dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1117 z 1421
Pokaż wyniki od 22.321 do 22.340 z 28404
  1. #22321
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Panie Marku większość by chyba trochę zdębiała gdyby zobaczyli co pan tym kotłem ogrzewa a i z tego co rozmawialiśmy to jak dla mnie to dużo nie spala się jak na ten budynek. Nigdy nie zaglądałem do tego kanału i nie mam zamiaru co nie znaczy że kogoś zniechęcam.
    Ja po prostu nie widzę takiej potrzeby, obecnie od października komora spalania nie była w ogóle czyszczona, dwa razy odessany odkurzaczem pył z górnych półek, celowo nie wyciągam tego żeby spaliny były cieplejsze i pewnie nie wiele więcej jak ze dwa może 3 razy któryś łebuń wśliznął się żeby poruszać tą wajchą.
    Taka sytuacja bardzo mi odpowiada
    Powiem Wam że od jakiś 3 tygodni pod Głuchołazami gościu grzeje 314m2 12-tką, połączona z buforem 2000L.
    Długo rozmawialiśmy, wiem że czyta forum na bierząco bo kojarzy Was nawet po nickach co kto pisał
    Obiecał że jak podłączy neta to będzie można obejrzeć jak pracuje kociołek na tym "domku"
    Zbyszek o Tobie też wie i co grzejesz 17-tką, przeskoczył Cię i to mocno

    Przy okazji zapytam Zawijana, komu chcesz zatem sprzedać "krowę" 26kW ?
    Ostatnio edytowane przez karoka65 ; 25-02-2015 o 16:07

  2. #22322

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Jednego bądź pewien.
    Tysiąc razy wolę zasuwać dzień w dzień łańcuchem aby wyczyścić RBR-a,a niżeli mieć z waszymi "wynalazkami" do czynienia.Nawet jak maja symbol "M" w nazwie.Chyba na BMW się ktoś zapatrzył
    Jak zacznie się sprzedawać w Czechach,to nawet ich dobre piwo się spieprzy.Bo nie wystarczy im już czasu na warzenie,zamieszkają w kotłowni.
    Nie lepiej jakbyś oprócz wajchy miał dodatkowo drzwiczki rewizyjne (kto chce czyści wajchą, kto chce dokładnie czyści przez drzwiczki), tak samo jakby były drzwiczki można by było dołożyć sobie dodatkowe zawirowacze/płomienniki i zobaczyć jak to by się odbiło na sprawności i czystości spalin (może nie trzeba by było czyścić półek poziomych bo wszystko zostawałoby na dołożonych pionowych zawirowaczach).

  3. #22323
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panie Marku większość by chyba trochę zdębiała gdyby zobaczyli co pan tym kotłem ogrzewa a i z tego co rozmawialiśmy to jak dla mnie to dużo nie spala się jak na ten budynek. Nigdy nie zaglądałem do tego kanału i nie mam zamiaru co nie znaczy że kogoś zniechęcam.
    Ja po prostu nie widzę takiej potrzeby, obecnie od października komora spalania nie była w ogóle czyszczona, dwa razy odessany odkurzaczem pył z górnych półek, celowo nie wyciągam tego żeby spaliny były cieplejsze i pewnie nie wiele więcej jak ze dwa może 3 razy któryś łebuń wśliznął się żeby poruszać tą wajchą.
    Panie Wieśku,nie zmienia to faktu,że wszystko (mam na myśli stopień zabrudzenia) w dużej mierze ,zależy od ilości spalonego opału.Nie zmienia też faktu,że sposób czyszczenia tej części kotła,jest niedostateczny.Komora się brudzi,czyszczak jej nie doczyszcza-stwarza to jakieś zagrożenie?Nie wiem.Niech każdy odpowie sobie sam.
    Na 100% jednak,fakt niedoczyszczania ma wpływ na ilość spalonego opału.I Pan to wie.Bo to oczywiste...
    Pozdrawiam.

  4. #22324
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Słuchaj,czasy są takie -a nie inne.Ja nie mam składu opału jak p.Wiesław.Nie mam też deputatów jak Minertu (liczę ,że niebawem nikt ich nie będzie miał i słowo deputat zniknie na zawsze z naszego słownika-bez obrazy Grzegorz) i liczę się z każdą złotówką.Takie czasy.
    Napisałem,bo jest to wątek o tym produkcie.A dopiero teraz,bo problem nastąpił w wyniku zbiegu różnych wydarzeń, o których pisałem powyżej.
    Twoja wola.
    Oczywiście każdy robi jak chce. Skoro twierdzisz, że po tym zabiegu spala około 2,4 kg mniej na dobę to jest o co walczyć, niektórzy użytkownicy innego kotła spędzają o wiele więcej czasu w kotłowni dla 0,5kg/dobę

  5. #22325
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post

    Przy okazji zapytam Zawijana, komu chcesz zatem sprzedać "krowę" 26kW ?
    Przy okazji niech pan zapyta Zawijana,dlaczego chce Nas pozbawić ,smacznego,czeskiego browarku

  6. #22326
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar bobasxx
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Kazimierz Biskupi
    Posty
    1.827

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie Wieśku,nie zmienia to faktu,że wszystko (mam na myśli stopień zabrudzenia) w dużej mierze ,zależy od ilości spalonego opału.Nie zmienia też faktu,że sposób czyszczenia tej części kotła,jest niedostateczny.Komora się brudzi,czyszczak jej nie doczyszcza-stwarza to jakieś zagrożenie?Nie wiem.Niech każdy odpowie sobie sam.
    Na 100% jednak,fakt niedoczyszczania ma wpływ na ilość spalonego opału.I Pan to wie.Bo to oczywiste...
    Pozdrawiam.
    A skąd wiesz, że nie doczyszcza ? Ja jak macham wajchą i operuję ją minimalnie na boki, to czuję i słyszę że coś tam skrobie.
    A komorę spalania i półki czyścisz do gołej blachy ?

  7. #22327
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobasxx Zobacz post
    A skąd wiesz, że nie doczyszcza ? Ja jak macham wajchą i operuję ją minimalnie na boki, to czuję i słyszę że coś tam skrobie.
    A komorę spalania i półki czyścisz do gołej blachy ?
    Jak kupię ten endoskop z allegro,to Ci pokażę.Póki co wyczyść ją.Porozmawiamy wtedy.

  8. #22328
    TwojPan
    Guest
    TwojPan

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panie Marku większość by chyba trochę zdębiała gdyby zobaczyli co pan tym kotłem ogrzewa a i z tego co rozmawialiśmy to jak dla mnie to dużo nie spala się jak na ten budynek.
    Panie Wiesławie.
    Jak był Pan u mnie z wizytą,rozmawialiśmy o ceramicznym deflektorze.Ma Pan taki w sprzedaży?
    Używałem do tej pory,pozostałego po "ceramicznym wyposażeniu",ale te płyty są tak grube,że nie ma opcji aby wyczyścić nad nimi przestrzeń.

  9. #22329

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Używałem do tej pory,pozostałego po "ceramicznym wyposażeniu",ale te płyty są tak grube,że nie ma opcji aby wyczyścić nad nimi przestrzeń.
    U siebie w kociołku włożyłem dwie płytki ceramiczne (szamotowe) obok siebie i przymocowałem je do 2 płaskowników stalowych, a płaskowniki oparłem na listwach do mocowania oryginalnego deflektora żeliwnego.
    Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla
    RBR17 - e-coal + RPi z TRK

  10. #22330

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Panie Marku większość by chyba trochę zdębiała gdyby zobaczyli co pan tym kotłem ogrzewa a i z tego co rozmawialiśmy to jak dla mnie to dużo nie spala się jak na ten budynek. Nigdy nie zaglądałem do tego kanału i nie mam zamiaru co nie znaczy że kogoś zniechęcam.
    Ja po prostu nie widzę takiej potrzeby, obecnie od października komora spalania nie była w ogóle czyszczona, dwa razy odessany odkurzaczem pył z górnych półek, celowo nie wyciągam tego żeby spaliny były cieplejsze i pewnie nie wiele więcej jak ze dwa może 3 razy któryś łebuń wśliznął się żeby poruszać tą wajchą.
    Taka sytuacja bardzo mi odpowiada
    Powiem Wam że od jakiś 3 tygodni pod Głuchołazami gościu grzeje 314m2 12-tką, połączona z buforem 2000L.
    Długo rozmawialiśmy, wiem że czyta forum na bierząco bo kojarzy Was nawet po nickach co kto pisał
    Obiecał że jak podłączy neta to będzie można obejrzeć jak pracuje kociołek na tym "domku"
    Zbyszek o Tobie też wie i co grzejesz 17-tką, przeskoczył Cię i to mocno

    Przy okazji zapytam Zawijana, komu chcesz zatem sprzedać "krowę" 26kW ?
    Jak pisałem że 11kW (wtedy) dał by radę to prawie zostałem wyśmiany, wiem jak się w nim pali i wiem co potrafi
    Mój domek jest stary i dziurawy ale kociołek jeszcze nie miał zadyszki, nawet się nie spocił

  11. #22331

    Domyślnie

    Jaką moc maksymalną ma ten RBR 11 kW?
    Ukłony dla Redakcji

  12. #22332
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał TwojPan Zobacz post
    Panie Wiesławie.
    Jak był Pan u mnie z wizytą,rozmawialiśmy o ceramicznym deflektorze.Ma Pan taki w sprzedaży?
    Używałem do tej pory,pozostałego po "ceramicznym wyposażeniu",ale te płyty są tak grube,że nie ma opcji aby wyczyścić nad nimi przestrzeń.
    Na razie nie sprzedaję takich rzeczy.
    Już od dłuższego czasu w nowych kotłach są montowane deflektory właśnie ceramiczne zamiast żeliwnych z tego co słyszę od ludzi to jeszcze czyściej jest w komorze.
    Na razie nic nie pękło poza jednym przypadkiem samounicestwienia
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  13. #22333

    Domyślnie

    Cytat Napisał zawijan Zobacz post
    Jaką moc maksymalną ma ten RBR 11 kW?
    Wystarczającą

  14. #22334

    Domyślnie

    No właśnie...
    Ukłony dla Redakcji

  15. #22335
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Proszę o zdjęcie oryginalnego deflektora ceramicznego.

  16. #22336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Niestety fenix ale z lenistwa nie chce mi się wszystkiego uwieczniać
    Miałem ostatnio u siebie taki i komuś z klientów dałem, nie przyszło mi do łba żeby zrobić fotkę, wczoraj syn pojechał z instalatorem montować 12-tkę ale dzisiaj już odpalona to będzie problem. Przyjedzie następna w piątek ale nie wiem czy nie zabiorą ją zaraz do montażu zanim z roboty wrócę.
    Powiem młodemu żeby fotke jakąś pstryknął ale nie wiem czy nie zapomni.

  17. #22337
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Opisać go nie trudno bo ma wielkość tą samą co żeliwny tyle,że ma 3 cm grubości.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  18. #22338
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Opisać go nie trudno bo ma wielkość tą samą co żeliwny tyle,że ma 3 cm grubości.
    No tak też można
    Dodam że od strony drzwiczek ma sfrezowany rant żeby nie było problemu z zamknięciem kierownicy.

  19. #22339
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Kazek13

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Skała małopolskie
    Posty
    66

    Domyślnie

    Też taki mam
    Nie wiem czemu ale oryginalny zaczął pękać, zamówiłem nowy, ceramiczny. Zarówno ten jaki i żeliwny wyciągałem do czyszczenia przestrzeni nad deflektorem.
    Piec mam od 01.2013 i takie syfki jak Nove'mu wyleciały po ok roku. Teraz spokój nic takiego się nie pojawia. A czyszczak działa jak potrzeba u mnie i u ojca.
    Ostatnio edytowane przez Kazek13 ; 27-02-2015 o 07:07 Powód: cer
    RBR 11kW i jest

  20. #22340
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bartus825

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Skąd
    Nowe Oborzyska
    Kod pocztowy
    64-000
    Posty
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    No tak też można
    Dodam że od strony drzwiczek ma sfrezowany rant żeby nie było problemu z zamknięciem kierownicy.
    No to teraz bez wyjęcia deflektora powierzchni nad nim bez jego wyjęcia nie wyczyści się ni huhu

Strona 1117 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony