dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1107 z 1421
Pokaż wyniki od 22.121 do 22.140 z 28404
  1. #22121

    Domyślnie

    Jestem tego samego zdania. TRK dość mocno obciąża system i mogą, ale nie muszą wystąpić problemy. Na RPi pracuje bardzo stabilnie z kartą SDHC class 10.

    Dobrze jest założyć zabezpieczenie sprzętowe, które wraz ze schemacikiem zamieściłem na na forum ES.
    Ostatnio edytowane przez mark3k ; 21-01-2015 o 20:53
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  2. #22122

    Domyślnie

    Cytat Napisał mark3k Zobacz post
    Podałem wszystko co potrzebujesz , ale widzę, że nie masz ochoty poczytać. Wszystko co zrobiłem u siebie było napisane na tej stronie: https://esterownik.pl/forum/posty,16...ugi-sterownika no i trochę własnej inwencji.

    Łopatologia:
    Tworzysz katalog np. /TRK
    Do katalogu wrzucasz pliki pobrane z:
    http://httplib2.googlecode.com/files/httplib2-0.8.zip
    http://dev.esterownik.pl/python/sterownik.py
    https://github.com/uzi18/sterownik/archive/master.zip

    Oczywiście rozpakowane.
    Nadaj wszystkim plikom w katalogu TRK prawa 755. Nie ruszaj nic w katalogu: TRK/httplib

    Odpalasz plik: /TRK/TRK.py

    Działa.
    Nie irytuj sie czlowieku to jest forum PALACZY CO a nie programistow C++
    plik sterownik.py podales w 2 lokalizacjach
    Czy te pliki rozpakowane maja byc umieszczone w katalogach czy luzem w katalogu np TRK bo tego jasno nie napisales. Czy katalogo z pythonem ma sie nazywac httplib czy httplib2-0.8
    Czy tak trudno zrobic gotowa paczke i umiecic ja tutaj? Oszczedzilo by to glupich pytan z mojej strony i kilku postow na tym forum
    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kniazio ; 22-01-2015 o 04:44

  3. #22123

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Odpalanie TRK na tunerze może spowodować częste wizyty w kotłowni ... jak nie jakąś katastrofę.

    Np w "popularnych" tunkach za 170PLN ( ) siedzi sobie STI7100 normalnie taktowany 266MHz, często przetaktowany do 384MHz ... chłodzenie to z reguły jakaś porażka, nie wspominając o "wspaniałych kondziorach" - niech zaliczy zwiechę - będziecie wybierać groszek z popielnika bo nie wyśle komendy "podajnik.stop" ... albo zaleje kotłownie bo zwiesił się na odczycie temp CO ...

    Ile razy spinner kręcił się w kółeczko ?

    Chyba że to tylko dla testu i pod nadzorem - moim zdaniem lepiej odpalić na lapku i się pobawić, lub jakimś rPi/"atomowym" serwerku na debianie.
    Kolega widze w tyle jesli chodzi o sprzet sat
    Obecne tunki maja procesory 1.3Mhz i po 1GB ramu wiec to chyba nie problem dla nich

  4. #22124
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Dla testu włącz pompkę cwu też na stałe, zobaczysz jak ustabilizuje Ci to pracę kotła.
    Chyba coś to dało ,dziś chata wietrzyła sie z 2 godziny i niby wszystko jest ok.Zobaczymy czy będzie tak dalej.Jeśli wglądniecie na wykresy ta jakby coś ta krótka anomalia była spowodowana brakiem prądu.

  5. #22125

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Kolega widze w tyle jesli chodzi o sprzet sat
    Obecne tunki maja procesory 1.3Mhz i po 1GB ramu wiec to chyba nie problem dla nich
    Serio ? Wow - prawie jak C64 nie patrząc na ram

    Przekaz był inny - stabilność takiego tunka , jeśli do zabawy i pod nadzorem to i na pralce można sobie odpalać ,ale co tam, nie mój cyrk nie moje małpy.
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  6. #22126

    Domyślnie

    Cytat Napisał kniazio Zobacz post
    Nie irytuj sie czlowieku to jest forum PALACZY CO a nie programistow C++
    plik sterownik.py podales w 2 lokalizacjach
    Czy te pliki rozpakowane maja byc umieszczone w katalogach czy luzem w katalogu np TRK bo tego jasno nie napisales. Czy katalogo z pythonem ma sie nazywac httplib czy httplib2-0.8
    Czy tak trudno zrobic gotowa paczke i umiecic ja tutaj? Oszczedzilo by to glupich pytan z mojej strony i kilku postow na tym forum
    Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam
    Nie irytuję się i nie jestem programistą.
    Podaj adres e-mail na pw. Wieczorem zrobię paczkę gotowca i Ci podeślę.
    Pythona nigdy na oczy nie widziałem, pierwsze kroki stawiałem właśnie ze skryptem Verba i później TRK.
    A gdy już się troszkę "naumiałem" to zacząłem kombinować swoją wersję sterowania opartą na TRK opracowaną przez kolegę Stan z forum ES-a.
    Pozdrawiam.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  7. #22127

    Domyślnie

    Cytat Napisał adkwapniewski Zobacz post
    Serio ? Wow - prawie jak C64 nie patrząc na ram

    Przekaz był inny - stabilność takiego tunka , jeśli do zabawy i pod nadzorem to i na pralce można sobie odpalać ,ale co tam, nie mój cyrk nie moje małpy.
    Sorry za pomylke
    Oczywiscie chodzilo mi o 1.3GHz

  8. #22128

    Domyślnie

    Mam teoretycznie wszystko przygotowane do uruchomienia TRK na tunerku. Czy znacie polecenie jakim mogę wyłączyć ten skrypt? Nie chce mi się latać na budowę wyłączyć tryb ręczny "ręcznie"
    RBR 17kW
    250m2 podłogówki + 58m2 garaż + 42m kotłownia i inne nieogrzewe
    https://esterownik.pl/sterownik/4237

  9. #22129
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    micro-jr

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mikówiec k. Góry Kalwarii
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    208
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Jaki jest sens kupować drogawy kocioł z drogim sterownikiem i dorabiać do niego własne sterowanie?
    Dom: Mirów 15 GG
    Izolacja: podłoga: 30cm pod pokojami, 10cm pod garażem L0,36; ściany: 20cm L0,31; dach 30cm wełny L0,35
    Sprawność energetyczna: https://cieplowlasciwie.pl/wynik/6cwr
    Ogrzewanie: RBR 12kW + BARTOSZ Vena Silver 3,5 EC 500m3 + Solary Solartime 4 panele płaskie.

    Mieszkamy od 01.08.2015

  10. #22130

    Domyślnie

    Cytat Napisał micro-jr Zobacz post
    Jaki jest sens kupować drogawy kocioł z drogim sterownikiem i dorabiać do niego własne sterowanie?
    Taki że kociołek możesz wpiąć przez 3D do podłogówki(układ zamknięty), masz sterownik którym zarządzasz przez net (WAN/LAN) bez dodatkowych opłat , a jak chcesz się pobawić to możesz sobie własny algo spalania, sterownia pompkami naskrobać.

    Jak chcesz się pobawić ... jak nie włączasz tryb ecoal - i samo działa - spala wszystko co mu nasypiesz , jedno lepiej drugie troszkę gorzej ale spala i w domciu ciepło - teraz spala mieszankę odsiewki z trocinami na prawie popiół z papierosa (w trybie ecoal bez protezy)

    Drogawy ? Trochę waży , gwarancja jest a nawet więcej - myślę że warto
    Panas 9kW, podłogówka, WM+reku, PV 9,6kW, G12W

  11. #22131
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    Chyba coś to dało ,dziś chata wietrzyła sie z 2 godziny i niby wszystko jest ok.Zobaczymy czy będzie tak dalej.Jeśli wglądniecie na wykresy ta jakby coś ta krótka anomalia była spowodowana brakiem prądu.
    Ale grzałki nie wyłączyłeś ?
    Co chcesz osiągnąć, małe spalanie, stabilną pracę kotła, czy może coś innego ? Nieraz ciężko to wszystko połączyć.

  12. #22132
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    Ale grzałki nie wyłączyłeś ?
    Co chcesz osiągnąć, małe spalanie, stabilną pracę kotła, czy może coś innego ? Nieraz ciężko to wszystko połączyć.
    Myślałem o stabilnej pracy kotła.A sugerujesz ,że to nie wiąże sie z mniejszym spalaniem?

  13. #22133
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    Myślałem o stabilnej pracy kotła.A sugerujesz ,że to nie wiąże sie z mniejszym spalaniem?
    Tego nie da się jednoznacznie stwierdzić, trzeba wypróbować u siebie. Wg mojej oceny stabilna praca kotła dobrze wpływa na sam kocioł, taka praca (ja u siebie wywaliłem całkowicie pompkę od cwu) mi odpowiada i nie będę wachlował temperaturą na kotle dla 0,5 czy 1 kg opału.

  14. #22134
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Ja u siebie nie wywaliłem pompki ale zrobiłem baypas i ta od C.O. oblatuje również CWU.Dzięki niemu nie muszę nic zastawiać ani zmieniać dla grzania CWU latem.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  15. #22135
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Siemka,czy panowie sprzedajacy eko wozicie groszek w okolice Sandomierza?,szukam sprawdzonego grochu w świetokrzyskim lub podkarpackim.W tym roku kupiłem groch z tego samego sklady co w zeszłym i jest duzo gorszy od poprzedniego.Duzo popiołu.Konkretne odpowiedzi prosze na pw.Groch bede dopiero kupował ok lipca ale chce miec juz jakis konkretny namiar zeby sie nie miotac pozniej..Pracuje na obczyznie i nie bardzo mam czas na testy spalania.

  16. #22136
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Siemka,czy panowie sprzedajacy eko wozicie groszek w okolice Sandomierza?,szukam sprawdzonego grochu w świetokrzyskim lub podkarpackim.W tym roku kupiłem groch z tego samego sklady co w zeszłym i jest duzo gorszy od poprzedniego.Duzo popiołu.Konkretne odpowiedzi prosze na pw.Groch bede dopiero kupował ok lipca ale chce miec juz jakis konkretny namiar zeby sie nie miotac pozniej..Pracuje na obczyznie i nie bardzo mam czas na testy spalania.
    Grzechu ja na przykład odpuściłem sobie wysyłanie kurierem, ceny znowu podnieśli i jedynie kto na tym dobrze wychodzi to właśnie oni.
    Dzwonił nawet ktoś chyba w tym tygodniu z Twojego miasta z zapytaniem o groszek, odradziłem mu zakup właśnie ze względu na koszt wysyłki.
    Jedynie w dostawie całosamochodowej ( 24 tony ) wyszłoby to w przyzwoitych pieniądzach.
    Miał rozmawiać z jakimś swoim znajomym, który zużywa duże ilości, coś dużego ogrzewa, jak się dogadają to im wyślę autko.
    Z doświadczenia wiem że ciężko skrzyknąć taką grupę, zawsze ktoś ma jakieś obawy ale jak już się jakoś uda w bólach to teraz biorą co roku, są tacy.
    Ewentualnie szukać w sklepach internetowych, jak widać po lekturze forum też różnie tam bywa.
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #22137
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar mchomen
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    gdzieś tam w polsce
    Posty
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Grzechu ja na przykład odpuściłem sobie wysyłanie kurierem, ceny znowu podnieśli i jedynie kto na tym dobrze wychodzi to właśnie oni.
    Dzwonił nawet ktoś chyba w tym tygodniu z Twojego miasta z zapytaniem o groszek, odradziłem mu zakup właśnie ze względu na koszt wysyłki.
    Jedynie w dostawie całosamochodowej ( 24 tony ) wyszłoby to w przyzwoitych pieniądzach.
    Miał rozmawiać z jakimś swoim znajomym, który zużywa duże ilości, coś dużego ogrzewa, jak się dogadają to im wyślę autko.
    Z doświadczenia wiem że ciężko skrzyknąć taką grupę, zawsze ktoś ma jakieś obawy ale jak już się jakoś uda w bólach to teraz biorą co roku, są tacy.
    Ewentualnie szukać w sklepach internetowych, jak widać po lekturze forum też różnie tam bywa.
    No dobrze Pan piszesz , jak sie orientujesz w moich okolicach opyliłeś pare kociołków .Jednak tak samo pisaliśmy na PW(jak wyżej w Twoim opisie). , no i chyba będzie ciężko zmobilizować ludzi aby łyknąć cały transport.Jakaś mentalność ludzka taka ,że wolą przepłacać , kupować na ostatnią chwile(jak robi sie pusto), zamiast kupić raz poza sezonem na całą zime i przy tym zaoszczędzić pare groszy.

  18. #22138

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Siemka,czy panowie sprzedajacy eko wozicie groszek w okolice Sandomierza?,szukam sprawdzonego grochu w świetokrzyskim lub podkarpackim.W tym roku kupiłem groch z tego samego sklady co w zeszłym i jest duzo gorszy od poprzedniego.Duzo popiołu.Konkretne odpowiedzi prosze na pw.Groch bede dopiero kupował ok lipca ale chce miec juz jakis konkretny namiar zeby sie nie miotac pozniej..Pracuje na obczyznie i nie bardzo mam czas na testy spalania.
    Jak byś coś kolego znalazł sensownego na podkarpaciu to się pochwal. Może sam skorzystam
    Na ten rok już mam ale na przyszły czemu nie.

  19. #22139
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał mchomen Zobacz post
    No dobrze Pan piszesz , jak sie orientujesz w moich okolicach opyliłeś pare kociołków .Jednak tak samo pisaliśmy na PW(jak wyżej w Twoim opisie). , no i chyba będzie ciężko zmobilizować ludzi aby łyknąć cały transport.Jakaś mentalność ludzka taka ,że wolą przepłacać , kupować na ostatnią chwile(jak robi sie pusto), zamiast kupić raz poza sezonem na całą zime i przy tym zaoszczędzić pare groszy.
    No, jak wszystkim kotły dojechały to i może na węglu bym Was nie okradł
    A jest Was tam już niezła grupka.
    Nie rozmawiałem z Tadeuszem już bardzo długo, pisałeś że coś Ci dał do spróbowania ?
    Nie było to jeszcze to co udało się później trochę ściągnąć ale na ten też nikt nie narzeka, popiołu niema za dużo a kopa ma niezłego, paliłem nim dość długo.
    Mimo że ma powera z powodzeniem można nim palić latem, miałem przerwę podajnika na 120min i bez problemów z wygaszaniem.
    Ten mocniejszy już nie trzyma tak żaru ale ma jeszcze dużo mniej popiołu, tak to wygląda u mnie bynajmniej.

  20. #22140
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Witam,prosze o rade.Mam skopana podłogowke,tzn wylewke na niej.Na parterze otwartym nie liczac łazienki i wc mam kilka petli i rozne grobosci betonu nad nimi.Potrzebuje posterowac rotametrami zeby wyrownac grzanie poszczegolnych petli.Przykreciłem wczoraj 2 z nich ale ja nie widze jakis zmian we wskaznikach.Zalaczam zdjecia,Poradzcie cos http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6b30d0fb9.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...bc0da7447.html

Strona 1107 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony