dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Zabawa:Sądzę,że w tym sezonie grzewczym spalę.

Głosujących
40. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • poniżej 2 ton

    6 15,00%
  • 2-3 tony

    16 40,00%
  • 3-4 tony

    10 25,00%
  • 4 i więcej

    8 20,00%
Strona 1202 z 1421
Pokaż wyniki od 24.021 do 24.040 z 28404
  1. #24021
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Arturo, ja Ci odpisałem tutaj bo widzę że wszędzie szkalujesz minertu i wklejasz to samo w każdym wątku, to wygląda mi na jakąś chorobę ale nie wiem czy da się jeszcze leczyć.
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6909793
    Zejdź na ziemię proszę.

  2. #24022
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    grzeh2000

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Sandomierz
    Kod pocztowy
    27-600
    Posty
    287

    Domyślnie

    Ludziska,macie jakies namiary na dobry groch z alledrogo?,ewentualnie jakis skład ze świetokrzyskiego lub podkarpacia.Czas pomału na zime sie zaopatrzyc.

  3. #24023
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar SUSPENSER
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Miłoszyce
    Kod pocztowy
    55-220
    Posty
    7.106

    Domyślnie

    Cytat Napisał grzeh2000 Zobacz post
    Ludziska,macie jakies namiary na dobry groch z alledrogo?,ewentualnie jakis skład ze świetokrzyskiego lub podkarpacia.Czas pomału na zime sie zaopatrzyc.
    Spytaj tu:

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...roszek/page436
    Jeśli się ze mną nie zgodzisz i przekonasz mnie argumentami do zmiany poglądu będę Ci wdzięczny za wyprowadzenie z błędu

  4. #24024
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    malina321

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Gorzyce
    Kod pocztowy
    44-350
    Posty
    144

    Domyślnie

    Arturo spóbuję Ci to wytłumaczyć ostatni raz Otóż to OZC które robiłem było niekompletne brakowało mi mocy pieca(piec robiony) spalałem duże ilosci drzewa którego tam nie wpisałem tak ze to OZC nie całkiem do tego mam stare budownictwo bez porządnego audytu nie bardzo strzelać .Dodatkowo częste braki prądu(raz a nawet dwa razy w tygodniu) chciałem zabezpieczyć sie w większy ruszt awaryjny(wiem żę to też nie jest wyjscie ale czuję sie pewniej) Wiem ze kociłoł bedzie miał mniejsza sprawność gdyż śledze to forum przeszło rok i chodz nie porównuję swojej wiedzy co do niektórych tutaj wiem co nieco co i dla zaspokojenia Twojej ciekawosci rozmawiałem o tym z Minertu osobiscie kilka godzin (dosłownie kilka godz miałem setki pytań) nikt w zwykłym sklepie nie poświeciłby mi tyle czasu ciesze sie bo o mały włos miałbym kocioł 29kw tłokowy i zrusztem wodnym tak jak dziesiatki moich sasiadów ( Ci to są szczęśliwi) Z tego co wiem TY nie śledzisz tego forum dla poszerzenia wiedzy lecz dla kasy więc na nic zdają sie Twoje kąśliwe uwagi.Pozdrawiam serdecznie również i Ciebie miłej niedzieli

  5. #24025
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Dziś będę odpalał RBR-A z nowym eCoalem. Na teraz mogę powiedzieć, że wyświetlacz idealnie do niego pasuje bo jest zielony. Układ menu jest nieco inny niż w poprzedniej wersji. Trzeba się trochę przestawić ale jest to do szybkiego ogarnięcia.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  6. #24026
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał minertu Zobacz post
    Dziś będę odpalał RBR-A z nowym eCoalem. Na teraz mogę powiedzieć, że wyświetlacz idealnie do niego pasuje bo jest zielony. Układ menu jest nieco inny niż w poprzedniej wersji. Trzeba się trochę przestawić ale jest to do szybkiego ogarnięcia.
    Jak możesz zapodaj podgląd chociaż na jakiś czas

  7. #24027
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar minertu
    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Kod pocztowy
    44-348
    Dzielnica
    Skrzyszów
    Posty
    5.942
    AUTORYZOWANY DYSTRYBUTOR KOTŁÓW RBR. Sprzedaż,montaż,serwis kotłów z podajnikiem automatycznym na paliwa stałe eko groszek oraz pellet. minertu.eu Wodzisław Śl., Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Gliwice

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Jak możesz zapodaj podgląd chociaż na jakiś czas
    Ja mogę ale esterownik.pl jeszcze podglądu nie daje.Trwaja nad tym prace.
    Jeśli chcesz znajdziesz sposób,jeśli nie chcesz znajdziesz powód.

    Podgląd pracy kotła RBR-K 12kW https://esterownik.pl/device/14153

    Kontakt dla zainteresowanych 721274788

  8. #24028
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Szkoda bo chciałem zobaczyć czym to się różnic, bo jak zarazie to raczej zmiany wizualne i dodatkowy moduły, kwestia najbardziej interesująca to ceny tych modułów ale wydaje mi się że komplet z 6 czujnikami i 6 termostatami + sterownik i sterowanie obcym źródłem w 2tys się nie zamknie chociaż chciałbym się zdziwić.

  9. #24029
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    Szkoda bo chciałem zobaczyć czym to się różnic, bo jak zarazie to raczej zmiany wizualne i dodatkowy moduły, kwestia najbardziej interesująca to ceny tych modułów ale wydaje mi się że komplet z 6 czujnikami i 6 termostatami + sterownik i sterowanie obcym źródłem w 2tys się nie zamknie chociaż chciałbym się zdziwić.
    No jest jeszcze problem z platformą, nie wszystko działa i nie można jeszcze udostępnić sterownika.
    Mam dostęp do jednego sterownika ale otrzymałem login i hasło do konta żeby sobie pogrzebać
    Powiem że jak ktoś będzie sobie chciał zrobić swój indywidualny schemat a chałpa duża to się pobawi
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  10. #24030
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    orientujecie się jak to cenowo wychodzi

  11. #24031
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Wiem jaka jest planowana cena sprzedaży nowego stera do RBRów, co do ceny nadajnika radiowego ( będzie wpinany w płytę główną ), termostatów i dodatkowych modułów jeszcze nic nie ustalone, dopiero będzie to wchodzić powoli z czasem do oferty.

  12. #24032
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Wiem jaka jest planowana cena sprzedaży nowego stera do RBRów, co do ceny nadajnika radiowego ( będzie wpinany w płytę główną ), termostatów i dodatkowych modułów jeszcze nic nie ustalone, dopiero będzie to wchodzić powoli z czasem do oferty.

    Bawiłeś się sterownikiem wiec zapytam bo gryzie mnie jedna rzecz.

    Chłopaki na literę Z........... mówią że nowe OEPM ma maksymalnie 26KW a ograniczone jest to przez sterownik, wie jak wygląda w przypadku jak zamawiasz sterownik dla kotła RBR 35 albo 42KW skoro ster max wyciąga 26KW. Ewentualnie czy musisz za każdym razem przy zamówieniu mówić do jakiego kotła chcesz sterownik, czy tez nie ma to różnicy a ograniczenie to tylko wymysł Z............

  13. #24033
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Sterownik ma algorytmy spalania jak w starszej wersji ale z tego co chłopaki z E-S piszą będą wprowadzać aktualizacje z biegiem czasu.
    Ja nie odpowiadam za to co piszą panowie

  14. #24034
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar fenix2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    2.929
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    orientujecie się jak to cenowo wychodzi
    Słyszałem, że 800zł netto 'z hakiem'.
    Ale to zależy od producenta kotła bo on będzie decydujący.
    Nic nie jest takie, jakim się wydaje!

  15. #24035
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    Sterownik ma algorytmy spalania jak w starszej wersji ale z tego co chłopaki z E-S piszą będą wprowadzać aktualizacje z biegiem czasu.
    Ja nie odpowiadam za to co piszą panowie
    za to co piszą to nawet oni nie odpowiadają (chyba)

    ps. Tak czy inaczej chciałem sobie wymienić sterownik bo akurat robię zmiany w kotłowni ale już cała sytuacje mnie zniesmaczyła, bo chyba coś jest ale nie wiadomo do końca, można coś kupić ale nie wiadomo czy na pewno, mają być moduły ale nie wiadomo kiedy i za ile, niby coś jest a jednak nie, no ale trudno.

  16. #24036
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Skresz trzymałbym się tego wpisu: http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post6909456
    Napisał to współwłaściciel firmy także info z pierwszej ręki ( pisze o cytacie z tego postu ).
    Ja nie chcę tutaj się wychylać bo to początki a później będzie że karoka kogoś na czarował żeby mu się kotły sprzedawały
    Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
    TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
    PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
    My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

  17. #24037

    Domyślnie

    Cytat Napisał karoka65 Zobacz post
    ...
    Ja nie chcę tutaj się wychylać bo to początki a później będzie że karoka kogoś na czarował żeby mu się kotły sprzedawały
    Na forum ES się wychyliłeś i napisałeś a tu?

  18. #24038
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Ale o czym Zbyszku ?
    Nie wiem ile będą kosztować te rzeczy bo nawet jeszcze w E-S ich nie wycenili i nie wiedzą.
    Napisałem chyba 6 postów wyżej że wiem jaka będzie cena za sterownik, reszty nie wiem.

  19. #24039
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    karoka65

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Stary Grodków
    Kod pocztowy
    48-319
    Posty
    11.077

    Domyślnie

    Może dla tych którzy nie śledzą forum E-S wkleję faktycznie jeszcze i tutaj:
    Zostałem upoważniony przez szefa Instalco do dokonania wpisu dotyczącego zakupu nowej wersji sterownika eCoal dla obecnych posiadaczy kotłów RBR-Ekouniwersal.
    Będzie możliwość zakupienia nowej wersji sterownika ale jak wyżej czyli tylko do RBRów.
    Nie będzie możliwości, wymiany czy jakiejś zamiany za dopłatą, tylko zakup żeby było jasne.
    Pewnie zaraz pojawi się najważniejsze kolejne pytanie: ile ?
    Na chwilę obecną przewidywana cena sprzedaży to 1150pln brutto, w tym już koszt wysyłki.
    Jeśliby się coś zmieniło dam znać.
    Tyle udało mi się dowiedzieć i tyle wiem.

  20. #24040
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    michalxxx6

    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    podlasie
    Kod pocztowy
    18-220
    Posty
    14

    Domyślnie

    Na początek witam wszystkich .
    Na forum pierwszy wpis (do tej pory tylko czytałem )więc liczę na wyrozumiałość i pomoc.Od wczoraj zostałem posiadaczem rbr 12 (nowa model 2015).Kociołek stoi w kotłowni i czeka na montaż.Po wstępnych oględzinach stwierdziłem że nie jest wyposażony w podajnik ekoenergii lecz palnik o nazwie Batory(http://www.palnikbatory.pl/).Znalazłem więc stronę producenta i po zagłębieniu sie w temat okazało się że batory jest produkowany w dwóch wersjach:batory 20(zakres regulacji mocy 10-20 kW oraz większy batory 40 zakres 20-40kW. W małej wersji wielkość retory to około 20cmx20cm. W dużej wersji występują dwie retory okrągła ośrednicy 32cm oraz mniejszy prostokąt 21cmx27cm. Po oględzinach retory zamontowanej w moim kotle (rozmiar 21cmx27cm)okazało sie że jest to retora z palnika batory 40. Nie wiem czy jest to błąd producenta ,czy celowo zamontowano palnik większej mocy do kociołka 12kW. Jeszcze jedno pytanie czy zamontowanie takiego palnika nie wpłynie na większe zużycie opału. Będę wdzięczny za każdą odpowiedz.

Strona 1202 z 1421

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony