dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 111 z 1421
Pokaż wyniki od 2.201 do 2.220 z 28404
  1. #2201

    Domyślnie

    Cytat Napisał miksar Zobacz post
    Mam pytanie ...

    Od tygodnia chodzi u mnie rbr 17 na ekogroszku Retopal i na palniku zauważam zamiast spaljącego się ekogroszku - "ŻUŻEL", całe bryły "żużlu"
    Co jest nie tak ??? PROSZĘ O POMOC !!!
    Podaj więcej danych, teraz można tylko wróżyć.
    Koronę uszczelniłeś? Podłączyłeś do netu? Jaki soft? Zrób zdjęcie i wstaw, to pewnie ktoś się wypowie.

  2. #2202

    Domyślnie

    A dlaczego instalator nie zrobił cwu na osobnej nitce???

  3. #2203

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotrek42 Zobacz post
    A dlaczego instalator nie zrobił cwu na osobnej nitce???
    zrobił, to ta pompa na samej górze a zasilanie idzie z tyłu pieca i nie jest połaczone z CO ,podobno tak może byc podłaczony?
    Natomiast podłogówka i kaloryfery zasilanie od góry na 1 nitce z tym ze przed podłogóka jest zawór mieszajacy.

  4. #2204

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Wybierz ustawienia i zaawansowane a tam na dole po prawej stronie masz funkcja pompy, ustaw na podłogowa
    Dlaczego przy wyborze trybu pompy podłogowej nie chce mi się on załączyć. Włącza się dopiero, gdy wybiorę pompę mieszającą.

  5. #2205

    Domyślnie

    A ja mam pecha, trafiłem na niedopracowany model, ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Póki co, nie działa. Palić się pali, ale co z tego jak nie podaje paliwa. Ślimak buczy tak jakby chciał podać i stoi w miejscu nie zrywając zawleczki.
    Mam nadzieję, że to pierdoła, która szybko zostanie wyeliminowana.
    No ale akurat przytrafiło się mnie więc się cieszcie, że Wam wszystko hula.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2012 o 11:01

  6. #2206

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Dlaczego przy wyborze trybu pompy podłogowej nie chce mi się on załączyć. Włącza się dopiero, gdy wybiorę pompę mieszającą.
    Czy konieczne jest zainstalowanie czujnika podłogowego, by pompa mogła się załączyć?

  7. #2207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    @delphion
    Przede wszystkim to kto wybrl taka lokalizacje dla pieca z podajnikiem? Nie wiem czy czytales instrukcje ale nalezy od strony zasobnika zostawic miejsce na ewentualna ubsluge podajnika u Ciebie wyglada na to,ze jak cos sie stanie z tym elementem to bedziesz musial caly ten piec z tego kacika wycinac.
    Od strony podajnika jest około 60-70 cm do ściany a za piecem jakieś 40.Wystarczy?
    Ostatnio edytowane przez Delphion1 ; 28-10-2012 o 10:31

  8. #2208

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Dlaczego przy wyborze trybu pompy podłogowej nie chce mi się on załączyć. Włącza się dopiero, gdy wybiorę pompę mieszającą.
    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    Czy konieczne jest zainstalowanie czujnika podłogowego, by pompa mogła się załączyć?
    Jeżeli nie masz czujnika to ster tego nie widzi jako podłogówki, tak myślę

  9. #2209

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    A ja mam pecha, trafiłem na niedopracowany model, ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie. Póki co, nie działa. Palić się pali, ale co z tego jak nie podaje paliwa. Ślimak buczy tak jakby chcał podać, ale stoi w miejscu nie zrywając zawleczki.
    Mam nadzieję, że to pierdoła, która szybko zostanie wyeliminowana.
    No ale akurat przytrafiło się mnie więc się cieszcie, że Wam wszystko hula.
    Sprawdziłeś przyczynę?
    Może coś z węglem poszło do ślimaka?
    Ja bym odłączył zasilanie potem spróbował wyjąć zawleczkę i kluczem spróbował cofnąć ślimak o obrót. Może jakiś kawał metalu był w węglu.

  10. #2210

    Domyślnie

    Warto juz zmienic wersje softu na nowszy? bo chyba nadal sa jakies tam bledy.
    WIem ze rbr nie boi sie zimnego powrotu ale u mnie jak startuje pompka to na poczatku temp. powrotu okolo 23 stopnie. CO mam osobym wejsciem podlaczone do kotla niz CWU. Czujnik temp. mam podlaczony do powrotu CO i jak temp. spadnie na powrtocie(CO) ponizej 40 stopni to uruchamia mi sie pompa mieszajaca z CWU ale czujnik i tak tego nie wychwyci poniewaz jest na wejsciu CO. Pewnie to zle rozwiazanie gdyz powinien byc wspolny powrot ale czy mozna to tak zostawic? Czy jakos mozna zapobiec tak zimnemu powrotowi 23 stopni na poczatku?

  11. #2211

    Domyślnie

    Zbigmaz z hydraulikiem sprawdzaliśmy jakieś 2 tygodnie temu, też był w szoku, że nowy piec pierwsze odpalenie i takie buty, wówczas pomógł mu kluczem ruszyć i dalej chodził, ale za parę minut sytuacja się powtórzyła. Myślał, że to kondensator (nie wiem czy dobrze to nazywam, ale to coś co jest pod metalową obudową przy motoreduktorze i odchodzi od tego kabel). Przyszedł mi nowy motoreduktor od Instalco (niestety podczas transportu delikatnie ułamała się część aluminiowa od obudowy, ale jest to raczej rzecz mało znacząca i mogę przymknąć na to oko mimo tego, że za kocioł płaci się niemałe pieniążki to chciałoby się mieć wszystko idealne).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20121026_154028.jpg
Wyświetleń:	85
Rozmiar:	88,0 KB
ID:	144718

    Wczoraj go zamontowałem, pochodził parę minut w trybie ręcznym pokruszył węgiel, podał do fajki, przełączyłem na automat i stanął (buczy tak jakby chciał podać i nie podaje). Węgiel jest idealny Ekoret, poza tym w zasobniku jest go ze 22 kg, wysypałem już dwa razy go z zasobnika, przebierałem i nic. Poza tym jakby coś blokowało to zawleczka powinna pójść. Czekam na przyjazd serwisu i mam nadzieję, że to złe dobrego początki czy jakoś tak.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2012 o 11:47
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  12. #2212

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbigmaz01 Zobacz post
    Jeżeli nie masz czujnika to ster tego nie widzi jako podłogówki, tak myślę

    W takim razie ustawienie "mieszająca".

  13. #2213

    Domyślnie

    Cytat Napisał jazzy77 Zobacz post
    W takim razie ustawienie "mieszająca".
    W takim razie "podłącz"

  14. #2214

    Domyślnie

    Cytat Napisał flutebox Zobacz post
    ...
    A próbowałeś obrócić? Może wystarczy ruszyć i poleci. Jak serwis ma zgłoszone to usterkę pewnie usuną ale ja bym i tak próbował

  15. #2215

    Domyślnie

    Piszę Zbyszku, że był ślimak przekręcany przez mojego hydraulika chyba ze dwa albo trzy razy bo stawał i trzeba było mu pomóc, tak jakby brakowało mu siły. Później chodził jakąś godzinę bez problemu, ale stanął (nie słyszałem kruszenia paliwa i zawleczka stała w miejscu tylko buczenie w momencie próby podania paliwa dalej). Stąd przysłano mi nowy motoreduktor, ale problem nie ustąpił. Jeśli serwis przyjedzie i zrobi to samo, czyli przekręci go i pochodzi jakiś czas to ja tego nie uznam za naprawienie problemu. Teraz nic nie jest przekręcone czeka na serwisanta żeby zobaczył naocznie problem. Coś ewidentnie tam nie gra.

    P.S Jeśli byłaby tam jakaś przeszkoda to czy nie powinno zerwać zawleczki ? Bo jeśli nie to po co ona tam jest ?

    Poza tym nie biorę nawet pod uwagę jakiejkolwiek przeszkody bo jej tam nie ma.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2012 o 12:35
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  16. #2216

    Domyślnie

    Może faktycznie problemem jest silnik lub kondensator.

  17. #2217

    Domyślnie

    No jeśli byłby nim silnik lub kondensator to działałoby to już wczoraj. Gdzieś ok 1,5 tygodnia temu wysłałem cały motoreduktor ponieważ firma wzięła pod uwagę, że może to być również silnik, a nie sam kondensator. Wczoraj zamontowałem nowy motoreduktor i tak jak mówiłem parę minut pochodził w trybie ręcznym, a potem przełączyłem na automat i stanął. Wykluczam więc wadę silnika czy kondensatora skoro przysłano mi nową część i nie działa. Tak jak mówiłem mam nadzieję, że jest to pierdoła i że wszystko będzie w porządku, ale przekonam się o tym dopiero po wizycie serwisanta. Całe szczęście, że jeszcze tam nie mieszkam bo mogłoby być cienko przy tych temperaturach . Póki co jestem ufny i myślę, że będzie w porządku. Natomiast mój ojciec czyli jakby nie patrzeć mentor, który jest "doświadczony przez los" ma trochę inne myślenie i się wk**wił mimo, że on nie wyłożył na to pieniędzy i nie jest to jego budowa. Ale gadanie, że przekombinowałem, że mogłem kupić inny piec, po co wysyłałem ten silnik, że od razu ktoś powinien przyjechać, a nie sam się bawić, że kilometr ode mnie jest firma, co produkuje piece znane na całą Polskę itp. itd. że kasa wyłożona, a piec nie działa i takie tam... Po wczorajszym dniu i układaniu gresu w garażu miałem dość, a za uchem gadanie "a nie mówiłem".
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2012 o 13:24
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  18. #2218

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    @flutebox a bez zainstalowanego motoreduktora chodzi silnik? Czy to nie ty pisales,ze masz problem z dostawca energii i wszystko chodzi z generatora? Mierzyel parametry pradu jaki podaje ten generator? Przy obecnym zalewie chinszczyzny rozne sprzety moga sie trafic to samo moze dotyczyc generatora.

    Wez to wszystko na spokojnie moze zle szukasz, sprawdz te parametry pradu, sprawdz wskazniki temperatury moze cos zle wskazuje albo wogole i po prostu sterownik nie pozwala silnikowi na podawanie wegla zwlaszcze,ze piszesz ze w trybie recznym dziala.
    Wszystko jest na prąd nie z generatora tylko od sąsiada Uwierz mi ja nie będę już niczego szukać bo mam inną profesję i się na tym nie znam. Przełączyłem na tryb ręczny z automatycznego żeby zobaczyć czy idzie i niestety to samo buczenie jakby chciał podać, a nic nie idzie.
    Podkreślam nie chodzi w trybie ręcznym i automatycznym. Po zamontowaniu nowego motoredutkora działał kilka czy kilkanaście minut w trybie ręcznym, ale potem przełączyłem na automatyczny i już padł. Ponad 2 tygodnie temu jak hydraulik pomagał mu kluczem to szedł, ale znowu po jakieś godzinie bezproblemowej pracy czy może trochę dłużej było to samo.

    P.S Karoka mówił, że najprawdopodobniej jest za ciasno wstawiony palnik i dlatego tak się dzieje (chyba nic nie przekręciłem?)
    Jak już pojawi się serwis ekoenergii i będzie to naprawione to napiszę, co było problemem. Być może komuś to pomoże i będzie wiedział, co robić jeśli spotkałby go podobny problem. Ponieważ widzę, że jestem jedyny

    Beata&Slawek, a jakby mnie nie było tylko moja żona to też mówiłbyś jej sprawdź to sprawdź tamto ? To jest nowy piec i nie muszę się w to dalej jeszcze zagłębiać bo to ma działać. Tak samo podejrzewam, że nie odbiłaby sama korony palnika, oczyściła, zasylikonowała i ustawiła na swoim miejscu. A gdzieś parę postów wcześniej czytałem, że miał z tym problem pewien użytkownik i jego hydraulik. Za to się płaci niemałe pieniądze i ma działać.
    Ostatnio edytowane przez pawko_ ; 28-10-2012 o 13:53
    PC PW Panasonic 9kW- 1fazowa, model: KIT-WC09J3E5-1, PV Risen 450 Wp 22 szt. 9,9kWp, inwerter Afore BNT010KTL https://tinyurl.com/4sdb5sje
    120m2 użytkowej+40m2 garaż, dom parterowy z dużymi przeszkleniami, w odsłoniętej zabudowie(silne wiatry), strych nieużytkowy bez ocieplenia (dach wielospadowy), ocieplenie: strop 20cmλ040, ściany 15cmλ033, podłoga 10cmλ040. Wentylacja grawitacyjna, okna trzy szyby z ciepłą ramką. Podłogówka na całości. CO+CWU-6000kWh https://cieplowlasciwie.pl/wynik/ahxq

  19. #2219
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    flutebox jutro zajme sie tematem,podobnie się dzieje z kotłami OE.Nie zrywa zawleczki a silnik staje i buczy.
    Chciałbym jeszcze dodać,że w takich przypadkach to nie wina producenta kotla ale producenta ukladów podawania wraz z silnikiem i motoreduktorem.
    Zawleczkę powinno zerwać.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  20. #2220

    Domyślnie

    Cytat Napisał Beata&Slawek Zobacz post
    Eeee to spokojnie, na fotce to wyglada jakby bylo przy samej fotce a ja juz jestem na hydraulikow przerazliwiony wiec mnie od razu ponioslo jak to zobaczylem.


    Niepokoi mnie jeszcze jeden fakt czy zasobnik sie az tak nagrzewa,ze mozna na pokrywie parzyc kafke ?
    Siedzielismy wczoraj z instalatorem do 22 aby go uruchomić to i kawki się zachciało i nie tylko

    Chciałbym kurcze aby nie trzeba było robic juz żadnych poprawek. Porobiłem kilka fotek aby jakis znający się na rzeczy forumowicz doradził czy może to zostać czy robić poprawki?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00469.jpg
Wyświetleń:	94
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	144768Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00470.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	144769Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00472.jpg
Wyświetleń:	108
Rozmiar:	98,1 KB
ID:	144770

    Po przejściach z budowlańcami i innymi pseudo-fachowcami chciałbym przynajmniej teraz byc pewien ,że nie umoczę kasę
    Dzieki za pomoc.

Strona 111 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony