dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1101 z 1421
Pokaż wyniki od 22.001 do 22.020 z 28404
  1. #22001
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post

    Cały czas zresztą uważam że przy moim kominie systemowym lepszym wyborem byłby jednak dla mnie RBR-17kW (mamRBR-11kW) pomimo że dzisiaj wyciągnąłem z niego najwyższą moc tej zimy czyli 4,2kW i prawie dobiłem do 20kg/24h.
    A ja uważam że byłaby to tragedia.
    Macher wybacz ale ja znam te kotły dobrze i wiem co potrafią a widziałem też nie jeden z którego non-stop się lało.
    Komin to nie wszystko.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  2. #22002
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    Masz większy kociołek, trochę mniejszy domek (nie wiem jak tam z ociepleniem), a spaliny wyższe - jak to można zrozumieć?
    Z ociepleniem do kitu, czyt. brak. Ja nie mam komina systemowego i taka temperatura mu służy. Patrząc na przewidywaną datę zasypu po zmianie dmuchawy z 65% na 50% nie zauważyłem żadnej zmiany. Maksymalna temperatura spalin spadła o jakieś 20deg. Wytłumaczysz mi może to, że zużycie groszku mi nie spadło?
    Teraz grupowe mam ustawione 12/12kW bo parę godzinek później zasyp się pokazywał niż w przypadku 8/8kW. Niby temperatura spalin wyższa, a jakoś oszczędniej. Cuda się dzieją Pany...
    Szkoda, że wiele osób tak panicznie patrzy na temperaturę spalin. Ty Maher to może puść kocioł na maksa, a powrót zawiń sobie wokół czopucha - spaliny będziesz miał niżej, wymiennik będzie większy i z mocą nominalną będziesz mógł puścić kociołek. Same plusy.

    Od jakiegoś czasu sobie myślę, czy to dobrze, że wziąłem 17kW, a nie 11 (wtedy to było 11kW, a parę dni po tym jak kociołek mi doszedł już 12kW). Na razie ogrzewam tyle ile pisze, ale docelowo będzie więcej niż 2x - dojdzie piętro z gankiem i klatką schodową. Jak zacznę to grzać to chata będzie ocieplona, więc pewnie te 17kW też będzie się nudzić jak teraz. A pomyśleć że chciałem brać 23kW (obecnie 25kW).

    Muszę wziąć na wstrzymanie bo za bardzo złośliwy się robię. Przepraszam, ale niestety przebrnąłem przez parę ostatnich dni przez "dyskusję" Mahera z karoką i jakoś złośliwość mnie dopada.
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  3. #22003

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    ....
    Nie jestem specjalistą, więc mogę się mylić, ale odniosę się do dyskusji na temat temperatury powietrza dostarczanego do procesu spalania. Jak już wspomniano zimniejsze jest gęstsze. Jeżeli powietrze jest gęstsze to w danej jednostce objętości jest więcej tlenu. To tlen jest potrzebny do procesu spalania i jeżeli go braknie to węgielek nam się nie dopali dobrze, a może nawet i czad powstać (lepiej żeby się nie spaliło niż CO kocił zaczął produkować). W takim wypadku wygląda, że zimniejsze jest lepsze. Gdy dostarczymy cieplejsze to wystarczy troszkę dmuchawkę podkręcić i tlenu nam nie braknie.
    Co do podgrzewania zimnego powietrza do procesu spalania to myślę, że nie chodzi tutaj to jego temperaturę, a bardziej o różnicę temperatur. Czasem jest cieplejsze, czasem zimniejsze i wypadałoby wg tego korygować siłę z jaką dmucha nasza dmuchawka aby jak najlepiej dopalić nasz wungielek. W przypadku podgrzewania zazwyczaj uzyskuje się dość stałą temperaturę i wtedy taka korekta nie jest konieczna.
    Co o tym myślicie? Biorę to na chłopski rozum, bo z fizyki to noga jestem
    Tak jak wcześniej pisałem że od pana "Z" kiedyś ktoś dostał taką odpowiedź na naszym forum co do powietrza poszukałem na jego forum za tym tematem i znalazłem.
    Pozwolę sobie (bez wiedzy autora) zacytować :
    "Oczywiście, wprowadzając do procesu spalania powietrze podgrzane zwiększasz sprawność procesu spalania.
    Wygląda to tak, że na każde ok. 12 K wzrostu temp. powietrza nadmuchowego powinieneś osiągnąć wzrost sprawności procesu o ok. 1%."
    http://zawijan.wordpress.com/zapytaj-zawijana_2/podgrzanie-powietrza-do-spalania/
    Dalsza część wypowiedzi pod podanym wyżej linkiem.

  4. #22004
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post

    Muszę wziąć na wstrzymanie bo za bardzo złośliwy się robię. Przepraszam, ale niestety przebrnąłem przez parę ostatnich dni przez "dyskusję" Mahera z karoką i jakoś złośliwość mnie dopada.
    Kiedy to było ? Ty chyba coś w święta za bardzo zahulałeś i czas tak zleciał szybko
    Mnie i Machera puściło a Ciebie dopadło ?
    Wrzuć na luz.

  5. #22005
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    Chory byłem i dziś pierwszy dzień do pracy - jak zwykle zero organizacji i po kieszeni to bije jak cholera.
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  6. #22006
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    No ja od 19-ego grudnia też pierwszy dzień dzisiaj, brrr
    Ale jeszcze 7 dzionków i ferie w opolskim.
    Karoka ma ferie zimowe, hehe

  7. #22007

    Domyślnie

    SiNi zaktualizuj sobie oprogramowanie w sterowniku to będziesz sobie mógł zmieniać ilości podawań i nie będziesz musiał tak z mocami skakać.

    Mi też ciężko było wrócić do pracy, ale przynajmniej powrót do pracy sobie fajnie zorganizowałem - pojechałem do Zakopanego pospacerowałem po Krupówkach i wróciłem do domu, na juto też trzeba coś fajnego zaplanować.

  8. #22008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Maher Zobacz post
    SiNi zaktualizuj sobie oprogramowanie w sterowniku to będziesz sobie mógł zmieniać ilości podawań i nie będziesz musiał tak z mocami skakać.

    Mi też ciężko było wrócić do pracy, ale przynajmniej powrót do pracy sobie fajnie zorganizowałem - pojechałem do Zakopanego pospacerowałem po Krupówkach i wróciłem do domu, na juto też trzeba coś fajnego zaplanować.

    Zakopianką ? Współczuję ... nie wiem dlaczego wszyscy się na nią pchają - dużo przyjemniej przez Kościelisko



    @Wiesław

    Udało mi się wprowadzić coalę w prawie pracę ciągłą Domieszałem więcej trocin do miału i gotowe - spala się praktycznie na popiół z papierosa (chociaż tu mogę się mylić bo nie jaram) + podkręciłem RCK z 10Pa na 18Pa

    Co zrobić żeby coala pracował ciągle ? Tak jak między 0:00 a 12:00.

    Konfiguracja trybu podtrzymanie w rertortowy-ecoal ?

    w trybie ecoal

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	coala2.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	75,3 KB
ID:	297765

    Znowu dup.ie śniegiem bo mrozik spada ...
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  9. #22009

    Domyślnie

    Cytat Napisał SiNi Zobacz post
    A może też być tak, że z dmuchawką czy sterownikiem coś nie wyszło i inne ustawienia trzeba mieć u siebie żeby hulało jak u innych.
    Moim zdaniem może... Wystarczy sprawdzić, czy czasem nie są zanieczyszczone kanały powietrzne albo dysze w koronie. Potrafią mocno osłabić nadmuch. Co prawda w innym kotle oraz z innym wentylatorem i sterownikiem, miałem do czynienia, ale po wyczyszczeniu "strefy nadmuchu", nadmuch trzeba było obniżyć.z około 60 na 35.
    Jak bedziesz mial okazje, sprawdz to.
    https://esterownik.pl/device/12171
    https://www.olx.pl/oferta/CID619-IDqyKnd.html
    RBR 11 kW, wyremontowany budynek, 165 m2 pow. mieszk., ściana ceglana 40 cm z pustka pow. ocieplona 6 cm styropianu, poddasze użytkowe, ocieplone 20 cm wełny. Wymiennik cwu z wężownicą - 140 l.

  10. #22010
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    SiNi

    Zarejestrowany
    Oct 2013
    Skąd
    Manchester
    Posty
    119

    Domyślnie

    W Polsce będę w lutym, ale nie prędko będę miał czas by sprawdzić kanały powietrzne i dysze w koronie. Nie wiem czy będzie kiedy zaktualizować oprogramowanie. Gdybym miał przejściówkę USB-RS232, lub lapka z RS232 w PL to luzik, a tak specjalnie latać za tym, by tylko ster zaktualizować to dla mnie strata czasu.
    110m2, CWU 150l zasilane z CO, brak ocieplenia
    RBR 17kW + Wilo Strators Pico 25/1-6
    https://esterownik.pl/sterownik/3880

  11. #22011

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post

    Udało mi się wprowadzić coalę w prawie pracę ciągłą Domieszałem więcej trocin do miału i gotowe - spala się praktycznie na popiół z papierosa (chociaż tu mogę się mylić bo nie jaram) + podkręciłem RCK z 10Pa na 18Pa

    Co zrobić żeby coala pracował ciągle ? Tak jak między 0:00 a 12:00.

    Konfiguracja trybu podtrzymanie w rertortowy-ecoal ?

    w trybie ecoal
    Odpalic TRK na RPi i masz wszystko czego potrzebujesz.
    Ale, takie spalanie i ustawienia tylko dla "hardkorowców", w zamian uzyskujesz ciągłe spalanie bez odstawień.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E-coal TRK.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	297766
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  12. #22012

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Odpalic TRK na RPi i masz wszystko czego potrzebujesz.
    Ale, takie spalanie i ustawienia tylko dla "hardkorowców", w zamian uzyskujesz ciągłe spalanie bez odstawień.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E-coal TRK.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	297766
    Nie tylko dla "hardkorowców", grupowe też potrafi.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ciągłe.JPG
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	59,8 KB
ID:	297793

  13. #22013

    Domyślnie

    Udało Ci się przez chwilę.
    A tak na poważnie utrzymania spalania ciągłego na grupowym wysokokalorycznym węglem jest mocno utrudnione.
    Jakimś mało kalorycznym jest do ogarnięcia.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  14. #22014

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Udało Ci się przez chwilę.
    A tak na poważnie utrzymania spalania ciągłego na grupowym wysokokalorycznym węglem jest mocno utrudnione.
    Jakimś mało kalorycznym jest do ogarnięcia.
    Przez chwilę czy nie ale można. Jak się dopracuje obciążenie to sam poleci. Dużo zależy od instalacji i tego jak ona potrafi namieszać.
    A co do TRK - jak bym był młodszy to może bym się nauczył jak to wgrać i uruchomić, ale za stary już jestem na takie nauki i nie za bardzo się na tym znam aby się tym bawić. Za dużo czasu by mi to zajęło i jeszcze mógłbym coś nakombinować że został bym bez stera.

  15. #22015

    Domyślnie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (1).jpg
Wyświetleń:	56
Rozmiar:	20,9 KB
ID:	297836

    Ecoal,czasami piki spalin to po prostu zabawa Tak może pracować cały dzień.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	pobrane (2).jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	22,1 KB
ID:	297837
    Ostatnio edytowane przez wuwok ; 08-01-2015 o 17:45
    https://ekotlownia.pl/sterownik/74 - SPP aktualnie odpowiedzialny za spalanie ,kociołek to OgniwoEkoPlus

    SPP + OEP ...super połączenie

    http://cieplowlasciwie.pl/wynik/bzw

  16. #22016

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Odpalic TRK na RPi i masz wszystko czego potrzebujesz.
    Ale, takie spalanie i ustawienia tylko dla "hardkorowców", w zamian uzyskujesz ciągłe spalanie bez odstawień.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	E-coal TRK.jpg
Wyświetleń:	76
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	297766
    Masz gdzieś opis i soft do tego, i jeszcze jedno to jest skompilowane pod RPi czy pójdzie na innym sprzęcie z zainstalowanym linuxem np terminalach HP?

  17. #22017

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Masz gdzieś opis i soft do tego, i jeszcze jedno to jest skompilowane pod RPi czy pójdzie na innym sprzęcie z zainstalowanym linuxem np terminalach HP?
    https://esterownik.pl/forum/tematy,15/dla-developerow

  18. #22018

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Masz gdzieś opis i soft do tego, i jeszcze jedno to jest skompilowane pod RPi czy pójdzie na innym sprzęcie z zainstalowanym linuxem np terminalach HP?
    Kolega podał już link. Tam jest wszystko co potrzebne z pełnym opisem.
    TRK pójdzie na wszystkim co ma wrzuconego Pythona na pokładzie w wersji 2.7 lub 3.4.
    Wcześniej e-coalem sterował router TL-WR1043ND, ale brakło mu troszkę mocy, stąd zastosowałem RPi.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 09-01-2015 o 05:35
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  19. #22019

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Przez chwilę czy nie ale można. Jak się dopracuje obciążenie to sam poleci. Dużo zależy od instalacji i tego jak ona potrafi namieszać.
    A co do TRK - jak bym był młodszy to może bym się nauczył jak to wgrać i uruchomić, ale za stary już jestem na takie nauki i nie za bardzo się na tym znam aby się tym bawić. Za dużo czasu by mi to zajęło i jeszcze mógłbym coś nakombinować że został bym bez stera.
    Pole manewru ustawień masz minimalne, bo niby jak chcesz ustawić poziom odbioru ciepła, skoro na kotle ustawiasz zadaną 1 (jedną) lub w porywach 2 moce kotła i kocioł pracuje na tych aż dwóch nastawach. Dlatego pisze, że czasami uda sie ustawić lub raczej wstrzelić z mocą kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. Modulacja mocy palnika to jest to czego w e-coalu najbardziej brakuje. Cała reszta dodatków już w sterowniku jest.
    Natomiast sterowanie z udziałem TRK dopasowuje moc palnika (kotła) do aktualnego zapotrzebowania na ciepło. A to już inna zabawa. Raz ustawisz i praktycznie nie dotykasz. Ja pracuje na nieco zmodyfikowanym TRK - napisanym w/g własnego pomysłu, ale motywem głównym programu jest projekt opracowany przez kolegę Stan plus dołączył się kolega uzi18 i wniósł sporo do programu.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  20. #22020

    Domyślnie

    Mam tuner TVSat na Linuxie
    Ma na sobie pythona 2.7
    Wrzucilem pliki na tuner i teraz pytanie?
    Ktory plik odpala skrypt
    Jeszcze jedno?
    typ = "ethernet"
    ip = "192.168.2.2"
    login = "admin"
    haslo = "admin"
    Czy tu trzeba wpisac IP, login i haslo do Ecoala??

Strona 1101 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony