóż kolego osobny wątek lub znajdź podobny dla Twoich problemów?

    Ponadto jest coś takiego jak edycja posta a nie walisz 3 i więcej po kolei.
    Nie obraź się ale to już cyrk przypomina i co 2 strony piszesz to samo,nie wiem jak inni ale mi się cierpliwość kończy.

  11. #21311

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Staram się być bezstronny ale na litość boską ile jeszcze mam czytać stron Maher i jego 50% oraz problemy z kreskami?

    Może załóż kolego osobny wątek lub znajdź podobny dla Twoich problemów?

    Ponadto jest coś takiego jak edycja posta a nie walisz 3 i więcej po kolei.
    Nie obraź się ale to już cyrk przypomina i co 2 strony piszesz to samo,nie wiem jak inni ale mi się cierpliwość kończy.
    Może cofnij się o kilka stron i przeczytaj od czego się zaczęło, napisałem że kreski u mnie nie działają prawidłowo, od razu wystartował karoka że mam zrąbaną instalacje i tylko u mnie tak się dzieje i do tego jak zwykle wrzucił kilka nie związanych z tematem tekstów, gdy poprosiłem o parametry prawidłowego ustawienia kotła lub link to takiej prawidłowej pracy zmienił temat na zupełnie inny i zaczął mnie atakować.
    Jednak po kilku stronach takich tekstów w końcu się dowiedziałem i to nie od karoki że te kreski jednak nie działają, nie można tak było od razu napisać lub jakby karoka nic nie pisał i mnie nie atakował to byłoby o kilka stron mniej i od innych bym się dowiedział że jednak to nie działa.
    Po kilku stronach jednak okazało się że
    Ostatnio edytowane przez Maher ; 08-11-2014 o 09:47

  12. #21312
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar keteimj
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    SITANIEC - KOLONIA
    Kod pocztowy
    22-400
    Posty
    420

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    ...........
    Nie obraź się ale to już cyrk przypomina i co 2 strony piszesz to samo,nie wiem jak inni ale mi się cierpliwość kończy.
    Mam nadzieję, że wreszcie się skończy. Bo jak pisałem kilkadziesiąt stron wstecz o tym to mnie usunąłeś

    Przecież ten człowiek od roku nic nowego nie napisał

  13. #21313
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar cichy777
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    Rydułtowy
    Posty
    141

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    Więc załóż siłownik na zawór 3D i do tego sterowanie od tem. wew.
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Zawory 3D mam termostatyczne i siłownika na tym się nie założy. Jakby RBR pracował tak jak powinien piec pracować, nie musiałbym ustawiać dodatkowych cyklicznych prac pomp i temperatura w pomieszczeniu by się nie rozjeżdżała.
    To jak sobie wyobrażałeś płynna regulację dostarczonej mocy? Jeżeli masz zawór termostatyczny , a nie masz termostatów na poszczególnych pętlach to pozostaje tylko tak skręcić przepływy, żeby było OK.
    Cały czas czytam ten wątek i widzę że został całkowicie zawłaszczony na "ring" dla machera & novego versus karoka
    Ludzie dajcie już spokój. Wszyscy wiedzą że macher organicznie nienawidzi RBR, novy zaś najchętniej porąbałby eCoalę - i co z tego? poznaliśmy już ich opinie i dobrze. Zróbcie miejsce dla normalnej dyskusji. was jest dwóch , innych - mniej lub bardziej zadowolonych są(chyba) tysiące. Widząc takie potyczki nie odważą się odezwać.
    Pozdrawiam

  14. #21314

    Domyślnie

    Cytat Napisał keteimj Zobacz post
    Mam nadzieję, że wreszcie się skończy. Bo jak pisałem kilkadziesiąt stron wstecz o tym to mnie usunąłeś

    Przecież ten człowiek od roku nic nowego nie napisał
    Roboty mam masę na innych wątkach ale postaram się kilka dni przypilnować i tego "żeby żyło się lepiej..."
    Proszę trzymać się tematu i już się nie odzywam.
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-11-2014 o 09:57 Powód: dopisek

  15. #21315
    Lider FORUM (min. 2800)
    kobra64

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    3.089

    Domyślnie

    Fenix tutaj jest problem - Maher jest wielki miszcz projektant instalacji wieloobiegowych, co to ludziom zbędne pompy z instalacji wycina - a w swojej na 2 obiegi ma 3 mieszacze a i tak nie może albo nie potrafi nimi optymalnej temperatury zasilania podłóg ustawić i albo mu wychładza albo przegrzewa. Cuda. Maher. pompa się wcale nie musi wyłączyć kiedy się wszystkie obwody zamkną. Zabezpieczenie pompy przed pchaniem w całkiem zamkniętą instalację to się na rozdzielaczu załatwia. I wcale się nie zostawia dla tego zabezpieczenia któregoś obwodu stale otwartego - nie ma takiej konieczności. PS. DELPHION jak już wpadłeś to może by Ci się chciało co nieco wątek Ranking Kotłów Na Ekogroszek odsprzątać, bo już tylko qrwy i szczura tam brakuje.
    Właśnie od rana to robię
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 08-11-2014 o 10:12
    podgląd pracy mojego kotła domowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/230 i zakładowego: www.ekotlownia.pl/sterownik-5/158

  16. #21316
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Zawory 3D mam termostatyczne i siłownika na tym się nie założy. Jakby RBR pracował tak jak powinien piec pracować, nie musiałbym ustawiać dodatkowych cyklicznych prac pomp i temperatura w pomieszczeniu by się nie rozjeżdżała.
    ....
    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Ja napisałem że kreski w RBR-eże nie działają, ale ty wszystkie uwagi bierzesz do siebie jako atak na twoją osobę - powinieneś już dawno się leczyć.
    Kotłownie i ogrzewanie w domu przeliczałem i projektowałem sam i przy pomocy forum i jak brałem np. kartę katalogową zaworu 3D czy pompy wszystko się zgadzało ....

    To nie steruj pompą od podłogówki od czujnika wew. tylko włącz na stałe-cyklicznie. A na 3D termostatycznym regulujesz żeby ci nie przegrzało.
    Napisałeś, że sam zaprojektowałeś swoją instalację wiec miej pretensje do projektanta?
    Nie wiem co ma RBR do przegrzewania pomieszczeń! Nie wnikam w kwestie sprawności pieca. Tylko chodzi o sterowanie ogrzewaniem!

  17. #21317

    Domyślnie

    Cytat Napisał Delphion1 Zobacz post
    Roboty mam masę na innych wątkach ale postaram się kilka dni przypilnować i tego "żeby żyło się lepiej..."
    Proszę trzymać się tematu i już się nie odzywam.
    Trzymam za słowo.

  18. #21318

    Domyślnie

    Cytat Napisał fenix2 Zobacz post
    To nie steruj pompą od podłogówki od czujnika wew. tylko włącz na stałe-cyklicznie. A na 3D termostatycznym regulujesz żeby ci nie przegrzało.
    Napisałeś, że sam zaprojektowałeś swoją instalację wiec miej pretensje do projektanta?
    Nie wiem co ma RBR do przegrzewania pomieszczeń! Nie wnikam w kwestie sprawności pieca. Tylko chodzi o sterowanie ogrzewaniem!
    Widziałeś wykresy temperatury w moich pomieszczeniach (zeszła cała zima 22C +/- 0,3C , teraz dokładnie tak samo wygląda), według mnie instalacja jest idealnie i tak chciałem mieć. Jedyny problem to kwestia 15-20% większego spalania przy pracy powyżej 50% mocy nominalnej lub mniejsze spalanie i regulacja co kilka dni czasu pracy cyklicznej pomp w zależności od temperatury zewnętrznej (tego właśnie nie brałem pod uwagę bo liczyłem ze pierwsze rozwiązanie będzie działać prawidłowo i nie będzie powodować większego ale jeszcze niższe spalanie).

  19. #21319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Jedyny problem to kwestia 15-20% większego spalania przy pracy powyżej 50% mocy nominalnej
    Tak się zaczynam zastanawiać czy Ty wiesz ile Twojego węgla potrzebujesz spalić w godzinie na każdy 1kW mocy? Nawet dla ułatwienia przyjmij 100% sprawność. Wiem że może wydać się Tobie czy większości dziwne ale gdyby nie rozmowa z jedną osobą to bym nawet Cię o to nie pytał. Osoba dziwiła się że pewien producent podaje spalanie na poszczególnych mocach. Np dla najmniejszej mocy było coś 0.8kg/h dla nominalnej 2.8kg/h. I w pewnym momencie argumentacja że mimo że wyższa sprawność na mocy nominalnej to dla niego i tak 2kg więcej paliwa idzie.
    Więc zagadka dla Ciebie
    Ostatnio edytowane przez krzy27 ; 08-11-2014 o 21:10

  20. #21320

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzy27 Zobacz post
    Tak się zaczynam zastanawiać czy Ty wiesz ile Twojego węgla potrzebujesz spalić w godzinie na każdy 1kW mocy? Nawet dla ułatwienia przyjmij 100% sprawność. Wiem że może wydać się Tobie czy większości dziwne ale gdyby nie rozmowa z jedną osobą to bym nawet Cię o to nie pytał. Osoba dziwiła się że pewien producent podaje spalanie na poszczególnych mocach. Np dla najmniejszej mocy było coś 0.8kg/h dla nominalnej 2.8kg/h. I w pewnym momencie argumentacja że mimo że wyższa sprawność na mocy nominalnej to dla niego i tak 2kg więcej paliwa idzie.
    Więc zagadka dla Ciebie
    Myślisz że nie potrafię zamienić kg węgla o kaloryczności np. 28.200kJ na kWh i następnie przeliczyć to na 1kW, nawet jakbym nie poradził sobie z liczeniem to w statystykach mam to przeliczone i podane jak na tacy, nawet i tego nie muszę liczyć tylko wystarczy przynajmniej w moim wypadku jeden dzień grzać podłogówkę mocą nominalną, a drugi najmniejszą mocą i rozłożyć to w czasie ( oczywiście dla dokładniejszego wyniku można grzać po kilka dni i na przemian z różnymi kombinacjami) i odczytać wyniki z statystyk i je porównać co zrobiłem i właśnie w RBR-eże nie opłaca się ogrzewać powyżej 50% mocy nominalnej i nawet nie jest potrzebny ciepłomierz aby to udowodnić .

    Z przeliczenia wczorajszego spalania:
    4,9kg węgla x 28,200kJ x 65% sprawności / 3600 sekund = 24,95 kWh /24h = 1,04 kW średnia moc kotła
    Z statystyk średnia moc kotła 1 kW

Strona 1066 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony